Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμα €330.000 σε πέντε e-shops από τη Γενική Γραμματεία Εμπορίου & Προστασίας του Καταναλωτή


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Natha είπε

καταρχήν δεν πρέπει να κάνεις κατάθεση πριν την αγορά, αυτό το έχουν σαν όρο μόνο τα σκρουτζομάγαζα που δεν θέλουν να κόψουν τιμολόγιο.

Δηλαδή στο χιλιάρικο θέλεις πάρεις με τιμολόγιο να γλιτώσεις φπα, κι αντί να πας σε κανονικό μαγαζί να κάνεις τη δουλειά σου μπαίνεις σε διαδικασία για γλιτώσεις άλλα 100 ευρώ. Ε είσαι άξιος της μοίρας σου.

οποιος θελει να γλυτωσει 100 ευρω στο χιλιαρικο (δηλαδη 10%) ειναι αξιος της μοιρας του... μαλιστα...

Μνημονια μεχρι να διασταλει το συμπαν τοσο ωστε το καθε σωματιδιο να βρισκεται ενα ετος φωτος απ το αλλο

Επεξ/σία από nick10000
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Το Σκρουτζ έχει μέσα μαγαζάκια που δεν ξέρεις πως θα τους βρει το ξημέρωμα,αλλα έχει και πολύ σοβαρά μαγαζιά τα οποία λειτουργούν πολλά χρόνια και είναι 100% έμπιστα ,το θέμα είναι να ξέρεις ποια είναι.Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

αυτό είπα

10 λεπτά πριν, Natha είπε

Το χρησιμοποιείς για να ενημερωθείς για επιλογές, αλλά από προστασία μηδέν.

 

 

2 λεπτά πριν, nick10000 είπε

οποιος θελει να γλυτωσει 100 ευρω στο χιλιαρικο (δηλαδη 10%) ειναι αξιος της μοιρας του... μαλιστα...

Μνημονια μεχρι να διασταλει το συμπαν τοσο ωστε το καθε σωματιδιο να βρισκεται ενα ετος φωτος απ το αλλο

το μνημόνια μέχρι είναι μπανάλ πλέον, τώρα λένε κόβιντ μέχρι...

12 λεπτά πριν, nick10000 είπε

Το οτι καποιοι στρεφονται εναντιον των καταναλωτων και τους ριχνουν και ευθυνες για τους απατεωνες με ξεπερναει...

εχμμμμ... να το χαρακτηρισω οτι να ναι? να πω οτι η εμεπιρια σου στο ηλεκτρονικο εμποριο ηταν πριν την τελευταια σταυροφορια που δεν υπηρχαν ηλεκτρονικα... ισως ουτε εμποριο? (οκ, αυτο υπηρχε) απλα να βαλω τα γελια? τεσπα... 

Φταινε οι καταναλωτες, φταιει το skroutz, Το skroutz ειναι κακο... οι αλυσιδες (πλαισιο, και το κακο συναπαντημα δηλαδη) ειναι φθηνα και εγγυηση... γιουπι για για γιουπι γιουπι για.... το πηγαμε στο αλλο ακρο δηλαδη... μεγεια τα turbox !

το you.gr και το foxbox turbox πουλάνε; μάλλον εσύ ισοπεδώνεις αυτό που λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Natha είπε

το μνημόνια μέχρι είναι μπανάλ πλέον, τώρα λένε κόβιντ μέχρι...

βρε δε ξερω πως τα λενε, αλλα το να ριχνουμε ευθυνες στο θυμα ΠΑΡΑΠΑΕΙ, και μαλιστα επειδη εκανε κατι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ, δηλαδη να πληρωσει κατι με την καρτα του, χρησιμοποιοντας την πιο δημοφιλη ηλεκτρονικη πλατφορμα - πολυκαταστημα στην Ελλαδα.

Δηλαδη αντι να ψαξουμε να βρουμε την πραγματικη αιτια του κακου, που ειναι η νομοθεσια οσον αφορα τις ΙΚΕ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΟ (προσεξε, οχι τις ιδιες τις ΙΚΕ, μια χαρα ειναι και υπαρχουν τετοιες επιχηρησεις σε ολο τον πολιτισμενο κοσμο) ακουω οτι καλα να παθουν, γιατι αγορασαν φθηνα γιατι χρησιμοποιησαν το skroutz γιατι...α ανεπνεαν και γιατι τρωνε σουβλακια... Η το χουμε χασει τελειως η γραφουμε για να γραφουμε.

