Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Morosana είπε

Δεν είναι σημαντικά ακριβότερο, το 500χ στους 150hp  για να παίρνει τα πόδια του μαζί με διαφορά έξτρα μας έβγαινε σχεδόν 32 και περίπου τα ίδια και το renegade που στο τέλος το παντρεύεσαι. Το countryman cooper s με 185hp με το configuration που θελουμε είναι περίπου 38 αλλά θα πουληθεί ευκολότερα στα 4-5 χρόνια που σκοπεύουμε να το αλλάξουμε μιας και δεν πρόκειται να έχει πάνω από 30000 όταν πουληθεί. 

Καλά ρε μαν τι βάλατε και πήγε 10000€ επάνω?

35 λεπτά πριν, mp123 είπε

Συμβιβάστητε με ότι έχετε. 
Αλλοιώς βάλτε το χέρι στην τσέπη.Ειναι τόσο απλό.Με πορδες ( συγνώμη για την λέξη ) δεν βάφουν αυγά.

Εγω συμβιβασμένος είμαι μια χαρά παράπονο δεν έχω.

Δίκιο έχεις, βέβαια ξέρω ότι σε λιγότερο από χρόνο μπορώ να φτάσω τα λεφτά του Λεόν για αυτό με τρώει

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλά ρε μαν τι βάλατε και πήγε 10000€ επάνω?

Περίπου τα ίδια που βάλαμε στο mini και πήγαν 6 πάνω 😛 

Δέρμα και οροφή και χρωμα είναι από μόνα τους 4+ χιλιάρικα. Αν βάλεις κάτι διχρωμίες, ράγες, ζάντα που να βλέπεται και μερικες μαλακιες ακόμα φτάνει εύκολα 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τι συμβιβασμένος είσαι που αλλάζεις καθε 1-2 χρόνια και παιρνεις άλλο μικρό; 😂

Δεν κατάλαβα .χομπι είναι. Αλλος τα τρώει στα ταξίδια αλλος στις τανες. Εγω κάθε 3χρονια δίνω 6κ και αλλάζω το αμάξι να έχω πάντα καινούριο μικρό.Απο το να δώσω 30κ και να το έχω 15 χρόνια το ίδιο είναι.

Συμβιβασμενος στην τιμή εννοώ κουμπάρε.κατω από 15000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pareisaktos είπε

Όχι ρε φίλε 32κ για το 500χ. Με 32 πας βουρ για x1 αυτόματο πετρέλαιο 

Εντάξει γούστα είναι αυτά διαλέγεις φουλ φθηνότερο ή γυμνό ακριβότερο.

Απλά στην πρώτη επιλογή πάνε συνήθως τα λεφτά κουβά , εκτός αν ξέρεις ότι θα το κρατήσεις πολλά χρόνια, γουστάρεις πολύ το συγκεκριμένο αμάξι και το παίρνεις όπως το γουστάρεις

9 λεπτά πριν, Morosana είπε

Περίπου τα ίδια που βάλαμε στο mini και πήγαν 6 πάνω 😛 

Δέρμα και οροφή και χρωμα είναι από μόνα τους 4+ χιλιάρικα. Αν βάλεις κάτι διχρωμίες, ράγες, ζάντα που να βλέπεται και μερικες μαλακιες ακόμα φτάνει εύκολα 😛 

Α επίσης αν δεν το βιάζεσαι και είσαι εξτραδακιας τότε αξίζει να περιμένεις για τις αλλαγές τιμολόγησης όταν ψηφιστούν, θα σε συμφέρει πολύ σε σχέση με τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pareisaktos είπε

Όχι ρε φίλε 32κ για το 500χ. Με 32 πας βουρ για x1 αυτόματο πετρέλαιο 

32 μτχ μπορεί. Καινούριο όχι. 38 πάει το 1.5 βενζίνη χωρίς δέρματα ηλιοροφες κλπ.το πήρε γνωστός μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pareisaktos είπε

Όχι ρε φίλε 32κ για το 500χ. Με 32 πας βουρ για x1 αυτόματο πετρέλαιο 

Για κανένα λόγο. 37 πάει αυτό που αναφέρεις φιλική τιμή (πηρα προσφορά)

Μόλις τώρα, mp123 είπε

32 μτχ μπορεί. Καινούριο όχι. 38 πάει το 1.5 βενζίνη χωρίς δέρματα ηλιοροφες κλπ.το πήρε γνωστός μου.

