Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, xgol είπε


Δεν εχω την αντιστοιχη ειδικοτητα, αλλα σου υπογραφω πως υπαρχει ψυχοπαθολογια πισω απο τον τροπο σκεψης σου. Ειτε αυτο λεγεται μια απλη διαταραχη αγχους, ειτε κατι πιο συνθετο. 

Επισκεψου εναν ειδικο, και μιλησε του.

Ξερω πως οτι σου λεω μπορει να τα εκλαμβανεις ως προσβλητικα, αλλα πιστευω ακραδαντα πως μονο ετσι μπορεις να βοηθηθείς.

δεν είναι τίποτα αυτό, εμμονή είναι αυτό έχουμε όλοι σε κάτι. Κάποια εποχή το είχα πάθει κγω με τις τσόντες!! Θωμά σκέψου το είναι και πιο οικονομικό σπορ 🔥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το link στο car.gr με τα κριτήρια εγώ θα ήθελα να δω το Volvo V40.

Αλλά καλά σου λένε τα παιδιά, ένα break το χρειάζεσαι.

 

Αφήνω ήρεμα αυτό εδώ. 😛

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Από το link στο car.gr με τα κριτήρια εγώ θα ήθελα να δω το Volvo V40.

Αλλά καλά σου λένε τα παιδιά, ένα break το χρειάζεσαι.

 

Αφήνω ήρεμα αυτό εδώ. 😛

 

Αυτό μάλιστα ! Πανάκριβο όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Εγώ γράψει πιο πίσω spoiler alert όχι

@tsofras είπα να κάνω ένα ψεύτικο account με το όνομα 'The_Desperate_Salesman' και να σου έγραφα: 

''Ξέρεις ότι ξέρω που μένεις, είμαι λοιπόν κάτω από το σπίτι σου, κατέβα κάτω τώρα γιατί δεν θα μείνει ούτε βίδα απο το Ιbiza''

p.s. Το LEON το πούλησα ήδη από χθες....ξέρω τι $#%% είσαι

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poihths είπε

δεν είναι τίποτα αυτό, εμμονή είναι αυτό έχουμε όλοι σε κάτι. Κάποια εποχή το είχα πάθει κγω με τις τσόντες!! Θωμά σκέψου το είναι και πιο οικονομικό σπορ 🔥

Εισαι ιατρος;

Εχει ζητησει καποιος προσφορα για gla 200 με τις μεγαλες οθονες; 

Χανω κατι σημαντικο σε εξοπλισμο αν παω στην εκδοση style, αντι της progressive;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Αυτό μάλιστα ! Πανάκριβο όμως

Εντωμεταξύ το συγκεκριμένο στο βίντεο είναι η limited edition του Type R (μόνο σε αυτό το χρώμα βγαίνει), 100 κομμάτια ήρθαν στην Ευρώπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες

Μίλησα με τον πωλητή σήμερα τελικά είχε ρεπο.

Όλα καλά θα γίνει επιστροφή χρημάτων και ακύρωση της παραγγελίας.

Δεν ξέρω πόσο με έχει βρίσει απο μέσα του αλλά η συνομιλία ήταν στο κλασικό φιλικό επίπεδο.

Οπότε πάει και αυτό το άγχος για αυτό έκανα παραγγελία το Cupra !

:D

Πλακίτσα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Μίλησα με τον πωλητή σήμερα τελικά είχε ρεπο.

Όλα καλά θα γίνει επιστροφή χρημάτων και ακύρωση της παραγγελίας.

Δεν ξέρω πόσο με έχει βρίσει απο μέσα του αλλά η συνομιλία ήταν στο κλασικό φιλικό επίπεδο.

Οπότε πάει και αυτό το άγχος για αυτό έκανα παραγγελία το Cupra !

:D

Πλακίτσα

Ο αγαπητός πωλητής πρέπει να είναι σε φάση ένα @@@@@@@ ρεπό είπα να πάρω ο έρμος!! Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς του στέλνω! 

Πέραν πλάκας, εννοείται σκέψου το, αλλά ξέρεις ότι παρόλο που είναι «σπατάλη» αν δεν το πάρεις όπως θες και ας πάει 30κ, πάρτο να ησυχάσει το μέσα σου. Δεν αφήνεις τα παιδιά σου νηστικά, μπορείς να κάνεις την κ@ύλα σου. Κάντο τώρα γιατί σε 10 χρόνια με φροντιστήρια κτλπ κλτπ, και να θες θα είναι ζόρικα τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλημέρες

Μίλησα με τον πωλητή σήμερα τελικά είχε ρεπο.

Όλα καλά θα γίνει επιστροφή χρημάτων και ακύρωση της παραγγελίας.

