Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Λογικά για σένα είναι το iPhone 12 στις 5.4 ίντσες που ακούγεται ότι θα βγει 649$... τιμή σούπερ αν σκεφτείς ότι θα έχει και oled και 5g...

Ούτε καν...

Από τότε που πήρα το surface go (και το τσαντάκι, που με βοηθάει να το κουβαλάω πάντα μαζί μου) είμαι με ένα Blackberry passport και ένα XA2 (με sailfish OS) για δεύτερο... Άστο, είμαι ανίατη περίπτωση... Μόνο για WIfi hotspot (όπου δεν έχω Wifi) χρησιμοποιώ τα κινητά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, Chris_BMW said:

Όλα είναι πιο ακριβά . Ο επόμενος ..

Εγώ πάντως προτιμώ να δώσω 100€ περισσότερα και να πάρω το xs που είναι ανώτερο σε όλα.

Εάν σκέφτεσαι τα λεφτά πάρε το iphone 8 στα 439€ 128Gb που έπεσε η τιμή.Ιδια συσκευή ειναι και το 8 ξεκινάει και πιο γρήγορα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Εάν σκέφτεσαι τα λεφτά πάρε το iphone 8 στα 439€ 128Gb που έπεσε η τιμή.Ιδια συσκευή ειναι και το 8 ξεκινάει και πιο γρήγορα

Δεν μιλάω για εμένα .

 Άστοχο το σχόλιο πάντως απλά για να κανείς αντίλογο (για να μην πω το πνεύμα αντιλογίας ) 

 καθότι το μόνο καλύτερο που έχει το 8 είναι ότι ... ξεκινάει πιο γρήγορα ..

 Σε όλα τα υπόλοιπα είναι η μερά με τη νύχτα (εκτός οθόνης )

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

11 pro max θα σου πω εγώ .. τι όχι ...;;;

 Έχετε πλάκα

Ζήτησες κάτι, με φυσικά άδικες συγκρίσεις παρολαυτα το πήρες αλλά μετά ζητάς και άλλα εσύ θα δώσεις κάτι; κάνε το αντίθετο δώσε κάτι με αυτά που δίνει το mi9 βρες μας ένα iPhone στην τιμή mi9

Έχεις πααααααρα πολύ πλάκα. Α και δεν θέλουμε καλύτερους επεξεργαστες στα χαρτιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Chris_BMW said:

Δεν μιλάω για εμένα .

 Άστοχο το σχόλιο πάντως απλά για να κανείς αντίλογο (για να μην πω το πνεύμα αντιλογίας ) 

 καθότι το μόνο καλύτερο που έχει το 8 είναι ότι ... ξεκινάει πιο γρήγορα ..

 Σε όλα τα υπόλοιπα είναι η μερά με τη νύχτα (εκτός οθόνης )

Δεν κάνω αντίλογο απλα δεν αξίζει το iphone se όταν αγοράζεις το iphone xs με 100€ περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, bakosm είπε

Ζήτησες κάτι, με φυσικά άδικες συγκρίσεις παρολαυτα το πήρες αλλά μετά ζητάς και άλλα εσύ θα δώσεις κάτι; κάνε το αντίθετο δώσε κάτι με αυτά που δίνει το mi9 βρες μας ένα iPhone στην τιμή mi9

Έχεις πααααααρα πολύ πλάκα. Α και δεν θέλουμε καλύτερους επεξεργαστες στα χαρτιά. 

ε, ας πω και εγω την αποψη μου μιας και σας διαβαζω με ενδιαφερον....

...

το να συγκρινεις την Apple με την Xiaomi αυτο απο μονο του αποτελει ιεροσυλια...

σε ολα τα αλλα μαζι σου...

αυτοκινητο και το φιατ αυτοκινητο και το μερσεντες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakosm είπε

Έχεις πααααααρα πολύ πλάκα. Α και δεν θέλουμε καλύτερους επεξεργαστες στα χαρτιά. 

Θα σου απαντούσα (αν και δεν υπάρχει λόγος γιατί ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό που ζητάω και εσυ μου παρέθεσες το κατά πολύ ακριβότερο Xiaomi. με δυο χρόνια υποστήριξης Παρολα αυτά )

 αλλά δεν θα το κάνω εξαιτίας της τελευταίας πρότασης ...

 Ο Α13  είναι στα χαρτιά ο καλύτερος επεξεργαστής !!!!