Να τος με πρόλαβε... 😂

ακριβώς. Βενζίνη αυτόματο 36800 μου το δωνουν αλλά δε τα δίνω για τρικύλινδρο μπροστινοκινητο το πωπο τους κάτω να χτυπάνε... οσο και αν είναι «η μάρκα μου»

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για κανένα λόγο. 37 πάει αυτό που αναφέρεις φιλική τιμή (πηρα προσφορά)

Να τος με πρόλαβε... 😂

ακριβώς. Βενζίνη αυτόματο 36800 μου το δωνουν αλλά δε τα δίνω για τρικύλινδρο μπροστινοκινητο το πωπο τους κάτω να χτυπάνε... οσο και αν είναι «η μάρκα μου»

Το γυμνό λες τωρα.που μέσα έχει κάτι άθλια πλαστικά χειρότερα από Χιουντάι κονα.

Περιμενε έχεις pm

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mp123 είπε

Το γυμνό λες τωρα.που μέσα έχει κάτι άθλια πλαστικά χειρότερα από Χιουντάι κονα.

Περιμενε έχεις pm

Για 32000€ θα είχα και εγώ p.m. ? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, mp123 είπε

Το γυμνό λες τωρα.που μέσα έχει κάτι άθλια πλαστικά χειρότερα από Χιουντάι κονα.

Περιμενε έχεις pm

Όχι τελειως γυμνό, αλλά στο πρώτο επίπεδο αξιοπρεπούς εξοπλισμού (Κλίμα cc κλπ). Τελειως τελειως γυμνό είναι όντως κάπου στα 32-33...(Αλλά σε αυτή την περίπτωση καλύτερα παρε Χιουντάι)

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για 32000€ θα είχα και εγώ p.m. ? 🤣

Κάτσε φρόνιμα εσυ! Θα βρω το τηλέφωνο της γυναίκας σου!! Και δε σε βλέπω καλά μετά !!

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, pareisaktos είπε

Όχι ρε φίλε 32κ για το 500χ. Με 32 πας βουρ για x1 αυτόματο πετρέλαιο 

Με τέτοια γρίλια που έχουν τα Bmw δεν πρόκειται να αγορασω ποτε ξανά ούτε θα αγόραζα πετρέλαιο για ένα αμαξι που θα κάνει max 5000 το χρόνο. 

 

31 λεπτά πριν, tsofras είπε

Α επίσης αν δεν το βιάζεσαι και είσαι εξτραδακιας τότε αξίζει να περιμένεις για τις αλλαγές τιμολόγησης όταν ψηφιστούν, θα σε συμφέρει πολύ σε σχέση με τώρα

Προσωπικά δεν είμαι των έξτρα γιατί τα περισσότερα είναι σχετικά άχρηστα αλλά όπως έγραψα είναι της γυναίκας. Δεν μας πειράζει και τόσο πολύ η διαφορά γιατί θα μπουν στα έξοδα όποτε αν δεν μας τα πάρει ο Σπανος θα μας τα πάρει η εφορία 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Morosana είπε

Με τέτοια γρίλια που έχουν τα Bmw δεν πρόκειται να αγορασω ποτε ξανά ούτε θα αγόραζα πετρέλαιο για ένα αμαξι που θα κάνει max 5000 το 

Εντάξει πάω πάσο, δεν ήξερα οτι μιλάμε για 5000 το χρόνο. Αλλά και πάλι τα 32κ για το 500χ μου φαίνεται εξωφρενικό νούμερο. Σε αυτό το ποσό έχεις αμέτρητες επιλογές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pareisaktos είπε

