Προς το περιεχόμενο

Το Surface Go 2 έχει μεγαλύτερη οθόνη και υποστήριξη LTE


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δυστυχώς με τέτοιες τιμές δεν θα τσουλησει. Υπάρχουν πολύ καλύτερες προτάσεις. Μόνο σε σούπερ bundle προσφορά θα πούλαγε. Καλά για την εκδοση Pentium με 4 gb, δεν το συζητάμε, για κλάματα.. 

Αν σου έδινε με $500 πληκτρολόγιο + 256 ssd + 8 gb + m3 θα ήταν κάπως πιο ρεαλιστικό ..

 

Εδω η Apple πουλαει 350+  MONO το πληκτρολογιο ,κι εσυ θελεις και  core m3 και  8 gb μνημη και SSD στα 500?  Για ξανασκεψου το  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Theon1k είπε

Εδω η Apple πουλαει 350+  MONO το πληκτρολογιο ,κι εσυ θελεις και  core m3 και  8 gb μνημη και SSD στα 500?  Για ξανασκεψου το  :)

Στα 500$ που σημαίνει 600 ευρώ Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος το σκέφτεται αν μπορεί να περιμένει προς black Friday, ξέρω είναι μακριά αλλά η ms βγάζει πάντα καλές προσφορές τότε. Εγώ όταν το πήρα τότε τσίμπησα τζάμπα το πληκτρολόγιο. Πω ψήνομαι άσχημα... Να συμπληρώσω και εγώ ότι το μεγαλύτερο παράπονο μου είναι η μπαταρία, ευτυχώς φορτίζει γρήγορα. Έχω τσιμπήσει και έναν φορτιστή αυτοκινήτου με usb c και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα... Μέχρι να μετακινηθώ για τα μαθήματα μου το βάζω και παίρνει λίγη μπαταρία παραπάνω... Είμαι πολύ περίεργος για το καινούργιο, λένε ότι έχουν μεγαλώσει την μπαταρία... Για να δούμε...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρία και μέγεθος οθόνης είναι για εμένα τα κλασσικά προβλήματα του. 

Από μπαταρία θέλεις να βγάζει 8-10 ώρες άνετα.. και από οθόνη θα έπρεπε να δίνει την επιλογή και για 12-12.5'' με κάποια χρήματα παραπάνω (και μικρά bezel). Τα υπόλοιπα (Cpu κλπ) παλευονται αν και εν έτη 2020 θα έπρεπε κατ ελαχιστο να βγαινει σε έκδοση 8/128 έστω και με Pentium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Theon1k είπε

Εδω η Apple πουλαει 350+  MONO το πληκτρολογιο ,κι εσυ θελεις και  core m3 και  8 gb μνημη και SSD στα 500?  Για ξανασκεψου το  :)

Κάτσε για να τα λέμε και όλα, έχει και trackpad ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για όποιον το έχει, στο Surface εκτός από τα υπόλοιπα, μπορείς να παίξεις και Football Manager πχ ή άλλα windows games; ή ζητάω πολλά; 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, timemachine είπε

Και θύρα usb-c 

Είναι μόνο για φόρτιση όμως δυστυχώς οπότε αν έχεις ένα dongle με passthrough κάνει την ίδια δουλειά, αλλά απ'το τίποτα κάτι είναι κι αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου φαινεται τιμια συσκευη ειδικα αν πεσει η τιμη του ωστε μαζι με  το πληκτρολογιο και το πενακι να κοστιζουν ως bundle οσο μονο η συσκευη τωρα. Οποιος θελει κατι καλυτερο μπορει να κοιταξει στην pro σειρα. Ειδικα τωρα που τα ipad για να εχεις ενα αξιοπρεπες πακετο θελεις περισσσοτερα χρηματα και παντα θα εχει τους περιορισμους της apple. Εχει βεβαια καλυτερη οθονη και το πενακι του ειναι μακραν καλυτερο, αλλα δεν ξερω αν αξιζουν τα διπλασια χρηματα...

Αν χρειαστω να αντικαταστησω το laptop μαλλον σε τετοια λυση θα στραφω. Το μονο αγκαθι ειναι οτι πρεπει να κουβαλαω και εναν εξωτερικο δισκο 1-2Tb μαζι συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jts είπε

Είναι μόνο για φόρτιση όμως δυστυχώς οπότε αν έχεις ένα dongle με passthrough κάνει την ίδια δουλειά, αλλά απ'το τίποτα κάτι είναι κι αυτό.

Άντίθετα στο surface go αν έχεις dongle με hdmi, ethernet, usb θύρες και ότι άλλο θες μια χαρά περνάει και σήμα hdmi, και usb data, και ethernet και ότι άλλο θες και φορτίζει αν έχει το dongle σου usb-c, έχω τέτοιο dongle και μια χαρά τα κάνει όλα. Πολύ βολικό!

11 ώρες πριν, lanc3lot είπε

Ερώτηση για όποιον το έχει, στο Surface εκτός από τα υπόλοιπα, μπορείς να παίξεις και Football Manager πχ ή άλλα windows games; ή ζητάω πολλά; 😉

Γελάς αλλά εγώ με αγορασμένο το FM2020 από steam, μου έδωσε και το FM2020 touch και το δοκίμασα στο go. Οκ βάζεις μικρή database και δεν το φορτώνεις πολύ αλλά αξιοπρεπώς παίζεις ένα μικρό save, από μπαταρία βέβαια θα μείνεις νωρίς αν δεν είσαι στην πρίζα. Μην ζητάμε υπερβολικά πράγματα από τον 4415y...δεν είναι για τέτοια πράγματα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Mobid είπε

Δεν μου φανηκε τοσο φτηνο να πω την αληθεια.

Φθηνό δεν είναι, αν όμως ξέρεις τις ανάγκες σου, ξέρεις τι να περιμένεις και τι εξυπηρετεί το συγκεκριμένο, δεν υπάρχει κάτι άλλο σε windows/pen/touch/φορητότητα/τιμή σαν αυτό. Είναι το φθηνότερο που μπορείς να πάρεις και να έχει άψογη υλοποίηση σε pen/touch/windows με τα μειονεκτήματά του όπως και σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές. Η πλάκα είναι ότι όσο μπαίνω εδώ και σας απαντάω τόσο παραπάνω ψήνομαι για upgrade του go μου...Ενδιαφέρεται κανένας για μεταχειρησμένο go 8/128;;;; 😀😉

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά υπάρχουν και άλλα tablet windows 2 in 1 στα 200-300 ευρώ τα linx 12x64 που είναι και με πληκτρολόγιο και επέκταση μνήμης και πολλά άλλα αν ψάξετε στοskroutz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...