Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Μόνο ηλιοροφή και Full Led , δεν έβαλα κάτι άλλο

Απο ότι μου είπαν γίνεται retrofit το adaptive cruise control οπότε θα το τιμήσω στο προσεχές μέλλον μαζί με τον εσωτερικό ambient φωτισμό

γινεται και μπορεις να παρεις το radar module και να το βαλεις μοναχος σου. στους πιο πολλους εγκεφαλους ειναι ολα γραμμενα, αλλα λειπει το υλικο. ισως να χρειαστει να γυρισεις κανα flag, αλλα γενικα ειναι απλη διαδικασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θωμά καλορίζικο το αμάξι! Αν και καταλαβαίνω το φόβο σου με το dsg εν τούτοις φοβάμαι ότι σύντομα θα ξαναμπείς σε σκεψεις. Απ τη στιγμή που συνειδητά αγοράζεις ένα αμάξι με το συναίσθημα και όχι τη λογική (ότι θα κάνεις λίγα km κλπ) γνώμη μου ειναι ότι έπρεπε να προτιμήσεις το dsg και να πάρεις το αμάξι όπως το ήθελες εξ αρχής, χωρίς έκπτωση σ αυτά που θέλεις και ζητάς. Ναι, οκ, το budget και το εξάμηνο αναμονής + την ανάμνηση του γερανού, όλα κατανοητά αλλά έχεις αλλάξει ήδη δύο αμάξια γιατί δε σου πάει η καρδιά να τραβήξεις τη σκανδάλη και να κάνεις την κίνηση που πραγματικά θέλεις. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος και να απολαύσεις τη νέα αμαξάρα όσο δεν πάει, πράγμα που σου εύχομαι ολόψυχα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν θέλω σχόλια περι φωτογραφίας , άμπαλος φωτογράφος σε υπόγειο

Το αμάξι είναι έρωτας !

Edit : υπομονή θα τις φτιάξω

 

 

 

 

@paylidis Σε συγχωρώ για κάποιο λόγο μου τις γυρίζει και εμένα 🤣

Μπείτε εδώ



https://photos.app.goo.gl/D6aujDxnq5TH94R8A

 

 

 

IMG_20210201_183653.jpgIMG_20210201_183250.jpeg.572f1056fabac4f19216cfd1d39b52fe.jpegIMG_20210201_183259.jpeg.4434842e301b03e487e60f5910c23592.jpegIMG_20210201_183635.jpeg.34e0b1b380d32e85ca03cc3c385242f0.jpeg

 

 

 

ΜΗ ΤΥΧΟΝ και το ακυρωσεις - το αμαξι ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΑΡΑ! Ηδη το βλεπω με Φιμε & Φ-Π-Ε στη βουλιαγμένης (κ παιδικα καρεκλακια πισω ετσι για το ξεκοζι)...

 

Περνα αυριο να παρεις το πτυχιο φωτογραφίας απο τη σχολή μου... (με κοροιδευατε κατα τα άλλα εεεε)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ΜΗ ΤΥΧΟΝ και το ακυρωσεις - το αμαξι ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΜΠΑΝΑΡΑ! Ηδη το βλεπω με Φιμε & Φ-Π-Ε στη βουλιαγμένης (κ παιδικα καρεκλακια πισω ετσι για το ξεκοζι)...

όχι ρε τι να ακυρώσω τώρα που το είδα και απο κοντά( άλλο το test drive άλλ το δικό σου)

 

3 λεπτά πριν, gazp είπε

Θωμά καλορίζικο το αμάξι! Αν και καταλαβαίνω το φόβο σου με το dsg εν τούτοις φοβάμαι ότι σύντομα θα ξαναμπείς σε σκεψεις. Απ τη στιγμή που συνειδητά αγοράζεις ένα αμάξι με το συναίσθημα και όχι τη λογική (ότι θα κάνεις λίγα km κλπ) γνώμη μου ειναι ότι έπρεπε να προτιμήσεις το dsg και να πάρεις το αμάξι όπως το ήθελες εξ αρχής, χωρίς έκπτωση σ αυτά που θέλεις και ζητάς. Ναι, οκ, το budget και το εξάμηνο αναμονής + την ανάμνηση του γερανού, όλα κατανοητά αλλά έχεις αλλάξει ήδη δύο αμάξια γιατί δε σου πάει η καρδιά να τραβήξεις τη σκανδάλη και να κάνεις την κίνηση που πραγματικά θέλεις. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος και να απολαύσεις τη νέα αμαξάρα όσο δεν πάει, πράγμα που σου εύχομαι ολόψυχα! 

Δεν ξέρω σε 6 μήνες τι θα νιώθω θα σας πώ τότε με ειλικρίνεια , προς το παρών είμαι εντάξει με την απόφασή μου

thx παίδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια !!!! Τελικά το πήρε ?????

Πάντως το χρώμα , τα λέω εγώ, είναι πολύ ωραίο . Αυτό και το βαθύ κόκκινο που έχει !!!!!!!

Συγχαρητήρια λοιπόν, καλορίζικο και καλοτάξιδο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jobous είπε

Ρε παιδιά έχω χάσει επεισόδια !!!! Τελικά το πήρε ?????

Πάντως το χρώμα , τα λέω εγώ, είναι πολύ ωραίο . Αυτό και το βαθύ κόκκινο που έχει !!!!!!!

