Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, tsofras said:

FFS

Υπομονή μαν έτσι και αλλιώς και εγώ απο κάτω το έχω και το βλέπω

 

Το οτι ειμαι σε νησι βοηθαει στο οτι, θα το πιανω καθε μερα. Περα απο το οτι χρειαζομαι το αυτοκινητο καθημερινα στις μετακινησεις μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@tsofras και @godslayerxp καλορίζικα και καλοτάξιδα τα λιοντάρια σας! 

Δυστυχώς δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα απ την αρχή και διάβασα μόνο τις τελευταίες σελίδες.. Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω κι εγώ το leon και μιας και η seat δεν έχει configurator στη σελίδα της ήθελα να ρωτήσω αν θυμάστε πόσο χρεώνουν εξτρα την μεγάλη οθόνη στο ηχοσύστημα? 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά ξέρουμε ποιο dsg φοράει? Το Tarraco 1.5 που βρήκα σε ξένο forum φοράει dq381 που θεωρητικά δεν παθαίνει τίποτα στα όρια που μπορεί να φτάσει αυτό το μοτέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Και όμως έγινε και αυτό :D

thx man

E εντάξει Απρίλη κλείνουμε χρόνο , εμένα μου πήρε κάτι μήνες παραπάνω και περίπου 810 σελίδες σε σχέση με το δικό σου ποστ :D

Μπράβο τσοφρα. Καλοδηγητο κι ας είναι το τελευταίο σου αμάξι για φετος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο Leon είναι ένα compact Hatchback Tarraco. Και τα 2 ανοίγουν μια νέα σελίδα στην ιστορία και στην σχεδιαστική γραμμή της εταιρείας ! Εγώ πήρα τον περασμένο Ιούλιο τον μεγάλο αδερφό σε μια μοναδική προσφορά  και δεν έχω μετανιώσει καθόλου !

Καλορίζικο φίλε και πάντα με προσοχή ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xenos.p είπε

@tsofras και @godslayerxp καλορίζικα και καλοτάξιδα τα λιοντάρια σας! 

Δυστυχώς δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα απ την αρχή και διάβασα μόνο τις τελευταίες σελίδες.. Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω κι εγώ το leon και μιας και η seat δεν έχει configurator στη σελίδα της ήθελα να ρωτήσω αν θυμάστε πόσο χρεώνουν εξτρα την μεγάλη οθόνη στο ηχοσύστημα? 

Επίσης, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά ξέρουμε ποιο dsg φοράει? Το Tarraco 1.5 που βρήκα σε ξένο forum φοράει dq381 που θεωρητικά δεν παθαίνει τίποτα στα όρια που μπορεί να φτάσει αυτό το μοτέρ.

Μέχρι και τη μέρα που έκανα την παραγγελία (17/10/2020) το navi 10" κόστιζε 590€ + φπα.

Επίσης απ' όσο ξέρω όλα τα 1.5 150hp DSG7 είναι dq381

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gxyp είπε

Καλημέρα! Ποιος ξέρει να μου πει τι είναι οι 3 τρύπες πάνω στον προφυλακτήρα πάνω από το πλαίσιο της πινακίδας;

Λογικά εργοστασιακοι αισθητήρες παρκαρίσματος

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Titan79 είπε

Το νέο Leon είναι ένα compact Hatchback Tarraco. Και τα 2 ανοίγουν μια νέα σελίδα στην ιστορία και στην σχεδιαστική γραμμή της εταιρείας ! Εγώ πήρα τον περασμένο Ιούλιο τον μεγάλο αδερφό σε μια μοναδική προσφορά  και δεν έχω μετανιώσει καθόλου !

Καλορίζικο φίλε και πάντα με προσοχή ! 

Βάλε ρε αδερφέ φωτο !

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα στον ηγετη! @tsofras

τα καθυστερημενα συγχαρητηρια μου και καλοταξιδο!

Πιστευω οτι εδω τελειωνει το παραμυθι μας, και φαινεται οτι τελικα οτι σταμπαρουμε εξ'αρχης, οσο γυρω γυρω και να το παμε εκει καταληγουμε...

3 ερωτησεις για το FR :

1) Επειδη ειναι η μονη εκδοση που εχει driver profiles (υποθετω εννοουν eco/normal/sport?) , τα εχεις δοκιμασει να πεις τι διαφορα κανουν και αν ειναι αισθητη?

2) Τα καθισματα στο FR εχουν δερμα-υφασμα οπως στο Xcelence απλα αλλης οψης? πιο σπορ...

3) βαλε καμια photo της ηλιοροφης απο μεσα/εξω κλειστης/ανοικτης να δουμε πως ειναι να κρινουμε και ποσο αξιζει το πακετακι Plus! 

