Προς το περιεχόμενο

Η Eurobank φέρνει τη δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών με android smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

Google pay ούτε λόγος; ....που είναι και έτη φωτός μπροστά σε ασφάλεια.....

 

Μόνο όταν δεήσει η Google να υποστηρίξει την Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπράβο της!!Δεν πειράζει αρκεί που την έβγαλε,το θέμα είναι να την υποστηρίξει....

Ρε παιδιά μια καλή εφαρμογή pay να συνδέσω την κάρτα της εθνικής τραπεζας Ποια θα προτείνατε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, infamousjohn είπε

Google pay ούτε λόγος; ....που είναι και έτη φωτός μπροστά σε ασφάλεια.....

καλα οχι απαραιτητα.. 

στο google pay οταν πας να πληρωσεις δεν ζηταει αποτυπωμα, ουτε Pin η κατι παρομοιο. ποια ασφαλεια? οταν απο απορια ρωτησα στο Thread της revolut Μου ειπαν οτι αφου ξεκλειδωνεις το κινητο εισαι εσυ.

πασχει σε πολλα θεματα.. μπορει να εχεις ορισει να ξεκλειδωνει κοντα στο σπιτι σου, η να ξεκλειδωνει οταν ειναι συνδεδεμενο καποιο Bluetooth Κλπ. διαφωνω με αυτη τη λογικη. ιδανικο για μενα θα ηταν να υπαρχει εστω η επιλογη του fingerprint.

εκανα αγορα 480 ευρω πριν κανα 2μηνο και δεν ζητησε τιποτα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ως υπαλληλος της Πειραιως ημουν στους beta users οταν ειχαμε βγαλει αυτη τη υπηρεσια

Οπου πηγαινα με εβλεπαν σαν alien 

Μια κοπελα θυμαμαι σε ταμειο με υποδηματα ειχε φρικαρει μηπως την κοροιδευω

Ενω στον σκλαβενιτη ειχαν μαζευτει ολες οι ταμιες να δουν το αξιοθαυμαστο χαχα

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, emperor4her said:

μπαα οχι, το χρησιμοποιω συνεχεια τον τελευταιο χρονο συνδεδεμενη με revolut. 

δεν μου ετυχε να με κοιταξει ποτε καποιος περιεργα.

μονο κατι παπουδια με κοιταγουσαν με απορια οτι πως εχει προχωρησει ετσι η τεχνολογια

Καλησπέρα....να ρωτήσω πως έχεις συνδέσει την κάρτα και πληρώνεις με revolut και NFC?απ' ότι ξέρω το Google pay δεν υποστηρίζει Ελλάδα.....έκανες το hack με αλλαγή διεύθυνσης στην revolut η υπάρχει άλλος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

H alpha bank παντως είναι μπροστά (για τα ελληνικά δεδομένα). Λειτουργεί η εφαρμογή της χρόνια τώρα για android, είναι πρώτη στην ελλάδα που εβαλε τις κάρτες της σε garmin pay, και πρόσφατα και σε apple pay. 

Στο playstore πάντως έχει βαθμολογία 3.2 με 9.091 αξιολογήσεις και η eurobank έχει 4.5 με 21.725 αξιολογήσεις.

Γενικά μου δίνεται η εντύπωση πως η eurobank είναι μπροστά σε αυτά και η πειραιώς έχει την χειρότερη ebanking εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, djsaxsax είπε

Καλησπέρα....να ρωτήσω πως έχεις συνδέσει την κάρτα και πληρώνεις με revolut και NFC?απ' ότι ξέρω το Google pay δεν υποστηρίζει Ελλάδα.....έκανες το hack με αλλαγή διεύθυνσης στην revolut η υπάρχει άλλος τρόπος?

δεν ειναι hack, απλα αλλαζεις τη διευθυνση κατοικιας σου με μια πχ της ιταλιας και βγαζεις μια εικονικη. επειτα το ξαναβαζεις στην ελλαδα κανονικα. την εικονικη τη χρησιμοποιεις στο Gpay.

2 λεπτα υποθεση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, emperor4her είπε

δεν ειναι hack, απλα αλλαζεις τη διευθυνση κατοικιας σου με μια πχ της ιταλιας και βγαζεις μια εικονικη. επειτα το ξαναβαζεις στην ελλαδα κανονικα. την εικονικη τη χρησιμοποιεις στο Gpay.

2 λεπτα υποθεση!

Ο ορισμός του hack. Το πιο πιθανό να είναι ενάντια στο TOS της Revolut να βάλεις ψευδή διεύθυνση κατοικίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Phoenix4 είπε

Στο playstore πάντως έχει βαθμολογία 3.2 με 9.091 αξιολογήσεις και η eurobank έχει 4.5 με 21.725 αξιολογήσεις.

Γενικά μου δίνεται η εντύπωση πως η eurobank είναι μπροστά σε αυτά και η πειραιώς έχει την χειρότερη ebanking εφαρμογή.

Αθλια η εφαρμογη της alpha, εχει πολλα βηματα μεχρι να καταφερεις να πληρωσεις και το κυριοτερο αναξιοπιστη. Μια φορα τη χρειαστηκα και δεν δουλευε με τιποτα. Την ξηλωσα και δεν ξανασχοληθηκα. Αν ειναι να σε ταλαιπωρει ετσι καλυτερα να μην υπαρχει.

Επεξ/σία από gbras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

8 στους 10 καταστηματαρχες θα μας πετανε αγιασμο αμα παμε να πληρωσουμε με τα κινητα μας

Οταν είμαι Ελλάδα έτσι πληρώνω.Σε μερικούς φαίνεται περίεργο απο την άποψη πόσο έχει προχωρήσει η τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...