Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

όπως φαίνεται αλλαξε η πλατφορμα στα q2 του δευτερου μισου 2020 και δεν περνει cruise control - ουτε ανδροιδ αυτο ... δεν τα ειχα αλλα εχω λιγο ξενερωσει ... κατα τα αλλα εχω αρκετα δωρακια ειπαμε 21500 + 400 camera  και σαν δωρο συναγερμος / φιμε / service 4 χρονια / 15% εκπτωση στα ανταλακτικα / εργασια

αδιανοητο απλα δεν ξερω τι να πω... κυριολεκτικα deal breaker για εμενα αυτο το πραγμα... και αντε το cc μπορει και οντως να μην το χρησιμοποιουσες ποτε αλλα δινεις 20+ χιλιαρικα για να κρεμας το κινητο στους αεραγωγους ? 

σορρυ αν σε επηρεαζω αρνητικα απλα δε μπορω να το κατανοησω με κανεναν τροπο.

τα γνωριζες αυτα πριν το παραγγειλεις ? γιατι αν τα γνωριζες και δεν σε πειραζουν οκ παω πασο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

όπως φαίνεται αλλαξε η πλατφορμα στα q2 του δευτερου μισου 2020 και δεν περνει cruise control - ουτε ανδροιδ αυτο ... δεν τα ειχα αλλα εχω λιγο ξενερωσει ... κατα τα αλλα εχω αρκετα δωρακια ειπαμε 21500 + 400 camera  και σαν δωρο συναγερμος / φιμε / service 4 χρονια / 15% εκπτωση στα ανταλακτικα / εργασια

 

2 λεπτά πριν, ritualistic είπε

αδιανοητο απλα δεν ξερω τι να πω... κυριολεκτικα deal breaker για εμενα αυτο το πραγμα... και αντε το cc μπορει και οντως να μην το χρησιμοποιουσες ποτε αλλα δινεις 20+ χιλιαρικα για να κρεμας το κινητο στους αεραγωγους ? 

σορρυ αν σε επηρεαζω αρνητικα απλα δε μπορω να το κατανοησω με κανεναν τροπο.

τα γνωριζες αυτα πριν το παραγγειλεις ? γιατι αν τα γνωριζες και δεν σε πειραζουν οκ παω πασο.

κ εγω αυτα ειπα (σε πμ βεβαια) + οτι αν δεν τον ενοχλει η απουσία τους να προχωρήσει...

εγω δε θα το επαιρνα για να ειμαι ειλικρινής...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@sotiriadisc

Μία απο τα ίδια σε ξενερώνουμε μαν αλλά οκ κρίμα είναι

Αφού σου άρεσε και το T-Roc δεν ξαναγυρίζεις τα κοιτάξεις και εκεί ?

Είχες καταλήξει σε αυτά τα 2 , δεν χρειάζεται να τα πάρεις όλα απο την αρχή

Το Τ-Cross το είδες ? Εγώ που το οδήγησα μία χαρά ήταν και κοντά στην τιμή που λές και είχε σίγουρα CC

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω τι συμβαίνει με το carplay αλλά το Android auto που έχω χρησιμοποιήσει λόγω κινητού δεν μπορώ να πω πως το έβαλα ξανά πέρα από την πρώτη φορά που το έκανα για να το δω. Θα τολμήσω να πω άχρηστο. Που θέλει και καλώδιο μάλιστα για να συνδεθεί. Δεν ξέρω ίσως φταίει ότι έχω navigation και ίσως δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, li@m είπε

Πάντως δεν ξέρω τι συμβαίνει με το carplay αλλά το Android auto που έχω χρησιμοποιήσει λόγω κινητού δεν μπορώ να πω πως το έβαλα ξανά πέρα από την πρώτη φορά που το έκανα για να το δω. Θα τολμήσω να πω άχρηστο. Που θέλει και καλώδιο μάλιστα για να συνδεθεί. Δεν ξέρω ίσως φταίει ότι έχω navigation και ίσως δεν το έχω χρησιμοποιήσει.. 

Ε εντάξει αν έχεις navi και κάνεις την δουλειά σου κομπλέ

Και εμένα για το navi και το spotify με απασχολεί (φαντάζομαι όπως όλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@li@m θα διαφωνησω στην χρησιμοτητα του carplay/android auto καθως μιλαμε για αλλο επιπεδο infotainment με χαρτες, spotify και online radio. θα συμφωνησω οσο δεν παει στην τραγικοτητα του καλωδιου, ειναι παραλογο να θελουμε ακομα καλωδια για τετοια συνδεση.