 Το διάβασα και αυτό σε τεχνολογικό φόρουμ εν έτη 2020!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Madness1 είπε

Δεν κάνω αντίλογο απλα δεν αξίζει το iphone se όταν αγοράζεις το iphone xs με 100€ περισσότερα.

Πολύ πολύ καλύτερη περίπτωση αυτό αν θες ios αλλά οοοοχι ντε και καλά να βγάλουμε την... Τεσπα το se καλό.. 

Πολύ καλά κάνει η απλ και κάνει τέτοιες δουλειές αλλά όχι ότι είναι καλή συσκευή... 

1 λεπτό πριν, Chris_BMW είπε

Θα σου απαντούσα (αν και δεν υπάρχει λόγος γιατί ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό που ζητάω και εσυ μου παρέθεσες το κατά πολύ ακριβότερο Xiaomi. με δυο χρόνια υποστήριξης Παρολα αυτά )

 αλλά δεν θα το κάνω εξαιτίας της τελευταίας πρότασης ...

 Ο Α13  είναι στα χαρτιά ο καλύτερος επεξεργαστής !!!!

 Το διάβασα και αυτό σε τεχνολογικό φόρουμ εν έτη 2020!

Ααααα δλδ οι 2κ amoled οθόνες είναι μόνο στα χαρτιά καλύτερες οθόνες από αυτή του SE? Το διαβάσαμε και αυτό εν έτη 2020 σε τεχνολογίκο φόρουμ.. 

Βγάλε παρωπίδες 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Δεν κάνω αντίλογο απλα δεν αξίζει το iphone se όταν αγοράζεις το iphone xs με 100€ περισσότερα.

Το I phone Xs επίσημα δεν υπάρχει σε κανένα Apple Store το έχει καταργήσει .

 Συμφωνώ όμως πως εφόσον το βρίσκεις στοκ είναι καλύτερο τηλέφωνο για μόλις 100 € παραπάνω .

 Πάλι όμως ζήτησα Android τηλέφωνο με όλα τα επιμέρους χαρακτηριστικά που παρέθεσα σε επίσημη τιμή εκκίνησης κάτω από 500€ 

 ήμουν σαφέστατος και ξεκάθαρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

το να συγκρινεις την Apple με την Xiaomi αυτο απο μονο του αποτελει ιεροσυλια...

Όταν προφανώς δεν έχεις πιάσει σοβαρό xiaomi λογικό να το λες.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bakosm είπε

Πολύ πολύ καλύτερη περίπτωση αυτό αν θες ios αλλά οοοοχι ντε και καλά να βγάλουμε την... Τεσπα το se καλό.. 

Πολύ καλά κάνει η απλ και κάνει τέτοιες δουλειές αλλά όχι ότι είναι καλή συσκευή... 

Ααααα δλδ οι 2κ amoled οθόνες είναι μόνο στα χαρτιά καλύτερες οθόνες από αυτή του SE? Το διαβάσαμε και αυτό εν έτη 2020 σε τεχνολογίκο φόρουμ.. 

Βγάλε παρωπίδες 

Έχει Android τηλέφωνο 499€ ΕΠΙΣΗΜΑ οθόνη 2k amoled ρε φίλε ;;;

 Θα με τρελάνεις βραδιάτικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Chris_BMW said:

Το I phone Xs επίσημα δεν υπάρχει σε κανένα Apple Store το έχει καταργήσει .

 Συμφωνώ όμως πως εφόσον το βρίσκεις στοκ είναι καλύτερο τηλέφωνο για μόλις 100 € παραπάνω .

 Πάλι όμως ζήτησα Android τηλέφωνο με όλα τα επιμέρους χαρακτηριστικά που παρέθεσα σε επίσημη τιμή εκκίνησης κάτω από 500€ 

 ήμουν σαφέστατος και ξεκάθαρος 

Και σε android υπάρχει το samsung s10 που είναι πολύ καλή συσκευή και κατά πολύ ανώτερη του iphone se.Εκει που είναι καλύτερο το se είναι η υποστήριξη στα 5 χρόνια που δίνει η apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, bakosm είπε

Όταν προφανώς δεν έχεις πιάσει σοβαρό xiaomi λογικό να το λες.. 

σιγουρα, ισως γιατι οπως εχω ξαναπει εδω στο φορουμ εμαθα οτι η xiaomi εχει και κινητα...ενα fitness band ειχα παρει καποια στιγμη.

