Προς το περιεχόμενο

Διευκρινήσεις για αγορά υπολογιστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να αγοράσω έναν υπολογιστή για Όχι κάποια τρελή χρήση, το ποιο βαρύ που θέλω να κάνει είναι να παίζει το leugue of legends σε σχετικά καλά γραφικά και να με βγάλει για καμία 4ετια χωρίς να κολλάει αφανταστα το παιχνίδι. Γι αυτό θέλω να ρωτήσω αν για έναν τέτοιο υπολογιστή θα αρκούσαν 800€ για όλα  και οθόνη δηλαδή, ποντίκι και πληκτρολογιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο visionstudio με δωρεαν συναρμολογηση

 

Screenshot_5.png

μονιτορ εδω https://www.skroutz.gr/s/21923763/Asus-VP249QGR.html

Τωρα πληκτρολογιο και ποντικι παρε οτι βρεις πιο φθηνο και σε βολευει.

Επεξ/σία από xristakos95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα το θες μονο για LOL και γενικα εφαφρια games και καθημερινή χρήση  κανεις την δουλεια σου και με ενα build με Ryzen 3 3200g η Ryzen 5 3400g με τα ενσωματωμένα γραφικά και συνολικο κοστος 300-400€
σε LOL με MAX settings πιανει σταθερα πανω απο 60fps
 


 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα ήθελα εκτός από Lol να υποστηρίζει και πχ fornite και minecraft στα medium Θα έπρεπε να ανεβάσω πολύ τιμή έτσι;;;

Επεξ/σία από Aporiakias12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που σου εβαλα εγω θα μπορεις να παιζει τα παντα ικανοποιητικα σε 1080p αναλυση. Επειση ολοι ξεκινανε και λενε το θελω μονο για λολ και μετα θελουν και κατι παραπανω για αυτο δεν προτεινα κατι πιο φθηνο.(Εφοσον μπορεις να δωσεις τα λεφτα που ειπες βεβαια)

Επεξ/σία από xristakos95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aporiakias12 είπε

Άμα ήθελα εκτός από Lol να υποστηρίζει και πχ fornite και minecraft στα medium Θα έπρεπε να ανεβάσω πολύ τιμή έτσι;;;

τα σηκωνει και αυτα κομπλε
δες και στο youtube το game που θες + το ονομα του CPU

οπως λεει και ο xristakos95 απο πανω αν εχεις σκοπο να παιξεις και βαρια games τσεκαρε και το build που σου προτεινε 
αλλα αν εισαι σιγουρος πως δεν θα ασχοληθεις με βαρια games περα απο αυτα που ειπες πηγαινε σε 3200g/3400g και τα ρεστα σε σουβλακια :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Αυτο που σου εβαλα εγω θα μπορεις να παιζει τα παντα ικανοποιητικα σε 1080p αναλυση. Επειση ολοι ξεκινανε και λενε το θελω μονο για λολ και μετα θελουν και κατι παραπανω για αυτο δεν προτεινα κατι πιο φθηνο.(Εφοσον μπορεις να δωσεις τα λεφτα που ειπες βεβαια)

Κατι τελευταιο να ρωτήσω πιο παλιά μου είχαν προτείνει αυτό το build το θεωρουσα βεβαια ακριβό και υπερβολικό νομίζω για παιχνίδια σαν αυτά που σου ειπα lol fornite Και μαξ κάνα minecraft . Με την υπόθεση ότι έχω το μπάτζετ και για δύο θα ήταν προτιμότερο αυτό που στέλνω τρ;;;; Αλλά και να είναι αυτό που μου έστειλες εσυ θα μπορεί να με καλύψει για κάποια χρόνια χωρίς λαγκ και σε καλά επίπεδα γραφικών ετσι στα παιχνίδια που προανεφερα;;;;

20200509_132209.jpg

19 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

τα σηκωνει και αυτα κομπλε
δες και στο youtube το game που θες + το ονομα του CPU

οπως λεει και ο xristakos95 απο πανω αν εχεις σκοπο να παιξεις και βαρια games τσεκαρε και το build που σου προτεινε 
αλλα αν εισαι σιγουρος πως δεν θα ασχοληθεις με βαρια games περα απο αυτα που ειπες πηγαινε σε 3200g/3400g και τα ρεστα σε σουβλακια :P 

 

Χαχα σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις θα σκεφτώ όλες τις εκδοχές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Aporiakias12 said:

