Προς το περιεχόμενο

Αυτά είναι τα παιχνίδια που παρουσιάστηκαν στο 1o event «Inside Xbox» για το Xbox Series X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, nekrik είπε

Μόνο που είναι 6 χρόνια σε ανάπτυξη. Είχε ανακοινωθεί το 2014 για x360 και pc αν θυμάμαι καλά. Προσωπικά κρατάω μικρο καλάθι όταν βλέπω κάτι τέτοια developments.

Ισχύει αυτό που λες αλλά έχουμε μπει σε μια εποχή όπου τα παιχνίδια εκτός από gameplay και story, έχουν ν' αντιμετωπίσουν και τις απαιτήσεις των γραφικών. Δεν είναι εύκολο για ένα στούντιο να το κάνει σε μικρό χρονικό διάστημα. Δεν ξέρουμε τα παρασκήνια, μπορεί να είχαν θέματα χρηματοδότησης, να μην είχαν τ' απαραίτητα assets για να τελειώσουν το project σε εύλογο χρονικό διάστημα. Καλύτερα να καθυστερήσει και να είναι ΕΠΟΣ, παρά να βγει στο τσακ-μπαμ και ν' αρχίσουν τα παρατράγουδα. My opinion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Saloufas είπε

Το red dead redemption 2 βγήκε στις κονσόλες 26 Οκτωβρίου 2018 και στα pc 05 Νοεμβρίου 2019 με τα όποια προβλήματα μιας και έχει συνηθίσει η pcmaster race σε beta testing.  Αυτό το λες άμεσα εσύ? Απο τα 30 μυρια που έχει σχεδόν πουλήσει τα 25 με 26 ειναι σε κονσόλες. 10 μυρια έκανε μόνο τις 3 πρωτες μέρες. Επίσης το πρώτο red dead redemption δεν κυκλοφόρησε ποτέ σε pc. Το αν έχει ανώτερα γραφικά στο pc , είναι αδιαμφισβήτητο, το αν φαίνεται αυτή η διαφορά χωρίς να κάνεις στοπ, ζουμ και να επισημάνεις τα σημεία που το pc είναι ανώτερο απο την έκδοση του Xbox one X είναι και αυτό αδιαμφισβήτητο. 

Συνεχίστε... δεν με πείθετε..

Όλα θα βγουν στους Υπολογιστές... οι κονσόλες είναι ημίμετρο για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η ποιότητα τόσο η που δεν μπορεί να την εκτιμήσει μη μπορώντας να την παρατηρήσει.  Εγώ προσωπικά έχει το μάτι τόσο εκπαιδευτεί που αμέσως καταλαβαίνω αν είναι κονσόλα η όχι..

 

 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Συνεχίστε... δεν με πείθετε..

Όλα θα βγουν στους Υπολογιστές... οι κονσόλες είναι ημίμετρο για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η ποιότητα τόσο η που δεν μπορεί να την εκτιμήσει μη μπορώντας να την παρατηρήσει.  Εγώ προσωπικά έχει το μάτι τόσο εκπαιδευτεί που αμέσως καταλαβαίνω αν είναι κονσόλα η όχι..

Πες ρε φίλε ότι έχεις ανεβάσει ταβάνι το Dead Eye Level να μην παιδευόμαστε. Well Done, εσύ και ο Arthur Morgan.

Άμα στην παρακάτω εικόνα εσύ μπορείς να ξεχωρίσεις τις εκδόσεις από κονσόλα σε pc σου βγάζω το καπέλο.

rdr2.jpg

Επεξ/σία από Saloufas
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsarouc είπε

Ερώτηση.

Πόσες χιλιάδες παιχνίδια έχει το PS4 Πες μου που υπάρχουν και στο PC. Πολλές ... σωστά? Σκέψου λοιπόν ΟΛΑ αυτά τα παιχνίδια ΠΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ παίζουν στον υπολογιστή σε θέμα γραφικών και χειρισμού και πες μου εσύ τώρα για παιχνίδια μετρημένα στα δάχτυλα... παραπάνω δεν έχει... για να μην πω στο ένα χέρι....

