Προς το περιεχόμενο

Ρομποτικές σκούπες Ecovacs Deebot - 50% έκπτωση στο καλάθι με αγορά 2+ τεμαχίων @ Gearbest [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα έβγαλε καποιος άκρη σχετικά με το ποια shipping method δεν εχει τελωνείο; 

EU fastline ή EU priority?

Σχετικά με το παραπάνω ερώτημα έψαξα παντού, δεν βρηκα ακρη..  
 

Αν είναι να φαει 24%ΦΠΑ + (ξέρω γω άλλο τόσο %) τέλη εκτελωνισμού, η τιμή φτάνει κοντα σε μοντέλα που ήδη υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα σε κάτι Σκρουτζ κλπ... Όποτε δεν ξέρω αν αξίζει. Αν δεν φαει τελωνείο, λέει. 
 

 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BoullyBoy είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν η σκούπες αυτές κάνουν καλά την δουλειά τους και αν αξίζει να της αγοράσει κάποιος.
Εμεις δεν έχουμε ζώα στο σπίτι και μπαίνουμε χωρίς τα παπούτσια, έχουμε αρκετά χαλιά και σκούπα στο σπίτι γίνεται περίπου 2-3 φορές την εβδομάδα. μπορεί να πεί κάποιος πως είναι η αντικατάσταση της κανονικής σκούπας ώστε να γίνεται σκούπα 1-2 φορές το μήνα κια τα υπόλοιπα να τα κάνει η ρομποτική; ρωτάω επειδή δεν έχω την ιδέα κατα πόσο κάνουν την δουλειά τους.

και εγώ με την alfawise αναρωτιέμαι ΠΟΥ την βρίσκει την σκόνη κάθε φορά!! είναι απίστευτο.... βέβαια άλλο ρούφηγμα αλλά πιστεύω και η deebot μια χαρά θα τα πάει

2 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Τελικα έβγαλε καποιος άκρη σχετικά με το ποια shipping method δεν εχει τελωνείο; 

EU fastline ή EU priority?

Σχετικά με το παραπάνω ερώτημα έψαξα παντού, δεν βρηκα ακρη..  
 

Αν είναι να φαει 24%ΦΠΑ + (ξέρω γω άλλο τόσο %) τέλη εκτελωνισμού, η τιμή φτάνει κοντα σε μοντέλα που ήδη υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα σε κάτι Σκρουτζ κλπ... Όποτε δεν ξέρω αν αξίζει. Αν δεν φαει τελωνείο, λέει. 
 

ποια μοντέλα εννοείς από το skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έψαξα λίγο από την προηγούμενη εβδομάδα με τις σκούπες εκεί που κατέληξα, μιλώντας και με φίλους που έχουν ασχοληθεί με το άθλημα, κατέληξα στο "Xiaomi ή τίποτα" αν βοηθάει καθόλου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Επειδή το έψαξα λίγο από την προηγούμενη εβδομάδα με τις σκούπες εκεί που κατέληξα, μιλώντας και με φίλους που έχουν ασχοληθεί με το άθλημα, κατέληξα στο "Xiaomi ή τίποτα" αν βοηθάει καθόλου :P

είχε κανένας από τους φίλους σου με σκούπα με LIDAR πριν την Xiaomi??

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδατε οτι οι DEEBOT εχουν Ni-Mh μπαταριες ? 

Οι Xiaomi και γενικα οι σκουπες ρομποτ οι θεωρητικα "ακριβες - καλες" εχουν μπαταριες Λιθιου

Ετσι ειχα παρει και μια carrefour σκουπα robot και μου βγηκε αχρηστη γιατι ειδικα τις μπαταριες Ni-Mh για σκουπες robot τις τιμες τις βαρανε στα υψη

Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο και γι αυτες τις σκουπες αλλα πριν αγορασετε σκουπα με τετοιο τυπο μπαταριας προσεξτε το αυτο, μην σας βγει αχρηστη μετα γιατι οι μπαταριες μην κοστιζουν σχεδον σαν μια σκουπα

