Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xgol είπε

Το '18 που έγινε η αγορά, το GL+ δεν είχε σίγουρα (σε σχέση με το GLX) full LED, ζάντες που να μ' αρέσουν (τσέκαρε τις άλλες),  hill hold, επιλογή διχρωμίας, εργοστασιακό navi. Δε θυμάμαι για κάμερα οπισθοπορείας και ενδεχομένως να έχεις δίκιο για τις μεμβράνες.

Mετά δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στα πακέτα.

Κόστισε με το κλειδί στο χέρι, 15900.

15900 με δουλεύεις τωρα.

14800 gl+ auto 2019 με ζαντες 16 , απλό χρωμα συν ότι έξτρα σου γράφω. Από κλείνετε να πήγε τόσο όσο λες. Μπάς και είναι το σπορτ σε προσφορά ;

14800 κας τα χρήματα. Μήπως μαζί με τους τόκους πήγε 15900 ;

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Παίδες sos, τις γνώμες σας για Clio 1.0 100hp dynamic. Από εξοπλισμό από ότι έχω δει είναι full, εκθεσιακό στα 15700 με το κλειδί στο χέρι. Στην ουσία υπάρχει έκπτωση κοντά στα 1600€ και ισχύει για το συγκεκριμένο μόνο. Σαν εκθεσιακό πρέπει να προσέξω κάτι; Πώς σας φαίνεται;

Τι εννοείς full ? Γιατί αν δείς την έκδοση στο site για την Dynamic του λείπουν αρκετά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mp123 είπε

Έλα με ένα 50ρικακι το έλυσες το θέμα gps.  Παρε την πεζω και ρωτά ποσό έχει η κάρτα. Μετά ρωτά εγκαταστάτες.

Δυστυχως αυτο προυποθέτει την προεγκατασταση GPS. Εσυ ησουν τυχερος και την είχε (όπως την εχει πχ και στα ΜΒ και την ενεργοποιείς είτε σε αντιπροσωπο είτε απο την εφαρμογή).

Στο δικό μου θα πρεπει να αλλαξει ολοκληρη η μοναδα ΜΜΙ - βεβαια δε με νοιαζει και δεν την ηθελα καν εφόσον εχει carplay το οποίο παίζει είτε στην οθόνη είτε στο virtual cockpit. Πρακτικα κανένας δε το βάζει καθως αλλαζει κλιμακα και ανεβαζει υπερβολικά την τιμή, ενώ ακομα και η αναβαθμιση κοστίζει... ;) 

To μονο που με ξενερωσε αλλα δε θα σκασω κιολας ειναι οτι δεν ειχε κανενα ετοιμοπαραδοτο με rear view camera και παραγγελία θα πήγαινε Οκτώβρη, οποτε το τσιμπησα ως εχει με εργοστασιακο PDC και στο μέλλον θα βάλω την original camera που παιζει με μια κωδικοποιηση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

15900 με δουλεύεις τωρα.

14800 gl+ auto 2019 με ζαντες 16 , απλό χρωμα συν ότι έξτρα σου γράφω. Από κλείνετε να πήγε τόσο όσο λες. Μπάς και είναι το σπορτ σε προσφορά ;

14800 κας τα χρήματα. Μήπως μαζί με τους τόκους πήγε 15900 ;

Τι εννοεις αποκλειεται να πηγε τοσο? Για το glx σου γραφω. Εσυ πηρες την φτωχότερη εκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, xgol είπε

Τι εννοεις αποκλειεται να πηγε τοσο? Για το glx σου γραφω. Εσυ πηρες την φτωχότερη εκδοση.

Είμαι φτωχός.

Εγω νόμιζα την μεσσαια έκδοση.15900 το αυτόματο λογικά .Εμενα μου άφηνε κάπου στα 16000 την φουλ Glx σε αυτόματο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Είμαι φτωχός.

Εγω νόμιζα την μεσσαια έκδοση.15900 το αυτόματο λογικά .

Φτωχοτερη εξοπλιστικά. 

17100 ειχε αρχική η glX 1.2 90hp που φυσικά ηταν υπερβολική τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xgol είπε

Φτωχοτερη εξοπλιστικά. 

17100 ειχε αρχική η glX 1.2 90hp που φυσικά ηταν υπερβολική τιμη.

Σορυ αλλά και 15900 πολλά είναι για μανουαλ κιβώτιο για σουιφτ.. Με τόσα θα πήγαινα σε στονικ αν ηθελα μανουαλ.13200 μεσαία έκδοση στο απλό κόκκινο καλά είναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μόλις πήρα τηλέφωνο και την Seat μάλλον αύριο θα το έχουν στην έκθεση ( ναι ξέρω είμαι τραγικός , ούτε εγώ περίμενα ποτέ στη ζωή μου ότι θα έχω καινουριο αμάξι με 160χλμ στο πάρκιγκ και θα περιμένω να πάω να δώ σε έκθεση άλλο αυτοκίνητο :D  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Α μόλις πήρα τηλέφωνο και την Seat μάλλον αύριο θα το έχουν στην έκθεση ( ναι ξέρω είμαι τραγικός , ούτε εγώ περίμενα ποτέ στη ζωή μου ότι θα έχω καινουριο αμάξι με 160χλμ στο πάρκιγκ και θα περιμένω να πάω να δώ σε έκθεση άλλο αυτοκίνητο :D  )

τελικα μια που τις φτανουμε τις 100 σελίδες το βλέπω να πηγαινει για 200+... megathread!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Σορυ αλλά και 15900 πολλά είναι για μανουαλ κιβώτιο για σουιφτ.. Με τόσα θα πήγαινα σε στονικ αν ηθελα μανουαλ.13200 μεσαία έκδοση στο απλό κόκκινο καλά είναι .