Και όπως είπα πιο πάνω.. θα έρθουν και αυτά στον υπολογιστή. Όπως ήρθε και το red dead έτσι θα έρθει και το Last of us κλπ κλπ.. η κόνσόλα θα είναι πάντα πίσω στους κυριότερους τομείς για τους περισσότερους γραφικά-framerate-χειρισμός... 

συμπληρώνω.. και εγώ έχω xbox one και ps4 στο σπίτι.. παίζουν τα παιδιά μου.. οι μεγάλοι είμαστε σε άλλο επίπεδο

:D

Ξανά. Και ξανά. Εξήγησέ μου πόσο ΚΑΛΥΤΕΡΟ ειναι στο PC το Last of Us και το Uncharted 4. Kαι μόλις το εξηγήσεις, πες μου που μπορώ να τα βρω. Επιπλεον, το Uncharted βγηκε το 2007. Το Red Dead το 2010. Που ειναι στο PC; Γιατι το Last of Us 2 θέλω να το παιξω το 2020 οχι το 2033. Επιμενεις για το PC. Δεν διαφωνω οτι ειναι καλυτερο. Σου λεω απλα οτι οσο καλυτεροπ και να ειναι αν δεν εχει τα παιχνιδια που θες (η τα εχει μετα απο 5 χρονια) ειναι αδιαφορο

Επεξ/σία από NamelessDead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οτι θα είναι καλύτερα τεχνικώς τα PC,κυρίως στα μέσα ως το τέλος στήν εκάστοτε γενιά,είναι γεγονός,όμως υπάρχουν 2 "λεπτομέρειες" που είναι σημαντικές,πρώτο και καλύτερο το κόστος γιατί θα χρειάζεσαι τούμπανο PC ακόμα και στα μέσα της νέας γενιάς για να πείς πως θα δείς διαφορά απο τις νέες κονσόλες και 2ο οι Νέες κονσόλες είναι όπως φαίνεται αυτή την στιγμή,εξίσου δυνατές για να μην πούμε και περισσότερο,απ'τις καλύτερες κάρτες που κυκλοφορούν για gaming αυτή την στιγμή,η τεχνολογία τους είναι απλά ένα σημαντικό βήμα μπροστά και βγάζουν περισσότερη δύναμη και εκτός αυτού έχουν πραγματικά το Dedicated harware ιδίως για το Ray tracing που άκουσα πως Εχει σημαντική ισχύ απο μόνο του και πως θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί απο τον εκάστοτε Developer για ακόμη μεγαλύτερη δύναμη ! (εφόσον δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει για το Ray tracing) υπάρχουν σχετικά βίντεο στο Ytube Κάποιοι φαίνεται δυσκολεύονται να παραδεχτούν για κάποιο λόγο τις δυνατότητες των νέων κονσολών και ιδίως Series X που έχουμε δει και πιο αναλυτικά,για να κάνω μια μικρή ιστορική αναδρομή,πιθανώς δεν θυμούνται όμως πως το ίδιο περίπου είχε γίνει και στην προ-προηγούμενη γενιά του Xbox360 που την εποχή που βγήκε είχε φοβερό hardware (και το PS3 βέβαια άσχετα αν η αρχιτεκτονική του εμπόδιζε να το εκμεταλευτούν σωστά) και έκανε πιο οικονομικά,πράγματα που ζήλευαν και τα καλύτερα PC της εποχής.

Οταν βγούν οι Νέας γενιάς Κάρτες και αρχίζουν και όταν πέφτουν οι τιμές τους μετά απο κάνα αρκετό καιρό,ώστε να μπορούν να τις αγοράσουν περισσότεροι gamers τότε ναι θα πάρουν πάλι κεφάλι μέχρι το τέλος τις γενιάς όπως γίνεται συνήθως,αν και αυτή την φορά αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο γιατί ακόμη για καιρό αρκετοί έχουν 1080 η 1440p αναλύσεις και μόνιτορ άντε να δούμε περισσότερα πράματα στα 4Κ στα 60 η 120hz,απο κει και πέρα τι άλλο να κάνεις την ακόμη περισσότερη δύναμη σε τι αναλύσεις θα παίζεις και σε τι οθόνη ? (πλήν ίσως του Virtual Reality),ως τότε όμως χρειάζεται αρκετός καιρός,οπότε την υγεία νά χουμε να τα δούμε Ολα αυτά.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Saloufas είπε

Πες ρε φίλε ότι έχεις ανεβάσει ταβάνι το Dead Eye Level να μην παιδευόμαστε. Well Done, εσύ και ο Arthur Morgan.

