Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα! Να κάνω μια ερώτηση αν και δεν ξέρω το θέμα αν είναι κατάλληλο. Σας εμπιστεύομαι όμως! Εν αναμονή του αυτοκινήτου, ψάξιμο για ασφάλεια. Σίγουρα μικτή, με όσο το δυνατόν περισσότερες παροχές. Τι πρέπει να προσέξω να έχει; επιλογές? Allianz, eurolife, ευρωπαϊκή πίστη? Υπάρχει γνώση και προτερη εμπειρία για την "καλύτερη;" 

Ευχαριστώ πολυ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Παιδιά καλησπέρα! Να κάνω μια ερώτηση αν και δεν ξέρω το θέμα αν είναι κατάλληλο. Σας εμπιστεύομαι όμως! Εν αναμονή του αυτοκινήτου, ψάξιμο για ασφάλεια. Σίγουρα μικτή, με όσο το δυνατόν περισσότερες παροχές. Τι πρέπει να προσέξω να έχει; επιλογές? Allianz, eurolife, ευρωπαϊκή πίστη? Υπάρχει γνώση και προτερη εμπειρία για την "καλύτερη;" 

Ευχαριστώ πολυ! 

Να κανεις κάποια που να σου διασφαλίζει εγγυηση αξίας για κάποια χρόνια, η allianz απο όσο ξερω δινει 4, ενω η eurolife και η anytime/interamerican 2. Προσωπικά είμαι απο τους τύπους που προτιμώ να εχω καλη ασφαλεια και πάντα μικτή και ας παω ενα τριήμερο λιγότερο... Βεβαια καλλιστα θα έκανα anytime για να ειμαι δικαιος (δεν ειμαι δλδ απο τους τύπους πιο ακριβο=απαραίτητα πιο καλό). Για την ωρα εχω eurolife μιας και πετυχα σχετικά καλη τιμή αλλα ειναι πολυ δυσκοιλιοι ακομα και στη συναψη του συμβολαίου οποτε στο μέλλον μάλλον θα μετακομίσω προς anytime

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Να ευχηθούμε ή θα το επιστρέψεις από Δευτέρα; 😁

Αφού το βλέπεις στην πυλωτή για αρχή σημαίνει ότι το αγόρασα :D

Αλλά ναι να ευχηθείτε τελείωσε το κεφάλαιο αυτοκίνητο για κάποια χρόνια

Το αμάξι είναι πανέμορφο

Το μόνο που με χάλασε στην παράδοση είναι ότι μου το έφεραν και καλά πλυμένο , χειρότερο πλύσιμο δεν έχω πετύχει μέσα στη βρώμα μέσα και έξω. Ντροπή

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Να ευχηθούμε ή θα το επιστρέψεις από Δευτέρα; 😁

Εγώ θα πάρω τα ρίσκα μου και θα ευχηθώ. Καλοτάξιδο! Πολύ ωραίο το χρώμα!

ps: μη χαλιέσαι για το αυτόματο, σκέψου ότι μάλλον θα είναι το τελευταίο manual που θα πάρεις, αφού το επόμενο όχημα μάλλον θα είναι ηλεκτρικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tzampatzis είπε

Εγώ θα πάρω τα ρίσκα μου και θα ευχηθώ. Καλοτάξιδο! Πολύ ωραίο το χρώμα!

ps: μη χαλιέσαι για το αυτόματο, σκέψου ότι μάλλον θα είναι το τελευταίο manual που θα πάρεις, αφού το επόμενο όχημα μάλλον θα είναι ηλεκτρικό.

Δεν χαλιέμαι ήταν συνειδητοποιημένη απόφαση  είχα γράψει και έναν πρόλογο να τον έχω έτοιμο αλλά τελικά είπα απλά να βάλω τις φωτογραφίες (σορρυ είχα ακριβώς δίπλα και τον γείτονα και δεν μπόρεσα να βγάλω καλύτερες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αφού το βλέπεις στην πυλωτή για αρχή σημαίνει ότι το αγόρασα :D

Αλλά ναι να ευχηθείτε τελείωσε το κεφάλαιο αυτοκίνητο για κάποια χρόνια

Το αμάξι είναι πανέμορφο

Το μόνο που με χάλασε στην παράδοση είναι ότι μου το έφεραν και καλά πλυμένο , χειρότερο πλύσιμο δεν έχω πετύχει μέσα στη βρώμα μέσα και έξω. Ντροπή

βρε σαταναααααααααααα

 

καλοτάξιδο...!

κουκλι! με μπερδευει το χρώμα, μπλεδιζει ή ειναι ιδέα μου; για γκρι δε πηγαινες;;

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Δεν χαλιέμαι ήταν συνειδητοποιημένη απόφαση  είχα γράψει και έναν πρόλογο να τον έχω έτοιμο αλλά τελικά είπα απλά να βάλω τις φωτογραφίες (σορρυ είχα ακριβώς δίπλα και τον γείτονα και δεν μπόρεσα να βγάλω καλύτερες)

τουλαχιστον ειναι στο σωστό orientation 😇

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

βρε σαταναααααααααααα

 

καλοτάξιδο...!

κουκλι! με μπερδευει το χρώμα, μπλεδιζει ή ειναι ιδέα μου; για γκρι δε πηγαινες;;

Πρώτη φορά το είδα στο φώς της ημέρας , τελικά είναι πάρα πολύ ωραίο χρώμα δεν είναι ακιβώς γκρι-ποντικί δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά είναι ιδιαίτερο στο φως. Το βράδυ δείχνει σαν ανθρακί αλλά την ημέρα σαν πρασινο-μπλε-γκρι δεν ξέρω πως να το περιγράψω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοτάξιδο λοιπόν, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Και πολύ όμορφο χρώμα! Σαν μπλε που πρασινίζει μου φαίνεται ή κάνω λάθος; :)

Επεξ/σία από Burgos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοτάξιδο Θωμά! Πού βρήκες βρε συ χρόνο και διάθεση μέσα στα χιόνια για αγορά αυτοκινήτου ;;;; 

Να το χαρείς και να το ευχαριστηθείτε !! 

για να μείνει το τοπικ ζωντανό, θα άξιζε να μας περιγράψεις πώς στη βάρεσε και προχώρησες (και) αυτή τη φορά...!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Καλοτάξιδο λοιπόν, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Και πολύ όμορφο χρώμα! Σαν μπλε που πρασινίζει μου φαίνεται ή κάνω λάθος; :)

Δεν είναι ακριβώς έτσι παίζει απο το export που έσβησα την πινακίδα να έχει αλλοιωθεί κάπως το χρώμα, δεν πρασινίζει τόσο έντονα δλδ

Ορίστε και μία χωρίς επεξεργασία

IMG_20210218_132157.jpg.83db4671519f99f9600a885e8ccf67f3.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν είναι ακριβώς έτσι παίζει απο το export που έσβησα την πινακίδα να έχει αλλοιωθεί κάπως το χρώμα, δεν πρασινίζει τόσο έντονα δλδ

Ορίστε και μία χωρίς επεξεργασία

IMG_20210218_132157.jpg.83db4671519f99f9600a885e8ccf67f3.jpg

Τωρα οντως φαινεται καλυτερο, το προηγούμενο με μπερδευε... πολυ ομορφο χρώμα, ψιλομοιαζει με το μπλε-γκρι που πηρα το Kamiq νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...