Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε για το review. Μια επισήμανση μόνο: δεν μπορεί να γράφετε για "IPS LCD τετραετίας…" στις παρατηρήσεις σας και στο "Δεν μας άρεσαν" να μην αναφέρετε αυτό ως αρνητικό της συσκευής γιατί όντως είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, YoungHOV είπε

Αυτός ο κάποιος γιατί όμως να δώσει έναν μισθό σε rehash μισής+ δεκαετίας και όχι σε κάποιο μοντέρνο android phone?  

Δεν είμαι σαν και αυτούς που τρελαίνονται με το να παίρνουν το πιο vfm κινητό σε specs, αλλά στην προκειμένη περίπτωση η Apple ψάχνει για κορόιδα. No offense.

Πάντως με το που ήρθε ξεπούλησε εδώ στην Ελλαδα, τώρα που άνοιξαν και τα κατάστηματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

500€ είναι πάρα πολλά λεφτά , όταν με 60€ παραπάνω βρίσκεις το Xr.

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το τέλειο ΤΗΛΕΦΩΝΟ!

Χωράει στο χέρι-τσέπη, αδιάβροχο, απλή & δυνατή κάμερα, με τον δυνατότερο επεξεργαστή, που κυκλοφορεί.

Έχω το απλό SE και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.

Χωρίς ανταγωνισμό όσον αφορά εμάς που χρειαζόμαστε μικρο, ανθεκτικό, σύγχρονο και με υποστήριξη διαρκείας.

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι φαινεται οτι συνεθεσαν οτι υλικα βρηκαν στο stock και κανανε το εν λογω τηλεφωνο.περα απο τον επεξεργαστη για μενα μετραει και το δαχτυλικο αποτυπωμα μιας και το face id δε μου εκατσε ποτε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, surfersony είπε

καποιοι φαινεται οτι συνεθεσαν οτι υλικα βρηκαν στο stock και κανανε το εν λογω τηλεφωνο.περα απο τον επεξεργαστη για μενα μετραει και το δαχτυλικο αποτυπωμα μιας και το face id δε μου εκατσε ποτε καλα.

Πάντως στο λευκό χρώμα επιτέλους η οθόνη είναι μαύρη και όχι λευκή όπως παλιά. Τώρα αν είχαν περισσότερο στοκ σε μαύρα και όχι λευκά τζαμάκια δεν ξέρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george kesoglu είπε

ρε γαμωτο τι γινεται με τις μπαταριες ???? δεν θα βγει smartphone με διαρκεια μπαταριας 1 εβδομαδα  ???

είτε παρεις smartphone 100 ευρο ειτε 2000 ευρο με το ζορι βγαζει  2 ημερες ,

και αν βγει δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσεις.......
για να βγαλει ανετα μια βδομάδα θα πρέπει να έχει μπαταρία περίπου 25,000 mha  με αυτό συνεπάγεται ότι το κινιτο θα έχει περίπου βάρος 800+ γραμμάρια και μέγεθος τούβλου (κυριολεκτικά)

πόσες πιθανότητες δίνεις να αγοράσει καποιος τέτοια συσκευη¨??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολλούς κατόχους android να σκίζουν τα ρούχα τους για την "κοροϊδία" της apple. 

Δε πειράζει, όταν ο A13 θα αρχίζει να πλησιάζεται από τον 885, οι σημερινές android ναυαρχίδες θα οδεύουν για την χωματερή και το αφήγημα θα ανακυκλώνεται εσαεί. 

Ίσως βάλουν και οθόνες στα 400hz μήπως και καταφέρουν εκείνο το ρημαδιασμένο smoothness να το κάνουν πράξη. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, YoungHOV είπε

Αυτός ο κάποιος γιατί όμως να δώσει έναν μισθό σε rehash μισής+ δεκαετίας και όχι σε κάποιο μοντέρνο android phone?  

Δεν είμαι σαν και αυτούς που τρελαίνονται με το να παίρνουν το πιο vfm κινητό σε specs, αλλά στην προκειμένη περίπτωση η Apple ψάχνει για κορόιδα. No offense.

Κοίταξε.. δεν προσβάλλομαι άλλωστε την αγορά την καθορίζουν οι προσωπικές επιλογές του καθενός. Για μένα ρόλο παίζει πάντα το λογισμικό και η σταθερότητα των εφαρμογών που τρέχω χρόνια τώρα σε IOS λόγω της εργασίας μου. Σαν "αγοραστής 0 (το πρώτο συμβόλαιο TELESTET στην Ελλάδα ήμουν εγώ...) δεν θα αμφισβητήσω καθόλου την ομορφιά πολλών συσκευών android (το λογισμικό τους είναι ασταθές). Στην περίπτωση του SE 2020 αν δεν σε νοιάζει να βλέπουν οι άλλοι το "μήλο" έχεις έναν αρκετά γρήγορο και αξιόπιστο επεξεργαστή σε ένα όπως ονομάζεις rehash.. (στην κατοχή μου έχω αυτή την στιγμή ένα iPhone 7 ένα REALME 5 και ένα Redmi Note 8T).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα την πω την αμαρτια μου.

πριν λιγες μερες  πηρα κινητο.το σκεφτηκα απο εδω το σκεφτηκα απο εκει και τελικα πηγα και πηρα το iphone 8 plus.

δεν ξερω , αλλα μου φανηκε και μικρο και ακριβο αυτο το iphone των <<φτωχων>> ,,,

μεχρι τωρα παντως ειμαι μια χαρα...ειδικα μετα το μοτορολα το iphone μου φαινεται λογικο μεγεθος...

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρωω κανενα σκαλωμα με bezels και notch, και μου λειπει ενα κινητο που χωραει στην τσεπη.

Ομως απο ενα κινητο 500 ευρω και οθονη 4μισι ιντσες, θα περιμενα να εχει μικρες διαστασεις, ενω αυτο ειναι στο μεγεθος που  θα χωρουσε 5μισι ιντσες και βαλε. 

Επισης ενα κινητο με τετοια οθονη και μια νορμαλ μπαταρια θα μπορουσε να κραταει 3 μερες αφορτιστο, αλλα με 1800 θα κραταει μιαμιση μερα.

Το innovation ειναι οτι παιρνεις Apple  με 2 νοικια αντι για 4 η 5, αυτο καταλαβαινω με το φτωχο μου μυαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9/10 εδω μεσα νομιζουν πως το κινητο απευθυνεται σε κοσμο που γουσταρει κινητα παντοφλες απο την xiaomi με 189€.

δεν απευθυνετε σε εσας, οποτε χαλαρωστε. Για εσας υπαρχει μεγαλη ποικιλια σε πολυ δυνατα μοντελα απο κινεζους κατασκευαστες, που στα χαρτια ειναι και καλυτερα.

το κινητο απευθυνεται σε κοσμο που θελει (για τον χ,ψ λογο) iphone, και μαλιστα φθηνο (για τα δεδομενα ενος καινουργιου iphone).

για πολλους απο αυτους αποτελει μια πολυ καλη λυση.

υπαρχει κοσμος που θελει ενα καλο κινητο, γρηγορο, οχι πολυ μεγαλο, με πολυ καλη καμερα, touch id, σταθερο και ασφαλες λειτουργικο, με σοβαρο app store και ενημερωσεις για τα επομενα 5 χρονια. Που δεν τον νοιαζει να εχει μπεζελ και δεν τον νοιαζει  και να μην εχει 2k οθονη.

οποίος μου βρει ενα τετοιο τηλεφωνο εκτος της apple θα τον παραδεχτω.

  • Like 17
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...