Άμα στην παρακάτω εικόνα εσύ μπορείς να ξεχωρίσεις τις εκδόσεις από κονσόλα σε pc σου βγάζω το καπέλο.

rdr2.jpg

Μπορείς να κάνεις όσα όνειρα θέλεις φίλε. Ένα καρέ από τα εκατομμύρια που περνάνε από τα μάτια σου παίζοντας όλο το παιχνίδι.. καλά κρασιά...

Δες εδώ και καλή χώνεψη... αν και πρέπει να το δεις όλο το βίντεο και να διαβάσεις και τα σχόλια όλα από κάτω για να πεισθείς, κάτι που δεν θα το κάνεις.. αυτό λέγεται παρωπίδες...

Η διαφορά φαίνεται ακόμη και από άπειρα μάτια σαν τα δικά σου.

 

Pc = The king

Xbox One X την παλεύει και ίσως αξίζει τα λεφτά του έστω γιατί προσφέρει πολύ περισσότερο από το ps4

Ps 4 Pro.. για τα ΜΠΑΖΑ (αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... πως θα ζήσει και η σόνυ η φουκαριάρα έχει τόσα στόματα να θρέψει...)

και το κερασάκι στην τούρτα..

2D vs 3D

game vs real life...

και άλλα πολλά που μπορώ να γράφω σελίδες..

 

 

Απλά δεν υπάρχει σύγκριση. 

Δεν μπορώ να περιμένω το cyberpank ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Μπορείς να κάνεις όσα όνειρα θέλεις φίλε. Ένα καρέ από τα εκατομμύρια που περνάνε από τα μάτια σου παίζοντας όλο το παιχνίδι.. καλά κρασιά...

Δες εδώ και καλή χώνεψη... αν και πρέπει να το δεις όλο το βίντεο και να διαβάσεις και τα σχόλια όλα από κάτω για να πεισθείς, κάτι που δεν θα το κάνεις.. αυτό λέγεται παρωπίδες...

Η διαφορά φαίνεται ακόμη και από άπειρα μάτια σαν τα δικά σου.

Pc = The king

Xbox One X την παλεύει και ίσως αξίζει τα λεφτά του έστω γιατί προσφέρει πολύ περισσότερο από το ps4

Ps 4 Pro.. για τα ΜΠΑΖΑ (αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... πως θα ζήσει και η σόνυ η φουκαριάρα έχει τόσα στόματα να θρέψει...)

και το κερασάκι στην τούρτα..

2D vs 3D

game vs real life...

και άλλα πολλά που μπορώ να γράφω σελίδες..

Απλά δεν υπάρχει σύγκριση. 

Δεν μπορώ να περιμένω το cyberpank ..

Έχοντας pc όμως προτίμησα να παίξω το rdr2 στο ps4 το απλό παρά να περιμένω για απροσδιόριστο διάστημα όπως έκανα με το GTA v ή όπως περίμενα κάποτε το rdr1 που τελικά δεν το έπαιξα ποτέ

Μια χαρά ήταν και η έκδοση της κονσόλας φουλ απροβληματιστη έκανα τη δουλειά μου και τέλος

Έχοντας πρακτικά όλες τις πλατφόρμες δεν ξέρω τι να πρωτοπαιξω και σίγουρα πλέον το pc δεν μονοπωλεί τον χρόνο μου όπως έκανε για αρκετά χρόνια

Στο pc οι επιλογές σου αν και αρκετές είναι πολύ πιο περιορισμένες και τα γραφικά είναι καλά αλλά όχι και το πιο σημαντικό, κάποια από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια ούτε καν υπήρξαν στο pc ή ήρθαν πιο αργά ή δεν είχαν καν καλά γραφικά

