Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Lenovo IdeaPad L340-17IRH (i5-9300H/8GB/256GB/GTX 1650/No OS) @ Mobilepoint 680€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, FatMan είπε

Για να μην ξεφεύγουμε και πολύ offtopic, το λαπτοπ του θέματος δεν είναι άμεσα διαθέσιμο (4-10 μέρες).

Γενικά κανένα προϊόν του καταστήματος δεν είναι άμεσα διαθέσιμο. Στα περισσότερα που είδα γράφει "4-10 μέρες" και στα υπόλοιπα "κατόπιν παραγγελίας". 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 ώρες πριν, FatMan είπε

Να αναφέρω ότι η σειρά IdeaPad 15IRH και 17IRH της Lenovo έχει ένα slot για επέκταση μνήμης διαθέσιμο. Έχει ένα 4GB κολλημένο στην μητρική και ένα διαθέσιμο που τις περισσότερες φορές είναι κατειλημμένο από άλλο ένα 4GB για να παίζει dual channel (γι'αυτό τα περισσότερα μοντέλα είναι με 8GB).

Το δικό μου 17IRH με 8 GB RAM δεν είναι soldered. 1 τσιπακι σε slot έχει. Έχω την εντύπωση πως όλα τα IRH έτσι είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bennito είπε

Το δικό μου 17IRH με 8 GB RAM δεν είναι soldered. 1 τσιπακι σε slot έχει. Έχω την εντύπωση πως όλα τα IRH έτσι είναι.

Στην σελίδα της crucial αναφέρει για 4GB

https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/lenovo/ideapad-l340-17irh-gaming#memory

Προφανώς για να το έχεις μπορείς να μας πεις με σιγουριά :-)

Οποτε δεν παίζει dual channel αν έχει μόνο ένα slot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bennito είπε

Δυστυχώς μόνο ένα slot κατειλημμένο από 1 τσιπάκι 8GB.

Κι ένα review για το εν λόγω laptop.

prtsc1.png

prtsc2.png

Πώς γίνεται αυτό; Στην ιστοσελίδα της Lenovo αναφέρει ότι έχει 4GB ενσωματωμένη μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω...

Το δικό μου είναι το 81LL0045PB αγορασμένο από e-shop πριν από 1 μήνα.

Αν η LENOVO πλέον τα IRH τα βγάζει με soldered ή του θέματος είναι διαφορετικό part number με 4+4 GB δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το κατάστημα είναι απαράδεκτο. Όπως είπαν και στο άλλο θρεντ σου βγάζουν το λάδι αν θέλεις αποφορολόγηση με αποτέλεσμα να κοροϊδεύουν. Εμένα μου την ακύρωσαν μόνοι τους την παραγγελία παρόλο που τους έστειλα τα πάντα

Τι να πεις. Μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...