Προς το περιεχόμενο

[TV]LG 32LJ500V €89.70 @KOTSOVOLOS[ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
49 minutes ago, zio10 said:

Εμένα μου κάνει εντύπωση το πόσο ενδιαφέρον υπάρχει για μια 32" τηλεόραση ενώ συνέχεια διαβάζουμε για 55" στα 2 μέτρα πχ και ότι με μικρότερη σου βγαίνουν τα μάτια.

Είναι μάλλον κι αυτό σαν το δε βλέπω τηλεόραση που λένε σχεδόν όλοι αλλά σχεδόν όλοι βλέπουν! :D

Δεν είναι μόνο οι ίντσες που παίζουν ρόλο στην απόσταση θέασης, αλλα κι η ανάλυση. Στις 32" του topic είναι 1080p, ενώ στις 55" που λες είναι 4Κ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και θα πρεπε να το ειχα κάνει εξ αρχης, κοίταξα την ιστοσελίδα του προϊόντος και αναφερει ρητα υποστήριξη Hevc

HEVC Decoder up to 2K@30P,10bit

https://www.lg.com/gr/televisions/lg-32LJ500V

 

 

...Ερώτηση:

Για οθόνη γραφείου (80εκ βάθος γραφείου) κάνει ή είναι πολύ κοντά > θα φαίνονται χάλια τα πίξελ κτλ;

Εγώ τη παρήγγειλα για τη μάνα μου, αλλά μπορεί να της δώσω τη 50άρα F&U αν χωράει στο έπιπλο και να πάρω την 32άρα για το γραφείο.

...είχα πάρει τη 50άρα αρχικά για να τη κρεμάσω στο τοίχο και με βάση να τη φέρνω κοντά στο γραφέιο για να βλέπω εκεί ταινίες ή γενικά πολυμέσα και στην οθόνη τα έγγραφα, αλλά τελικά την έβαλα πάνω στη κοντή βιβλιοθήκη γιατί βολεύει από άποψη καλωδίων και σπάνια χρησιμοποιείται τελικά, κι επειδή είναι κάπως ψηλότερα απ το ιδανικό κουράζει....

...έλεγα μήπως η 32άρα βολέψει την ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη για ταινίες και δώσει χώρο για διαφορετικά παράθυρα εντός του πλαισίου.

 

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, definitio said:

Αν και θα πρεπε να το ειχα κάνει εξ αρχης, κοίταξα την ιστοσελίδα του προϊόντος και αναφερει ρητα υποστήριξη Hevc

HEVC Decoder up to 2K@30P,10bit

https://www.lg.com/gr/televisions/lg-32LJ500V

...Ερώτηση:

Για οθόνη γραφείου (80εκ βάθος γραφείου) κάνει ή είναι πολύ κοντά > θα φαίνονται χάλια τα πίξελ κτλ;

Εγώ τη παρήγγειλα για τη μάνα μου, αλλά μπορεί να της δώσω τη 50άρα F&U αν χωράει στο έπιπλο και να πάρω την 32άρα για το γραφείο.

...είχα πάρει τη 50άρα αρχικά για να τη κρεμάσω στο τοίχο και με βάση να τη φέρνω κοντά στο γραφέιο για να βλέπω εκεί ταινίες ή γενικά πολυμέσα και στην οθόνη τα έγγραφα, αλλά τελικά την έβαλα πάνω στη κοντή βιβλιοθήκη γιατί βολεύει από άποψη καλωδίων και σπάνια χρησιμοποιείται τελικά, κι επειδή είναι κάπως ψηλότερα απ το ιδανικό κουράζει....

...έλεγα μήπως η 32άρα βολέψει την ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη για ταινίες και δώσει χώρο για διαφορετικά παράθυρα εντός του πλαισίου.

Από μια γρήγορη ματιά αναφέρει και οτι

32LJ500V

32'' Ultra HD 4K TV

0 (0)

Γράψτε μια κριτική

Full HD ανάλυση

Σύνδεση μονάδας USB

Οπότε το HEVC μην το παιρνεις και δεδομένο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Από μια γρήγορη ματιά αναφέρει και οτι

32LJ500V

32'' Ultra HD 4K TV

0 (0)

Γράψτε μια κριτική

Full HD ανάλυση

Σύνδεση μονάδας USB

Οπότε το HEVC μην το παιρνεις και δεδομένο ;)

Πιο εύκολα να γίνει λάθος στον τίτλο, παρά στις ακριβείς προδιαγραφές...ειδικά αφού και στο εγχειρίδιο αναφέρεται η υποστήριξη HEVC, τουλάχιστον σε αρχεία βίντεο μέσω USB.

...αλλά και οι εικόνες είναι λάθος, εδώ που τα λέμε...συγκεκριμένα στη πίσω όψη της τηλεόρασης, στις εικόνες, φαίνεται η ύπαρξη Ethernet...

