Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, fragsp είπε

Ο Θωμάς πρέπει να πάρει ποσοστά από το κράτος επί των τελών ταξινομήσεων και του ΦΠΑ για όλα τα αυτοκίνητα που αγοράστηκαν μεσα απο αυτο το νήμα😀

Το έχουν αναφέρει αρκετοί ήδη 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dstilio είπε

Το τελευταίο αρθΡο διαφήμιση αναφέρει εξάρι αυτόματο κιβωτίο... το 7αρι DSG δεν έχει;

+ το :

Το SEAT Leon είναι το πιο προσιτό plug-in υβριδικό μικρομεσαίο της αγοράς, καθώς διατίθεται με τιμή εκκίνησης τα 30.990 ευρώσυμπεριλαμβανομένης της έκπτωσης των 30.990 ευρώ.

 

Η τσαπατσουλια της τσαπατσουλιας... 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tsofras είπε

Pegeuot 2008 --> Seat Ibiza FR 1.0 115 --> No car

Προφανώς σε όλες αυτές τις σελίδες γίνονται και συζητήσεις περι αυτοκίνησης και έχει ψωνίσει και άλλος κόσμος

Mαλιστα, γιατι ετσι με το Pegeuot?Δεν σε βολευε το τιμονι που φοβοσουν? Μετα πιστευα θα πας σε Λεον και εκει τη διαφορα εκανες και πηγες σε Ιμπιζα, πως και ετσι?😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, shikabalas είπε

Mαλιστα, γιατι ετσι με το Pegeuot?Δεν σε βολευε το τιμονι που φοβοσουν? Μετα πιστευα θα πας σε Λεον και εκει τη διαφορα εκανες και πηγες σε Ιμπιζα, πως και ετσι?😄

Δεν με βόλευε το τιμόνι , δεν μου άρεσε καθόλου το κιβώτιο ταχυτήτων και τέλος δεν μου άρεσε γενικά η κατηγορία SUV σαν αίσθηση οδήγησης . Στο Leon δεν πήγα γιατί με έπιασε η τσιγγουνία μου για τα λίγα χιλιόμετρα που κάνω και πήγα στο Ibiza γιατί μου θύμιζε αρκετά το προηγούμενο Leon και μου άρεσε εσωτερικά και εξωτερικά.

Το έδωσα τελικά και αυτό γιατί μία χαρά σαν αμάξι αλλά θέλω μεγαλύτερη κατηγορία με τα υπερ που έχει σε χώρους-άνεση-οδηγική αίσθηση και κάτι πιο δυνατό.

Το τι θα είναι αυτό θα δείξει σε λίγο καιρό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Δεν με βόλευε το τιμόνι , δεν μου άρεσε καθόλου το κιβώτιο ταχυτήτων και τέλος δεν μου άρεσε γενικά η κατηγορία SUV σαν αίσθηση οδήγησης . Στο Leon δεν πήγα γιατί με έπιασε η τσιγγουνία μου για τα λίγα χιλιόμετρα που κάνω και πήγα στο Ibiza γιατί μου θύμιζε αρκετά το προηγούμενο Leon και μου άρεσε εσωτερικά και εξωτερικά.

Το έδωσα τελικά και αυτό γιατί μία χαρά σαν αμάξι αλλά θέλω μεγαλύτερη κατηγορία με τα υπερ που έχει σε χώρους-άνεση-οδηγική αίσθηση και κάτι πιο δυνατό.

Το τι θα είναι αυτό θα δείξει σε λίγο καιρό

Εγώ εξακολουθώ να ζηλεύω (λίγο) μόνο το mini countryman, παρότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος από την αγορά μου. Το έχουμε ξανασυζητήσει φυσικά, αλλά μήπως να του έκανες ένα test drive ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Εγώ εξακολουθώ να ζηλεύω (λίγο) μόνο το mini countryman, παρότι είμαι πλήρως ικανοποιημένος από την αγορά μου. Το έχουμε ξανασυζητήσει φυσικά, αλλά μήπως να του έκανες ένα test drive ?

Δεν ξέρω πάει και αυτό σχετικά ψηλά διάβασα και για μεγάλα κόστη και το έβγαλα απο την λίστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω πάει και αυτό σχετικά ψηλά διάβασα και για μεγάλα κόστη και το έβγαλα απο την λίστα

 

Όλα τα μηχανικά μέρη BMW είναι οπότε έχει ανάλογα κόστη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ge-lyk είπε

...συγγνώμη εάν έχει αναφερθεί ξανά 

https://www.newsauto.gr/news/afto-ine-to-pio-prosito-mikromeseo-plug-in-ivridiko/

Ξέρουμε αν υπάρχουν διαφορές στον εξοπλισμό ανάμεσα στις εκδόσεις εν αντιθέση με τους συμβατικούς κινητήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Ξέρουμε αν υπάρχουν διαφορές στον εξοπλισμό ανάμεσα στις εκδόσεις εν αντιθέση με τους συμβατικούς κινητήρες?

Η μόνη διαφορά που ξέρω είναι ότι είναι με ανεξάρτητη ανάρτηση και 270 λίτρα πορτ μπαγκαζ αντί του 380 λόγω της μπαταρίας . Δεν έχει κάποια άλλη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ @tsofras, ρωτάω μιας και τα έχεις ψάξει όλα, τίποτα σε υβριδικό με πέδιλα να βγάλουμε τον χειμώνα , παίζει? 🙂🙃🙂

Υ.Γ. Και βεβαίως βεβαίως μόνο με DSG ,Οθόνες και ηλιοοροφη !!!😁😁😀

Την καλημέρα μου σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dstilio είπε

Έχω το fiat sedici (Suzuki sx4) με 270 λίτρα πίσω.  Μόλις έκανα παιδί μου φάνηκαν πολύ λίγα.

Αν δεν σκέφτεσαι την αλλαγή δες για μπαγκαζιέρα. θετικό: τουλάχιστον 200 λίτρα παραπάνω αρνητικό: αυξημένη κατανάλωση

Άλλες προτάσεις:

- αφαίρεση της εταζέρας και γέμισμα μέχρι επάνω (με λάστιχα μπορείς να μπλοκάρεις τις βαλίτσες, εγώ βάζω κάποιες που μπλοκάρουν από πιο χαμηλά...) θετικό: 100 με 200 λίτρα αρνητικό: δεν βλέπεις τίποτα πίσω...

- ρίξιμο του 40% ή 60% των πίσω καθισμάτων για δύο ή έναν επιβάτες, αρνητικό: η μουρμούρα για το στρίμωγμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...