 

Μια χαρα ειναι να πληρωνεις με την καρτα σου, γινοταν και θα γινεται παντα, και στον επαγγελματικο χωρο δε γινεται καν διαφορετικα, και διεθνως κι απο μικρομαγαζα κι απο μεγαλομαγαζα,  οπως επισεις μια χαρα ειναι και το σκρουτζ και ολες διεθνως οι παρεμφερεις σελιδες.και φυσικα δε σχολιαζω καθολου το ποσο μια χαρα ειναι να αγοραζεις οσο γινεται πιο οικονομικα κατι (ενας Νορβηγος ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ με επρηξε 4 ωρες και εκανε πανω απο 800 δολλαρια σε τηλεφωνα -εποχες που τα τηλεφωνα δεν ηταν δωρεαν- προκειμενου να μου αποσπασει καλυτερη τιμη σε κατι, αλλα οι Ελληνες ειναι πολυυυυ πιο large λαος και σνομπαρουν καποιον που θελει να γλυτωσει 100 ευρω στα 1000!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη 10% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θαυμαστικα απο δω ως στο Α του Κενταυρου) Αυτο που συνεβει με τα συγκεκριμενα λαμογια ειναι οτι εκμεταλευτηκαν τη χαλαροτητα του νομου περι ΙΚΕ επιχηρησεων. 

19 λεπτά πριν, Natha είπε

το you.gr και το foxbox turbox πουλάνε; μάλλον εσύ ισοπεδώνεις αυτό που λέω.

αυτα δεν ειναι στο skroutz? 

Επεξ/σία από nick10000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nick10000 είπε

βρε δε ξερω πως τα λενε, αλλα το να ριχνουμε ευθυνες στο θυμα ΠΑΡΑΠΑΕΙ, και μαλιστα επειδη εκανε κατι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ, δηλαδη να πληρωσει κατι με την καρτα του, χρησιμοποιοντας την πιο δημοφιλη ηλεκτρονικη πλατφορμα - πολυκαταστημα στην Ελλαδα.

Δηλαδη αντι να ψαξουμε να βρουμε την πραγματικη αιτια του κακου, που ειναι η νομοθεσια οσον αφορα τις ΙΚΕ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΟ (προσεξε, οχι τις ιδιες τις ΙΚΕ, μια χαρα ειναι και υπαρχουν τετοιες επιχηρησεις σε ολο τον πολιτισμενο κοσμο) ακουω οτι καλα να παθουν, γιατι αγορασαν φθηνα γιατι χρησιμοποιησαν το skroutz γιατι...α νεπνεαν και γιατι τρωνε σουβλακια... Η το χουμε χασει τελειως η γραφουμε για να γραφουμε 

με κάρτα δεν χάνεις χρήματα, για τις καταθέσεις μιλούσα. Και δεν αναφέρομαι στο να ψάξεις να βρεις τη φθηνότερη τιμή, αυτό είναι προφανές. Μιλάω όταν βρίσκεις τη φθηνότερη τιμή, αλλά με επιλογές που προφανώς πρέπει να σε βάλουν σε σκέψεις.  Όταν ένα κατάστημα στο σκρουτζ σου λέει πχ δεν δεχόμαστε αντικαταβολή ή για τιμολόγιο μόνο κατάθεση κι εσύ δεν το προσπερνάς κατευθείαν, σόρυ αλλά δεν είσαι άμοιρος ευθυνών. Και ούτε είναι το σκρουτζ.

20 λεπτά πριν, nick10000 είπε

οι Ελληνες ειναι πολυυυυ πιο large λαος και σνομπαρουν καποιον που θελει να γλυτωσει 100 ευρω στα 1000!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη 10% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! θαυμαστικα απο δω ως στο Α του Κενταυρου)

σου ξαναλέω, τα 100 ευρώ είναι σημαντική διαφορά όταν υφίσταται ανάμεσα σε ίδιες έγκυρες επιλογές. Όταν βρίσκεις 1000 ευρώ σε φυσικό κατάστημα, όπου μπορείς να κάνεις τη διαδικασία του τιμολογίου σε 5 λεπτά και να φύγεις, αλλά επιλέγεις να κάνεις κατάθεση 900 ευρώ και να κάνεις 15 μέρες το σταυρό σου να σου έρθει το προϊόν σου τι να πω, ας το λήξουμε εδώ, δεν θα συμφωνήσουμε.

