Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχχαχα Θωμά να μας πεις τι παίρνεις να ξέρουμε να το αποφύγουμε. Βρε κόλλημα με τα αυτοκίνητα υπάρχουν και άλλα πράγματα που μας κάνουν ευτυχισμένους!!! Πάρε αγκαλιά τα παιδάκια σου και θα ξεχάσεις το DSG χθες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τιποτα απο ολα αυτα να μη σου ειχε συμβει εχεις καθε δικαιωμα να αλλαζεις και μια και 100 γνωμες και να χαλας τα λεφτα σου οπου αγαπας, δε τα εχεις και κλεμμενα! Κανεις μας δε πιστευω να το εχει παρει στραβα ολο αυτο και νομιζω (παραδοξως για τις συνθηκες και το απροσωπο του φορουμ) εχουμε γινει πολυ ωραιο παρεακι που μετα τις καραντινες εγω προσωπικα θα επιδιωξω να τα πουμε και εξω απο κοντα :) keep it up!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, tsofras είπε

Οι φωτό είναι απο το αμάξι που έφεραν στην αντιπροσωπεία για εμένα.

Μου φάνηκε παράξενο ότι ήρθε σε μία ημέρα και ο πωλητής μου είπε σε κάποια φάση μία εβδομάδα το περίμενα και ήταν το τελευταίο.

Ποσα τετοια τελευταια κομματια εχουμε πετυχει στο τελωνειο ολοι ρε φιλε... Τετοια τυχη μονο σε αγορα αυτοκινητου μου εχει κατσει 😂😂😂

Επεξ/σία από ritualistic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν έχεις άδικο μαν και ξέρω πως σας φαίνεται όλη αυτή η διαδικασία και η τρέλα που με έχει πιάσει .

Μία γρήγορη εξήγηση απλά για να μπαίνετε στο νόημα αν και δεν ήθελα να αναφερθώ και δεν το λέω σαν δικαιολογία απλά το μοιράζομαι μαζί σας

Στα 23 μου έχασα τον αδερφό μου. Την επόμενη εβδομάδα άρχισα να βρίσκομαι σε αντιπροσωπείες και να κοιτάω αμάξια.

Τα αυτοκίνητα με βοήθησαν να καλύψω με έναν τρόπο αυτό το κενό και την στεναχώρια που ένιωθα μέσα μου

Μέχρι πριν κάνω τα παιδιά αγόραζα αμάξια , τα βελτίωνα κτλ

Επίσης έτρωγα άπειρες ώρες σε γυμναστήρια , πολεμικές τέχνες οτιδήποτε για να ξεχαστώ

Άρχισαν τα μυοσκελετικά προβλήματα οπότε το μόνο που μπορούσα να κάνω τα τελευταία χρόνια ήταν κολύμπι.

Τα παιδιά γέμισαν και γεμίζουν στο μέγιστο την ζωή μου αλλά δεν παύει να υπάρχει ένα κενό που προσπαθώ να γεμίσω καθημερινά.

Και ήρθε η καραντίνα , η δουλειά απο το σπίτι , κομμένο το κολύμπι , κομμένος ο έξω κόσμος και κάτι έπρεπε να βρώ να αναπληρώσω το κενό.

Ε αυτό είναι αυτό το ποστ που με βοηθάει πάρα πολύ στην ψυχολογία και το χόμπι με τις αγοραπωλησίες των αυτοκινήτων (γιατί μόνο χόμπι μπορώ να το πώ τώρα)

Προφανώς δεν ζητάω να με καταλάβετε , απλά για να μην φαίνομαι και εγώ τρελός με όλες τις αποφάσεις που παίρνω τώρα τελευταία είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Μέγας! 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cloud13 είπε

Και τιποτα απο ολα αυτα να μη σου ειχε συμβει εχεις καθε δικαιωμα να αλλαζεις και μια και 100 γνωμες και να χαλας τα λεφτα σου οπου αγαπας, δε τα εχεις και κλεμμενα! Κανεις μας δε πιστευω να το εχει παρει στραβα ολο αυτο και νομιζω (παραδοξως για τις συνθηκες και το απροσωπο του φορουμ) εχουμε γινει πολυ ωραιο παρεακι που μετα τις καραντινες εγω προσωπικα θα επιδιωξω να τα πουμε και εξω απο κοντα :) keep it up!