...και πάλι, λάθος σε φωτο και τίτλο πιο πιθανό από λάθος σε προδιαγραφές...δεν εμπνεύει 100% εμπιστοσύνη πάντως.

Εγώ σε DVB-C θα τη χρησιμοποιώ, δεν ξέρω αν έχει καμιά διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ένα απλό τεστ με πολλές εικόνες.

https://tiny-reviews.com/reviews/1658-review-on-lg-32lj500v-tv

Το μεγάλο μείον είναι η έλλειψη εξόδου ήχου,  σε περίπτωση που δεν ικανοποιούν για το χώρο σας τα ενσωματωμένα ηχεία....κάποιοι λένε ότι αρκούν κάποιοι ότι είναι χάλια...

https://www.amazon.co.uk/LG-32LJ500V-200-Hz-TV/dp/B071F5PSFC

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μόλις επικοινώνησα με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση του Κωτσόβολου και μου είπαν πως οι παραγγελίες που πραγματοποιήθηκαν, θα ακυρωθούν λόγω λάθος τιμής στο site τους, οπότε δεν θα αποσταλούν εκ των πραγμάτων. Κρίμα δυστυχώς, ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό! 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, antonitos είπε

Καλησπέρα,

Μόλις επικοινώνησα με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση του Κωτσόβολου και μου είπαν πως οι παραγγελίες που πραγματοποιήθηκαν, θα ακυρωθούν λόγω λάθος τιμής στο site τους, οπότε δεν θα αποσταλούν εκ των πραγμάτων. Κρίμα δυστυχώς, ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό! 😐

Πρώτη φορά είναι;

Τόσες  χυλόπιτες έχω φάει από τον Κωτσόβολο, αλλά εγώ που μυαλό, κολλημένος εκεί!  Φαντασιώνομαι συνέχεια ότι μου κάθεται!

Πάω να βάλω ένα ουίσκι, χαλάστηκα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, zorans είπε

Πρώτη φορά είναι;

Τόσες  χυλόπιτες έχω φάει από τον Κωτσόβολο, αλλά εγώ που μυαλό, κολλημένος εκεί!  Φαντασιώνομαι συνέχεια ότι μου κάθεται!

Πάω να βάλω ένα ουίσκι, χαλάστηκα....

Ε πληρωσε μια φορα με καρτα. :) Ουισκι τετοια ωρα νωρις ειναι.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με καρτα να πληρωσεις τρως το ακυρο.Εχει συμβει σε αναλογες προσφορες του κωτσου.Το χειροτερο ειναι να εχεις βαλει δοσεις στην καρτα να πεφτει το ακυρο μετα και η επιστροφη στην καρτα να γινεται μηνιαία .Πχ 6 δοσεις ειχες κανει, σε 6 δοσεις θα παρεις πισω τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Και με καρτα να πληρωσεις τρως το ακυρο.Εχει συμβει σε αναλογες προσφορες του κωτσου.Το χειροτερο ειναι να εχεις βαλει δοσεις στην καρτα να πεφτει το ακυρο μετα και η επιστροφη στην καρτα να γινεται μηνιαία .Πχ 6 δοσεις ειχες κανει, σε 6 δοσεις θα παρεις πισω τα χρηματα.

Δεν είσαι υποχρεωμένος να το δεχθείς αυτό. Ας κάνουν ακύρωση της συναλλαγής και όχι επιστροφή χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις άλλες παραγγελιες αλλα εμένα μετα το πρώτο μήνυμα μου ήρθε σήμερα και επιβεβαίωση για παράδοση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vgeorgis είπε

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις άλλες παραγγελιες αλλα εμένα μετα το πρώτο μήνυμα μου ήρθε σήμερα και επιβεβαίωση για παράδοση.  

Λογικά κάποιοι θα παραλάβουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Και με καρτα να πληρωσεις τρως το ακυρο.Εχει συμβει σε αναλογες προσφορες του κωτσου.Το χειροτερο ειναι να εχεις βαλει δοσεις στην καρτα να πεφτει το ακυρο μετα και η επιστροφη στην καρτα να γινεται μηνιαία .Πχ 6 δοσεις ειχες κανει, σε 6 δοσεις θα παρεις πισω τα χρηματα.

1η φορά το ακούω αυτό. Δηλ. παίρνω κάτι που έχει 100Ε και βάζω 24 δόσεις. Η 1η δόση θα εμφανιστεί στον επόμενο χρεωστικό λογαριασμό της κάρτας μετά από 20μέρες ή και μήνα. Για τον χ λόγο ακυρώνεται η συναλλαγή πριν έρθει ο λογαριασμός (άρα δεν έχω δώσει ευρώ). Πως θα μου γυρίζουν τα χρήματα σε αντίστοιχες δόσεις ?... Είναι λογιστική περίπτωση και αφορά το κατάστημα και την τράπεζα.

Επεξ/σία από Vasilis 07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...