μετα εψαξα σε διαφορα καταστηματα εδω που ειμαι και τα ειδα. ειδα κινητα να ειναι κλειδωμενα μεσα σε ντουλαπια και να σου ανοιγει ο υπαλληλος για να σου δωσει το κινητο που θες και ειδα και κινητα μεσα στα καλαθια πεταμενα σαν σωβρακα...μαντεψε ποια ηταν τα xiaomi...

φιλικα παντα, εγω δεν εχω αγκυλωσεις με τα ηλεκτρικα/ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Λοιπόν επειδή διαβάζω αρκετά σχόλια για το ότι τα λεφτά που ζητάει η Apple για αυτό το τηλέφωνο είναι πολλά , θέλω να μου πει κάποιος Android τηλέφωνο με επίσημη τιμή (όχι Σκρουτζ κτλ , και αυτό σε 4-6 μήνες θα είναι 100€ κάτω )

 που να έχει :

 Επεξεργαστή 865 

Να είναι αδιάβροχο ip67

Να έχει στέρεο ηχεία 

Να έχει ασύρματη και γρήγορη φόρτιση 

Να έχει υποστήριξη για 5 χρόνια 

Να έχει πολλή καλή μπροστά και πίσω κάμερα με πολύ ωραίο πορτραίτο .

Να έχει το ΚΑΛΥΤΕΡΟ βίντεο στην αγορά σε αυτά τα λεφτά και όχι μόνο 

Και να σου δίνει αυτή την premium αίσθηση στο χέρι όπως όλα τα I phone .

 Υ.Γ Δεν θέλω να μου παρουσιάσει ο οποιαδήποτε επιμέρους χαρακτηριστικά π.χ ναι αλλά η οθόνη του Χ,Ψ είναι καλύτερη (στα χαρτιά σίγουρα γιατί στην πράξη και αυτό είναι αμφίβολο ) αλλά θέλω :

 ANDROID ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΙΜΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ .

Ξεχνάς και το σημαντικότερο. Το iPhone SE 2020 έχει και το καλύτερο λειτουργικό για smartphone παγκοσμίως. Αν εξαιρέσεις τις top εφαρμογές όπως του Facebook, instagram κ.λπ. τα apps μικρότερων developer στο iOS είναι πολύ καλύτερα από τα αντίστοιχα στο android σε όσους αποφασίσουν να τις αναπτύξουν native. 

Ο καθένας με μια αναζήτησή ακόμα και στο YouTube μπορεί να δει top κανάλια αφιερωμένα στα frameworks της Apple. Για το Android είναι πολύ λιγότερα και λιγότερο ποιοτικά

Αυτή τη στιγμή η Apple χτύπησε τη mid κατηγορία. Οι ανταγωνιστές θα αναγκαστούν να ρίξουν τις τιμές τους.

Προτιμώ τη τακτική της Apple που πρόσφερει ένα σύγχρονο κινητό με παλαιό design και κορυφαία ποιότητα κατασκευής από τα να έφτιαχνε ένα iPhone Xr με πλαστικό περίβλημα και χαμηλή ποιότητα κατασκευής. Αν ήθελε μπορούσε να το κάνει και να εξαφανίσει τελείως τον ανταγωνισμό. Δεν το κάνει γιατί κοιτά το μακροπρόθεσμο κέρδος και σε καμία περίπτωση δεν θέλει να ρίξει τα standard της και δεν θέλει να καπελώσει τις άλλες συσκευές

Μοναδικό αρνητικό σημείο είναι η μπαταρία που με ένα case φτιάχνει. Βέβαια η αυτονομία είναι αρκετά καλύτερη του iPhone 8 κάτι που δείχνει πόσο καλη δουλειά κάνει η apple με τα cpu της αλλά σε καμία περίπτωση δεν φθάνει τα iPhone 11. 

Επεξ/σία από medidia
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Madness1 είπε

Και σε android υπάρχει το samsung s10 που είναι πολύ καλή συσκευή και κατά πολύ ανώτερη του iphone se.Εκει που είναι καλύτερο το se είναι η υποστήριξη στα 5 χρόνια που δίνει η apple.

Όταν βγήκε ήταν κατά πολύ ακριβότερο φίλε .

 Επίσης κατά πολύ ανώτερη που ακριβως ; 
 Στην οθόνη ;;

 Γιατί σε επεξεργαστή , καταγραφή βίντεο κτλ υστερεί ..

 Και είναι ακόμα 100€ ακριβότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...