Προς το περιεχόμενο

Νέα οικονομικά Honor 9C, 9A και 9S


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H θυγατρική της Huawei ανακοίνωσε πρόσφατα τρεις νέες συσκευές στην αγορά της Ρωσίας, τα Honor 9C, 9A και 9A που διαθέτουν ελκυστικές τιμές.

Το Honor 9C διαθέτει μία οθόνη LCD IPS με διαγώνιο 6,39 ιντσών η οποία υποστηρίζει ανάλυση 1560 x 720 pixels και στην πάνω αριστερή γωνία της έχει μία μικρή οπή για την εμπρόσθια κάμερα 8MP.

Στο πίσω μέρος της συσκευής υπάρχουν τρεις κάμερες, μία 48MP που έχει και τον πρωταγωνιστικό ρόλο στο setup, μία υπερευρυγώνια 8MP και μία κάμερα-αισθητήρα βάθους 2MP. Στο πίσω μέρος μαζί με τις τρεις κάμερες και το φλας υπάρχει και ο αισθητήρας ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων. Στο εσωτερικό του βρίσκεται το Kirin 710A SoC της θυγατρικής της Huawei, HiSilicon, σε συνδυασμό με 4GB RAM και 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

1.jpg.eb279cc450565e976c87d2ca7293fff0.jpg

Η μπαταρία της συσκευής (η οποία μεταξύ άλλων υποστηρίζει NFC) έχει χωρητικότητα 4000mAh. Το Honor 9C «τρέχει» Magic UI 3.1 και Android 10, από το οποίο απουσιάζουν οι υπηρεσίες και οι εφαρμογές της Google. Το κόστος του Honor 9C στην Ρωσική αγορά είναι RUB 12.990, δηλαδή περίπου €162.  

2.jpg.668b2b0f51037c314bd43d4b61e233f2.jpg

Το Honor 9A στοιχίζει RUB 10.990 δηλαδή περίπου €138. Έχει οθόνη 6,3 ιντσών ανάλυσης 1600 x 720 pixels η οποία διαθέτει μία εγκοπή στο πάνω μέρος της για την selfie camera που βασίζεται σε αισθητήρα 8MP. Στο πίσω μέρος της συσκευής, μαζί με τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων βρίσκονται τρεις κάμερες, η κύρια στα 13MP, μία υπερευρυγώνια 5MP και ένας αισθητήρας βάθους 2MP.

Στο εσωτερικό της συσκευής υπάρχει το MediaTek Helio P22 SoC μαζί με 3GB RAM και 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Η συσκευή που διαθέτει NFC ενσωματώνει μπαταρία 5000mAh.

3.jpg.40558e1a4a07cd39440a7bf0a3bb1371.jpg

Η οικονομικότερη συσκευή από τις τρεις είναι το Honor 9S (στοιχίζει RUB 6.990, δηλαδή περίπου €87). Το Honor 9S διαθέτει οθόνη 5,45 ιντσών ανάλυσης 1440 x 720 pixels και εμπρόσθια κάμερα 5MP. Στο πίσω μέρος διαθέτει μία ευρυγώνια κάμερα 8MP μαζί με φλας. Στο εσωτερικό του υπάρχει το Helio P22 SoC της MediaTek με οκταπύρηνο επεξεργαστή, 2GB RAM και 32GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 3020mAh. Το περιβάλλον χρήσης του Honor 9S όπως και του Honor 9A είναι το Magic UI 3.1 που βρίσκεται πάνω από το Android 10 και όπως συμβαίνει με όλες τις νέες συσκευές της Huawei και της Honor δεν διαθέτει τις εφαρμογές και τις υπηρεσίες της Google. Η πώληση και των τριών συσκευών θα ξεκινήσει στις 4 Μαΐου στην Ρωσία. Άγνωστο πότε θα κυκλοφορήσουν στην Ευρωπαϊκή αγορά.

