Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, terry308 είπε

@tsofras Θωμά τελική τιμή πόσο σου βγήκε ; 

@paylidis Βρήκα σε γνωστό "μαγαζί" tunning της Θεσ/νίκης πρόταση για τον tgi 1.0 κινητήρα , δίνει +30 ps & +30nm , -  +/-10% κατανάλωση με κόστος 390€ , μιας και λες για προγράμματα κτλ , είναι αξιόπιστα ; αξίζει ; θα το έβαζες στο kamiq της συζύγου ; τώρα ή μετά τη λήξη της εγγύησης ;

Ναι μετά την εγγύηση θα το έβαζα. 400 έχει κ σε γνωστό μαγαζί στην Αθήνα με άριστες κριτικές κ φοβερή δουλειά μαζί με 2 δυναμομετρησεις. Λογικά θα τα πάω κ τα 2 μαζί μολις λήξουν οι εγγυήσεις τους ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ναι μετά την εγγύηση θα το έβαζα. 400 έχει κ σε γνωστό μαγαζί στην Αθήνα με άριστες κριτικές κ φοβερή δουλειά μαζί με 2 δυναμομετρησεις. Λογικά θα τα πάω κ τα 2 μαζί μολις λήξουν οι εγγυήσεις τους ...

Αν το έπαιρνα απόφαση και δεν ήταν τα διόδια θα κατέβαινα , 😉,  το παλικάρι λέει να μιλήσουμε από κοντά για καλύτερα , υπάρχει και το cng group που είδα ότι μπήκες , οπότε ίσως καταφέρουμε καλύτερες τιμές αν πάμε 2-3+😎 ,ευχαριστώ 🙏

 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και θα έπρεπε να μην τον αναφέρω γιατί θα φάω παντόφλα, σας αγαπώ και με αγαπάτε οπότε θα την ρίξω την βόμβα χωρίς φόβο και πάθος !

Επειδή έχουν δώσει εντολή για το αμάξι , θα γνωρίζω Δευτέρα αν μπορούμε να το ακυρώσουμε .....

Και να το παραγγείλω με DSG + Ηλιοροφή + LED χωρίς τίποτα παραπάνω και όποτε έρθει

Με βάλατε σε σκέψεις , ισχύει ότι αν και οι 6 μήνες είναι πολλοί  , δουλεύοντας απο το σπίτι με αυτή την κατάσταση και έχοντας αυτοκίνητο απο το μεσημέρι και μετά μπορεί να αξίζει να περιμένω

Αν μπορέσω θα μαζέψω και το 3 χίλιαρο της διαφοράς για να μην επιβαρυνθεί με τόκους

Νεότερα την Δευτέρα

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν και θα έπρεπε να μην τον αναφέρω γιατί θα φάω παντόφλα, σας αγαπώ και με αγαπάτε οπότε θα την ρίξω την βόμβα χωρίς φόβο και πάθος !

Επειδή έχουν δώσει εντολή για το αμάξι , θα γνωρίζω Δευτέρα αν μπορούμε να το ακυρώσουμε .....

Και να το παραγγείλω με DSG + Ηλιοροφή + LED χωρίς τίποτα παραπάνω και όποτε έρθει

Με βάλατε σε σκέψεις , ισχύει ότι αν και οι 6 μήνες είναι πολλοί  , δουλεύοντας απο το σπίτι με αυτή την κατάσταση και έχοντας αυτοκίνητο απο το μεσημέρι και μετά μπορεί να αξίζει να περιμένω

Αν μπορέσω θα μαζέψω και το 3 χίλιαρο της διαφοράς για να μην επιβαρυνθεί με τόκους

Νεώτερα την Δευτέρα

Θωμά τα trolls εμφανίζονται Παρασκευή όχι Σάββατο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά (έχω δηλώσει προ πολλού την προτίμηση σε αυτόματα).

Και θα έχουμε και ένα εξάμηνο ακόμα συνέχεια να δούμε αρκετές πτυχές του δράματος..... 

(να δω με τι θα γκρινιάζεις μετά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, terry308 είπε

Ότι αγαπάς επιλέγεις! Μαζί σου!! 

Απλά τώρα είναι ηθικό το θέμα

Αν μου πεί ο πωλητής ότι δεν μπορεί να γίνει αλλαγή , ουσιαστικά θα μπορούσα να τον χιονίσω γιατί ούτε κάτι υπογράψαμε και απλά έβαλα 500ε προκαταβολή που μπορώ να πάρω πίσω.

