Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια του Xbox Series X θα αποκαλύψει η Microsoft στις 7 Μαΐου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ ψήνομαι πολύ για το XBOX Series S, ειδικά αν παίξει γύρω στο 300άρι.

Αλλά αν δεν έχει οπτικό drive θα είναι ξενέρα... Τώρα που ένα σωρό τίτλοι ζητάνε γύρω στα 100GB χώρο, το 1TB γεμίζει για πλάκα.

Βέβαια και σε physical να το πάρεις το παιχνίδι, συνήθως βγάζουν τεράστια patches που αναγκαστικά στον εσωτερικό δίσκο τα βάζεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, GSolari είπε

Καμία σχέση γιατι και η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή είναι πολυ πιο ικάνη αλλά και της κάρτας γραφικών. Επίσης πιο γρήγορη μνήμη. Τα TFLOPS δεν λένε όλη την αλήθεια όταν μιλάμε για διαφορετικές αρχιτεκτονικές. Το Series S θα είναι πιο δυνατό απο Xbox One X και αισθητά πιο δυνατό.

Εδω λεει οτι το series s!!  οι  μεγιστες δυνατοτητες του series s θα ειναι 1440p !60 fps!!? αρα τι?  θα ειναι ''κλειδωμενο''  το series s ?? εφοσον θα  ειναι πιο δυνατο?? γιατι το xbox one x εχει μεγιστη αποδοση 4κ!! 60 fps ....... ?? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GSolari είπε

Καμία σχέση γιατι και η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή είναι πολυ πιο ικάνη αλλά και της κάρτας γραφικών. Επίσης πιο γρήγορη μνήμη. Τα TFLOPS δεν λένε όλη την αλήθεια όταν μιλάμε για διαφορετικές αρχιτεκτονικές. Το Series S θα είναι πιο δυνατό απο Xbox One X και αισθητά πιο δυνατό.

Με την καμία. Το μόνο καλύτερο που θα έχει είναι ίσως υποστήριξη RT. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, life is music said:

Τουλάχιστον στό playstation και στο xbox  παιζεις παιχνιδαρες με γραφικά και ωραίο gameplay ...Η νιτεντο μπροστα στην Σόνυ και την microsoft είναι πολύ πίσω !

Ασ'τα να πάνε! 

Για κλείσιμο πάει η κακόμοιρα. 

Τα παιχνίδια της δε το ένα χειρότερο από το άλλο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε πια καιρός είναι να ανέβουμε λίγο,γιαυτό δείξτε πράμα ! 🎮

Πάντος εδω και πολύ καιρό και ιδιαίτερα τελευταία με την "καραντίνα" λιώνω με παιχνίδα δωρεάν στο gamepass όπως Ori and the will of the wisps (παιχνιδάρα έργο τέχνης) το Gears Tactics, το Outer worlds και το νεό "old school" beat em up Streets of Rage 4 που το'βαλαν προχθές !  👍

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το game pass είναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ έχει βγει την τελευταία 5ετια στις κονσόλες. Την επόμενη εβδομάδα μπαίνει το Red Dead Redemption 2 στο Game Pass , ίσως το καλύτερο παιχνίδι των τελευταίων χρόνων όταν ακόμα κοστίζει 30 ευρώ για να το αγοράσεις. Προσωπικά έχω στοκαρει 36 μήνες Game Pass και περιμένω το Series X. Για 3-4 αποκλειστικότητες του PlayStation υπάρχει και το PS4 Pro σπίτι , έτσι για να μην πιάνει σκόνη!

Επεξ/σία από Looter
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο νέο που θα μπορούσαν να μας δώσουν, θα ήταν να μην κυκλοφορήσουν στο PlayStation 5 όλα τα παιχνίδια από τα studio που αγόρασε η Microsoft.

Επίσης θέλω να δω το Flight Simulator 2020 σε Series X και υποστήριξη flight controllers.

Και Kinect 3 για να αθλούμαστε στα lockdowns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε κυκλοφορία νέας κονσόλας, αν και έχω playstation από το 1 μέχρι και το 4, κοιτάω πάντα τι κάνει το xbox όσο αναφορά τους τίτλους και αλήθεια, θα ήθελα ΜΙΑ φορά να με κερδίσει και να πάρω μια κονσόλα διαφορετική.