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε η πεθερα μου το P40 Lite e και δεν μπορει να βρει τις μισες εφαρμογες και ο τροπος που εβαζες Google Services δεν λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα μπορεί ακόμη και ένα 10 χρόνο σήμερα να είναι πλήρως εξοικιωμενο με face, insta κλπ κλπ ξέρει όμως και που να το βρει και πως να το εγκαταστεισει.Ακομη και εγώ στα 40 με πλήρη εξοικείωση στην τεχνολογία δεν θέλω να μπω στο τρύπα κι πως θα εγκαταστήσω Google services και να έχω ντε και καλά huawei η honor κινητό. Όσο για το app ga galery που μας υπόσχονται ότι μπορεί να αντικαταστήσει το play store το μόνο που έχω να πω ότι είμαι από αυτούς που έδωσαν χρόνια επιείκειας και υπομονής στην ms μπας και πάρει τα πάνω της μα το τρένο δεν ήρθε ποτέ στην εν λόγο πλατφόρμα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρε η πεθερα μου το P40 Lite e και δεν μπορει να βρει τις μισες εφαρμογες και ο τροπος που εβαζες Google Services δεν λειτουργει.

Και γιατί δεν την παρότρυνες να μην το πάρει; Όλη μέρα εδώ μέσα είσαι δεν ξέρεις ότι δεν παίρνουν τα Huawei GMS; 

Επεξ/σία από ntsikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Και γιατί δεν την παρότρυνες να μην το πάρει; Όλη μέρα εδώ μέσα είσαι δεν ξέρεις ότι δεν παίρνουν τα Huawei GMS; 

Γιατι τα πεθερικα μου εχουν την μαλακια πρωτα να αγοραζουν κατι και μετα να με ρωτανε αν ειναι καλο και αν τους πω οχι να το πατε πισω ντρεπονται να το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρε η πεθερα μου το P40 Lite e και δεν μπορει να βρει τις μισες εφαρμογες και ο τροπος που εβαζες Google Services δεν λειτουργει.

Κατεβαζεις απο το app gallery την εφαρμογη more apps. Κ εκει σ εχει τα ΠΑΝΤΑ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giorgos17589 είπε

Κατεβαζεις απο το app gallery την εφαρμογη more apps. Κ εκει σ εχει τα ΠΑΝΤΑ!! 

Λες να μην το εχω κανει; ε δεν εχει τα παντα μερικες εφαρμογες τις βρηκα σαν apk απο το ιντερνετ αλλα οχι ολες.

Ξερω απο κινητα τουλαχιστον 200 εχω αλλαξει φλασαρισματα κανω και διαφορα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Λες να μην το εχω κανει; ε δεν εχει τα παντα μερικες εφαρμογες τις βρηκα σαν apk απο το ιντερνετ αλλα οχι ολες.

Ξερω απο κινητα τουλαχιστον 200 εχω αλλαξει φλασαρισματα κανω και διαφορα αλλα.

 Δεν εχω χωρις gms οποτε οτι διαβάζω αυτο σ ειπα. Αμα ξερεις τοτε ας μην επαιρνες αυτο που πηρες. Η βσκ η πεθερα.. Οποιος το πηρε. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Κατεβαζεις απο το app gallery την εφαρμογη more apps. Κ εκει σ εχει τα ΠΑΝΤΑ!! 

Και στην επόμενη αναβάθμιση της εφαρμογής, την κάνει η google non signed για τις συσκευές που δεν είναι πιστοποιημένες και δεν παίζει τπτ.

Και μετά ψάχνεις για παλαιότερο apk που να είναι signed και να παίζει.

Και όλα αυτά, γιατί? Για να έχεις Huawei/Honor ή για να το παίξεις αντίδραση και έτσι?

25 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι τα πεθερικα μου εχουν την μαλακια πρωτα να αγοραζουν κατι και μετα να με ρωτανε αν ειναι καλο και αν τους πω οχι να το πατε πισω ντρεπονται να το κανουν.

Ασ'τα σάπια, βρήκες εύσχημο τρόπο να την εκδικηθείς.😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafaf είπε

Και στην επόμενη αναβάθμιση της εφαρμογής, την κάνει η google non signed για τις συσκευές που δεν είναι πιστοποιημένες και δεν παίζει τπτ.

Και μετά ψάχνεις για παλαιότερο apk που να είναι signed και να παίζει.

