Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, gxyp είπε

Μεταχειρισμένο test drive θα παίρνατε; Με 1000 χλμ 2018 μοντέλο; Σχεδόν 4κ λιγότερα από ότι πωλείται τωρα;;;

μοντελο 3ετιας μονο 4κ κατω ?? ειναι δυνατον ?? οχι σιγουρα οχι.

για να γινω πιο συγκεκριμενος γιατι ειμαι καθετος, θα σου πω οτι υπηρχε Q3 στον Γρατσια μοντελο 2020 με 8 μηνες κυκλοφοριας και 750 χλμ με -4000ε στην αρχικη του τιμη.

οποτε για μοντελο 3ετιας οχι βεβαια, στο τελος πες τους θα βγει το facelift και εγω θα πληρωνω δοσεις 10 χρονων αμαξι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Δελτίο παραγγελίας δεν έχεις ? Δεν στα έχει γράψει αυτά ?

Αν όχι να πας να στα γράψει και να στα υπογράψει , τι σημαίνει ανάλογα αν τρέχει η προσφορά όταν είναι παραλάβεις ?

ελα ντε.. 
στην πρωτη προσφορα που πηρα, το εγραφε κανονικα, αλλα επειδη αλλαξα χρωμα καναμε παραγγελια.. 
και επειδη δεν ξερει εαν σε 4-5 μηνες τρεχει η προσφορα δεν μου το εγραψε, αλλα μου ειπε οτι εαν τρεχει, ισχυει κανονικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

μοντελο 3ετιας μονο 4κ κατω ?? ειναι δυνατον ?? οχι σιγουρα οχι.

για να γινω πιο συγκεκριμενος γιατι ειμαι καθετος, θα σου πω οτι υπηρχε Q3 στον Γρατσια μοντελο 2020 με 8 μηνες κυκλοφοριας και 750 χλμ με -4000ε στην αρχικη του τιμη.

οποτε για μοντελο 3ετιας οχι βεβαια, στο τελος πες τους θα βγει το facelift και εγω θα πληρωνω δοσεις 10 χρονων αμαξι.

Ακριβως-δεν αξιζει παντα... επισης τα 4Κ στην αρχικη ήταν αν θυμαμαι καλα ουτε 1.5Κ στην τελική τιμή...

4 λεπτά πριν, gxyp είπε

οχι ουτε καν

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τα 4.000 κάτω πως τα υπολόγισες ?

ο εμπορας θα του το ειπε, κλασσικη περιπτωση φουσκωμενη αρχικη και σου κανουμε εκπτωσαρα...

κ εμενα το Q3 35-36 χιλιαρικα αρχική εχει με την τελικη να απεχει μισο ibiza ξερω γω 😅

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gxyp είπε

@tsofras αμα δεις τις προσφορές που έχω μαζέψει κάπου εκεί τα βγάζω..

Αν θυμάμαι καλά είχες ανεβάσει για Optimum που νομίζω είναι καλύτερη εξοπλιστικά απο αυτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gxyp είπε

@tsofras αμα δεις τις προσφορές που έχω μαζέψει κάπου εκεί τα βγάζω..

νομιζω απο το 18 εως σημερα εχουν αλλαξει τα επιπεδα εξοπλισμου στη σεατ. αυτο παντως ειναι πρακτικα γυμνο, για εμενα δεν αξιζει 12Κ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JailbrokenDiesel είπε

ελα ντε.. 
στην πρωτη προσφορα που πηρα, το εγραφε κανονικα, αλλα επειδη αλλαξα χρωμα καναμε παραγγελια.. 
και επειδη δεν ξερει εαν σε 4-5 μηνες τρεχει η προσφορα δεν μου το εγραψε, αλλα μου ειπε οτι εαν τρεχει, ισχυει κανονικα..

Αν είσαι αποφασισμένος για όλα , να πιέσεις να στο γράψει στη παραγγελία αλλιώς να ακυρώσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Ακριβως-δεν αξιζει παντα... επισης τα 4Κ στην αρχικη ήταν αν θυμαμαι καλα ουτε 1.5Κ στην τελική τιμή...

οχι ουτε καν

ο εμπορας του το ειπε, κλασσικη περιπτωση φουσκωμενη αρχικη και σου κανουμε εκπτωσαρα...

