Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κάνεις να μου υπολογίσει τη τελωνείο θα φάω με 1500$ παραγγελία?


astoere

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έκανα μια παραγγελιά μέσο αμαζον από 3d party seller

στα 1500$ !
θέλω να ξέρω αν γίνεται παρακαλώ τι κόστος τελωνείου θα έχω 

οπότε γενικά όλα τα έξοδα που θα δώσω χωριά τα 1500$ για λάπτοπ ποσά θα είναι?

υπάρχει περίπτωση ? ευχαριστώ πολύ

το δέμα είναι 9Pounds

τα μεταφορικά θα είναι γύρο στα 150$ από ότι είδα

https://www.amazon.com/Gaming-GeForce-Windows-Notebook-Computer/dp/B086K3MGTC/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=ryzen+7+4800h+rtx+2060&qid=1588714851&sr=8-5

ο τρόπος που θα το φέρω είναι μέσω
https://www.myus.com/

 

Επεξ/σία από astoere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ritchie77 είπε

460 ευρώ

Φόρος 24% επί CIF

Δασμοί 3% 

Τ.Ε. 50 ευρώ

460Ε + τα μεταφορικα σωστα οποτε παμε γυρο στα 660Ε αμα πουμε οτι τα μεταφορικα ειναι 200$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritchie77 είπε

Σύνολο 460 με βάση τα ποσά που έγραψες 1500+150

επειδει δεν εχω κοιμηθει ακομα χααχχ

 

150 (μεταφορικα ) + 310$ για ολα τα αλλα , οποτε πες συνολο 460 ολα μαζι με τα μεταφορικα καλα δεν τα λεω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Όχι

I see, Generally, we do not apply duties and taxes to your shipment as they are assessed and collected at the time of delivery with your customs office. The carrier will collect any applicable duties and taxes when your shipment is delivered to you. You may contact your local customs office for the most up to date information on how much, why, and if they will apply duties or taxes to the items that you wish to ship.

 

μου στειλανε αυτο δεν καταλαβα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι δε σου χρεώνουν αυτοί στην τιμή τα τέλη αλλά το τελωνείο της χώρας σου. Οπότε 460 ευρώ σύνολο (αν δεν έχει αλλάξει κάτι) 

Αν σου κάνει τον εκτελωνισμό η κούριερ και όχι τα Ελτά τότε αντί για 50 υπολόγιζε παραπάνω

Επεξ/σία από ritchie77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κάθε περίπτωση η τελωνειακή αξία καθορίζεται από το τελωνείο, όπως και το ύψος των δασμών και μπορεί να είναι υψηλότερη από αυτό που πλήρωσες, αν το τελωνείο κρίνει ότι η πραγματική τιμή δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που δήλωσες. Επίσης, εκτός από δασμό, θα πληρώσεις και ΦΠΑ (επίσης πάνω στην τελωνειακή αξία), και τέλη εκτελωνισμού και τέλη αποθήκευσης και αμοιβή εκτελωνιστή. Πόσο ακριβώς; Μόνο ένας εκτελωνιστής μπορεί να σου πεί ακριβώς, αν του πάς το τιμολόγιο αγοράς.

 

Να εύχεσαι να μην έρθει εδώ με DHL, FEDEX  ή οτιδήποτε παρόμοιο γιατι οι εταιρείες αυτές τα κάνουν όλα μόνες τους και χρεώνουν ψηλές πρόσθετες χρεώσεις!!!!

 

Επεξ/σία από mchatz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Ότι δε σου χρεώνουν αυτοί στην τιμή τα τέλη αλλά το τελωνείο της χώρας σου. Οπότε 460 ευρώ σύνολο (αν δεν έχει αλλάξει κάτι) 

Αν σου κάνει τον εκτελωνισμό η κούριερ και όχι τα Ελτά τότε αντί για 50 υπολόγιζε παραπάνω

καταλαβα σε ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mchatz είπε

Σε κάθε περίπτωση η τελωνειακή αξία καθορίζεται από το τελωνείο, όπως και το ύψος των δασμών και μπορεί να είναι υψηλότερη από αυτό που πλήρωσες, αν το τελωνείο κρίνει ότι η πραγματική τιμή δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που δήλωσες. Επίσης, εκτός από δασμό, θα πληρώσεις και ΦΠΑ (επίσης πάνω στην τελωνειακή αξία), και τέλη εκτελωνισμού και τέλη αποθήκευσης και αμοιβή εκτελωνιστή. Πόσο ακριβώς; Μόνο ένας εκτελωνιστής μπορεί να σου πεί ακριβώς, αν του πάς το τιμολόγιο αγοράς.

Να εύχεσαι να μην έρθει εδώ με DHL, FEDEX  ή οτιδήποτε παρόμοιο γιατι οι εταιρείες αυτές τα κάνουν όλα μόνες τους και χρεώνουν ψηλές πρόσθετες χρεώσεις!!!!

καλημερα μπορω να διαλεξω με ποια θα ερθεις μου εχει επιλογες οπως

Dhl,fedex,Budget Economy,UPS Expedited,USPS Priority,

Μόλις τώρα, ritchie77 είπε

 Σίγουρα? 

Παρακαλώ

ναι φιλε μου εισαι αψογος ! και παλι σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάθει σε αντικείμενο 150$ να πληρώσω 80 ευρώ DHL..... Νομίζω, με USPS περνάει απο ΕΛΤΑ (και πάλι δεν είμαι σίγουρος όμως, ψάξε το)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritchie77 είπε

😉

ρει μην κλείνεις ματάκια εξήγησε μου χαχχχ

2 λεπτά πριν, mchatz είπε

Το έχω πάθει σε αντικείμενο 150$ να πληρώσω 80 ευρώ DHL..... Νομίζω, με USPS περνάει απο ΕΛΤΑ (και πάλι δεν είμαι σίγουρος όμως, ψάξε το)

αν περνάει ελτα τι αλλάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...