Αλλά δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και δεν θέλω να τον εκθέσω οπότε οκ πάμε με μηχανικό και πάλι ευτυχισμένος θα είμαι με μία μικρή πικρία που πιστεύω να την ξεπεράσω.

Αν μπορεί να γίνει η αλλαγή του είπα έρχομαι Δευτέρα και σου υπογράφω και συμφωνητικό ότι δεν πρόκειται να ακυρώσω :D

Α επειδή ρώτησες 23.950ε μου βγήκε τελική τιμή το μηχανικό

2 λεπτά πριν, koeltzakoatl είπε

Μια χαρά (έχω δηλώσει προ πολλού την προτίμηση σε αυτόματα).

Και θα έχουμε και ένα εξάμηνο ακόμα συνέχεια να δούμε αρκετές πτυχές του δράματος..... 

(να δω με τι θα γκρινιάζεις μετά)

Αν μου κάτσει να το πάρω όπως λέω απο την αρχή φαντάζομαι δεν θα έχω κάτι να γκρινιάξω μετά και ας μην έχω τον εσωτερικό φωτισμό ή τους αισθητήρες βροχής (γιατί πάω για παραγγελία που έχει πάρει σειρά ήδη και είναι απλά dsg fr plus ) και να μείνω κοντά στα 27.000ε

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Α επειδή ρώτησες 23.950ε μου βγήκε τελική τιμή το μηχανικό

Κι αν δεν γίνεται να το αλλάξετε, το παραλαμβάνεις, το κυκλοφορεις κι αν δεν σου κάτσει καλά... for sale 😉 Και πας στο DSG + LED +++... 

Χαμένο δε πιστεύω ότι θα πάει για την αντιπροσωπεία/τον εισαγωγέα , έτσι και αλλιώς Ελλάδα είναι ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Κι αν δεν γίνεται να το αλλάξετε, το παραλαμβάνεις, το κυκλοφορεις κι αν δεν σου κάτσει καλά... for sale 😉 Και πας στο DSG + LED +++... 

Χαμένο δε πιστεύω ότι θα πάει για την αντιπροσωπεία/τον εισαγωγέα , έτσι και αλλιώς Ελλάδα είναι ήδη. 

Ε όχι εντάξει δεν πάω για άλλη χασούρα με πώληση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θωμά εγώ πραγματικά χαίρομαι που έστω και μετά από πολλές αλλαγές κατέληξες να πάρεις αυτό που θες και να το ευχαριστηθείς. Γι αυτό είναι η ζωή για να κάνουμε και καμία υπερβολή αν μπορούμε να την πληρώσουμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexiko είπε

Θωμά εγώ πραγματικά χαίρομαι που έστω και μετά από πολλές αλλαγές κατέληξες να πάρεις αυτό που θες και να το ευχαριστηθείς. Γι αυτό είναι η ζωή για να κάνουμε και καμία υπερβολή αν μπορούμε να την πληρώσουμε.

Θα δούμε την Δευτέρα αν το κατάφερα :D

@paylidis μην γελάς σε βλέπω

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους και με το καλο η παραλαβη για τον φιλο @tsofras

Ερωτηση για λογαριασμό φιλου που ειναι μεταξυ vw polo 1,0 110 και audi a1 110.Το διλημα ειναι αν ο κινητηρας αυτος ειναι αξιοπιστος οπως και αν ειναι ευχαριστημένοι οι κατοχοι εδω απο αυτον τον tsi και τα συγκεκριμένα αυτοκινητα. 

Υπαρχει καποιος φιλος να σχολιασει οτιδηποτε θετικο η αρνητικο για τα παραπάνω αυτοκινητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stationwa είπε

Καλησπερα σε ολους και με το καλο η παραλαβη για τον φιλο @tsofras

Ερωτηση για λογαριασμό φιλου που ειναι μεταξυ vw polo 1,0 110 και audi a1 110.Το διλημα ειναι αν ο κινητηρας αυτος ειναι αξιοπιστος οπως και αν ειναι ευχαριστημένοι οι κατοχοι εδω απο αυτον τον tsi και τα συγκεκριμένα αυτοκινητα. 

Υπαρχει καποιος φιλος να σχολιασει οτιδηποτε θετικο η αρνητικο για τα παραπάνω αυτοκινητα; 

Προβήματα εγώ δεν έχω ακούσει , αν εξαιρέσεις ότι κάτω απο τις 2000 στροφές ψιλοκοιμάται ο κινητήρας , είναι πολύ ωραίος και ροπάτος για χιλιάρης. Εμένα στο Ibiza με εντυπωσιάζει σε κάτι 3ες - 4ες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...