Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, koeltzakoatl είπε

Πάντως εγώ, φανατικός υποστηρικτής του αυτόματου, σήμερα με τον πάγο στο δρόμο και κάτι κατηφόρες που πρέπει να περάσω για να βγω σε κεντρικό δρόμο έναν συμπλέκτη τον ήθελα...

Προφανώς μετά από 5 λεπτά, κολλημένος στα φανάρια της μαραθωνος/Μεσογειων δεν τον ξανασκέφτηκα.....

Με σωστο αυτοματο κιβωτιο και τα αναλογα ηλεκτρονικα, παει πιο καλα και σε αυτές τις συνθήκες το αυτόματο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Peugeot208 είπε

Άστο παλήκαρε....

Για τους άσχετους ελληναράδες του φραπέ ...

Elon Musk says Apple refused a meeting to acquire Tesla 

185

He considered selling during Model 3 ‘production hell’ in 2017, but Tim Cook wouldn’t talk

By Sean O'Kane@sokane1  Dec 22, 2020, 4:15pm EST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Σε ευχαριστώ πολύ.

Η γυναίκα μου να δεις έκπληξη που δεν της το είχα πει και πήγε να παρκάρει σήμερα και το είδε μπροστά της 😂

Ανέβηκε και μου λέει :

Καλά τον ζάλισες πάλι τον πωλητή και σου έδωσε Leon για κάποιες ημέρες να σου φύγει η κάψα ?

Όχι της λέω το αγόρασα

Δεν με πίστευε 🤣

Απο πίσω το λεον ειναι πανέμορφο πραγματικα.πολυ ωραιο και απο μέσα

Εννοειται εκανες σωστη επιλογη να το παρεις χωρίςς dsg.

Στην αντιπροσωπεια θα παιρνας απο εξω και θα νομιζουν οτι θες να τους γυρίσεις το αμαξι 😂

Θα λενε άλλαξε γνωμη παλι😂

Τους κραταγες ..γλυκά οταν παρελαβες το αμαξι;

Παντως ο πωλητης τόσο καιρο εδειξε οτι ειχε υπομονή και προσπαθούσε να σε εξυπηρετησει.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, arispz είπε

Για τους άσχετους ελληναράδες του φραπέ ...

Elon Musk says Apple refused a meeting to acquire Tesla 

185

He considered selling during Model 3 ‘production hell’ in 2017, but Tim Cook wouldn’t talk

By Sean O'Kane@sokane1  Dec 22, 2020, 4:15pm EST

1ον. Δεν πίνω καφέ

2ον. Επειδή η δουλειά μου είναι σε αυτό το αντικείμενο, άσε να ξέρω καλύτερα.

3ον. Όταν καποιος γράφει κάτι, καλύτερα να κατανοείς το τι έχει γράφει, πριν μιλήσεις. Πόσο μάλλον με αγενέστατο τρόπο....

4ον. Εγώ έγραψα ότι η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Tesla δεν είναι σημερινή και οτι πίσω από αυτή την τεχνολογία βρίσκονται μεγάλα πετρελαϊκά κονδύλια.

5ον. Το αν ο Musk  είναι παπατζής ή όχι δεν έχει να κάνει με τον εξηλεκτρισμό της αυτοκίνησης. Ένας "μπροστάρης" είναι για να τρέξει τις εξελίξεις. Ακόμα και η Tesla να φαληρίσει θα βρεθούν άλλες "Tesla".

 

ΥΓ. Θωμά να το χαρείς το αμάξι σου!

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

1ον. Δεν πίνω καφέ

2ον. Επειδή η δουλειά μου είναι σε αυτό το αντικείμενο, άσε να ξέρω καλύτερα.

3ον. Όταν καποιος γράφει κάτι, καλύτερα να κατανοείς το τι έχει γράφει, πριν μιλήσεις. Πόσο μάλλον με αγενέστατο τρόπο....

4ον. Εγώ έγραψα ότι η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Tesla δεν είναι σημερινή και οτι πίσω από αυτή την τεχνολογία βρίσκονται μεγάλα πετρελαϊκά κονδύλια.

5ον. Το αν ο Musk  είναι παπατζής ή όχι δεν έχει να κάνει με τον εξηλεκτρισμό της αυτοκίνησης. Ένας "μπροστάρης" είναι για να τρέξει τις εξελίξεις. Ακόμα και η Tesla να φαληρίσει θα βρεθούν άλλες "Tesla".

 

ΥΓ. Θωμά να το χαρείς το αμάξι σου!