Εντάξει πάω πάσο, δεν ήξερα οτι μιλάμε για 5000 το χρόνο. Αλλά και πάλι τα 32κ για το 500χ μου φαίνεται εξωφρενικό νούμερο. Σε αυτό το ποσό έχεις αμέτρητες επιλογές 

Το sport μαζί με φορτωμένο εξοπλισμό μας βγήκε 31700 και κάτι ψιλά όποτε θα πάμε για το countryman που είναι και μεγαλύτερο και πιο σβέλτο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofrasκαλοτάξιδο σου εύχομαι. Να ξέρεις, διαβάζω το thread από την πρώτη του σελίδα και σε έχω οικιοποιηθει. Ένα πράγμα σαν φιλαράκι καλό. :)

 

Η τιμή που πήρες το αυτοκίνητο είναι να μπαίνει στις προσφορές. Έλα όμως που είχε μόνο ένα κομμάτι και το πήρες. Μην σκας, πήρες ένα πολύ όμορφο αυτοκίνητο. 

Αν δεν κάνω λάθος είχες κλείσει το citroen c3 aircross shine 1.2 110? Το κοιτάζω με αυτόματο βενζίνη 130 και αν δεν πλανωμαι πλανην οικτρά είναι κάτω από 20. Επειδή με ενδιαφέρει η γνώμη, θα ήθελα να την ακούσω 

Once again καλοτάξιδο και δεν θέλω να πιστεύω πως το ασφαλισες σε άλλο μαγαζί ;)

 

Επεξ/σία από li@m
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, li@m είπε

@tsofrasκαλοτάξιδο σου εύχομαι. Να ξέρεις, διαβάζω το thread από την πρώτη του σελίδα και σε έχω οικιοποιηθει. Ένα πράγμα σαν φιλαράκι καλό. :)

Η τιμή που πήρες το αυτοκίνητο είναι να μπαίνει στις προσφορές. Έλα όμως που είχε μόνο ένα κομμάτι και το πήρες. Μην σκας, πήρες ένα πολύ όμορφο αυτοκίνητο. 

Αν δεν κάνω λάθος είχες κλείσει το citroen c3 aircross shine 1.2 110? Το κοιτάζω με αυτόματο βενζίνη 130 και αν δεν πλανωμαι πλανην οικτρά είναι κάτω από 20. Επειδή με ενδιαφέρει η γνώμη, θα ήθελα να την ακούσω 

Once again καλοτάξιδο και δεν θέλω να πιστεύω πως το ασφαλισες σε άλλο μαγαζί ;)

Ευχαριστώ πολύ, μπααα στο μαγαζί το ασφαλισα έχω ομαδικό με μικρή απαλλαγή σε μικτή 😆

Το c3 aircross είναι και αυτό ποιοτικό αλλά με πιο σκληρά πλαστικά ακόμη και επάνω στο ταμπλό.

Τα καθίσματα του είναι πάρα πολύ βολικά και μαλακά, πολύ καλή και η ανάρτηση του, ωραίοι χώροι μπρος, πίσω, για μικροαντικείμενα, σέρνεις τα πίσω καθίσματα και κερδίζεις αλλά 120 λιτραυ ,η έκδοση shine είναι πολύ ολοκληρωμένη, έχει ράγες οροφής και ένα πόντο μεγαλύτερη απόσταση από το έδαφος σε σχέση με το 2008

Αλλά είναι καθαρά αμάξι άνεσης, οδηγικά δεν έχει κάτι ενδιαφέρον

Πολύ καλό και το grip control που έχει σε πολλά τεστ που είδα

Τρέχουν προσφορές τώρα αν σε ενδιαφέρει, αν δεν θες σπορ οδήγηση πιστεύω είναι από τις καλύτερες επιλογές για bsuv για κάτω απο τις 20000€

Αυτά, να πας για τεστ ντραιβ να το δεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...