Τις λιθιου τις βρισκεις και πιο ευκολα, και το "Κυριοτερο" συνηθως βαζουν τυπο λιθιου 18650 που παιρνουν και τα ηλεκτρονικα τσιγαρα mod και ειναι παμφθηνες

Ασε που μπορεις να κανεις και καμια πατεντα μ αυτες ακομη και να μην παιρνει τις ιδιες 18650

Οι Ni-Mh μπαταριες μπορει να σου χαλασουν επισεις αποτομα να παραδωσουν πνευμα, πολυ πιο ευκολα και ξαφνικα

Προσεξτε τα ολα αυτα πριν αγορασετε σκουπα ρομποτ

 

Επεξ/σία από makhs5
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, F117 είπε

είχε κανένας από τους φίλους σου με σκούπα με LIDAR πριν την Xiaomi??

Αυτό που λένε είναι ότι LIDAR από LIDAR και app από app έχουν σημαντικές διαφορές.
Αρκεί να μπει κάποιος στο Amazon και να διαβάσει τα reviews που έχουν 1 (85) και 2 (48) και θα βγάλει συμπέρασμα.

https://www.amazon.com/product-reviews/B07GGQVPR4/ref=cm_cr_getr_d_paging_btm_next_2?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews&sortBy=recent&pageNumber=2#reviews-filter-bar


Για την Xiaomi πίνουν όλοι νερό στο όνομα της καθώς έχουν κατοικίδια ΑΠΑΝΤΕΣ και απλά άλλαξε η ζωή τους...
Υ.Γ οι περισσότεροι την πήραν βέβαια στα 300 και όχι στα 400 που έχει σήμερα αλλά αν τους ρωτήσεις θα έδιναν και 500 :P. Να τελειώσει λίγο το πανηγύρι με τις διαθεσιμότητες και τις τιμές στα ύψη που έφερε ο covid και στα 300 δε την χάνω με τπτ...

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ότι πληρώνεις παίρνεις. είχα πάρει μια deebot και στους 3 μήνες αγόρασα την xiaomi viomi pro v2. Την deeboot την πούλησα 50 ευρώ για να μην την πετάξω στα σκουπίδια. Πιο άχρηστη σκούπα δεν υπάρχει (απο το διάβασμα του χάρτη, σε προβλήματα εφαρμογής, σε αδυναμιά καλού καθαρίσματος και άλλα πολλά)

Η xiaomi κόστισε 330 απο gearbest γερμανιας και η διαφορά ειναι χαοτική μεταξύ των δύο.

Η γυναίκα μου βάζει σκούπα μια φορά τον μήνα πλέον και έχω και μικρό σκυλί μέσα στο σπίτι που μας γεμίζει τρίχες. Παρόλαυτα το σπίτι ειναι πάντα καθαρό (90m2 και χρησιμοποιούμε την xiaomi 1-2 φορές την μέρα)

Επεξ/σία από cyberguy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, TheGrisGrisMan said:

Τελικα έβγαλε καποιος άκρη σχετικά με το ποια shipping method δεν εχει τελωνείο; 

EU fastline ή EU priority?

Σχετικά με το παραπάνω ερώτημα έψαξα παντού, δεν βρηκα ακρη..  
 

Αν είναι να φαει 24%ΦΠΑ + (ξέρω γω άλλο τόσο %) τέλη εκτελωνισμού, η τιμή φτάνει κοντα σε μοντέλα που ήδη υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα σε κάτι Σκρουτζ κλπ... Όποτε δεν ξέρω αν αξίζει. Αν δεν φαει τελωνείο, λέει. 
 

Εγώ είδα γνωστό unboxer να λέει ότι και οι δύο είναι "safe" μέθοδοι, με την υποσημείωση ότι το Gearbest σε αντίθεση με το Banggood δεν εγγυάται την αποφυγή τελωνείου σε καμία μέθοδο (ακόμα και αν η εμπειρία έχει δείξει ότι είναι ασφαλείς).

