Προς το περιεχόμενο

Σκληρός δίσκος Seagate Barracuda ST3500413AS 500GB @ eshop 24.9€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Καταρχάς η Seagate θεωρώ ότι είναι ανώτερη από τη Toshiba. Και επίσης, το ότι ένας δίσκος είναι μεγαλύτερος σε χωρητικότητα δεν σημαίνει αποκλειστικά ότι είναι και καλύτερος. Για παράδειγμα, αν είναι να χρησιμοποιήσω μόνο τα 500GB, γιατί να δώσω 10 ευρώ παραπάνω για τα υπόλοιπα 500 που δεν θα χρησιμοποιήσω; 

Προφανώς και η Seagate είναι ανώτερη της Toshiba. Και στα ίδια πάνω κάτω με WD. Δεν είναι η Patriot LoL 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εαν καποιος θελει να βαλει καποια αρχεια οσο πιο φθηνα μπορει,τοτε ειναι μια καλη λυση.

Μπορει πχ καποιος να θελει να κανει και ενα raid οποτε με ενα 50αρικο ειναι καλυμμενος.

Προσωπικα δε καταλαβαινω το κολλημα καποιων να κατεβαζουν 4Κ ταινιες και να τις μαζευουν  και να γεμιζουν τα γιγα αβερτα.Με τις vdsl πλεον σε 1-2 ωρες εχεις κατεβασει τα παντα.

Και εγω με 3 500αρηδες ειμαι,τους 2 σε raid οπου εχω μια 200αρα gb αρχεια και τον αλλον για τα τορρεντ και παιχνιδια.Οποτε 1ΤΒ δισκος μου ειναι αχρηστος.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Ο αντίστοιχος 1tb της WD ξεκινάει από 37,20 στο σκρουτζ χωρίς μεταφορικά.

Ο σκληρός του θέματος είναι προσφορά, αλλά μόνο για όποιον τον νοιάζει να πάρει ότι φθηνότερο να κάνει τη δουλειά του τώρα. Επίσης δίνουν 1 χρόνο εγγύησης οπότε μην περιμένετε μακροχρόνια καλή λειτουργία.

Δε γίνεται να δώσουν 1 χρόνο εγγύηση. Είναι υποχρεωτικά 2 η νόμιμη εγγύηση. Απλά είναι παλιο το «ποστ» του E-Shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Να. Δώσω εγώ την λύση.. 25 ευρώ πας για καφέ και ποτό, τώρα είναι όλα κλειστά άρα παρτο... 

Βασικά είναι sata 3; 

φοβασαι μην ειναι sata 2 η 1 και κορεστει το interface απο την υπερταχυτητα του hdd?...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Προφανώς και η Seagate είναι ανώτερη της Toshiba. Και στα ίδια πάνω κάτω με WD. Δεν είναι η Patriot LoL 

φερνει  και patriot σε προσφορά με μεγαλύτερη "εγγύηση" από 1 χρόνο  . Τι λενε οι patriot ; :P Βλέπω οι τιμές των ssd τραβούν την ανηφόρα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Δε γίνεται να δώσουν 1 χρόνο εγγύηση. Είναι υποχρεωτικά 2 η νόμιμη εγγύηση. Απλά είναι παλιο το «ποστ» του E-Shop

Το ξέρω αλλά τα πόσα χρόνια σου δίνουν ενδεικτικά, σου δίνει μια αναφορά για την ποιότητα του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

φοβασαι μην ειναι sata 2 η 1 και κορεστει το interface απο την υπερταχυτητα του hdd?...

Χάχα όχι απλά έλεγα μήπως τον θέλει κάποιος για εξωτερικό για κάνα ps 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

φερνει  και patriot σε προσφορά με μεγαλύτερη "εγγύηση" από 1 χρόνο  . Τι λενε οι patriot ; :P Βλέπω οι τιμές των ssd τραβούν την ανηφόρα 

Patriot 4 μηνών 250gb από eshop

Εγγυήσεις και πράσινα άλογα.. Εξαφανίζει κατα το δοκουν αρχεία και τα επανεμφανιζει οπότε θέλει.. Τον επέστρεψα και μου τον ξαναεδωσαν λέγοντας δεν έχει θέμα.. Πρεπει να χαλάσει τελείως να σας τον αλλάξουμε.. Τι να πω Τώρα... Επομένως τύχη χρειάζεται και οχι εγγύηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Το ξέρω αλλά τα πόσα χρόνια σου δίνουν ενδεικτικά, σου δίνει μια αναφορά για την ποιότητα του δίσκου.

Όλοι οι "entry" level HDD εχουν 2 έτη εγγύηση. Οποτε δε δειχνει κάτι. Αν θες 5 έτη εγγυηση πληρώνεις το premium της τιμης και τον αγοραζεις. Βεβαια θεωρω ασκοπο να παρεις HDD εν έτη 2020 αλλα w/e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, default είπε

Εχω μια απορια, ευλογο να εχεις ssd για λειτουργικο και προγραμματα αλλα για dowloading ιδιαιτερα για torrents απο οσα πραγματα ξερω για τις τεχνολογιες των δισκων δεν ειναι καλυτερα να κατεβαζεις σε ενα μηχανικο για να παρατεινεις το χρονο ζωης του ssd σου?