Και όλα αυτά, γιατί? Για να έχεις Huawei/Honor ή για να το παίξεις αντίδραση και έτσι?

Ασ'τα σάπια, βρήκες εύσχημο τρόπο να την εκδικηθείς.😇

Ξαναλεω δεν εχω χωρις gms οποτε δεν γνωριζω και δεν με αφορα κιολας το τι κανει η google σε αυτες τις περιπτωσεις. Οπότε όχι δεν με νοιάζει να τ παιξω αντίδραση. Honor 20 pro εχω με google services και updates κανονικότατα ολα. Αν καποια στιγμη θελησω να το παιξω "αντιδραση" (εχω μεγαλωσει για τετοια οχι πως τ κανα κ ποτε)... Τοτε θα φροντισω να ενημερωθω 100% του τι παιζει. Μέχρι τότε... Οτι γραφουν στα sites αυτο γνωριζω και μονο (δεν εχω δει σε καποιο να αναφερουν αυτο π λες οποτε δεν το γνωριζα) 

Παντως αυτη η πεθερα τι θελει πια που δεν το εχει ουτε στο more apps 😛😛 (εχω δει σε κινητό γνωστου μ...αντιδραστικου και τα χει όλα τα mainstream ας πουμε) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ποιο το νοημα να μπεις σε αυτη την διαδικασια...

ειπαμε, εδω στα δυσμας χωρις τον μπιγκ μπραδερ γκουγκλ δεν γινεται...

οποιος το πιστευει να εδω εχει κινητα χωρις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ποιο το νοημα να μπεις σε αυτη την διαδικασια...

ειπαμε, εδω στα δυσμας χωρις τον μπιγκ μπραδερ γκουγκλ δεν γινεται...

οποιος το πιστευει να εδω εχει κινητα χωρις...

Αν κανεις θελει να ασχολειται και εχει ορεξη και κυριως χρημα δεν ειναι κακη ασχολία. Ειδικά αν είχες ποτε xiaomi και εκανες συνεχεια φλασαρισματα και αλλαγες στις  ρομ λογω bugs μετα απο καθε update συνηθιζεις ευκολα . Παντως ειναι κουραστικο οντως. Αν και δν γνωριζω απο πρωτο χερι τι παιζει με τα Huawei χωρις gms. 

Επεξ/σία από Giorgos17589
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Giorgos17589 είπε

Αν κανεις θελει να ασχολειται και εχει ορεξη και κυριως χρημα δεν ειναι κακη ασχολία. Ειδικά αν είχες ποτε xiaomi και εκανες συνεχεια φλασαρισματα και αλλαγες στις  ρομ λογω bugs μετα απο καθε update συνηθιζεις ευκολα . Παντως ειναι κουραστικο οντως. Αν και δν γνωριζω απο πρωτο χερι τι παιζει με τα Huawei χωρις gms. 

βρε σαν παιχνιδι σιγουρα ειναι καλο...

και εγω οταν ημουν ελλαδα ειχα κατεβσει οτι windows κυκλοφορουσε στα καταστηματα του θειου...και μια εβαζα το ενα μια το αλλο...ασε με το λινουξ...παιζει να τις εχω βαλει ολες απο το distrowatch....σαν παιχνιδι καλο ειναι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

βρε σαν παιχνιδι σιγουρα ειναι καλο...

και εγω οταν ημουν ελλαδα ειχα κατεβσει οτι windows κυκλοφορουσε στα καταστηματα του θειου...και μια εβαζα το ενα μια το αλλο...ασε με το λινουξ...παιζει να τις εχω βαλει ολες απο το distrowatch....σαν παιχνιδι καλο ειναι ..

Δεν σ κρυβω οτι εαν ειχα την δυνατοτητα θα πουλουσα το honor 20 pro να παρω ενα p40 pro.. Και θα βρησκα την ακρη παντως. Αλλα θελει χρημα.. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρε η πεθερα μου το P40 Lite e και δεν μπορει να βρει τις μισες εφαρμογες και ο τροπος που εβαζες Google Services δεν λειτουργει.

apkpure και τα εχεις ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...