Δεν έχει νόημα να περιορίζεις τις επιλογές σου εφόσον σου αρέσει το gaming και να το κάνεις δίνοντας μάλιστα και τα περισσότερα λεφτά μόνο και μόνο για εφφέ και frames, καλύτερα να τα απλώσεις και να έχεις περισσότερες επιλογές

Βέβαια ο καθένας όπως τη βρίσκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Έχοντας pc όμως προτίμησα να παίξω το rdr2 στο ps4 το απλό παρά να περιμένω για απροσδιόριστο διάστημα όπως έκανα με το GTA v ή όπως περίμενα κάποτε το rdr1 που τελικά δεν το έπαιξα ποτέ

Μια χαρά ήταν και η έκδοση της κονσόλας φουλ απροβληματιστη έκανα τη δουλειά μου και τέλος

Έχοντας πρακτικά όλες τις πλατφόρμες δεν ξέρω τι να πρωτοπαιξω και σίγουρα πλέον το pc δεν μονοπωλεί τον χρόνο μου όπως έκανε για αρκετά χρόνια

Στο pc οι επιλογές σου αν και αρκετές είναι πολύ πιο περιορισμένες και τα γραφικά είναι καλά αλλά όχι και το πιο σημαντικό, κάποια από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια ούτε καν υπήρξαν στο pc ή ήρθαν πιο αργά ή δεν είχαν καν καλά γραφικά

Δεν έχει νόημα να περιορίζεις τις επιλογές σου εφόσον σου αρέσει το gaming και να το κάνεις δίνοντας μάλιστα και τα περισσότερα λεφτά μόνο και μόνο για εφφέ και frames, καλύτερα να τα απλώσεις και να έχεις περισσότερες επιλογές

Βέβαια ο καθένας όπως τη βρίσκει

Το παιχνίδι δεν είναι δουλειά φίλε. Είναι ευχαρίστηση... Και είτε θα το ευχαριστηθείς στα μέγιστα είτε δεν θα ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Όταν το πήρα στα παιδιά το έπαιξα λίγο είδα πόσο καλό είναι το gameplay του και περίμενα να το παίξω στον υπολογιστή. Αποζημιώθηκα τα μέγιστα. Συγνώμη αλλά έτσι είναι. Η πραγματικότητα δεν μπορεί να αλλάξει. Βάλε πάνω μια rtx καρτούλα στο πισί σου και θα μονοπωλεί πάλι το χρόνο σου για πολύ καιρό πίστεψε με... η ποιότητα είναι ποιότητα.. η ζωή είναι μικρή και πρέπει να την περνάμε όσο ποιο όμορφα γίνεται. Αν σε παίρνει λοιπόν κάνε την κίνηση και θα με θυμηθείς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα γιατί το μόνο που έδειξαν ήταν "in-engine cutscenes". Αυτό δεν είναι αρκετό ούτε καν για να κρίνεις γραφικά...

Απλώς πήρα μια μικρή γεύση από τους νέους τίτλους που θα κυκλοφορήσουν τέλος του χρόνου. Scorn, Medium, Chorus, Bright Memory, Scarlet Nexus, Call of the Sea, Ascent, Second Extinction είναι όλα νέα ip's που θα δείξουν στην πορεία αν αξίζουν ή όχι. Τουλάχιστον υπάρχουν νέα παιχνίδια να περιμένουμε και όχι μόνο τα γνωστά sequels και remasters που βλέπουμε όλα αυτά τα χρόνια. 

Δηλαδή στο πρώτο post κατακρίνεις αυτούς που σχολιάζουν για γραφικά στο παρόν θέμα για να καταλήξεις τελικά κι εσύ ο ίδιος να μιλάς για γραφικά και downgrade? 

Αυτό κατάλαβες εσύ? 

Ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Το παιχνίδι δεν είναι δουλειά φίλε. Είναι ευχαρίστηση... Και είτε θα το ευχαριστηθείς στα μέγιστα είτε δεν θα ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Όταν το πήρα στα παιδιά το έπαιξα λίγο είδα πόσο καλό είναι το gameplay του και περίμενα να το παίξω στον υπολογιστή. Αποζημιώθηκα τα μέγιστα. Συγνώμη αλλά έτσι είναι. Η πραγματικότητα δεν μπορεί να αλλάξει. Βάλε πάνω μια rtx καρτούλα στο πισί σου και θα μονοπωλεί πάλι το χρόνο σου για πολύ καιρό πίστεψε με... η ποιότητα είναι ποιότητα.. η ζωή είναι μικρή και πρέπει να την περνάμε όσο ποιο όμορφα γίνεται. Αν σε παίρνει λοιπόν κάνε την κίνηση και θα με θυμηθείς... 

Έχω περάσει πολύ καλύτερα με άλλα παιχνίδια στο ταπεινό switch από ότι σε διάφορα υπερθεάματα στο pc, οπότε είμαστε σε τελείως άλλο μήκος κύματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Μπορείς να κάνεις όσα όνειρα θέλεις φίλε. Ένα καρέ από τα εκατομμύρια που περνάνε από τα μάτια σου παίζοντας όλο το παιχνίδι.. καλά κρασιά...

Δες εδώ και καλή χώνεψη... αν και πρέπει να το δεις όλο το βίντεο και να διαβάσεις και τα σχόλια όλα από κάτω για να πεισθείς, κάτι που δεν θα το κάνεις.. αυτό λέγεται παρωπίδες...

Η διαφορά φαίνεται ακόμη και από άπειρα μάτια σαν τα δικά σου.

Pc = The king

Xbox One X την παλεύει και ίσως αξίζει τα λεφτά του έστω γιατί προσφέρει πολύ περισσότερο από το ps4

Ps 4 Pro.. για τα ΜΠΑΖΑ (αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα... πως θα ζήσει και η σόνυ η φουκαριάρα έχει τόσα στόματα να θρέψει...)

και το κερασάκι στην τούρτα..

2D vs 3D

game vs real life...

και άλλα πολλά που μπορώ να γράφω σελίδες..

 

Στείλε φώτο να δω τα μάτια σου γιατί με έχεις βάλει σε σκέψεις τώρα ειλικρινά. Στα λόγια μου ήρθες, δεν ξέρω άμα το κατάλαβες,

"Pc = The king Xbox One X την παλεύει και ίσως αξίζει τα λεφτά του"

Αυτό ήταν και το point μου επειδή συνέχεια αναφέρεις το RDR2, και ότι οι κονσόλες δεν έχουν ποιότητα, όπως καταλαβαίνεις η δήλωση σου  "οι κονσόλες είναι ημίμετρο για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η ποιότητα τόσο η που δεν μπορεί να την εκτιμήσει μη μπορώντας να την παρατηρήσει. " είναι τελείως άκυρη μην πω για γέλια από άτομο που υποτίθεται γνωρίζει 5 πράγματα από τεχνολογία. Δεν θα αναφερθώ καθόλου στο γεγονός ότι για να δεις 4κ/ultra/60fps στο pc θες 1500€ σύστημα. 

Η παραπάνω φωτογραφία που έβαλα είναι από RDR2 PC ultra/medium SSAO  και Xbox1x, βρες ποιο είναι τι και πως, με το μάτι σου το αετίσιο επειδή η έκδοση της κονσόλας δεν έχει ποιότητα όπως λες. Μπορείς?

Κοίτα τώρα να δεις τι βλέπουν τα άπειρα μάτια μου στο PC μου που δεν το βλέπω στο μαραφέτι το xbox1x στο σαλόνι(δες φώτο). Η GTX1060 των 300€ δεν μπορεί να ανεβάσει γραφικά στο FORZA Horizon 4 και πετάει Warning Low Video Memory ενώ το άλλο το γ@μημένο κουτάκι των 399€ με τα 12GB GDDR5 Vram παίζει 4κ/60fps δεν κάνει κιχ και το παιχνίδι δώρο. Ξέρεις πόσο μλκς νιώθω κάθε φορά που κοιτάω το εσωτερικό του Pc και τι παλμούς ανεβάζω βλέποντας την κάρτα της Nvidia ε?  🤣

Η ψαλίδα με τα pc έχει κλείσει ήδη με το Xbox1x και θα κλείσει τελείως με το SeriesX, στο pc θα έχουμε να λέμε για καλύτερο Ray tracing και ότι άλλο σκαρφιστεί η Nvidia και πληρώσει 5 στούντιος για να πουλάει κάρτες των 1200€.