1100€ παραπανω για πολυ πιο όμορφο αμαξι, με τόσα εξτρα επιπλεον, τα δινω ασυζητητί..

Και μαλλον σκέφτονται και αλλοι ετσι, αλλιως θα υπηρχαν μονο οι βασικες εκδόσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

1100€ παραπανω για πολυ πιο όμορφο αμαξι, με τόσα εξτρα επιπλεον, τα δινω ασυζητητί..

Και μαλλον σκέφτονται και αλλοι ετσι, αλλιως θα υπηρχαν μονο οι βασικες εκδόσεις. 

Εγώ το έχω ξαναπεί , προτιμώ full έκδοση σε ποιο φθηνή μάρκα από γυμνή ακριβή

Για την ακρίβεια πρώτη φορά στη ζωή μου αγόρασα βασική έκδοση (βέβαια δεν είναι σαν τις βασικές που είχαμε κάτι χρόνια χωρίς air condition και με μανιβέλες .... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, xgol είπε

1100€ παραπανω για πολυ πιο όμορφο αμαξι, με τόσα εξτρα επιπλεον, τα δινω ασυζητητί..

Και μαλλον σκέφτονται και αλλοι ετσι, αλλιως θα υπηρχαν μονο οι βασικες εκδόσεις. 

14800 αυτόματο 15900 μανουαλ. Ακριβός ίδιο αυτοκίνητο χωρίς κλίμα ,αισθητήρες βροχής , και παράθυρα πίσω ηλεκτρικά και διχρωμία.

μονο και μόνο που είναι αυτόματο έχει 1100 πιο λίγα μπορώ να ζήσω χωρις τα 4 έξτρα παραπάνω.

Υγ έχει και θερμαινόμενα καθίσματα. Άχρηστα μεν μια φορά τα εβαλα αλλά τα εχει

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εγώ το έχω ξαναπεί , προτιμώ full έκδοση σε ποιο φθηνή μάρκα από γυμνή ακριβή

Για την ακρίβεια πρώτη φορά στη ζωή μου αγόρασα βασική έκδοση (βέβαια δεν είναι σαν τις βασικές που είχαμε κάτι χρόνια χωρίς air condition και με μανιβέλες .... )

Νομιζω παλαιοτερα δεν ισχυαν τοσο μεγαλες διαφορες μεταξυ των εκδοσεων. 

Δε ξερω, μπορει να με πιάνει εμενα το κουλό μου, αλλα αν δω βασικη εκδοση ειδικα σε ακριβο αμαξι, με πιανει μιζέρια. 

1000 φορες το αστρα π.χ. παρα ενα γυμνό "premium".

8 λεπτά πριν, mp123 είπε

14800 αυτόματο 15900 μανουαλ. Ακριβός ίδιο αυτοκίνητο χωρίς κλίμα ,αισθητήρες βροχής , και παράθυρα πίσω ηλεκτρικά και διχρωμία.

μονο και μόνο που είναι αυτόματο έχει 1100 πιο λίγα μπορώ να ζήσω με τα 4 έξτρα παραπάνω.

Ξεχνάς κάμποσα 😅

GLX

(επιπλέον της GL+)

Ζάντες αλουμινίου δίχρωμες (185/55R16)
Σύστημα πλοήγησης
Προβολείς LED
Keyless Push Start
Αυτόματος κλιματισμός
Ηλεκτρικά παράθυρα πίσω
Dual Sensor Brake Support
Radar Brake Support

Επεξ/σία από xgol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xgol είπε

Νομιζω παλαιοτερα δεν ισχυαν τοσο μεγαλες διαφορες μεταξυ των εκδοσεων. 

Δε ξερω, μπορει να με πιάνει εμενα το κουλό μου, αλλα αν δω βασικη εκδοση ειδικα σε ακριβο αμαξι, με πιανει μιζέρια. 

1000 φορες το αστρα π.χ. παρα ενα γυμνό "premium".

Ξεχνάς κάμποσα 😅

Κλάιν μαιν. Είναι αυτόματο. 
Για να γυμνάζω πόδια  και χέρια .πάω γυμναστήριο. 99% στη πόλη είμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mp123 είπε

Κλάιν μαιν. Είναι αυτόματο. 
Για να γυμνάζω πόδια  και χέρια .πάω γυμναστήριο. 99% στη πόλη είμαι.

Είναι γεγονός πως μου λείπει πολύ το αυτόματο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...