Επεξ/σία από Natha
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, billdanos είπε

@cp5120 Γνωρίζεις φανταζομαι πως το banner στο πάνω μέρος στο εμφανίζει αυτόματα η google και το περιεχόμενο εξαρτάται από το προφίλ και τα γούστα του κάθε χρήστη σύμφωνα με τα cookies που υπάρχουν στο pc του? 😊

Ασφαλώς, έτσι είναι, δεν διαφωνώ.
Πώς αλλιώς όμως θα σε έκανα να απαντήσεις; Δεν κρατήθηκες. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Αντε να παρουν σειρα και οσοι πουλανε σπασμενα κλειδια windows 

 

Δεν είναι σπασμένα. Παρόλα αυτά:

Όσοι πουλούσαν κλειδιά εδώ στις αγγελίες έτρεγαν ban, αλλά τώρα τα διαφημίζουν στα news σχεδόν κάθε εβδομάδα, και με κλειδωμένα τα σχόλια μάλιστα.  Είναι λίγο διφορούμενο το θέμα των φτηνών Windows & Office. Η Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή δεν μπορεί να κάνει κάτι αν αγοράσεις κλειδί για Windows και η Microsoft στο ενεργοποιήσει κανονικά. Εκτός αν η Microsoft Hellas στείλει στην Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή μήνυμα για πωλήσεις κλειδιών που παραβιάζουν τους όρους χρήσης EULA (όπως είναι για παράδειγμα τα κλειδιά από MSDNAA και VL που πουλάνε οι φοιτητές υπεύθυνοι διαχείρησης δικτύου των ελληνικών Πανεπιστημίων).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VanJ είπε

Δεν είναι σπασμένα. Παρόλα αυτά:

Όσοι πουλούσαν κλειδιά εδώ στις αγγελίες έτρεγαν ban, αλλά τώρα τα διαφημίζουν στα news σχεδόν κάθε εβδομάδα, και με κλειδωμένα τα σχόλια μάλιστα.  Είναι λίγο διφορούμενο το θέμα των φτηνών Windows & Office. Η Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή δεν μπορεί να κάνει κάτι αν αγοράσεις κλειδί για Windows και η Microsoft στο ενεργοποιήσει κανονικά. Εκτός αν η Microsoft Hellas στείλει στην Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή μήνυμα για πωλήσεις κλειδιών που παραβιάζουν τους όρους χρήσης EULA (όπως είναι για παράδειγμα τα κλειδιά από MSDNAA και VL που πουλάνε οι φοιτητές υπεύθυνοι διαχείρησης δικτύου των ελληνικών Πανεπιστημίων).

Θα ειχε ενδιαφερον τα σχολια να ηταν ανοιχτα, αλλα αυτα σε ενα παραλληλο συμπαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εμενα παντως ειναι ενδιαφερουσα η παρατηρηση τετοιων γεγονοτων εξ αποστασεως. Ειδικα για τα γεγονοτα που εγιναν τον Δεκεμβριο του 19, που ηδη ξερεις πως εξελιχθηκε, διαβαζοντας πχ τα ποστ στο ινσομνια, παρατηρεις την ψυχολογια και τη νοοτροπια του καθενος. Το προσωπικο συμπέρασμα μου για τον κοσμο και την ψυχοσυνθεση του, μονο θετικα δεν θα τα ελεγες.

Επεξ/σία από Smitty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτα απ όλα η ευθύνη είναι από το ρημάδι το κράτος που ζούμε. Είναι τελείως απαράδεκτο για να φτάσει στο σημείο να ελέγξει ορισμένες καταστάσεις να χρειαστεί να καταγγείλουν χιλιάδες άνθρωποι το υποτιθέμενο λουκέτο λόγο κορονοϊού όταν τα όλοι εκεί έξω κάνουν ότι μπορούν για να πουλήσουν έστω διαδικτυακά! 
 