Δυστυχώς, και το τονίζω, δυστυχώς, κάθε χρόνο το δυνατό τους χαρτί είναι το Forza και το Halo

Πραγματικά ελπίζω φέτος να έχουν όντως κάτι που θα με κερδίσει, αν και η μετάβαση μετά από τόσα χρόνια φαντάζει σχεδόν απίθανη.

Οι αποκλειστικότητες της Σόνυ, δεν είναι καθόλου εύκολο να τις χτυπήσεις... Μιλάμε για παιχνίδια με ιστορία χρόνων, και φανς παγκοσμίως που περιμένουν απλά να βγει συγκεκριμένος τίτλος

Νομίζω ότι με το πέρασμα των χρόνων, έχει καθιερωθεί τόσο πολύ η δυναμική της Σόνυ με τους αποκλειστικους τίτλους, που πρέπει να ριχθεί τρομερή δουλειά από απέναντι για να γίνει όντως κάτι.

Και πραγματικά εύχομαι να γίνει, θα είμαι ο πρώτος που θα πάρει Xbox. Μέχρι τότε, δεν θέλω να παίζω Forza, οπότε Σόνυ μπαμπάς μου 😂

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Nick77 είπε

Και εγώ ψήνομαι πολύ για το XBOX Series S, ειδικά αν παίξει γύρω στο 300άρι.

Αλλά αν δεν έχει οπτικό drive θα είναι ξενέρα... Τώρα που ένα σωρό τίτλοι ζητάνε γύρω στα 100GB χώρο, το 1TB γεμίζει για πλάκα.

Βέβαια και σε physical να το πάρεις το παιχνίδι, συνήθως βγάζουν τεράστια patches που αναγκαστικά στον εσωτερικό δίσκο τα βάζεις... 

Φίλε, τα δισκάκια πλέον είναι μόνο για να κάνεις install το παιχνίδι και να παίρνει το license οταν το τρέχεις. Είτε το έχεις σε δισκάκι το παιχνίδι είτε σε digital, θα έχει ακριβώς το ίδιο αποτύπωμα στον σκληρό.

 

7 ώρες πριν, VanJ είπε

Το καλύτερο νέο που θα μπορούσαν να μας δώσουν, θα ήταν να μην κυκλοφορήσουν στο PlayStation 5 όλα τα παιχνίδια από τα studio που αγόρασε η Microsoft.

Επίσης θέλω να δω το Flight Simulator 2020 σε Series X και υποστήριξη flight controllers.

Και Kinect 3 για να αθλούμαστε στα lockdowns.

Όλα τα παιχνίδια των Xbox Game Studios είναι console exclusive.

1 ώρα πριν, panossar95 είπε

Σε κάθε κυκλοφορία νέας κονσόλας, αν και έχω playstation από το 1 μέχρι και το 4, κοιτάω πάντα τι κάνει το xbox όσο αναφορά τους τίτλους και αλήθεια, θα ήθελα ΜΙΑ φορά να με κερδίσει και να πάρω μια κονσόλα διαφορετική.

Δυστυχώς, και το τονίζω, δυστυχώς, κάθε χρόνο το δυνατό τους χαρτί είναι το Forza και το Halo

Πραγματικά ελπίζω φέτος να έχουν όντως κάτι που θα με κερδίσει, αν και η μετάβαση μετά από τόσα χρόνια φαντάζει σχεδόν απίθανη.

Οι αποκλειστικότητες της Σόνυ, δεν είναι καθόλου εύκολο να τις χτυπήσεις... Μιλάμε για παιχνίδια με ιστορία χρόνων, και φανς παγκοσμίως που περιμένουν απλά να βγει συγκεκριμένος τίτλος

Νομίζω ότι με το πέρασμα των χρόνων, έχει καθιερωθεί τόσο πολύ η δυναμική της Σόνυ με τους αποκλειστικους τίτλους, που πρέπει να ριχθεί τρομερή δουλειά από απέναντι για να γίνει όντως κάτι.

Και πραγματικά εύχομαι να γίνει, θα είμαι ο πρώτος που θα πάρει Xbox. Μέχρι τότε, δεν θέλω να παίζω Forza, οπότε Σόνυ μπαμπάς μου 😂

 

Είναι καθαρά θέμα προτιμήσεων και συνήθειας, αν και οφείλω να ομολογήσω οτι εαν διάλεξες PS3 αντι για Xbox 360 στην προηγούμενη γενιά, το επιχείρημα σου "μπάζει".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NickTG είπε

Ασ'τα να πάνε! 

