Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα παιχνίδια που παρουσιάστηκαν στο 1o event «Inside Xbox» για το Xbox Series X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Γιατί να πάρει Last of us; 

Πήρε το πρώτο; 

Γενικα για τη νεα γενια μιλαω. Παραπλησια θα ειναι τα στανταρ σε ps5 xbox X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, judgevag είπε

Γενικα για τη νεα γενια μιλαω. Παραπλησια θα ειναι τα στανταρ σε ps5 xbox X

Ναι έτσι μάλλον θα είναι. Αλλά αν πάει κ στο πισι τελείωσε το game δεν θα είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση???

τα games ειναι μονο τα γραφικα???

το 90% των post ειναι αποκλειστικα αποψεις γι αυτο.

δεν ειμαι της MS αλλα αν περιμενα να δω μονο γραφικα για να παιζω games θα αλλαζα χομπι...

φιλικα

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, whoever81 είπε

Με το κιλό τα exclusives τον Ιούλιο...Ένα; Δύο;; 

Aυτό ειναι αλλο θεμα. Εγω μιλαω για το γεγονος οτι σε αυτο το event δεν θα εδειχνε και το ξεραμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μόνο το call of the sea μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Και από κανένα jrpg τίποτα μέχρι στιγμής αλλά λογικά πάλι η nintendo με τη sony θα παίξουν μπάλα σε αυτή τη κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ήταν απλά ένα fail event. Αντί να εκμεταλλευθούν τις συγκυρίες που όλο το ιντερνετ βρίζει Sony&NaughtyDog δείχνοντας in game footage, προτίμησαν να μείνουν σε trailers. Marketing απο τα Lidl.

Και όχι!!! όταν ξεκινάς με μια τέτοια ανακοίνωση...

https://pbs.twimg.com/media/EW3N1--U4AAE5aP?format=jpg&name=large

"Firts look Xbox Series X gameplay" δημιουργείς τρελό Hype και προσδοκίες και όλοι περιμένουν να δούνε τι άλλο? GAMEPLAY!!!

Εν το μεταξύ κάποιος βλέποντας την παραπάνω εικόνα πάει στο μυαλό του και για inhouse studio games, και λογικό, βγήκε μετά ένας της MIcrosoft και διευκρίνισε ότι θα δούμε μόνο 3rd Party τίτλους. 3 πουλάκια κάθονταν...

baby delivering GIF

Ο κόσμος είναι με τα νευρά τσιτωμένα στις μέρες που ζούμε και βλέπετε πως αντιδράει πλέον, κράζει με το παραμικρό και με το δίκιο του.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, geogoku είπε

να κανω μια ερωτηση???

τα games ειναι μονο τα γραφικα???

το 90% των post ειναι αποκλειστικα αποψεις γι αυτο.

δεν ειμαι της MS αλλα αν περιμενα να δω μονο γραφικα για να παιζω games θα αλλαζα χομπι...

φιλικα

Ε αφού γραφικά έδειξαν μόνο στα trailers τι να σχολιάσουμε? Το gameplay που δεν είδαμε?

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Ε αφού γραφικά έδειξαν μόνο στα trailers τι να σχολιάσουμε? Το gameplay που δεν είδαμε?

άλλωστε το νόημα των νέων κονσολών πάντα είναι τα καλύτερα γραφικά, το gameplay αφορά κουβέντα για τον κάθε τίτλο ξεχωριστά

 

εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις nintendo όπου το μηχάνημα το ίδιο επηρεάζει και το gameplay, υπάρχει βέβαια και η περίπτωση κινεκτ ή psvr.. αλλά εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ε αφού γραφικά έδειξαν μόνο στα trailers τι να σχολιάσουμε? Το gameplay που δεν είδαμε?

κ τι συμπερασμα μπορεις να βγαλεις απο αυτα τα λιγα που ειδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tsarouc said:

με τι κάρτα γραφικών είσαι για πες μου από περιέργεια... γιατί για να λες παιχνιδάρες μάλλον δεν έχεις υπολογιστή

Τι σχέση έχει η κάρτα γραφικών? 

Επίσης αν έχεις υπολογιστή ξαφνικά σταματάει το PS4 να έχει καλά παιχνίδια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τι σχέση έχει η κάρτα γραφικών? 

Επίσης αν έχεις υπολογιστή ξαφνικά σταματάει το PS4 να έχει καλά παιχνίδια? 

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Εννοείται ότι θα υπάρχουν και πρέπει να υπάρχουν  μέτριες λύσεις για gamers. Για πιο σοβαρές καταστάσεις είναι οι υπολογιστές που δεν υπάρχει σύγκριση, αυτό είναι το σκεπτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tsarouc said:

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Εννοείται ότι θα υπάρχουν και πρέπει να υπάρχουν  μέτριες λύσεις για gamers. Για πιο σοβαρές καταστάσεις είναι οι υπολογιστές που δεν υπάρχει σύγκριση, αυτό είναι το σκεπτικό.

Το σκεπτικό δεν καταλαβαίνω. 

Τι εννοείς πιο σοβαρές καταστάσεις? 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geogoku είπε

να κανω μια ερωτηση???

τα games ειναι μονο τα γραφικα???

το 90% των post ειναι αποκλειστικα αποψεις γι αυτο.

δεν ειμαι της MS αλλα αν περιμενα να δω μονο γραφικα για να παιζω games θα αλλαζα χομπι...

φιλικα

Κοιτα απο το 90κάτι που ξεκίνησα να παιζω τα γραφικά ήταν θέμα συζήτησης.Βεβαια , τουλαχιστον την γενια psx-saturn-n64 τα καλα παιχνιδια ειχαν και καλα γραφικά , παρολα αυτα ομως δεν ηταν το κριτηριο αξιολογησης του game.Παιζαμε και games με κακα γραφικα.