Όπως επίσης πρέπει να βάλει και ενα φρένο στην ηλίθια υπηρεσία του skroutz που το αναφέρω προσωπικά επειδή το ίδιος ζητησα να μου διαγράψουν το λογαριασμό και όλες μου τις αξιολογήσεις επειδή εξακριβώθηκε πως θέλουν να αφήνεις μόνο θετικές. Για μια αρνητική μου ακύρωναν για χίλιους δυο λόγους την αξιολόγηση. 
 

Όταν μήνες τώρα έχει γεμίσει ο τόπος με θέματα περί άρνησης τιμολογίων, κομπίνες και αναμονές έως 30+ ημέρες με υποχρεωτική εξόφληση των παραγγελιών ε συγγνώμη δεν φταίνε οι απατεώνες των καταστηματων αλλά το ίδιο το skroutz που αν δεν υπάρχον στην πλατφόρμα του δεν θα τους έβρισκε κανείς και το κράτος που ενώ γίνεται της Ποπάρας εκεί έξω δεν έβαλε φρένο σε όλους αυτούς που κλέβαν ξεδιάντροπα μέσα στα μούτρα των καταναλωτών. 
 

Αλλά έτσι πάει πρέπει να χάσουν όλοι τα λεφτά τους και μετά να βγει μια δημοσίευση της πλάκας έτσι για να χούμε να λέμε. 
 

Δεν θα ξεχάσω εγώ περιστατικό με ένα skroutzομάζο γιατί από κει μέσα το βρήκα που όταν ειχα βγάλει στη φόρα την απατεωνιά τους με την Black Friday σταμάτησε λίγα λεπτά μετά τη συνεργασία του με το skroutz και άλλαξε και διεύθυνση με αλλά στοιχεία. 
 

Μαλιστα εδώ μέσα είχε μπει λίγα λεπτά μετά η ίδια η υπάλληλος να με  απειλήσει νομικά.

Απο τότε δεν αγόρασα τίποτα ξανά από όλα αυτά τα καταστηματάκια της κακιάς ώρας που σήμερα είναι αύριο όχι! 
 

Και είναι άλλη περίπτωση να πέσεις σε απατεώνα ιδιώτη μιας αγγελίας παράδειγμα και άλλο σε ένα κατάστημα με έναρξη λειτουργίας, αφμ, μητρώα κλπ. 

Περισσότερη ασφάλεια θα βρεις εδώ μέσα αγοράζοντας κάτι από κάποιον παρά σε αυτούς εκεί έξω με μαγαζιά με κάτι ονομασίες τύπου κλάινμάινονδελάιτέκ.gr

Βαρετό και κουραστικό κατάντησε, ας πάψει ο κόσμος να επηρεάζεται από τις δήθεν χαμηλές τιμές και να τους αφήσει στην άκρη. 

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2020 στις 9:17 ΜΜ, velvetia είπε

Γιατί μόνο μικρές και σχεδόν άγνωστες επιχειχησεις; Σε με ρωτήσει κάποιος τι τράβηξα με την αγορά από Γερμανός  eshop όταν ατυχώς παρήγγειλα tablet.

Μου ήρθε με πρόβλημα και αφού το επέστρεψα και μέχρι να το παραλάβουν και να μου έρθει  η αντικατάσταση πέρασαν ημέρες και ημέρες. Προσπαθούσα να εντοπίσω τη συσκευή  τουλάχιστον αυτή που είχα στείλει πίσω. Μιλούσα σχεδόν καθημερινά με διαφορετικό πρόσωπο στο τηλέφωνο. Κανείς δεν μου έλεγε κάτι συγκεκριμένο. Όλοι μιλούσαν από τα σπίτια τους και κανείς δεν μου έλεγε ποιος είναι ο προϊστάμενος του. Δεν μου έδιναν τηλέφωνο της αποθήκης τους και δεν μπορούσα να μιλήσω με το service.  Στη πόλη που βρίσκομαι τα παιδιά του καταστήματος ΓΕΡΜΑΝΟΣ ήταν πρόθυμα να με βοηθήσουν αλλά δεν μπορούσαν γιατί το eshop  ήταν άλλος ΓΕΡΜΑΝΟΣ!!!! Ζήτησα επιστροφή χρημάτων μου ζήτησαν το iban και μου είπαν ότι θα γίνει η κατάθεση του ποσού σε 2 έως 14 ημέρες στο λογαριασμό μου στη τράπεζα. Τελικά μου στέλνουν μετά από μέρες καινούργιο tablet. Καμμία καταχώρηση των επικοινωνιών μου δεν είχε γίνει. Και αν ακόμη είχαν καταχωρισθεί κανείς δεν είχε ιδέα τι είχα πει στο προηγούμενο υπάλληλο. Σκέτο αλαλούμ. Το αστείο και τραγικό είναι ότι και το νέο tablet είχε το ίδιο πρόβλημα δεν έκανε boot για να κάνω το αρχικό setting. 

