Προς το περιεχόμενο

VPN(kodi-stremio κλπ)


sam187

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε όλα τα μέλη.

Χρειάζομαι τα φώτα σας.

Έχω το kodi και το stremio και αναρωτιέμαι αν χρειάζεται να αγορασω κάποιο vpn γιατί άλλοι λένε ότι βάζοντας add-ons μπορεί να φάω πρόστιμο ως χρήστης άλλοι λένε δεν γινεται τίποτα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Σημείωση:Δεν κατεβάζω καμια ταινία απλά τις βλέπω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν "κατεβάζεις" το περιεχόμενο για να το κρατήσεις μόνιμα, πάλι το κατεβάζεις για να μπορέσεις να το δεις, απλά το stream-άρεις, δλδ το παρακολουθείς καθώς το κατεβάζεις, και μετά την παρακολούθηση το σβήνει η εφαρμογή αυτόματα. Εφόσον το περιεχόμενο διέπεται από πνευματικά δικαιώματα, για τα οποία δεν έχεις πληρώσει, τότε είναι παράνομο και θεωρητικά μπορείς να διωχθείς. Με την χρήση κάποιας vpn υπηρεσίας, φιλική προς P2P, τότε έχεις μια δικλίδα ασφαλείας, μιας και ο πάροχος δεν θα μπορέσει να το διαπιστώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
8 minutes ago, corleone3 said:
Εάν ήταν παράνομο, δεν θα ήταν δωρεάν για λήψη στο app store.

Αν και απαντάς μετά από 3 χρόνια, δεν είπε ότι οι εφαρμογές είναι παράνομες, αλλά το υλικό που κατεβάζεις μέσω 3rd party add-on (τα οποία δεν βρίσκονται σε ενσωματωμένα repositories αλλά τα εγκαθιστάς από εξωτερικές πηγές με δική σου ευθύνη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω τους ειδικούς των vpn...

Εχω πρόσφατα αγοράσει ενα vpn router & το έχω σε bridge mode με το router της Nova.

Του έχω περάσει μέσα vpn & θέλω να ρωτήσω, όποια συσκευή π.χ τηλεόραση - iptv box συνδεθεί με ethernet είναι καλυμμένο με το vpn?

Η θα πρέπει να ανοίγω & την εφαρμογή (app) για να είμαι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...