Θυμαμαι και τα περιοδικα της εποχης Gamepro , Games μπορει ενα παιχνιδι να επερνε 6/10 γραφικα αλλα αυτο δεν επιρεαζε κι πολυ τη συνολικη του βαθμολογια.

Με τα χρονια βλεπω πως εχει αλλαξει καθως πλεον το gaming εχει επεκταθει και σε casual κοινο.

Ενας συναδελφος παιζει games μονο με καλα φραφικα.Αναθεμα αν εχει τερματισει ενα game....

Ενας αλλος οταν ειδε οτι επαιζα σε emulator Zelda Windwaker HD , Twilight Princess  , Kingdom Hearts 1 ξίνισε και απόρησε πως τα παιζω αυτα... Εδώ μεχρι και Assasins Creed 2 του φανηκε κακο.

Με το να εχει μεγαλωσει η gaming κοινοτητα εχει αυξηθει ο αριθμος casual gamers που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι τα καλα γραφικα και το πολυ action.Δωστους ενα βαρυ rpg και θα το παρατησουν στο μισαωρο.

Το library τους στη πλειοψηφια εχει 4-5 fps , ενα ποδοσφαιρακι , 3rd person shooter ή action στυλ hack n slash και ενα racing. Η επομενη κατηγορια παιζει και κανα 2 ΑΑΑ τιτλους στυλ Uncharted / Gears αναλογα το στρατοπαιδο..

Τεσπα το κακο με ολο αυτο ειναι πως οι εταιριες προσπαθουν να πιασουν ολο το ευρος κοινου με αποτελεσμα μερικες φορες να αλλαζουν μερικα games για να ταιριαξουν στη μαζα.Αν η μαζα θελει καλα γραφικα , action και ρηχο gameplay αυτο θα δωσουν.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geogoku είπε

να κανω μια ερωτηση???

τα games ειναι μονο τα γραφικα???

το 90% των post ειναι αποκλειστικα αποψεις γι αυτο.

δεν ειμαι της MS αλλα αν περιμενα να δω μονο γραφικα για να παιζω games θα αλλαζα χομπι...

φιλικα

Σωστή η παρατήρηση σου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ. Αλλά και πολλοί άλλοι λόγοι που κάνουν ένα παιχνίδι καλό. Είναι όμως ΚΑΙ τα γραφικά ένας από τους κύριους παράγοντες για σύγκριση. Στις κονσόλες απουσιάζει ο χειρισμός  που είναι πολύ σημαντικός σε ονλαιν gaming, έχει μειωμένο ρεαλισμό, μειωμένα γραφικά κλπ κλπ. Για αυτό και κοστίζει τόσο λίγο. Εϊναι λογικό για μένα. Αυτοί που νομίζουν ότι με 500 ευρώ θα έχουν rtx 2080 απλά μου φαίνεται αστείο. Τι να πω...

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Το σκεπτικό δεν καταλαβαίνω. 

Τι εννοείς πιο σοβαρές καταστάσεις? 

Πω πω... 

Επαγγελματικό gaming online? VR gaming? Τίτλοι που απαιτούν Mouse/keyboard και υψηλά frame rate για να αποδώσεις καλύτερα? Και αν δεν είσαι μέσα σε αυτούς (εγώ δεν είμαι γ ια παράδειγμα) τότε ίσως να έχεις απαιτήσεις να μην βλέπεις το παραμικρό πίξελ και να είναι η εικόνα που βλέπεις το καλύτερο που υπάρχει. Τα άλλα είναι μετριότητες απλά. Εγώ θέλω να παίζω για παράδειγμα metro exodus σε 4K με 32x aa και να μην πέφτει ποτέ κάτω από 60 καρέ... θα το κάνει πιστέυεις το ps5/xbox x κάτι τέτοιο αφού υποτίθεται ότι έχει την υπολογιστική ισχύ της 2080 που λένε (λολ)....ΟΧΙ λέω εγώ...

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsarouc είπε

Σωστή η παρατήρηση σου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ. Αλλά και πολλοί άλλοι λόγοι που κάνουν ένα παιχνίδι καλό. Είναι όμως ΚΑΙ τα γραφικά ένας από τους κύριους παράγοντες για σύγκριση. Στις κονσόλες απουσιάζει ο χειρισμός  που είναι πολύ σημαντικός σε ονλαιν gaming, έχει μειωμένο ρεαλισμό, μειωμένα γραφικά κλπ κλπ. Για αυτό και κοστίζει τόσο λίγο. Εϊναι λογικό για μένα. Αυτοί που νομίζουν ότι με 500 ευρώ θα έχουν rtx 2080 απλά μου φαίνεται αστείο. Τι να πω...

1ον δεν γνωρίζεις πόσο θα έχει το Series X απλά πετάς ένα νούμερο τα 500€ και φτιάχνεις το μυθιστόρημα σου.

2ον το Big Navi 2 με τα 52CU's 3328SC και τα 12.1TF του Series X είναι αντίστοιχο μιας RTX2080/2080Super και με την 25% καλύτερη απόδοση απο GCN σε RDNA  είσαι στα ίδια TF της Nvidia άρα η σύγκριση είναι άμεση.

3ον Δεν γνωρίζεις ακόμα πόσο περισσότερη βελτίωση έχει η αρχιτεκτονική NAVI/RDNA σε NAVI/RDNA2 και ΑΝ θα έχει.

4ον Υπάρχουν παίχτες σε Online Gaming που με το gamepad κάνουν παπάδες, επειδή δεν έχεις μάθει εσύ δεν αποτελεί τον κανόνα.

5ον Αστείο είναι που ξεκινάς ένα flame war pc vs Consoles για άλλη μια φορά. 

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...