 

@terry308

https://www.seat.se/foretaget/news-and-events/cars/all-new-seat-leon-tgi-starts-production.html

Ξεκινησε η παραγωγη του DSG και συντομα του manual. Κραταμε επισης οτι θα βγαινει σε Style/Xcelence/FR (θα δουμε τι θα ερθει εδω) και σαν νεο οτι θα εχει το digital cockpit ΚΑΙ στο style, μόνο η TGI εκδοση.

Επεξ/σία από Thrylos7
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

 

@terry308

https://www.seat.se/foretaget/news-and-events/cars/all-new-seat-leon-tgi-starts-production.html

Ξεκινησε η παραγωγη του DSG και συντομα του manual. Κραταμε επισης οτι θα βγαινει σε Style/Xcelence/FR (θα δουμε τι θα ερθει εδω) και σαν νεο οτι θα εχει το digital cockpit ΚΑΙ στο style, μόνο η TGI εκδοση.

https://www.seat-mediacenter.com/smc/newspage/allnews/modelrange/2021/All-new-SEAT-Leon-now-available-with-natural-gas-option.html

Αυτό ανέβασε συνάδελφος χθες στην ομάδα του Facebook, περιμένουμε τιμές... ελπίζοντας ότι θα είναι χαμηλότερη από 2000 η διαφορά με το golf που ξεκινάει από 26Κ.... ίδωμεν 

Στη ιταλική σελίδα του cng που διάβαζα, εγραφαν για παράδοση, 120 ημέρες από την παραγγελία.... 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

1) Επειδη ειναι η μονη εκδοση που εχει driver profiles (υποθετω εννοουν eco/normal/sport?) , τα εχεις δοκιμασει να πεις τι διαφορα κανουν και αν ειναι αισθητη?

2) Τα καθισματα στο FR εχουν δερμα-υφασμα οπως στο Xcelence απλα αλλης οψης? πιο σπορ...

1. Δεν το έχω στρώσει ακόμα εγώ και δεν το ζοριζω.. αλλά το sport με το comfort έχουν σημαντικές διαφορές. Γενικά το αμάξι δεν είναι νευρικό. Δεν θα σε κολλήσει πίσω. Η δύναμη είναι πολύ γραμμική και βοηθάει την άνεση και όχι τα γκάζια.

2. Ναι είναι ύφασμα στα σημεία που ακουμπάς όταν κάθεσαι και δέρμα γύρω γύρω απλά έχουν βάλει κόκκινες ραφές

θα ανεβάσω και γω φώτο ηλιοροφής

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, godslayerxp είπε

Μέχρι και τη μέρα που έκανα την παραγγελία (17/10/2020) το navi 10" κόστιζε 590€ + φπα.

Επίσης απ' όσο ξέρω όλα τα 1.5 150hp DSG7 είναι dq381

Μια χαρά λοιπόν αξίζει το upgrade! 
Όσο για το dq381 αφού το φοράει και το s3 δεν θα χει κανένα πρόβλημα και μετά από ένα ΦΠΕ. 
Μόλις τελειώσουμε με τα λοκνταουν θα πάω για τεστ ντραιβ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2021 στις 3:18 ΜΜ, fotisdra είπε

Καλησπέρα , τα πιο οικονομικά καινούργια αυτοκίνητα είναι το c1 και το dacia sandero ? Θέλω 2ο αυτοκίνητο και νομίζω καλύτερα καινούργιο αυτή την εποχή γιατί οι τιμές για αξιόλογο μτχ είναι ψηλά . Καμία γνώμη ; 

Το νέο sandero είναι πανέμορφο (για το setpway)  , αλλά θα σου έλεγα πρώτα να ρωτήσεις αν θα έρθει σε υγραέριο και πότε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Titan79 είπε

Το νέο Leon είναι ένα compact Hatchback Tarraco. Και τα 2 ανοίγουν μια νέα σελίδα στην ιστορία και στην σχεδιαστική γραμμή της εταιρείας ! Εγώ πήρα τον περασμένο Ιούλιο τον μεγάλο αδερφό σε μια μοναδική προσφορά  και δεν έχω μετανιώσει καθόλου !

Καλορίζικο φίλε και πάντα με προσοχή ! 

Ανεβασε αν μπορεις καμια φώτο και τι τιμη το πήρες.

2 ώρες πριν, korakios είπε

Το νέο sandero είναι πανέμορφο (για το setpway)  , αλλά θα σου έλεγα πρώτα να ρωτήσεις αν θα έρθει σε υγραέριο και πότε .

Πότε ερχεται το καινουριο stepway και λογικα η τιμη του θα αυξηθει..κάτσε να δουμε τι τιμη θα το φέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...