Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

@paylidis  ευχαριστώ για την υπομονή σου να γράψεις τόσο λεπτομερή ανάλυση!! Ναι έτσι πιστεύω κι εγώ ότι δεν θα με κρεμάσει! Λέω από εβδομάδα να περάσω μια βόλτα από μια αντιπροσωπεία να το δω και από κοντά..Να πάρω και μια τιμή πόσο αγοράζουν το δικό μου!

Αν είσαι Αττική ή κοντά στείλε πμ να σε προωθήσω στον γνωστό πωλητή. 
το δικό σου καλύτερα βάλε το αγγελία οι ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ δεν αξίζουν έχουν πολύ χασούρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Εσείς οι υπόλοιποι που εύχεστε καλορίζικο και καλοτάξιδο στον @tsofras με κάνατε και γέλασα...

 

Δεν βάζουν μυαλό άστους 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

C3 Aircross δίνω και ένα δεκαχίλιαρο προκαταβολή , την επόμενη ημέρα πάω να συμπληρώσω τα χαρτιά και μαθαίνω ότι το αμάξι που θα μου έδιναν ήταν εκθεσιακό χωρίς να μου το είχαν αναφέρει νωρίτερα.

Μήπως ήταν αντιπροσωπεία στη Συγγρού και ήταν μαύρο χρώμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, li@m είπε

Μήπως ήταν αντιπροσωπεία στη Συγγρού και ήταν μαύρο χρώμα; 

όχι Αργυρούπολη ανθρακί , τελικά το έκαναν test drive γιατί δεν το πήρε κανείς :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tsofras είπε

Επειδή με ξέρω , το έχω ήδη στο μυαλό μου , θα σκάσει δίπλα μου σε φανάρι Leon που θα έχει LED + Ηλιοροφή και θα βάλω τα κλάματα . Το κιβώτιο δεν φαίνεται απ'έξω :D

Τα κλάματα θα τα βάλεις γιατί θα έχεις τα led και την ηλιοροφη και το πρόγραμμα που θα έχεις βάλει και θα νιώθεις γαματος με τα 180 περίπου αλόγατα που θα έχεις , και το άλλο θα είναι stock dsg και θα σε κάνει ανεμιστήρα μέχρι το επόμενο φανάρι. 😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, tsofras είπε

Δεν βάζουν μυαλό άστους 🤣

Αντε καλοταξιδο με το καλο να παραλαβεις να μας πεις εντυπωσεις.

jobous

Λοιπόν με το connected 125 εχω κάνει μεχρι στιγμης 1650 χμ 3 ταξίδια στο εξοχικό 600χμ (με στροφιλικια)  προ καραντίνας και αλλες δυο φορες Μέγαρα. Μεχρι τα 135 εχω πάει. Στις στροφές το αμαξι θελει να το πιέσεις παραπανω στην ευθεία δεν καταλαβαινεις τίποτα.Ξεκουραστο εχω παει αμεσως μετα τη δουλειά απόγευμα στο εξοχικο και γυρισα κατευθείαν και δεν κουράστηκα συνολο 2:30 ωρες.Με τρια άτομα πήγαινε μια χαρά στην εθνική και στις στροφές.

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eMike είπε

Τα κλάματα θα τα βάλεις γιατί θα έχεις τα led και την ηλιοροφη και το πρόγραμμα που θα έχεις βάλει και θα νιώθεις γαματος με τα 180 περίπου αλόγατα που θα έχεις , και το άλλο θα είναι stock dsg και θα σε κάνει ανεμιστήρα μέχρι το επόμενο φανάρι. 😁

Τα κλαματα θα τα βαλει ο αλλος οταν λιγο πιο κατω θα περιμενει τον γερανο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Shyn είπε

Τα κλαματα θα τα βαλει ο αλλος οταν λιγο πιο κατω θα περιμενει τον γερανο. 

Σκέφτηκα να το πώ και αυτό αλλά δεν μου πάει η καρδιά γιατί θα το αγόραζα έστω και με την φοβία του γερανού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σκέφτηκα να το πώ και αυτό αλλά δεν μου πάει η καρδιά γιατί θα το αγόραζα έστω και με την φοβία του γερανού

friendly banter παντα! Θεωρω πως το εχουν βελτιωσει κατα πολυ. 

Με τα χιλιομετρα που κανεις εξαλου δεν πιστευω οτι θα προλαβει να σου βγαλει καποιο προβλημα. Απο την στιγμη που σου αρεσει και κανει την διαφορα ειναι κριμα να τον μην το παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Shyn είπε

friendly banter παντα! Θεωρω πως το εχουν βελτιωσει κατα πολυ. 

Με τα χιλιομετρα που κανεις εξαλου δεν πιστευω οτι θα προλαβει να σου βγαλει καποιο προβλημα. Απο την στιγμη που σου αρεσει και κανει την διαφορα ειναι κριμα να τον μην το παρεις

Αν δεν ήταν και το εξάμηνο+ αναμονής μπορεί και να την έκανα την κίνηση αν και είναι μεγάλη υπέρβαση οικονομικά για την χρήση που κάνω

Μιλάμε για 20η εβδομάδα παραγωγής που δεν είναι επιβαιβεωμένη οπότε πάμε για 22η-24η εβδομάδα παράδοσης αν πάνε όλα καλά .

Οπότε για Ιούνιο και αν

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν δεν ήταν και το εξάμηνο+ αναμονής μπορεί και να την έκανα την κίνηση αν και είναι μεγάλη υπέρβαση οικονομικά για την χρήση που κάνω

Μιλάμε για 20η εβδομάδα παραγωγής που δεν είναι επιβαιβεωμένη οπότε πάμε για 22η-24η εβδομάδα παράδοσης αν πάνε όλα καλά .

Οπότε για Ιούνιο και αν

Εννοειται οτι δεν μπορω να παρεμβω/αναφερω το οικονομικο κομματι. Αυτο το γνωριζεις μονο εσυ. 

Οσο αφορα την αναμονη. Ιουνιο θεωριτικα θα χαλαρωσει το lockdown. Ρεαλιστικα μεχρι τοτε θα ειμαστε στην κατασταση που ειμαστε και σημερα, οποτε και πιο νωρις να παρεις το αυτοκινητο δεν θα το απολαυσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Shyn είπε

Εννοειται οτι δεν μπορω να παρεμβω/αναφερω το οικονομικο κομματι. Αυτο το γνωριζεις μονο εσυ. 

Οσο αφορα την αναμονη. Ιουνιο θεωριτικα θα χαλαρωσει το lockdown. Ρεαλιστικα μεχρι τοτε θα ειμαστε στην κατασταση που ειμαστε και σημερα, οποτε και πιο νωρις να παρεις το αυτοκινητο δεν θα το απολαυσεις. 

Δεν διαφωνώ σε αυτό το σκέφτηκα και εγώ είναι η αλήθεια , όπως και με το Ibiza 800Km έχω κάνει σε 6 μήνες και βασικά τα έκανα ώρες που είχα διαθέσιμο και το C3 αφού το πρωί δουλεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsofras Θωμά τελική τιμή πόσο σου βγήκε ; 

@paylidis Βρήκα σε γνωστό "μαγαζί" tunning της Θεσ/νίκης πρόταση για τον tgi 1.0 κινητήρα , δίνει +30 ps & +30nm , -  +/-10% κατανάλωση με κόστος 390€ , μιας και λες για προγράμματα κτλ , είναι αξιόπιστα ; αξίζει ; θα το έβαζες στο kamiq της συζύγου ; τώρα ή μετά τη λήξη της εγγύησης ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...