Προς το περιεχόμενο

To πρώτο trailer του Assassin’s Creed Valhalla


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, macboy είπε

AC αυτό δεν είναι μετά το Black Flag η σειρά έχασα το δρομο!!! Αλλά το περιμένεις 🐄$$

Ισχύει αλλά απο την άλλη παραμένουν πολύ καλά games.

Επίσης αν άλλαζε όνομα θα υπήρχαν σχόλια τύπου : καλά γιατί άλλαξαν όνομα αυτό είναι AC απλα Αίγυπτο , Ελλάδα κλπ.

Εγω δεν εχω θεμα απο την ώρα που ειναι καλα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κατάλαβα καλά από τις συνεντεύξεις των devs, η Ubi εξελίσσει συνεχώς τη σειρά ξεφεύγοντας από τα κλασσικά όρια κάθε genre. Ξεκίνησε με καθαρά action και stealth παιχνίδι, το έκανε action-open world με στοιχεία RPG στο Black Flag, το έκανε action RPG στο Odyssey και Origins και τώρα λένε θέλουν να βάλουν σύστημα settlement, συμμαχίες, επέκταση του settlement κλπ. Σε άλλους δεν αρέσει γιατί ήθελαν καθαρά Assassin, σε άλλους αρέσει γιατί εξελίσσεται και προχωρά το παιχνίδι, δε βαλτώνει. Προσωπικά, αν και τα αγαπημένα μου ήταν τα Ezio trilogy και το Black Flag και μίσησα το Syndicate, στο Origins μου άρεσε ο Bayek σα χαρακτήρας και το story του και ΛΑΤΡΕΨΑ το setting και το combat system του Odyssey.

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, sopas είπε

Η σειρά έχει φοβερή ιστορία και πραγματικά έχει προσφέρει φοβερά παιχνίδια. 

Το αν έχει αλλάξει από τους προγόνους του AC II, III, Black Flag κτλπ δε σημαίνει ότι δεν είναι εξίσου διασκεδαστικό. Δεν περιμένει κανείς να μάθει ιστορία από ένα παιχνίδι.

Αυτό που προσωπικά με δυσαρεστεί στα τελευταία παιχνίδια της σειράς και ξεκίνησε από τα Unity και Syndicate είναι η κακή επίδοση στον υπολογιστή. Ειδικά όταν το σύστημα υστερεί σε επίπεδο επεξεργαστή.

Το Syndicate στις μερες μας με τοσα patch παίζει πολύ καλά.

p.s ειναι και το προσωπικο αγαπημενο μου κυριως λογο του set up.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chocobo είπε

Το Syndicate στις μερες μας με τοσα patch παίζει πολύ καλά.

Μετά από τόσα χρόνια τι να το κάνω όταν το δοκίμαζα και δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ?

Λογική δεν είναι αυτή. Ένα παιχνίδι που δεν είναι online τύπου Battlefield, CoD δεν θα έπρεπε να κυκλοφορεί σε τέτοιο χαλί.

Ή έστω να βελτιώνεται σχετικά γρήγορα. Η Ubisoft έχει ανέκαθεν αυτήν την τακτική και έβγαζε συχνά κακά ports στο pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το odyssey ηταν απλα μια αρπαχτη, περα απο τα ομορφα τοπια ειναι το χειροτερο μακραν της σειρας, δεν ειχε τιποτα να δωσει απο μεριας στορυ και quest, πολυ επαναλαμβανομενο, ολο το στορυ κουραζε μετα το 15ωρο με το αθλιο grinding του πραματος για να βγαλεις ενα mission... Μακαρι να εχει αλλαξει κατι εκει στα γραφεια της ubi...

  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το unity ειχε τραγικο performance. Το syndicate επαιζε απιστευτα καλα χωρις θεματα. Οπως και το black flag ειχε θεματα οταν βγηκε και αργοτερα το rogue ηταν αψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sopas είπε

Μετά από τόσα χρόνια τι να το κάνω όταν το δοκίμαζα και δεν μπορούσα να το ευχαριστηθώ?

Λογική δεν είναι αυτή. Ένα παιχνίδι που δεν είναι online τύπου Battlefield, CoD δεν θα έπρεπε να κυκλοφορεί σε τέτοιο χαλί.

Ή έστω να βελτιώνεται σχετικά γρήγορα. Η Ubisoft έχει ανέκαθεν αυτήν την τακτική και έβγαζε συχνά κακά ports στο pc. 

Δεν εχεις αδικο.Παρολα αυτα εγω το απολαυσα και τοτε και τωρα.

Δεν ειναι ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο παιχνιδι με τεχνικα θεματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αυτη η σειρα εχει παντα μια ξεχωριστη θεση στο μυαλο μας...

και τα Metal Gear Solid βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πράγματι ωραίο αλλά το γεγονός ότι ουσιαστικά οι "κακοί" αυτή τη φορά είναι Ελληνες(Βυζαντινοί) δεν μου αρέσει. Προσωπικά η ιδέα να σφάζω αβέρτα τους προγόνους μου δεν με ξετρελαίνει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και στο Odyssey, θα μπορούσαν να βγάλουν τον τίτλο και να φτιάξουν ένα νέο ΙP, όντως δεν έχει σχέση με την σειρά. Αλλά δεν με χαλάει κιόλας.

Αυτό που με πείραξε στο Odyssey και ελπίζω να το φτιάξουν, είναι το "ψόφιο" Gameplay που είχε. Οι μισές αποστολές ήταν Fetch quest και οι άλλες μισές Clear the Camp, kill the leader κτλ. Σε κάποια φάση μετά τα μισά του παιχνιδιού, ένιωθα ότι έκανα αγγαρεία.

6 λεπτά πριν, rifraf είπε

Φαίνεται πράγματι ωραίο αλλά το γεγονός ότι ουσιαστικά οι "κακοί" αυτή τη φορά είναι Ελληνες(Βυζαντινοί) δεν μου αρέσει. Προσωπικά η ιδέα να σφάζω αβέρτα τους προγόνους μου δεν με ξετρελαίνει..

Διόρθωση, τους Digital προγόνους σου εννοείς. Και δεν είναι κάτι καινούργιο και στο Revelations είχες Έλληνες αντίπαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Διόρθωση, τους Digital προγόνους σου εννοείς. Και δεν είναι κάτι καινούργιο και στο Revelations είχες Έλληνες αντίπαλους.

 Προφανώς. Πιο συγκεκριμένα, αναφερόμουν στο role playing aspect του παιχνιδιού μιας και μιλάμε για RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
55 λεπτά πριν, TsironakosMix είπε

Το odyssey ηταν απλα μια αρπαχτη, περα απο τα ομορφα τοπια ειναι το χειροτερο μακραν της σειρας, δεν ειχε τιποτα να δωσει απο μεριας στορυ και quest, πολυ επαναλαμβανομενο, ολο το στορυ κουραζε μετα το 15ωρο με το αθλιο grinding του πραματος για να βγαλεις ενα mission... Μακαρι να εχει αλλαξει κατι εκει στα γραφεια της ubi...

Είμαι στις 130 ώρες και συνεχίζω. 

Περνάω απίστευτα καλά με το Odyssey και ακόμα δεν έχω αγγίξει τα δύο dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ασσασσιν πλεον,φαρ κραη εχει καταντησει το παιχνιδι,τα ιδια κ τα ιδια,επαναλαμβανόμενο κ κουραστικο,κριμα......Φερτε πισω Αλταιρ κ  Ενζιο να τελειωνουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...