Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγαινε και πάρε το αμαξάκι σου βρε. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο έτσι όπως τα θέλεις. Μια χαρά τιμή έχει και μεταπωλητικη αξία έχει.

Δεν το κατάλαβες ακόμα; Με 22Kπαίρνεις χιλιαρι 130 άλογα το πολύ πλέον. Εκτός του civic.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μίλησα με αυτόν που έχει την αντιπροσωπεία, μου έδωσαν και αριθμό πινακίδας και συνεχίζω να αναρωτιέμαι πώς την έβγαλαν ενώ έκανα ανάκληση στην εξουσιοδότηση εχθές το βράδυ

Τέλος πάντων μην ξενερώνω άλλο ας το πάρω να μου φύγει και η ιδέα για τα SUV

Στην χειρότερη το αλλάζω σε ένα χρόνο και πάω σε hatchback , στην καλύτερη μου αρέσει και ευτυχώς που δεν ακυρώθηκε

Σας ευχαριστώ παίδες

Δευτέρα, Τρίτη θα ανεβάσω φωτογραφίες

Δηλαδή εσύ ακύρωσες νομότυπα την παραγγελία σου και σου εκδώσαν πινακίδες? Και θα δώσεις με το έτσι θέλω, 20κ για ένα αμάξι που αποφάσισες πως δεν θέλεις?

Δεν βρίσκω καμία λογίκη σε αυτό.

Για 20.000 ευρώ μιλάμε.

Ο προηγούμενος πως το ακύρωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xgol είπε

Δηλαδή εσύ ακύρωσες νομότυπα την παραγγελία σου και σου εκδώσαν πινακίδες? Και θα δώσεις με το έτσι θέλω, 20κ για ένα αμάξι που αποφάσισες πως δεν θέλεις?

Δεν βρίσκω καμία λογίκη σε αυτό.

Για 20.000 ευρώ μιλάμε.

Ο προηγούμενος πως το ακύρωσε?

Στον προηγούμενο ήταν εκτλωνισμένο με πινακίδες , και ακύρωσα την ημέρα που έγινε απλά η έγκριση του δανείου. Δεν είχα υπογράψει για το δάνειο

Για το 2008 υπέγραψα το δάνειο την Πέμπτη που μας πέρασε , έστειλα ακύρωση εχθές το βράδυ , ανάκληση της εξουσιοδότησης , σήμερα μου έβγαλαν πινακίδες με το ζόρι και μου είπαν έχει γίνει η εκταμίευση όλου του ποσού απο την τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Στον προηγούμενο ήταν εκτλωνισμένο με πινακίδες , και ακύρωσα την ημέρα που έγινε απλά η έγκριση του δανείου. Δεν είχα υπογράψει για το δάνειο

Για το 2008 υπέγραψα το δάνειο την Πέμπτη που μας πέρασε , έστειλα ακύρωση εχθές το βράδυ , ανάκληση της εξουσιοδότησης , σήμερα μου έβγαλαν πινακίδες με το ζόρι και μου είπαν έχει γίνει η εκταμίευση όλου του ποσού απο την τράπεζα

Είσαι ξενερωμένος, και απ οτι βλέπεις η αντιπροσωπεία δεν έχει καμία αξιοπιστία απέναντί σου.

Ακύρωσέ το να ηρεμήσεις και να πάρεις κάτι που θα σου προκαλεί ενθουσιασμό.

Υ.Γ. Εννοούσα το αμάξι σου δε προέρχεται απο ακύρωση αλλουνού?

 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xgol είπε

Είσαι ξενερωμένος, και απ οτι βλέπεις η αντιπροσωπεία δεν έχει καμία αξιοπιστία απέναντί σου.

Ακύρωσέ το να ηρεμήσεις και να πάρεις κάτι που θα σου προκαλεί ενθουσιασμό.

Αφού δεν το δέχονται πώς να ακυρώσω? Να βάλω δικηγόρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Αφού δεν το δέχονται πώς να ακυρώσω? Να βάλω δικηγόρο ?

Πες οτι μίλησες με δικηγόρο και ενώσεις καταναλωτών και απο τη στιγμη που εμπροθεσμα το ακυρωσες, δικαιούσαι να υπαναχωρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Πες οτι μίλησες με δικηγόρο και ενώσεις καταναλωτών και απο τη στιγμη που εμπροθεσμα το ακυρωσες, δικαιούσαι να υπαναχωρήσεις.