Κατι τελευταιο να ρωτήσω πιο παλιά μου είχαν προτείνει αυτό το build το θεωρουσα βεβαια ακριβό και υπερβολικό νομίζω για παιχνίδια σαν αυτά που σου ειπα lol fornite Και μαξ κάνα minecraft . Με την υπόθεση ότι έχω το μπάτζετ και για δύο θα ήταν προτιμότερο αυτό που στέλνω τρ;;;; Αλλά και να είναι αυτό που μου έστειλες εσυ θα μπορεί να με καλύψει για κάποια χρόνια χωρίς λαγκ και σε καλά επίπεδα γραφικών ετσι στα παιχνίδια που προανεφερα;;;;

20200509_132209.jpg

Χαχα σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις θα σκεφτώ όλες τις εκδοχές 

Ποσό Θέλει για αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι αλλα δεν εχει ουτε ssd. Πες μας εσυ μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις και θα σου φτιαξουμε το καλυτερο συστημα για τα λεφτα σου και τις αναγκες σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέχνα τις παραπάνω προτάσεις και πάρε αυτο. 

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΟΝΟΜΑ

 

ΠΟΣ.

ΤΙΜΗ

001-3474

AeroCool Aero One Mini Mini Tower no PSU Black

 

1

40.32 €

029-2020

Seasonic Power Supply 550W ATX 24 pin S12III-550 Active-PFC Retail

 

1

46.87 €

002-3607

Asrock Socket AM4 B450M Pro4 GLan Audio Raid

 

1

69.15 €

003-1451

AMD Ryzen 3 3200G 3.6 GHz Quad Core Socket AM4 65W Box (YD3200C5FHBOX)

 

1

72.98 €

007-3177

G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 Non ECC CL16 3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB) (Kit 2 x 8192)

 

1

64.56 €

006-4163

Crucial 1TB P1 CT1000P1SSD8 Solid State Drive M.2 PCI-E SSD M.2

 

1

98.58 €

008-3838

Asus LCD LED 23.8'' VP249QGR Full HD Black

 

1

178.44 €

 

ΣYNOLO 570.90 €

 

ΦΠΑ 24% 137.02 €

 

ΤΕΛΙΚΗ ΑΞΙΑ 707.92 €

Πληκτρολογιο: https://www.skroutz.gr/s/18605889/CoolerMaster-CK350-Outemu-Brown.html

Ποντικι: https://www.skroutz.gr/s/17041810/Razer-DeathAdder-Essential.html

Βγαίνει ελαφρώς κάτω από 800€ και θα έχεις την καλύτερη δυνατη εμπειρια στο LoL που παίζεις και για ό,τι αλλο θα κανεις.

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να δωσει λιγο παραπανω και να παει σε ενα 2600 και μια rx570,1650super ωστε να παιξει και τιποτα παραπανω, γιατι θα θελησει να παιξει και κατι αλλο.Δεν συμφερει ιδιαιτερα η προταση του φιλου απο πανω θεωρω.

Να χαλασει σχεδον 100 ευρω σε περιφεριακα ? εε οχι καλυτερα να τα ριξει στο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mp44christos είπε

Ποσό Θέλει για αυτα?

Για αυτά θέλει περίπου 800 νομίζω 

4 ώρες πριν, xristakos95 είπε

Καλο ειναι αλλα δεν εχει ουτε ssd. Πες μας εσυ μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις και θα σου φτιαξουμε το καλυτερο συστημα για τα λεφτα σου και τις αναγκες σου. 

Εγώ θέλω μέχρι 800 άντε 850 βαριά να.παιζει το lol σε σχετικά  καλά γραφικα και αν μπορεί και το fornite και minecraft έστω και στα low και να κρατήσει ο υπολογιστής έστω 4 χρόνια χωρίς να κρασαρι το παιχνίδι ή να θέλει ο υπολογιστής 20 λεπτά να ανοίξει . Γι αυτο αν μπορείτε προτείνετε μου ποιο είναι το καλύτερο build .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πάρε το build πάνω πάνω που σου προτάθηκε με τον 2600 και την 570,και αν ακόμα σε παίρνει πάρε την 1650 super.και αν ισχύσουν οι απαιτήσεις σου για τα επόμενα χρόνια,θα σε βγάλει ανετα.με σκέτο 3200g δε θα βγάλεις τέσσερα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπορεις να βαλεις 800 μονο για τον πυργο πας σε αυτο 

Screenshot_7.png

Αλλιως πας με το build που εχω βαλει πιο πανω που εχει και οθονη.

Επεξ/σία από xristakos95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, xristakos95 είπε

Αν μπορεις να βαλεις 800 μονο για τον πυργο πας σε αυτο 

Screenshot_7.png

Αλλιως πας με το build που εχω βαλει πιο πανω που εχει και οθονη.

Ωραία σε ευχαριστώ μόνο μια τελευταία απορία εγώ δεν μπορώ να ενώσω ρούτερ με υπολογιστή με ethernet τι να κάνω για αυτό πρέπει να βάλω καρτα για ασυρματο Στον πυργο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...