Είμαι στον 3ο , δηλαδή 128 --> 256 --> 500 και τους προηγούμενους μέγιστο 3 χρόνια τους κράτησα. Για απλή χρήση δεν τίθεται θέμα μακροζωίας.

49 λεπτά πριν, Dantε είπε

Προσωπικα δε καταλαβαινω το κολλημα καποιων να κατεβαζουν 4Κ ταινιες και να τις μαζευουν  και να γεμιζουν τα γιγα αβερτα

Αργά ή γρήγορα καταλαβαίνεις πως δεν ωφελεί σε κάτι αυτό. Κι εγώ κάποτε είχα κατεβάσει ολόκληρες δισκογραφίες συγκροτημάτων απλά γιατί μπορούσα.

Ε..δεν τα άκουσα ποτέ μέχρι που χρειάστηκε φορμάτ ο σκληρός, σβήστηκαν και δεν ξανασχολήθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ αρεσει που μερικοι κανουν και υποδειξεις, να μην παρει καποιος 500 gb λεει, να παρει απο 1-2-4 tera και πανω...Παιδια, δεν εχουμε ολοι αρχειο με εκατονταδες 4k τσοντες, ουτε εχουμε 100 AAA παιχνιδια να καθονται και να μην τα παιζουμε ποτε :P...Προσωπικα δεν εχω χρειαστει ποτε πανω απο 200 gb (σε 500 gb hdd δισκο). Αυτη τη στιγμη ειμαι στα 150, ενω εχω ξεχασει να σβησω 10-20 ταινιες αφου τις εχω δει...Οτι δε χρειαζομαι πλεον το σβηνω, δεν το εχω εκει να καθεται.

Για το ειδος του δισκου, να το δεχτω. Οτι με 10 ευρω παραπανω βρισκεις ssd στα 500 gb (που και παλι αν δε σε ενδιαφερουν οι επιδοσεις και θες απλα να κανεις τη δουλεια σου οσο πιο φτηνα...), αλλα το να μην παρεις 500 gb γιατι θες παραπανω, δεν το καταλαβαινω...Ο μεσος χρηστης βολευεται και με το παραπανω με 500 gb.

Επεξ/σία από sexymwro7
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρησιμοποιω συνηθως εναν 120 -βαρια 240 ssd για λειτουργικο και ενα 500 ή 1 τερα για τα games και με υπερκαλυπτει

μονιμα ελευθερα μενουν στον 120 ssd 50-55 gb 

αναλογα το budget του καθενος αξιζει ή οχι ειναι αλλη ιστορια 

εδω το τοπικ ειναι αν ειναι προσφορα   για καποιον στην επαρχια δεν ειναι ασχημη τιμη που γλιτωνει τα μεταφορικα  

προσωπικα τον πηρα και εγω να τον εχω καβατσα

οποτε περιμενουμε να δουμε αν οντως ειναι προσφορα ή οχι απο τον διαχειριστη...ολα τα αλλα ειναι σχετικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, hondakkias31 said:

εγω χρησιμοποιω συνηθως εναν 120 -βαρια 240 ssd για λειτουργικο και ενα 500 ή 1 τερα για τα games και με υπερκαλυπτει

μονιμα ελευθερα μενουν στον 120 ssd 50-55 gb 

αναλογα το budget του καθενος αξιζει ή οχι ειναι αλλη ιστορια 

εδω το τοπικ ειναι αν ειναι προσφορα   για καποιον στην επαρχια δεν ειναι ασχημη τιμη που γλιτωνει τα μεταφορικα  

προσωπικα τον πηρα και εγω να τον εχω καβατσα

οποτε περιμενουμε να δουμε αν οντως ειναι προσφορα ή οχι απο τον διαχειριστη...ολα τα αλλα ειναι σχετικα

Σχεδον ολα τα παιχνίδια θελουν σσδ. Εχεις δοκιμάσει warzone η pubg σε μηχανικό

Άσχετο αλλα πιος 2τβ η 4τβ σκληρό θα προτείνατε για storage ταινίες κλπ?

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp44christos είπε

Σχεδον ολα τα παιχνίδια θελουν σσδ. Εχεις δοκιμάσει warzone η pubg σε μηχανικό

Άσχετο αλλα πιος 2τβ η 4τβ σκληρό θα προτείνατε για storage ταινίες κλπ?

oxi δεν το εχω δοκιμασει το δουλευω ηδη σε 2 πισι μου με μηχανικους μια χαρα δουλευει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, hondakkias31 said:

oxi δεν το εχω δοκιμασει το δουλευω ηδη σε 2 πισι μου με μηχανικους μια χαρα δουλευει

Τι να σου πω εγω παντος εχω δει θεματα με τον να μην φορτώνει το gulag και τα textures sto pubg να αργουνε να φορτώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...