 

Οκ αγορασες ενα ταμπλετ εν καιρω που ουτε περιπτερο μπορουσες να πας,βγηκε με προβλημα κ γυρισε στο μαγαζι κ μετα στο σερβις για να σου δωσουν αλλο.Αφου το εστειλες πισω γιατι να το εντοπισεις?

Η καθημερινη ενημερωση της τυχης του τι παραπανω θα προσφερει ειδικα υπο αυτες τις συνθηκες?

Ποσο σημαντικο ειναι ενα ελλατωματικο ταμπλετ?😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, d4mage είπε

Όπως επίσης πρέπει να βάλει και ενα φρένο στην ηλίθια υπηρεσία του skroutz που το αναφέρω προσωπικά επειδή το ίδιος ζητησα να μου διαγράψουν το λογαριασμό και όλες μου τις αξιολογήσεις επειδή εξακριβώθηκε πως θέλουν να αφήνεις μόνο θετικές. Για μια αρνητική μου ακύρωναν για χίλιους δυο λόγους την αξιολόγηση. 
 

Όταν μήνες τώρα έχει γεμίσει ο τόπος με θέματα περί άρνησης τιμολογίων, κομπίνες και αναμονές έως 30+ ημέρες με υποχρεωτική εξόφληση των παραγγελιών ε συγγνώμη δεν φταίνε οι απατεώνες των καταστηματων αλλά το ίδιο το skroutz που αν δεν υπάρχον στην πλατφόρμα του δεν θα τους έβρισκε κανείς και το κράτος που ενώ γίνεται της Ποπάρας εκεί έξω δεν έβαλε φρένο σε όλους αυτούς που κλέβαν ξεδιάντροπα μέσα στα μούτρα των καταναλωτών.  

 

Αποπειράθηκες να γράψεις για προφάσεις για μη έκδοση τιμολογίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά να σας πω οτι ένας φίλος μου έτυχε να εργαστεί ως πωλητής σε μια εκ των πέντε επιχειρήσεων που έφαγαν το πρόστιμο,  ο ιδιοκτήτης του εν λόγω καταστήματος ήταν πρωην κατάδικος... αυτό τα λέει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/5/2020 στις 9:30 ΜΜ, panossar95 είπε

Σε τέτοιες περιπτώσεις, εφόσον έχουν εξαπατηθεί τόσα άτομα, παίρνεις ΟΠΟΙΑ περιουσία έχει ο πρόεδρος της εταιρείας, και την επιστέφεις σε χρήματα στους καταναλωτές.

Ύστερα, τον αφήνεις έτσι. Δεν χρειάζεται καν φυλακή

Στο παγκάκι, να παρακαλεί για ένα ψιχουλο ψωμι

Xαλαρωσε αυτα θα τα εκανε ενας βασιλιας, ενας Ερντογαν και ενας Σταλιν (εκτος βεβαια απο τα γκουλακς, την φυλακιση ή τον θανατο) :P

2 ώρες πριν, d4mage είπε

Πρώτα απ όλα η ευθύνη είναι από το ρημάδι το κράτος που ζούμε. Είναι τελείως απαράδεκτο για να φτάσει στο σημείο να ελέγξει ορισμένες καταστάσεις να χρειαστεί να καταγγείλουν χιλιάδες άνθρωποι το υποτιθέμενο λουκέτο λόγο κορονοϊού όταν τα όλοι εκεί έξω κάνουν ότι μπορούν για να πουλήσουν έστω διαδικτυακά! 
 