κ εμενα το Q3 35-36 χιλιαρικα αρχική εχει με την τελικη να απεχει μισο ibiza ξερω γω 😅

καπου γυρω στα 2500 ηταν απο την τελικη που θα επαιρνες ναι.

αλλα για αμαξι 3ετιας -4000ε λιωμενο στα td αλλα και να καθεται να σαπιζει στα παρκινγκ της αντιπροσωπειας οχι ρε φιλε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, gxyp είπε

Και οι τιμές συνεχίζουν να παίρνουν την ανηφόρα...

Και μου είπε ο πωλητής επίσης ότι από Μάρτιο θα ανέβουν και άλλο οι τιμές..Τώρα αλήθεια-ψέμματα θα σας γελάσω. 

Από ότι φαίνεται αν πάω για καινούργιο δεν θα πάω σε Ibiza.. Το Fiesta στην τιμή και στην χρηματοδότηση μου φαίνεται πιο τίμιο..

Screenshot_20210203_185836_com.android.gallery3d.png

Screenshot_20210203_185604_com.android.gallery3d.png

@tsofras εδώ δες..

1 λεπτό πριν, ritualistic είπε

καπου γυρω στα 2500 ηταν απο την τελικη που θα επαιρνες ναι.

αλλα για αμαξι 3ετιας -4000ε λιωμενο στα td αλλα και να καθεται να σαπιζει στα παρκινγκ της αντιπροσωπειας οχι ρε φιλε...

Μου είπαν οτι ουσιαστικά εκθεσιακό ήταν... Με προβληματίζει ότι καθόταν τόσο καιρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ritualistic είπε

καπου γυρω στα 2500 ηταν απο την τελικη που θα επαιρνες ναι.

αλλα για αμαξι 3ετιας -4000ε λιωμενο στα td αλλα και να καθεται να σαπιζει στα παρκινγκ της αντιπροσωπειας οχι ρε φιλε...

To ειχα οδηγησει εκεινο... κ ένα sportback χειροκινητο που ειχε..

Δεν αξιζε τη διαφορά...

 

Γενικα παντως δε θελετε να ξερετε πως τα πηγαινει ο κοσμος (κ εγω μαζι) τα test drive... Μιλαμε ειδικα ενα αυτόματο της καρεντα του ηπια το αίμα και δεν ειχε ουτε 200 χλμ στο οδομετρο του (το dsg του ήταν πρακτικα τελείως αστρωτο ακομα οι αλλαγες ήταν οτι να ναι). Ηταν όμως και αυτό που με επεισε να παρω Q3...

Ειλικρινα λυπαμαι αυτους που τα παιρνουν μετα... (και συνήθως τους τα πλασαρουν ως προσωπικα οχηματα διευθυντων/στελεχων/πωλητών κλπ)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gxyp είπε

@tsofras εδώ δες..

Μου είπαν οτι ουσιαστικά εκθεσιακό ήταν... Με προβληματίζει ότι καθόταν τόσο καιρό..

13.755 έχει αυτή τι στιγμή η έκδοση που έβαλες . Άντε να πάει 14300 με λοιπά έξοδα μπορεί και λίγο παρακάτω με κάποια έκπτωση απο τα ετοιμοπαράδοτα για να φεύγει

Οπότε μιλάμε για ούτε 2.000ε διαφορά

Δεν αξίζει , αν θέλει να το δώσει 10κ τότε εντάξει γιατί είναι 2 ετών , απορώ αν έχεις εγγύηση και αν θα έχεις θα είναι μόνο για 2 χρόνια ,και όπως είπες και εσύ καθότανε 2 χρόνια και πόσοι έχουν περάσει απο μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, gxyp είπε

Μου είπαν οτι ουσιαστικά εκθεσιακό ήταν... 

 

 

μακρυα αδερφε!!! Δεν αξιζει όπως λεει κ ο Tsofras...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kapws είπε

Παραλάβαμε κι εμείς, μετά από 7 μήνες. Πρόχειρη φώτο από την χτεσινή παραλαβή. Το Σάββατο που ρεπάρω θα ανεβάσω καμιά πιο συμμαζεμένη :)
 

upload.jpg

Πανεμορφο!

Τι εκδοση και σε τι τιμη το πηρες;

Καλα χιλιομετρα ναχεις

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...