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

 

Αστο γιατι εκτίθεστε περισσοτερο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsofras Θωμά να ξέρεις έχω παρακολουθήσει αυτό το καθηλωτικό topic από την αρχή. Τα έχει όλα: ίντριγκα (με τον πωλητή), πάθος (για τα αμάξια), σασπένς. Καλοτάξιδο με πολλά απροβλημάτιστα χλμ. Όσον αφορά το  μηχανικό κιβώτιο, πιστεύω θα το εκτιμήσεις όταν έρθει με το καλό η ώρα του tuning ;) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, h3342 είπε

Απο πίσω το λεον ειναι πανέμορφο πραγματικα.πολυ ωραιο και απο μέσα

Εννοειται εκανες σωστη επιλογη να το παρεις χωρίςς dsg.

Στην αντιπροσωπεια θα παιρνας απο εξω και θα νομιζουν οτι θες να τους γυρίσεις το αμαξι 😂

Θα λενε άλλαξε γνωμη παλι😂

Τους κραταγες ..γλυκά οταν παρελαβες το αμαξι;

Παντως ο πωλητης τόσο καιρο εδειξε οτι ειχε υπομονή και προσπαθούσε να σε εξυπηρετησει.

Τους έχω πάει πάνω απο 100ε σε γλυκά οπότε εχθές επειδή πήγα με τα πόδια (5km περίπου) για να παραλάβω βαριόμουν να κρατάω και άλλα γλυκά οπότε δεν πήγα κάτι

Σε ευχαριστώ πολύ

6 λεπτά πριν, denexo είπε

@tsofras Θωμά να ξέρεις έχω παρακολουθήσει αυτό το καθηλωτικό topic από την αρχή. Τα έχει όλα: ίντριγκα (με τον πωλητή), πάθος (για τα αμάξια), σασπένς. Καλοτάξιδο με πολλά απροβλημάτιστα χλμ. Όσον αφορά το  μηχανικό κιβώτιο, πιστεύω θα το εκτιμήσεις όταν έρθει με το καλό η ώρα του tuning ;) 

Ευχαριστώ και χαίρομαι που σου κράτησε παρέα το ποστ :D

Για τα περί ηλεκτροκίνησης που συζητάτε θα έλεγα ότι δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί , μία χαρά ήρεμη και κόσμια κουβέντα κάνουμε τόσο καιρό για τα πάντα.

Είναι λογικό ο καθένας να έχει την γνώμη του και τα επιχειρηματά του , δεν χρειάζεται να επιβάλουμε την δική μας απλά να την αναλύουμε

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, denexo είπε

Όσον αφορά το  μηχανικό κιβώτιο, πιστεύω θα το εκτιμήσεις όταν έρθει με το καλό η ώρα του tuning ;) 

Αυτό βλέπω το λέτε πολλοί... Τι ακριβώς εννοείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, eMike είπε

Αυτό βλέπω το λέτε πολλοί... Τι ακριβώς εννοείτε?

Το DSG 7 έχει όριο τα 25 κιλά ροπής (όσα έχει δλδ και ο κινητήρας) , με το χειροκίνητο μπορείς να βάλεις πρόγραμμα για να ανεβάσεις 4-5 κιλά ροπής χωρίς το άγχος να σου σπάσει το κιβώτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το DSG 7 έχει όριο τα 25 κιλά ροπής (όσα έχει δλδ και ο κινητήρας) , με το χειροκίνητο μπορείς να βάλεις πρόγραμμα για να ανεβάσεις 4-5 κιλά ροπής χωρίς το άγχος να σου σπάσει το κιβώτιο

Μάλιστα..

Διαφωνώ. Πάμε παρακάτω :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πήρα το Ιbiza από τον Θωμά και έκανα το λάθος να κάνω fist bump μαζί του.
Τώρα φτιάχνονται αγγελίες πώλησης του Ibiza από μόνες τους και κάθε βράδυ ακούω φωνές για να πάρω άλλο.
Δεν ξέρω τι να κάνω...

Πέραν της πλάκας, καλοτάξιδο το Leon, αμαξάρα και μια χαρά είναι το manual.
Δεν είμαστε γιάνκηδες, άμπαλοι στην Ευρώπη...
 

Επεξ/σία από 777andreas777
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, 777andreas777 είπε

Παίδες βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πήρα το Ιbiza από τον Θωμά και έκανα το λάθος να κάνω fist bump μαζί του.
Τώρα φτιάχνονται αγγελίες πώλησης του Ibiza από μόνες τους και κάθε βράδυ ακούω φωνές για να πάρω άλλο.
Δεν ξέρω τι να κάνω...

Πέραν της πλάκας, καλοτάξιδο το Leon, αμαξάρα και μια χαρά είναι το manual.
Δεν είμαστε γιάνκηδες, άμπαλοι στην Ευρώπη...
 

Υπομονή Αντρέα το Leon θα σε περιμένει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...