Όπως επίσης πρέπει να βάλει και ενα φρένο στην ηλίθια υπηρεσία του skroutz που το αναφέρω προσωπικά επειδή το ίδιος ζητησα να μου διαγράψουν το λογαριασμό και όλες μου τις αξιολογήσεις επειδή εξακριβώθηκε πως θέλουν να αφήνεις μόνο θετικές. Για μια αρνητική μου ακύρωναν για χίλιους δυο λόγους την αξιολόγηση. 
 

Όταν μήνες τώρα έχει γεμίσει ο τόπος με θέματα περί άρνησης τιμολογίων, κομπίνες και αναμονές έως 30+ ημέρες με υποχρεωτική εξόφληση των παραγγελιών ε συγγνώμη δεν φταίνε οι απατεώνες των καταστηματων αλλά το ίδιο το skroutz που αν δεν υπάρχον στην πλατφόρμα του δεν θα τους έβρισκε κανείς και το κράτος που ενώ γίνεται της Ποπάρας εκεί έξω δεν έβαλε φρένο σε όλους αυτούς που κλέβαν ξεδιάντροπα μέσα στα μούτρα των καταναλωτών. 
 

Αλλά έτσι πάει πρέπει να χάσουν όλοι τα λεφτά τους και μετά να βγει μια δημοσίευση της πλάκας έτσι για να χούμε να λέμε. 
 

Δεν θα ξεχάσω εγώ περιστατικό με ένα skroutzομάζο γιατί από κει μέσα το βρήκα που όταν ειχα βγάλει στη φόρα την απατεωνιά τους με την Black Friday σταμάτησε λίγα λεπτά μετά τη συνεργασία του με το skroutz και άλλαξε και διεύθυνση με αλλά στοιχεία. 
 

Μαλιστα εδώ μέσα είχε μπει λίγα λεπτά μετά η ίδια η υπάλληλος να με  απειλήσει νομικά.

Απο τότε δεν αγόρασα τίποτα ξανά από όλα αυτά τα καταστηματάκια της κακιάς ώρας που σήμερα είναι αύριο όχι! 
 

Και είναι άλλη περίπτωση να πέσεις σε απατεώνα ιδιώτη μιας αγγελίας παράδειγμα και άλλο σε ένα κατάστημα με έναρξη λειτουργίας, αφμ, μητρώα κλπ. 

Περισσότερη ασφάλεια θα βρεις εδώ μέσα αγοράζοντας κάτι από κάποιον παρά σε αυτούς εκεί έξω με μαγαζιά με κάτι ονομασίες τύπου κλάινμάινονδελάιτέκ.gr

Βαρετό και κουραστικό κατάντησε, ας πάψει ο κόσμος να επηρεάζεται από τις δήθεν χαμηλές τιμές και να τους αφήσει στην άκρη. 

To skroutz κανει μεγαλες απατεωνιες στις τιμες και σε αλλα που εχω παρατηρήσει. Θα μου πεις λεφτα με τον σταυρο δεν γινονται πια, εδω ολοκληρος Μπεζος και δινει κουπονια για να ψωνιζουν οι υπαληλλοι του απο τα μαγαζια του!

 

Επεξ/σία από aris1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγω που πήρα πέρσι το XSMax   σε μια από τις παραπάνω εταιρίες που φάγανε πρόστιμο, Αγιο είχα.

Μετα απο 150 τηλεφωνα που τους ειχα κανει, σκεφτομουν πως τετοια εταιρια υπαρχει στο Σκρουτζ.

Το Σκρουτζ αφου φιλοξενει εταιριες κατω απο την ομπρελα του θα επρεπε να ενεργει και λιγο υπερ των καταναλωτών -τους ειχα στειλει και email  με την περιπτωση μου , και το Σκρουτζ εσκυψε πανω μου να αφουγκραστει το προβλημα μου και κλαιγανε τεσσερις υπαλληλοι εκει στην υποστηριξη τους με το δικο μου θεμα ( Ειρωνεια - Μεταφρ.Χεστηκανε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...