Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

Καλημερα...τα ειχε αυτα ή  τα πηρες μονος σου?

Υ.Γ απογευμα παω για παραλαβη 😉

Εγώ τα πήρα για αυτό πήγα πρακτικερ , με τους γύφτους εκεί ούτε τρίγωνο δεν είχε

Άντε με το καλό να παραλάβεις , περιμένουμε φωτό και εντυπώσεις (αν και θα σου έχω κάνει την καρδιά περιβόλι :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Εγώ τα πήρα για αυτό πήγα πρακτικερ , με τους γύφτους εκεί ούτε τρίγωνο δεν είχε

Άντε με το καλό να παραλάβεις , περιμένουμε φωτό και εντυπώσεις (αν και θα σου έχω κάνει την καρδιά περιβόλι :D )

χμμ..εξτρα αγορα που δεν ειχα υπολογισει. ποσο πηγε?

κοιτα, ξεκιναμε απο διαφορετικη αφετηρια κ λιγο διαφορετικες αναγκες. για εμενα ειναι step up σε ολα.

 αν εξαιρεσω τη θεση οδηγησης θα το λατρεψω. ηδη βασικα...! η θεση ειναι κ συνηθεια. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

(αν και θα σου έχω κάνει την καρδιά περιβόλι :D )

Και μένα το ίδιο ! Αν κ υποτίθεται πως αύριο θα κλείσω το allure. Αξίζει να δω πχ το t-roc κοντά στα 22.000; Είναι ποιοτικά καλύτερο η έχει μειωθεί όντως τόσο το χάσμα μεταξύ των γερμανικών του λαού κ των Γαλλικών αυτοκινήτων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, The_Dunedain είπε

Και μένα το ίδιο ! Αν κ υποτίθεται πως αύριο θα κλείσω το allure. Αξίζει να δω πχ το t-roc κοντά στα 22.000; Είναι ποιοτικά καλύτερο η έχει μειωθεί όντως τόσο το χάσμα μεταξύ των γερμανικών του λαού κ των Γαλλικών αυτοκινήτων ;

Για SUV και σε αυτά τα λεφτά είναι εξαιρετική επιλογή , μην παρεξηγηθώ , εγώ δεν είμαι για SUV

To βασικό αρνητικό ειναι ο κινητήρας και το κιβώτιο

Οπότε για κάποιον που δεν θέλει γκάζια και θέλει SUV μόνο το κιβώτιο μπορεί να το απασχολήσει

Το tcross που οδήγησα είχε χειρότερο κινητήρα , καλύτερο κιβώτιο

45 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

χμμ..εξτρα αγορα που δεν ειχα υπολογισει. ποσο πηγε?

κοιτα, ξεκιναμε απο διαφορετικη αφετηρια κ λιγο διαφορετικες αναγκες. για εμενα ειναι step up σε ολα.

 αν εξαιρεσω τη θεση οδηγησης θα το λατρεψω. ηδη βασικα...! η θεση ειναι κ συνηθεια. 

29.99 απο πράκτικερ πακέτο , συμφέρει με το να τα πάρεις ξεχωριστά , δεν ξέρω αν παίζουν αλλού φθηνότερα

Δεν διαφωνώ ότι αν το κρατήσω καιρό παίζει τελικά να το συνηθίσω και εγώ και αν μπώ στο leon να μου φανεί παράξενο , θα δείξει

Πάντως στην τιμή που το πήραμε , πραγματικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει τίποτα άλλο αν εξαιρέσεις την μικρή κατηγορία που να το πλησιάζει στο οτιδήποτε

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Εγώ με το kodiaq ψάχνω αφορμή για να κάνω βόλτα...

Και εγω τα ιδια. Εχω αρχισει και απολαμβανω το commute για δουλεια Κηφισο. Λεω παλι γρηγορα εφτασα.