Το ότι το παιχνίδι είναι ευχαρίστηση ισχύει, ότι πρέπει να ευχαριστηθείς ένα παιχνίδι στα μέγιστα όπως αναφέρεις, εννοώντας ότι πρέπει να φουλάρεις τα γραφικά στα τέρματα είναι ψυχαναγκασμός δικό σου, δεν είναι ο κανόνας, ψάξτε το με ψυχολόγο.  Έχω κλείσει 232 ώρες στο RDR2 λες να μην το ευχαριστιέμαι ε? 

 

 

 

 

thumbnail.jpg

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Η ψαλίδα πλέον με τα pc έχει κλείσει ήδη με το Xbox1x και θα κλείσει τελείως με το SeriesX, στο pc θα έχουμε να λέμε για καλύτερο Ray tracing και ότι άλλο σκαρφιστεί η Nvidia και πληρώσει 5 στούντιος για να πουλάει κάρτες των 1200€.

Η ψαλίδα αυτή δεν κλείνει και δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ. Για τον απλoύστατο λόγο ότι το PC είναι μια ανοιχτή πλατφόρμα με πολύ μικρότερους κύκλους αναβάθμισης hardware σε σχέση με τις κονσόλες.

Ειδικά το One X που αναφέρεις, είναι πλέον πολύ παρωχημένο hw σε σχέση πχ με ένα entry-level σημερινό gaming PC. Ειδικά αν αναλογιστούμε την CPU.

Ακόμα και το Series X θα ξεπεραστεί με την έλευση Ampere φέτος και Navi 20 (μάλλον του χρόνου για την AMD). Δεν έχει σημασία όμως. Τα πάντα θα εξακολουθούν να φτιάχνονται με βάση και γνώμονα την κονσόλα. Και είναι σίγουρο ότι με Series X και PS5 θα δούμε εντυπωσιακά πράγματα.

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί (όχι εσύ απαραίτητα) φανατίζεστε με την αιώνια κόντρα console vs PC. Είναι απλά θέμα προταιρεοτήτων. Αυτός που βάζει σε προταιρεότητα τα γραφικά μαζί με το framerate και έχει και ένα καλό ποσό στην άκρη να ξοδέψει, θα προτιμήσει το PC. Αυτός που θέλει απλώς να απολαύσει τα παιχνίδια γι αυτό που είναι χωρίς να ασχοληθεί με ρυθμίσεις-αναλύσεις-desktop λειτουργικό και δεν θέλει να διαθέσει πολλά χρήματα σε hardware, θα προτιμήσει κονσόλα. 

Γενικά εδώ μέσα βλέπω ότι ο καθένας είναι ευχαριστημένος με τις επιλογές του. Η απόλυτη βλακεία είναι όταν προσπαθεί να πείσει τους άλλους ότι έκανε σώνει και καλά "καλύτερη" επιλογή χωρίς να αντιλαμβάνεται ότι έχει απλώς διαφορετικές προτιμήσεις.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Έχω περάσει πολύ καλύτερα με άλλα παιχνίδια στο ταπεινό switch από ότι σε διάφορα υπερθεάματα στο pc, οπότε είμαστε σε τελείως άλλο μήκος κύματος

Βασικά εσύ είσαι γιατί αν ήταν με αυτή τη λογική εκεί θα είχαμε μείνει. Και προφανώς και το switch κακώς το πήρες. Θα ήσουν μια χαρά και με τον αρχαίο Nintendo 64! 