Είπα ότι θα μιλήσω και μου είπαν μίλα με όποιον θέλεις. Θα πάρω τώρα την τράπεζα να ρωτήσω αν όντως έχει γίνει η εκταμίευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αφού δεν το δέχονται πώς να ακυρώσω? Να βάλω δικηγόρο ?

Αν νιώθεις ότι θες να το ακυρώσεις είναι δικαίωμα σου. Αυτό που σου λένε μου φαίνεται μεγάλη απάτη για να μην χάσουν την πώληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξενέρωσες λόγω της βόλτας με το C3 σε στροφιλίκια, πιστεύω απ όσα review έχω διαβάσει ότι θα είναι πιο ευχάριστο το 2008(δες στο https://www.autocar.co.uk/ αν έχεις όρεξη που έχει πολύ αναλυτική περιγραφή για ride and handling).

btw, βλέπω και ένα καινούργιο review εδώ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tzampatzis είπε

Αν ξενέρωσες λόγω της βόλτας με το C3 σε στροφιλίκια, πιστεύω απ όσα review έχω διαβάσει ότι θα είναι πιο ευχάριστο το 2008(δες στο https://www.autocar.co.uk/ αν έχεις όρεξη που έχει πολύ αναλυτική περιγραφή για ride and handling).

btw, βλέπω και ένα καινούργιο review εδώ.

Ευχαριστώ τα έχω δεί όλα αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ο εξοπλισμός και τα 100 άλογα που είναι λίγα για το αμάξωμα, όχι το αν είναι καλό το αμάξι σε τοπ εκδόσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με την τράπεζα , η εκταμίευση έχει γίνει όντως απο τις 22/05 οπότε μάλλον χλωμό να μπορώ να κάνω κάτι ....

Έλα όλα καλά μου έστειλε φίλτατο μέλος link για τεμπέλη και βρήκα και λεβιεδάκι τούμπανο

Άντε στην τελική θα πάω να το κάνω και 150 άλογα και τα μυαλά στα κάγκελα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μόλις μίλησα με την τράπεζα , η εκταμίευση έχει γίνει όντως απο τις 22/05 οπότε μάλλον χλωμό να μπορώ να κάνω κάτι ....

Έλα όλα καλά μου έστειλε φίλτατο μέλος link για τεμπέλη και βρήκα και λεβιεδάκι τούμπανο

Άντε στην τελική θα πάω να το κάνω και 150 άλογα και τα μυαλά στα κάγκελα :D

αντε πηγαινε εστω παρτο μια ωρα αρχυτερα να το χαρεις κ καλοταξιδο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το topic δε θα φτασει τις 100 σελιδες? :) Φιλε tsofras να την χαρεις την αμαξαρα, καλα χιλιομετρα. Ισως για καλο τελικα δεν μπορεσες να ακυρωσεις αν και η προοπτικη καποιας προσφορας τον Ιουνιο + το bonus που οπως ειπες μπηκε ηταν δελεαρ αν μη τι αλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gazp είπε

δηλαδη το topic δε θα φτασει τις 100 σελιδες? :) Φιλε tsofras να την χαρεις την αμαξαρα, καλα χιλιομετρα. Ισως για καλο τελικα δεν μπορεσες να ακυρωσεις αν και η προοπτικη καποιας προσφορας τον Ιουνιο + το bonus που οπως ειπες μπηκε ηταν δελεαρ αν μη τι αλλο.

Ευχαριστώ φίλε μου , εντάξει τον Ιούνιο αν παίξει κάτι σίγουρα δεν θα είναι στα 18500 , απλά έλεγα ότι μπορεί να πέσει χαμηλότερα κάποιο καλύτερο .

Αλλά δεν πειράζει , θα βάλω μέρος του μπονους για φιμέ , τεμπέλη , λεβιέ και τα υπόλοιπα θα τα φάω το καλοκαίρι με την οικογένεια :)

Κάθε εμπόδιο για καλό που λένε , γιατί ότι και να διάλεγα μετά , πολύ πιθανό να το ακύρωνα και αυτό

Είπαμε ας δοκιμάσω τουλάχιστον αυτή την κατηγορία όσο ποιο οικονομικά γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...