Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο αποψη εξοπλισμου κατα κανόνα ειναι όλες ίδιες, απλα πας και βαζεις πακετα (ότι εχει η basic εχει και η advance με διαφορα τις μεγαλυτερες ζαντες). Για εμενα εαν δεν εχεις τρελα με το s-line πχ συμφερει απείρως να πας στη βασικη και να ριξεις πακετο εξοπλισμου (και καποια εξτρα να μπουν στην αντιπροσωπεία για να γλυτωσεις το φέσι απο την κλιμακα φόρου)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kapws είπε

Παραλάβαμε κι εμείς, μετά από 7 μήνες. Πρόχειρη φώτο από την χτεσινή παραλαβή. Το Σάββατο που ρεπάρω θα ανεβάσω καμιά πιο συμμαζεμένη :)
 

upload.jpg

Καλοτάξιδο φιλαράκι πολύ ωραίο χρώμα , πωπω 7 μήνες έ ?

Περιμένουμε και τις υπόλοιπες , το χιλιάρι είναι ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

B suv όλα 13-18 εκατοστά παιζουν απο όσο είχα δει όταν τα εψαχνα... κ το kamiq καπου εκει ειναι ισως και πιο κάτω...

Τα 30Κ ειναι λόγω α) 1,5 μοτερ και β) dsg 

Και σε σκοντα η σεατ να πας να τα βαλεις αυτα τα 2 την 27αρα την εχεις στο τσεπακι ;) 

παντως ουτε εμενα μου αρεσουν οι στρογγυλοι αεραγωγοι και η οθονη που προεξεχει (και προερχεται απο το 2012), απλως μη ξεχναμε ότι ειναι facelift

τα περισσοτερα παιζουν 16-17 εκ . Παιζει ρολο και ποσο ψηλα ειναι η θεση οδηγησης αν αρεσει απλα η ψηλη οπτικη και οχι να περναει απο δυσκολα σημεια. Τα ιδια ακριβως στο Τ-roc 26Κ τιμη καταλογου που ισως πεφτει λιγο.  Ξερω τα πλαστικα κλπ, αλλα εχει και αλλα καλα.

Μονο εξωτερικα αξιζει η ανανεωση του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλοτάξιδο φιλαράκι πολύ ωραίο χρώμα , πωπω 7 μήνες έ ?

Περιμένουμε και τις υπόλοιπες , το χιλιάρι είναι ?

Να 'σαι καλά για τις ευχές!
Χτίσαμε γαϊδουρινή υπομονή μέχρι να παραλάβουμε :D  

Ναι το 1000άρι. Δεν με έπαιρνε η τσέπη για 1500άρι. Άσε που μπαίνει σε premium λημέρια το 1500άρι που σε βάζει σε άλλες σκέψεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kapws είπε

Να 'σαι καλά για τις ευχές!
Χτίσαμε γαϊδουρινή υπομονή μέχρι να παραλάβουμε :D  

Ναι το 1000άρι. Δεν με έπαιρνε η τσέπη για 1500άρι. Άσε που μπαίνει σε premium λημέρια το 1500άρι που σε βάζει σε άλλες σκέψεις.

Λογικό , οπότε λόγω χρώματος ήταν η αναμονή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, paylidis είπε

παντως ουτε εμενα μου αρεσουν οι στρογγυλοι αεραγωγοι και η οθονη που προεξεχει (και προερχεται απο το 2012), 

η οθονη προεξεχει και στο καινουριο Q5 και θελει ο Αρης να στο δωσει δωρο για την βοηθεια σου... τι ? δεν το θες ?

δεν πειραζει θα παω μια βολτιτσα το απογευμα εγω να σε απαλλαξω! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Λογικό , οπότε λόγω χρώματος ήταν η αναμονή ?

Και ναι και όχι.. κάποια γκρι ερχόντουσαν τον Αύγουστο και μετά τον Οκτώβριο. Όλα τα άλλα ήταν για παραγγελία και κατασκευή Νοέμβρη+. Γενικά οι παραγγελίες τους παραδίδονται με τρελές καθυστερήσεις τα τελευταία ~2 χρόνια. Ο πωλητής μου είπε χτες ότι οι παραγγελίες του Γενάρη πάνε για Ιούνη/Ιούλη...

Δεν ξέρω τί φάση... ίσως φταίει που κλείνει η παραγωγή στην Αγγλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ritualistic είπε

η οθονη προεξεχει και στο καινουριο Q5 και θελει ο Αρης να στο δωσει δωρο για την βοηθεια σου... τι ? δεν το θες ?