Για κλείσιμο πάει η κακόμοιρα. 

Τα παιχνίδια της δε το ένα χειρότερο από το άλλο! 

Για να παίξω τι Μάριο , Πόκεμον και ζελντα😂😂😂 κάτι άλλο έχει φίλε να παίξω...γιατι  στην Σόνυ ποιο πολλά παιχνίδια θα βρω να παίξω !!

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DarthGRE είπε

Όλα τα παιχνίδια των Xbox Game Studios είναι console exclusive.

Ακριβώς το αντίθετο δήλωσε η Microsoft. No exclusive game for a couple of years. Όλα τα παιχνίδια για τα πρώτα 2 χρόνια θα πρέπει να υποστηρίζουν την φιλοσοφία Play Anywhere, δηλαδή να παίζουν σε Series X, Series S, Xbox One και PC. Δηλαδή αυτός που θα πάρει Playstation 5 και έχει ένα PC στο σπίτι του, θα μπορεί να παίξει τις "αποκλειστικότητες" του Xbox στο PC του (ή ακόμα και στο Playstation 5 μέσω εφαρμογής xCloud ή στο κινητό του μέσω xCloud). Οι αναλυτές φυσικά αυτόν θα τον μετρήσουν στους Playstation users και όχι στους xbox users, οπότε με την επόμενη γενιά μπορεί ο αριθμός πωλήσεων των κονσoλών της Microsoft να πέσει ενώ ο αριθμώς παικτών στην πραγματικότητα θα αυξάνει.

Ο όρος console exclusive πλέον δεν υπάρχει για την Microsoft, υπάρχει μόνο ο όρος platform exclusive και τα παιχνίδια αυτά θα τα παίζεις όπου θέλεις εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, life is music είπε

Για να παίξω τι Μάριο , Πόκεμον και ζελντα😂😂😂 κάτι άλλο έχει φίλε να παίξω...γιατι  στην Σόνυ ποιο πολλά παιχνίδια θα βρω να παίξω !!

Το κάθε ένα από αυτά που αναφέρεις έχει περισσότερες πωλήσεις από οποιαδήποτε αποκλειστικότητα της σονυ. Μεγαλύτερο fan base και τέλειο gameplay. Το μόνο που έχουν μικρότερο ειναι η χωρητικότητα που πιάνουν στο δίσκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Το κάθε ένα από αυτά που αναφέρεις έχει περισσότερες πωλήσεις από οποιαδήποτε αποκλειστικότητα της σονυ. Μεγαλύτερο fan base και τέλειο gameplay. Το μόνο που έχουν μικρότερο ειναι η χωρητικότητα που πιάνουν στο δίσκο. 

Λίγο παιδικά όμως ...έχεις παίξει god of war και assian creed origins ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, life is music είπε

Για να παίξω τι Μάριο , Πόκεμον και ζελντα😂😂😂 κάτι άλλο έχει φίλε να παίξω...γιατι  στην Σόνυ ποιο πολλά παιχνίδια θα βρω να παίξω !!

Mε το Μαριο, Ποκεμον και Ζελντα εννοεις το καλύτερο platform στην ιστορια, το πιο επιτυχημενο franchise στην ιστορια και ισως το κορυφαιο Action RPG στην ιστορια; Μείνε με το PS4 μεγάλε. Η Νintendo δεν απευθυνεται σε σενα. Η Νιντεντο ηταν παντα με την λογική θελω λιγα παιχνιδια αλλα να ειναι ολα αψογα. Μείνε στην κονσολα που για καθε 200 σαβουρες Action θα σου βγαλει και ενα Uncharted. Στατιστικα και μονο θα το πετυχαινε. Αλλά η προσωπική αποψη ειναι ακριβώς αυτο. Προσωπική αποψη. Δεν αλλάζει το γεγονος πως αν δεν ηταν η Nintendo, σήμερα το χομπι σου θα ηταν μια μακρια αναμνηση και τα περισσοτερα ειδη παιχνιδιων δεν θα υπηρχαν. Λιγος σεβασμος λοιπον σε μια εταιρεια που 40 χρόνια πρώτα κοιταει να ικανοποιήσει το κοινό της και μετα ολα τα υπολοιπα σε αντιθεση με αλλους που σου βγαζουν μισα παιχνιδια για να στα πουλανε μετα με DLC

Επεξ/σία από NamelessDead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...