Μα η λογική της εξέλιξης αυτή είναι. Αλλιώς γιατί να βγάζουν κάθε Χ χρόνια καινούρια κονσόλα. Άστο δε στέκει έτσι και αλλιώς. 

6 ώρες πριν, Saloufas είπε

Στείλε φώτο να δω τα μάτια σου γιατί με έχεις βάλει σε σκέψεις τώρα ειλικρινά. Στα λόγια μου ήρθες, δεν ξέρω άμα το κατάλαβες,

"Pc = The king Xbox One X την παλεύει και ίσως αξίζει τα λεφτά του"

Αυτό ήταν και το point μου επειδή συνέχεια αναφέρεις το RDR2, και ότι οι κονσόλες δεν έχουν ποιότητα, όπως καταλαβαίνεις η δήλωση σου  "οι κονσόλες είναι ημίμετρο για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η ποιότητα τόσο η που δεν μπορεί να την εκτιμήσει μη μπορώντας να την παρατηρήσει. " είναι τελείως άκυρη μην πω για γέλια από άτομο που υποτίθεται γνωρίζει 5 πράγματα από τεχνολογία. Δεν θα αναφερθώ καθόλου στο γεγονός ότι για να δεις 4κ/ultra/60fps στο pc θες 1500€ σύστημα. 

Η παραπάνω φωτογραφία που έβαλα είναι από RDR2 PC ultra/medium SSAO  και Xbox1x, βρες ποιο είναι τι και πως, με το μάτι σου το αετίσιο επειδή η έκδοση της κονσόλας δεν έχει ποιότητα όπως λες. Μπορείς?

Κοίτα τώρα να δεις τι βλέπουν τα άπειρα μάτια μου στο PC μου που δεν το βλέπω στο μαραφέτι το xbox1x στο σαλόνι(δες φώτο). Η GTX1060 των 300€ δεν μπορεί να ανεβάσει γραφικά στο FORZA Horizon 4 και πετάει Warning Low Video Memory ενώ το άλλο το γ@μημένο κουτάκι των 399€ με τα 12GB GDDR5 Vram παίζει 4κ/60fps δεν κάνει κιχ και το παιχνίδι δώρο. Ξέρεις πόσο μλκς νιώθω κάθε φορά που κοιτάω το εσωτερικό του Pc και τι παλμούς ανεβάζω βλέποντας την κάρτα της Nvidia ε?  🤣

Η ψαλίδα με τα pc έχει κλείσει ήδη με το Xbox1x και θα κλείσει τελείως με το SeriesX, στο pc θα έχουμε να λέμε για καλύτερο Ray tracing και ότι άλλο σκαρφιστεί η Nvidia και πληρώσει 5 στούντιος για να πουλάει κάρτες των 1200€.

Το ότι το παιχνίδι είναι ευχαρίστηση ισχύει, ότι πρέπει να ευχαριστηθείς ένα παιχνίδι στα μέγιστα όπως αναφέρεις, εννοώντας ότι πρέπει να φουλάρεις τα γραφικά στα τέρματα είναι ψυχαναγκασμός δικό σου, δεν είναι ο κανόνας, ψάξτε το με ψυχολόγο.  Έχω κλείσει 232 ώρες στο RDR2 λες να μην το ευχαριστιέμαι ε? 

thumbnail.jpg

Χαράς το κουράγιο σου. Λίγο στην αρχή διάβασα. Απαντώ μόνο στο κόστος. Και με 2060 σε μηχάνημα 7-8 κατοσταρικα μια χαρά 4κ παίζεις. Με τις κονσόλες δεν παίζεις τίποτε απολύτως. 

Μια είναι η λύση όποιος θέλει κορυφαία ποιότητα. PC. 

Και μην επιμένεις με screenshots και χαζομάρες. Δες τα δίπλα δίπλα για να δεις το χάος. Έβαλα κάποια βιντεάκια που βρήκα. Δες τα. Θα σε βοηθήσουν πολύ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, tsarouc said:

Με τις κονσόλες δεν παίζεις τίποτε απολύτως. 

Σταμάτησαν να δουλεύουν? 

Τι μας κρύβουν επιτέλους!? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...