Προφανώς και θα γίνει μάζωξη το έχουμε ξαναπεί (απλά παίζει να έρθω με το C3 🤣 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Προφανώς και θα γίνει μάζωξη το έχουμε ξαναπεί (απλά παίζει να έρθω με το C3 🤣 )

αν ερθεις με C3 θα φας και φατουρο. Δε ξερω τι θα κανεις θα νοικιασεις κατι αλλο να γινει σαματας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας ξεδίνει όπως τον κάνει να νιώθει καλύτερα. Είτε αντιμετωπίζοντας πένθος, είτε χαρά, είτε απλά θέλοντας να ξεσκάσει από τη δουλειά. Μαγκιά σου και δικαίωμα σου να αλλάζεις γνώμες και ειδικά όταν δίνεις τόσα λεφτά είναι κρίμα να μην πάρεις αυτό που πραγματικά γουστάρεις. Εγώ πάντως στηρίζω την απόφαση για dsg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν έχεις άδικο μαν και ξέρω πως σας φαίνεται όλη αυτή η διαδικασία και η τρέλα που με έχει πιάσει .

Μία γρήγορη εξήγηση απλά για να μπαίνετε στο νόημα αν και δεν ήθελα να αναφερθώ και δεν το λέω σαν δικαιολογία απλά το μοιράζομαι μαζί σας

Στα 23 μου έχασα τον αδερφό μου. Την επόμενη εβδομάδα άρχισα να βρίσκομαι σε αντιπροσωπείες και να κοιτάω αμάξια.

Τα αυτοκίνητα με βοήθησαν να καλύψω με έναν τρόπο αυτό το κενό και την στεναχώρια που ένιωθα μέσα μου

Μέχρι πριν κάνω τα παιδιά αγόραζα αμάξια , τα βελτίωνα κτλ

Επίσης έτρωγα άπειρες ώρες σε γυμναστήρια , πολεμικές τέχνες οτιδήποτε για να ξεχαστώ

Άρχισαν τα μυοσκελετικά προβλήματα οπότε το μόνο που μπορούσα να κάνω τα τελευταία χρόνια ήταν κολύμπι.

Τα παιδιά γέμισαν και γεμίζουν στο μέγιστο την ζωή μου αλλά δεν παύει να υπάρχει ένα κενό που προσπαθώ να γεμίσω καθημερινά.

Και ήρθε η καραντίνα , η δουλειά απο το σπίτι , κομμένο το κολύμπι , κομμένος ο έξω κόσμος και κάτι έπρεπε να βρώ να αναπληρώσω το κενό.

Ε αυτό είναι αυτό το ποστ που με βοηθάει πάρα πολύ στην ψυχολογία και το χόμπι με τις αγοραπωλησίες των αυτοκινήτων (γιατί μόνο χόμπι μπορώ να το πώ τώρα)

Προφανώς δεν ζητάω να με καταλάβετε , απλά για να μην φαίνομαι και εγώ τρελός με όλες τις αποφάσεις που παίρνω τώρα τελευταία είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Προχωράμε κανονικά αφού κλείνει αυτή η παρένθεση , δεν χρειάζεται να το σχολιάσουμε περισσότερο :)

Τη μια μερα πέθανε η ξαδέρφη μου και την επόμενη πήγα και παρήγγειλα το s21 ultra . Γιατί έτσι. 

Γιατι κι αυτο ειναι διέξοδος. 

Και στον τάφο δε θα πάρουμε τίποτα μαζί.

(Σορυ και για τη δίκη μου παρένθεση) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Προφανώς και θα γίνει μάζωξη το έχουμε ξαναπεί (απλά παίζει να έρθω με το C3 🤣 

Αν είναι να κάνουμε μάζωξη, να την κάνουμε σε μια αντιπροσωπεία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε @tsofras πάρε αυτό που αγαπάς και μην σε απασχολεί τίποτα άλλο και ηθικός φαίνεσαι και τίμιος απλά καταλαβαίνω νιώθεις άσχημα π.χ. για τον πωλητή αλλά στην τελική αυτός τη δουλειά του εσύ τη δίκη σου. Αυτοκίνητο αγοράζεις θέλει σκέψη θα υπάρχουν και δεύτερες σκέψεις αλλά και τελευταίας στιγμή αποφάσεις. Περιμένουμε video review την άλλη φορά όμως! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Προφανώς στην Seat 🤣

Πανοπλία φορεστε

18 λεπτά πριν, cloud13 είπε

αν ερθεις με C3 θα φας και φατουρο. Δε ξερω τι θα κανεις θα νοικιασεις κατι αλλο να γινει σαματας 😂

Φατουρο ρε φίλε τι είπες τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Peugeot208 είπε

Έτσι όπως πάει θα του κάνουν πάρτυ έκπληξη με επίσημο καλεσμένο τον πρόεδρο του VAG

Είχε ένα formentor στο υπόγειο πάντως 🤔

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...