Αν δε κάνω λάθος εφόσον είναι κάτω από 150 ευρώ η παραγγελία , μόνο ΦΠΑ  χρεώνεσαι αν σκάσει τελωνείο + το 15αρι; Νομίζω δεν έχει επιπλέον δασμούς κλπ.   Σίγουρα ακυρώνει τη wow προσφορά αλλά παραμένει σε σχετικά ανεκτή τιμή.  Ας ελπίσουμε να μην έχουμε θέματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cyberguy είπε

ότι πληρώνεις παίρνεις. είχα πάρει μια deebot και στους 3 μήνες αγόρασα την xiaomi viomi pro v2. Την deeboot την πούλησα 50 ευρώ για να μην την πετάξω στα σκουπίδια. Πιο άχρηστη σκούπα δεν υπάρχει (απο το διάβασμα του χάρτη, σε προβλήματα εφαρμογής, σε αδυναμιά καλού καθαρίσματος και άλλα πολλά)

Η xiaomi κόστισε 330 απο gearbest γερμανιας και η διαφορά ειναι χαοτική μεταξύ των δύο.

Η γυναίκα μου βάζει σκούπα μια φορά τον μήνα πλέον και έχω και μικρό σκυλί μέσα στο σπίτι που μας γεμίζει τρίχες. Παρόλαυτα το σπίτι ειναι πάντα καθαρό (90m2 και χρησιμοποιούμε την xiaomi 1-2 φορές την μέρα)

ποια DEEBOT είχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το manual της 901

Ναι η ecovacs και μεγαλες πωλησεις τοσο σε αμερικη τοσο και σε ευρωοη (δε μιλαω για ασια) οποτε υπαρχει παντου υποστηριξη

Τα μοντελα ειναι παλια αλλα και τα λεφτα ειναι αναλογα...δεν μπορει να συγκρινεις xiaomi &  roomba ...τοτε κοιτας για πιο ακριβα μοντελα της ecovacs (εχουν δειξει και οι UH ενα μικρο review)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, deschri είπε

Aν μας τύχει τελωνειο εχοντας παραγγειλει την ECOVACS DEEBOT DE55 Navi 3.0 πόσο περίπου θα πληρωσουμε;

Μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο τον ΦΠΑ οπότε για την DE55 και ένα λουράκι με EU Fast Line το επιπλέον κόστος ανέρχεται στα 32€.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι + το Φιξ κόστος εκτελωνισμου που θέλαν να βάλουν και στα κάτω των 22 αλλά το πήραν πίσω. 

Στα άνω των 22 άρα και εφόσον περάσει από τελωνείο μαζί με το ΦΠΑ ένα 15 αρι επιπλέον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Νομίζω είναι + το Φιξ κόστος εκτελωνισμου που θέλαν να βάλουν και στα κάτω των 22 αλλά το πήραν πίσω. 

Στα άνω των 22 άρα και εφόσον περάσει από τελωνείο μαζί με το ΦΠΑ ένα 15 αρι επιπλέον.

Δε ξέρω, εγώ αυτό που κατάλαβα από την ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ είναι ότι πληρώνεις μόνο ΦΠΑ.

https://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx

edit: Τελικά έτσι πως τα λες είναι.

https://www.insider.gr/hristika/symvoyles/130942/akyronetai-haratsi-ton-15-eyro-sta-mikrodemata-apo-kina

Πολύ κακό όμως αυτό με τα +15€ αν πχ. αγοράσεις κάποιο αντικείμενο αξίας 23€ στο τέλος θα έχεις πληρώσει τα διπλάσια χρήματα.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Τελικα έβγαλε καποιος άκρη σχετικά με το ποια shipping method δεν εχει τελωνείο; 

EU fastline ή EU priority?

Σχετικά με το παραπάνω ερώτημα έψαξα παντού, δεν βρηκα ακρη..  
 

Αν είναι να φαει 24%ΦΠΑ + (ξέρω γω άλλο τόσο %) τέλη εκτελωνισμού, η τιμή φτάνει κοντα σε μοντέλα που ήδη υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα σε κάτι Σκρουτζ κλπ... Όποτε δεν ξέρω αν αξίζει. Αν δεν φαει τελωνείο, λέει. 
 

Απ' οτι είδα και εδώ https://threepixelslab.gr/guides/51531/odigos-methodon-apostolis-apo-banggood-kai-gearbest/  πρέπει να είναι ασφαλής τρόπος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...