Εντωμεταξυ εμενα ειχε μεσα φαρμακειο και πυροσβεστηρα αλλα δεν εχω κοιταξει αν ειχε τριγωνο. Ευτυχως που το ειπατε να δω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για SUV και σε αυτά τα λεφτά είναι εξαιρετική επιλογή , μην παρεξηγηθώ , εγώ δεν είμαι για SUV

To βασικό αρνητικό ειναι ο κινητήρας και το κιβώτιο

Οπότε για κάποιον που δεν θέλει γκάζια και θέλει SUV μόνο το κιβώτιο μπορεί να το απασχολήσει

Το tcross που οδήγησα είχε χειρότερο κινητήρα , καλύτερο κιβώτιο

 

Για το t-roc σκέφτομαι, όχι το t-cross. Αυτό που οδήγησες ήταν με τα 115 άλογα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, The_Dunedain είπε

Για το t-roc σκέφτομαι, όχι το t-cross. Αυτό που οδήγησες ήταν με τα 115 άλογα; 

Ναι με τα 115, το ξέρω απλά έκανα αναφορά στο tcross σε περίπτωση που μοιράζονται ίδιο κιβώτιο (υποθέτω πως ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι με τα 115, το ξέρω απλά έκανα αναφορά στο tcross σε περίπτωση που μοιράζονται ίδιο κιβώτιο (υποθέτω πως ναι)

Πολύ πιθανόν. Κοιτάω πλέον Q2, T-roc, 2008 και δε βλέπω φως! 

Τα audi είναι τα αγαπημένα μου αμάξια, αλλά αυτό που έχουν κάνει με τον εξοπλισμό είναι πλέον αστείο. Οκ βγήκε πριν 4 χρόνια το Q2,  μπορεί τότε ο εξοπλισμός του να ήταν "νορμάλ". Αλλά εν έτει 2020 να παίρνεις ένα αμάξι 25.000 ευρώ και να μην έχει καν κλιματισμό, προβολείς ομίχλης ή υπολογιστή ταξιδιού είναι too much. 

Επεξ/σία από The_Dunedain
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, drgeri79 είπε

Καλημερα...τα ειχε αυτα ή  τα πηρες μονος σου?

Υ.Γ απογευμα παω για παραλαβη 😉

Τί θα γίνει ρε μαν , θα περιμένουμε πολύ? Και εμείς παραλάβαμε, πρώτα ανεβάσαμε φωτό και μετά όλα τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον...δε ξερω τι λες φιλε @tsofras

Το αμαξι τα σπαει!!! ερχομαι απο 15ετιας αυτοκινητο βεβαια αλλα τελειως αλλη αισθηση! 

το μονο αρνητικο ισως το κουμπωμα της 2ας κ αυτο ισως επειδη το ανεφερες κ το προσεχα ιδιαιτερα

Η θεση του οδηγου ψηλα κ ανετη, για μενα που ειμια κ 1,90! για τους υπολοιπους δε το συζητω!

Λακουβες κ σαμαρακια ουτε που τα καταλαβα... λιγο να συνηθισω το μοτερ κ τις αλλαγες!

Ημουν τυχερος που ειχα γνωστο κ ειχα ζητησει εξτρα καμερα. ΜΟυ εβαλαν καμερα με GPS κ εχω κ πλοηγο! ισως οχι της μαμας αλλα κ παλι. το καλωδιο του κινητου το ξεχασα,αυριο δοκιμη. Κ εννοειτε κ σετ ασφαλειας απο την αντιπροσωπεια 😉

 

1996248448__Viber_2020-06-03_21-44-466.jpg.c507cf00702606d63721b5758644ace4.jpg

795430100__Viber_2020-06-03_21-44-46.jpg.ecfa695bbcf9898a465bb4e5c074c295.jpg

182819560__Viber_2020-06-03_21-44-45.jpg.57a31def976e52686b645f359e914b84.jpg

Αναφορά σε κείμενο

 

εικόνα_Viber_2020-06-03_22-02-34.jpg

Επεξ/σία από drgeri79
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Noobios είπε

Καλορίζικο καλοτάξιδο. Πααααρα πολύ ωραίο το γκρι.

Ευχαριστώ πολύ!!

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δε το συμπαθούσα το γκρι/ασημί... Αλλά όταν το είδα μου έκανε κλικ, μου φαίνεται ότι του ταιριάζει πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...