Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, gxyp είπε

και από εμένα, όχι

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, h3342 είπε

Πανεμορφο!

Τι εκδοση και σε τι τιμη το πηρες;

Καλα χιλιομετρα ναχεις

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Το 1000άρι ειναι, έκδοση elegance στα 22.100 με το κλειδί στο χέρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

0-160 για εμενα με το ποδι στο Kickdown 😅

 

Εγώ μπορεί να μιλάω για γκάζια ροπές και ιπποδυνάμεις , αλλά όλα τα αμάξια τα πήγα απο "ειδική διαδρομή" με λακούβες και έπεφτα μέσα.

Για αυτό και το μόνο που μου ξίνισε ήταν το Leon με τις 18αρες

Citroen C3,C3 Aircross,C4 Cactus , C5 αρχοντικά με εξαίρεση που απο το πολύ βύθισμα στο C4 Cactus σε πιάνει ναυτία

T-Cross επίσης πολύ άνετο και ξεκούραστο , 2008 πάλι και αυτό δεν φοβόσουν λακούβα

Το focus δεν το πήγα απο εκεί αλλά καλύτερη ανάρτηση απο του Leon σε θέμα άνεσης

Το Leon το υβριδικό με την πολλαπλών άλλο αμάξι σε άνεση

Το Ibiza το απλό κομπλέ το FR λόγω ανάρτησης έχει το κοπάνημα του (σε επίπεδα Leon εκεί μου έκανε εντύπωση γιατί περίμενα ότι θα δώ μεγάλη διαφορά)

Οπότε λακούβα και ξερό ψωμί , το 0 -100 ψιλοκλάιν , ροπούλα να έχει για να μην κρεμάει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Εγώ μπορεί να μιλάω για γκάζια ροπές και ιπποδυνάμεις , αλλά όλα τα αμάξια τα πήγα απο "ειδική διαδρομή" με λακούβες και έπεφτα μέσα.

Για αυτό και το μόνο που μου ξίνισε ήταν το Leon με τις 18αρες

Citroen C3,C3 Aircross,C4 Cactus , C5 αρχοντικά με εξαίρεση που απο το πολύ βύθισμα στο C4 Cactus σε πιάνει ναυτία

T-Cross επίσης πολύ άνετο και ξεκούραστο , 2008 πάλι και αυτό δεν φοβόσουν λακούβα

Το focus δεν το πήγα απο εκεί αλλά καλύτερη ανάρτηση απο του Leon σε θέμα άνεσης

Το Leon το υβριδικό με την πολλαπλών άλλο αμάξι σε άνεση

Το Ibiza το απλό κομπλέ το FR λόγω ανάρτησης έχει το κοπάνημα του (σε επίπεδα Leon εκεί μου έκανε εντύπωση γιατί περίμενα ότι θα δώ μεγάλη διαφορά)

Οπότε λακούβα και ξερό ψωμί , το 0 -100 ψιλοκλάιν , ροπούλα να έχει για να μην κρεμάει

Α κ εγω τα πηγα υπερειδικες αμαρουσίου, χαλανδρίου και αγιας παρασκευης αλλα με δεδομένο ότι τα εδιναν για αρκετή ώρα εφαγαν και ξεπατωμα μεσογειων αττικη οδο κλπ (η λογικη μου ειναι αμαξι παιρνεις αμα τσιγκουνευεσαι 2.8 διοδια για να το τσεκαρεις αν σε ικανοποιεί αστο παρε παπακι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kapws είπε

Παραλάβαμε κι εμείς, μετά από 7 μήνες. Πρόχειρη φώτο από την χτεσινή παραλαβή. Το Σάββατο που ρεπάρω θα ανεβάσω καμιά πιο συμμαζεμένη :)
 

upload.jpg

Πωπω ζηλεψα τωρα - ετσι ακριβως ονειρευομουν και το δικο μου!

Εγω νομιζω οτι σε αυτα τα χρηματα εκανες την καλυτερη επιλογη. Επιτελους ενα πραγματικο αυτοκινητο με ολη την σημασια της λεξης, με μοτερ διαμαντι! Ειλικρινα το μονο μειονεκτημα που εχεις να αντιμετωπισεις ειναι ο Σ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T-ROC ή Q2 (οχι το facelift) ? 22.300 το VW , 21500 το Audi ? Βενζίνη 1000cc και τα δυο - για οικονεγεια με 2 παιδια ? μου αρεσε το Q2 ποιο πολυ - ειναι πολυ ποιο ακριβη η συντήρηση ενος Audi ? σε συγκριση με ένα VW ? Δεν ειχα στο πλανο το Q2 αλλα να ειναι καλα ο Παυλιδης .... και με πλανο να ειμαι σπιτι 6 μηνες ακομα ... να παρω τωρα το Q2 αμεσα ? ή σε 6 μηνες βλεπουμε τι και πως θα ειμαστε και τι θα υπαρχει τοτε στην αγορα μεχρι 22500 ?  ουφ δεν μπορω να αποφασισω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ειναι πολυ ποιο ακριβη η συντήρηση ενος Audi ? σε συγκριση με ένα VW ?

Ναι είναι πιο ακριβή στα προγραμματισμένα σέρβις, αρκετά πιο ακριβή σε τυχόν βλάβες και σημαντικά πιο ακριβή στη φανοποιία (αν σου χρειαστεί).

Επεξ/σία από turbat0s
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tsofras είπε

13.755 έχει αυτή τι στιγμή η έκδοση που έβαλες . Άντε να πάει 14300 με λοιπά έξοδα μπορεί και λίγο παρακάτω με κάποια έκπτωση απο τα ετοιμοπαράδοτα για να φεύγει

Οπότε μιλάμε για ούτε 2.000ε διαφορά

Δεν αξίζει , αν θέλει να το δώσει 10κ τότε εντάξει γιατί είναι 2 ετών , απορώ αν έχεις εγγύηση και αν θα έχεις θα είναι μόνο για 2 χρόνια ,και όπως είπες και εσύ καθότανε 2 χρόνια και πόσοι έχουν περάσει απο μέσα

Δεν έχει ρε συ 13755 δεν είδες τι ανέβασα;

 

Πάντως μου ρίξατε τα μούτρα χαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gxyp είπε

Δεν έχει ρε συ 13755 δεν είδες τι ανέβασα;

 

Πάντως μου ρίξατε τα μούτρα χαχα...

Είσαι σίγουρος ?

Πριν κάτι ημέρες που ήμουν στον κολλητό (Seat) άκουσα που πήρε κάποιος για το 95αρι και του είπε ότι έχει κάποια λίγα

Ανέβασες πάλι κάτι πριν ? Γιατί δεν είδα κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Kapws Καλοτάξιδο. Ιδιαίτερο το χρώμα του. Δεν είχε τύχει να δω κάποιο σε μπλε.

Προσωπικό dream car* το Civic κι ας μην θεωρείται "σοβαρό" σχεδιαστικά από κάποιους.

 

*Όχι dream car, αλλά μια κάπως ιδιαίτερη έλξη, έχω και για το ΤΤ, όμως δεν θα το αγόραζα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...