@sotiriadisc ελπιζω να μην παρεις στραβα οσα ειπαμε, λειτουργουμε καθαρα συμβουλευτικα και εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους τι χρειαζεσαι. και εγω θα κοιταζα ξανα το t-roc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tutuyo είπε

νεο C4/2008/208/Corsa F και Mokka στη  ιδια πλατφορμα πατανε (EMP1) του PSA

Σε διαστασεις αντιστοιχα ειναι το νεο C4 με το Mokka. Μοιραζονται μοτερ, κιβωτιο σιγουρα, δεν ξερω για αναρτηση. Νομιζω και το νεο Μοκκα, Γαλλια θα φτιαχνεται καθως στην Γερμανια κρατησε η Οπελ τα Corsa και τα Grandland

mokka 4151,  νεο C4 4360 το μεγαλυτερο στην κατηγορια. κατα τα αλλα μοιραζονται πολλα αναρτηση το c4 θα εχει την PSH

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

όπως φαίνεται αλλαξε η πλατφορμα στα q2 του δευτερου μισου 2020 και δεν περνει cruise control - ουτε ανδροιδ αυτο ... δεν τα ειχα αλλα εχω λιγο ξενερωσει ... κατα τα αλλα εχω αρκετα δωρακια ειπαμε 21500 + 400 camera  και σαν δωρο συναγερμος / φιμε / service 4 χρονια / 15% εκπτωση στα ανταλακτικα / εργασια

αστειοτητες της Audi να μην μπορει να δωσει AA και CC σε ενα αυτοκινητο. Ειδικα εαν σκεφτεις οτι αλλοi κατασκευαστες τα εχουν στανταρ ακομη και σε φτηνοτερα μοντελα

Και αντε εαν πεις οτι το CC το χρησιμοποιεις περιστασιακα -αν και προσωπικα στα ταξιδια ειναι υπεραπαραιτητο, την οθονη την εσωτερικη τι την εχει?Για να βλεπεις BEST FM με μεγαλα font?

Epic Fail

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, and_64 είπε

Αρχηγέ μαζι σου, αλλά για να πας ενα μεγάλο supermarket πρέπει να πας solo γιατί οι μισές τσάντες κάθονται στον συνοδηγό 🤣

Απο κει και πέρα είναι τέρμα fun to drive και ταυτόχρονα δεν τινάζει την μπάνκα στον αέρα, αυτό δεν αμφισβητείται

ούτως ή άλλως μόνος πάω για ψώνια μόλις γυρνάω από τη δουλειά, οπότε δε με ενοχλεί αυτό, ας έχω και σακούλες στα πόδια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, oykas2001 είπε

ούτως ή άλλως μόνος πάω για ψώνια μόλις γυρνάω από τη δουλειά, οπότε δε με ενοχλεί αυτό, ας έχω και σακούλες στα πόδια μου...

α ρε νιάτα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν παρεξηγω , σιγουρα το troc εχει αυτα δεν δινει η audi και ειναι ιδια τιμη, πηρα και την peugeot  και μου δινει στην ιδια τιμη το active plus - diesel με δωρο παλι συνεγερμο / φιμε/ πινακιδες / εκπτωση service και ειναι και χωρις τελη κυκλοφοριας ... το κοιταζω λογω diesel αυτο ...

το c4 το ειδαμε χτες και δεν αρεσε στην οικογενεια οποτε το αφηνουμε ,

το μοκκα θα ειναι σιγουρα ποιο μικρο αλλα δεν εχει ερθει ακομα , στα χαρτια ειναι ομορφο το ατιμο ..

του ειπα του πωλητη οτι θελω χρονο εστω σημερα και αυριο ... για να δουμε εαν το παει μεχρι δευτερα θα εγω δει απο κοντα ξανα τα αλλα (peugeot + 2008)

31 λεπτά πριν, tsofras είπε

@sotiriadisc

Μία απο τα ίδια σε ξενερώνουμε μαν αλλά οκ κρίμα είναι

Αφού σου άρεσε και το T-Roc δεν ξαναγυρίζεις τα κοιτάξεις και εκεί ?

Είχες καταλήξει σε αυτά τα 2 , δεν χρειάζεται να τα πάρεις όλα απο την αρχή

Το Τ-Cross το είδες ? Εγώ που το οδήγησα μία χαρά ήταν και κοντά στην τιμή που λές και είχε σίγουρα CC

μια χαρα το troc δεν υπαρχει λογος να δω το tcross μια που ειναι λιγο ποιο μικρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsofras είπε

Πολύ πιθανό , αν δεν είχα πουλήσει το αμάξι μου δεν θα την πέρναγα όμως :D

Απο την άλλη πούλησα το αμάξι γιατί δεν ήθελα να ήμουν με την φοβία μην ξαναμείνω , οπότε και η σκέψη να ξαναγυρίσω σε DSG πάλι δεν είναι ορθή . Αλλά εκεί εγώ επιμένω

Δεν ξέρω αν τα βλέπω εγώ έτσι , αλλά έχουν έρθει έτσι τα πράγματα που μπερδεύομαι

Νομιζω οτι πρεπει να δεις σε αλλη εταιρια. Γιατι σωνει και καλα vag group; Αφου θες αυτοματο και δεν εμπιστευεσε DSG πηγαινε σε αλλη εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...