Δεν ξέρω πόσο με έχει βρίσει απο μέσα του αλλά η συνομιλία ήταν στο κλασικό φιλικό επίπεδο.

Οπότε πάει και αυτό το άγχος για αυτό έκανα παραγγελία το Cupra !

:D

Πλακίτσα

Λογικα ηταν ηδη εκτελωνισμενο αυτοκινητο οποτε δεν τους επηρεασε και καπου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, imr είπε

Λογικα ηταν ηδη εκτελωνισμενο αυτοκινητο οποτε δεν τους επηρεασε και καπου

 

Ε για να έρθει σε μία ημέρα μην ήταν και εκθεσιακό δεν ξέρω

7 λεπτά πριν, alexiko είπε

Ο αγαπητός πωλητής πρέπει να είναι σε φάση ένα @@@@@@@ ρεπό είπα να πάρω ο έρμος!! Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς του στέλνω! 

Πέραν πλάκας, εννοείται σκέψου το, αλλά ξέρεις ότι παρόλο που είναι «σπατάλη» αν δεν το πάρεις όπως θες και ας πάει 30κ, πάρτο να ησυχάσει το μέσα σου. Δεν αφήνεις τα παιδιά σου νηστικά, μπορείς να κάνεις την κ@ύλα σου. Κάντο τώρα γιατί σε 10 χρόνια με φροντιστήρια κτλπ κλτπ, και να θες θα είναι ζόρικα τα πράγματα.

Θα το σκεφτώ καλά και ότι απόφαση πάρω. Προφανώς πάντα θα υπάρχει και το Leon στο τραπέζι , θα δώ πως θα είμαι κανα τρίμηνο και χωρίς αμάξι και αν "πραγματικά" το χρειάζομαι (που δεν το χρειάζομαι για αυτό το έβαλα σε εισαγωγικά)

Ότι δεν θα πεινάσει κανείς είναι σίγουρο και με αυτή τη σκέψη ότι έχω μία 6ετία πριν αρχίσουν τα έξοδα με φροντιστήρια κτλ, ξεκίνησα να σκέφτομαι να κάνω την υπέρβαση και να δώσω τόσα λεφτά.

Είναι όμως μία χαζή απόφαση απο πολλές απόψεις και το κατανοώ , οπότε πρέπει να αποφασίσω αν θέλω να αποδεχτώ ότι είμαι χαζός και να πάω να τα δώσω :D

Τεσπα ξελάφρωσα προς το παρών , απλά να ξέρετε ότι ερώτηση δεν θα ξανακάνω , η ανακοίνωση για το επόμενο θα γίνει με την παρουσίαση (ότι και αν είναι αυτό)

Απλά να είστε έτοιμοι για όλα , απο μεταχειρισμένο κουβά μέχρι καινούριο των 30.000ε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφηνω αυτό εδώ...

 

Νεο Audi Q2 35 TFSI S-Tronic (ναι dsg+150 αλογα) χωρις mild hybrid και λοιπες μπουρδες ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30Κ

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αφηνω αυτό εδώ...

 

Νεο Audi Q3 35 TFSI S-Tronic (ναι dsg+150 αλογα) χωρις mild hybrid και λοιπες μπουρδες ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30Κ

😮😮😮😮 ...Στον γνωστό ή από αλλού αυτή η προσφορά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο ο προορισμος που μετραει, αλλα το ταξιδι! Ολη αυτη η διαδικασια, να διαβαζεις για αυτοκινητα, να βλεπεις video, να κανεις testdrive, να σκεφτεσαι ετσι κ αλλιως, ειναι μια ομορφη εμπειρια κ ετσι πρεπει να το βλεπουμε. Κ να ειμαστε ευχαριστημενοι κ χαρουμενοι που καποιοι απο εμας ειμαστε σε θεση να ζουμε αυτη τη διαδιασια καθε λιγα χρονια. Προχωρα @tsofras !!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Geokorolis είπε

😮😮😮😮 ...Στον γνωστό ή από αλλού αυτή η προσφορά??

False alarm σορρυ, το iPhone με το που γραψω Q2 ή σκετο Q το κανει Q3 πλεον...

16 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αφηνω αυτό εδώ...

 

Νεο Audi Q3Q2 35 TFSI S-Tronic (ναι dsg+150 αλογα) χωρις mild hybrid και λοιπες μπουρδες ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30Κ

corrected...

To Q3 ουτως ή αλλιως μονο mild hybrid βγαινει σε αυτοματο (και ειναι πάνω απο 30Κ δυστυχώς - πρακτικα μονο όταν ήταν να το παρω εγω επαιζε στα 30200 τιμη πατωματος αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να παρω τοσο μεγαλο ρισκο)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...