δεν πειραζει θα παω μια βολτιτσα το απογευμα εγω να σε απαλλαξω! 😂

Οντως προεξεχει το πηρε φιλος μου πριν 3 μηνες, που ειχε το παλιο Q3 και βριζει τύπου "παλι εχω αυτη τη μλκια εδω στη μεση" 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, μιας και λειπει με ρεπο ο πωλητης να τον ρωτησω, ειπα απευθυνθω στον αμεσως επομενο αρμοδιο, εσας. 

Εχω κανει παραγγελια ΚΙΑ Stonic το οποιο θα ερθει λογω εκδοσης/χρωματος σε περιπου 4-5 μηνες. 
Εχω δωσει ηδη μια προκαταβολη για την εναρξη της παραγγελιας.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης: 
αυτη την στιγμη τρεχει μια προσφορα στην ΚΙΑ οπου επιλεγεις
-600Ε εκπτωση ή 5 χρονια δωρεαν σερβις. 

Στην προσφορα δηλωσα για 5 χρονια σερβις, απλα εχω δευτερες σκεψεις τωρα, λογικα δεν θα εχω θεμα να το αλλαξω αυτο, ετσι δεν ειναι? 
Ο λογος που εχω δευτερες σκεψεις ειναι οτι μου σχολιασε οτι ΕΑΝ ΤΡΕΧΕΙ ακομη η προσφορα, θα ισχυει και για μενα. εαν δεν τρεχει, δεν θα εχω τα δωρεαν σερβις, αλλα ουτε και την εκπτωση.. με εχει πιασει ενα what if τωρα..
Ουτε 10 μερες δεν ειναι που ξεκινησε η παραγγελια.. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gxyp είπε

Μεταχειρισμένο test drive θα παίρνατε; Με 1000 χλμ 2018 μοντέλο; Σχεδόν 4κ λιγότερα από ότι πωλείται τωρα;;;

Εξαρτάται το μοντελο... αλλο 4Κ διαφορα σε ενα Kia picanto αλλο σε ενα bmw/merc/audi... επισης αυτοματο ή χειροκίνητο; υπολοιπο εγγυηση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

Καλησπερα παιδια, μιας και λειπει με ρεπο ο πωλητης να τον ρωτησω, ειπα απευθυνθω στον αμεσως επομενο αρμοδιο, εσας. 

Εχω κανει παραγγελια ΚΙΑ Stonic το οποιο θα ερθει λογω εκδοσης/χρωματος σε περιπου 4-5 μηνες. 
Εχω δωσει ηδη μια προκαταβολη για την εναρξη της παραγγελιας.
Η ερωτηση μου ειναι η εξης: 
αυτη την στιγμη τρεχει μια προσφορα στην ΚΙΑ οπου επιλεγεις
-600Ε εκπτωση ή 5 χρονια δωρεαν σερβις. 

Στην προσφορα δηλωσα για 5 χρονια σερβις, απλα εχω δευτερες σκεψεις τωρα, λογικα δεν θα εχω θεμα να το αλλαξω αυτο, ετσι δεν ειναι? 
Ο λογος που εχω δευτερες σκεψεις ειναι οτι μου σχολιασε οτι ΕΑΝ ΤΡΕΧΕΙ ακομη η προσφορα, θα ισχυει και για μενα. εαν δεν τρεχει, δεν θα εχω τα δωρεαν σερβις, αλλα ουτε και την εκπτωση.. με εχει πιασει ενα what if τωρα..
Ουτε 10 μερες δεν ειναι που ξεκινησε η παραγγελια.. 
 

Δελτίο παραγγελίας δεν έχεις ? Δεν στα έχει γράψει αυτά ?

Αν όχι να πας να στα γράψει και να στα υπογράψει , τι σημαίνει ανάλογα αν τρέχει η προσφορά όταν είναι παραλάβεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gxyp είπε

Μεταχειρισμένο test drive θα παίρνατε; Με 1000 χλμ 2018 μοντέλο; Σχεδόν 4κ λιγότερα από ότι πωλείται τωρα;;;

εγώ δύσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gxyp είπε

Μεταχειρισμένο test drive θα παίρνατε; Με 1000 χλμ 2018 μοντέλο; Σχεδόν 4κ λιγότερα από ότι πωλείται τωρα;;;

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες , όπως είπε και ο @paylidis ανάλογα το αμάξι

Edit : Τώρα είδα ότι είναι του 2018 , οπότε όχι

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...