Συγχαρητήρια λοιπόν, καλορίζικο και καλοτάξιδο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το να το πάρει είναι το easy part .. Δεν έχει θέμα εκεί. Το θέμα είναι να το κρατήσει ! 😅

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρήγγειλε και το dsg σε 6 μήνες να έχεις εναλλακτική για να μην περιμένεις🤣🤣🤣

 

Καλορίζικος!!! νομίζω τώρα θα ησυχασει η ψυχούλα σου😃

Επεξ/σία από poihths
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Δεν θέλω σχόλια περι φωτογραφίας , άμπαλος φωτογράφος σε υπόγειο

Το αμάξι είναι έρωτας !

@paylidis Σε συγχωρώ για κάποιο λόγο μου τις γυρίζει και εμένα 🤣

Μπείτε και εδώ

https://photos.app.goo.gl/D6aujDxnq5TH94R8A

IMG_20210201_183653.jpgIMG_20210201_183250.jpeg.572f1056fabac4f19216cfd1d39b52fe.jpegIMG_20210201_183259.jpeg.4434842e301b03e487e60f5910c23592.jpegIMG_20210201_183635.jpeg.34e0b1b380d32e85ca03cc3c385242f0.jpeg

 

 

 

Καλοτάξιδο Θωμά,ωραίο το χρώμα και ο κώλος του Leon τρομερός!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μόνο ηλιοροφή και Full Led , δεν έβαλα κάτι άλλο

Απο ότι μου είπαν γίνεται retrofit το adaptive cruise control οπότε θα το τιμήσω στο προσεχές μέλλον μαζί με τον εσωτερικό ambient φωτισμό

Δηλαδή γίνεται από απλό cruise control να γίνει adaptive cruise control ή δεν κατάλαβα κάτι καλά?
Ο εσωτερικός φωτισμός μπορεί να μπει και μετέπειτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητηρια καλοτάξιδο περιμενουμε review απο εξορμηση...

Μακαρι και στο focus το cruise control η αντιπροσωπεια να μας το αναβαθμιζε σε acc με καποιο επιπλεον κοστος αχ αυτο το technology pack

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Δηλαδή γίνεται από απλό cruise control να γίνει adaptive cruise control ή δεν κατάλαβα κάτι καλά?
Ο εσωτερικός φωτισμός μπορεί να μπει και μετέπειτα?

Γίνεται κι αυτό , υπάρχουν καταστήματα που κάνουν καλές δουλειές ... αλλά τα χιλιάρικα είναι πολλά , 1200€ virtual cockpit , 1000€ full led ... ανοίγουν και το acc κι άλλες όμορφες δουλειές αλλά κοστίζουν ...

Θωμά ένα ντύσιμο με φιμέ μεμβράνες τώρα  , καλοτάξιδο και πάλι ... το χρώμα θέλει φως ηλίου για να δείξει καλά και μην ανησυχείς κάποτε θα μάθεις να βγάζεις καλές φώτο σα τον paylidis 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Δηλαδή γίνεται από απλό cruise control να γίνει adaptive cruise control ή δεν κατάλαβα κάτι καλά?
Ο εσωτερικός φωτισμός μπορεί να μπει και μετέπειτα?

Επειδή έχει ήδη την καμερούλα και τους αισθητήρε μπροστά μου είπε ο πωλητής ότι γίνεται

Ο φωτισμός πάλι επειδή έχει τις εσοχές φαντάζομαι μπορεί να μπεί η ταινία και απλά να το ενεργοποιήσεις , αλλά δεν ξέρω με σιγουριά για δείξει

Επίσης έμαθα ότι με το obdEleven μπορείς να ενεργοποίησης κάποια πραγματάκια ήδη , ένα απ αυτά είναι το καντράν του cupra :D

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

Γίνεται κι αυτό , υπάρχουν καταστήματα που κάνουν καλές δουλειές ... αλλά τα χιλιάρικα είναι πολλά , 1200€ virtual cockpit , 1000€ full led ... ανοίγουν και το acc κι άλλες όμορφες δουλειές αλλά κοστίζουν ...

Θωμά ένα ντύσιμο με φιμέ μεμβράνες τώρα  , καλοτάξιδο και πάλι ... το χρώμα θέλει φως ηλίου για να δείξει καλά και μην ανησυχείς κάποτε θα μάθεις να βγάζεις καλές φώτο σα τον paylidis 🤣

E εντάξει θα έρθουν και μετά απο πλύσιμο στο κλασικό σημείο Faliro City Piloti Garage :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μόνο ηλιοροφή και Full Led , δεν έβαλα κάτι άλλο

Απο ότι μου είπαν γίνεται retrofit το adaptive cruise control οπότε θα το τιμήσω στο προσεχές μέλλον μαζί με τον εσωτερικό ambient φωτισμό

Φωτογραφία με το κιβώτιο να δούμε δεν έβαλες και δεν πιστεύω τίποτα ...χαχα βάλε καμία ψεύτικη να δείχνει dsg  να πάρουν φάρμακα οι μισοί!χαχα

αμαξαρα ,πολύ όμορφο ,εκανες την καλύτερη επιλογη στην έκδοση αλλά και στο χρωμα,τελικά ο πωλητής σε βοήθησε και διάλεξες το σωστό.

καλα χιλιόμετρα ναχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...