Προς το περιεχόμενο

[Έξυπνη πρίζα] Panasonic Smart Plug @ Cosmote 9.9€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20340584

Δεν το βρήκα στην Ελλάδα αλλά στο εξωτερικό ξεκινάει από 39€.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5754212_-smart-plug-1-fach-weiss-kx-hna101exw-panasonic.html

Απλά δεν ξέρω αν η λειτουργία της προϋποθέτει αποκλειστικά την ύπαρξη ενός Panasonic Hub (που και αυτό 9.9€ κοστίζει στην Cosmote).

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ipal είπε

Εξαντλημένο ήδη; 

Όντως δεν περίμενα να εξαντληθεί τόσο γρήγορα. Λογικά θα ήταν το τελευταίο κομμάτι αλλά ίσως γίνει ξανά διαθέσιμο μετά από κάποιο διάστημα. 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάζεις στην πριζα κ βαζεις πανω του το a/c πχ κ σου δείχνει ποσο ρευμα καταναλωνει? Μπορεις μεσω εφαρμογής κ να το κλεισεις.. Αυτα κανει?? 

Ωραια φαινεται αλλα ετσι όπως το βλεπω ειναι πεταμένα λεφτά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Το βάζεις στην πριζα κ βαζεις πανω του το a/c πχ κ σου δείχνει ποσο ρευμα καταναλωνει? Μπορεις μεσω εφαρμογής κ να το κλεισεις.. Αυτα κανει?? 

Ωραια φαινεται αλλα ετσι όπως το βλεπω ειναι πεταμένα λεφτά.. 

Μόνο πεταμένα λεφτά δεν είναι αν έχεις λόγο είναι πάρα πολύ χρήσιμο εγώ έχω βάλει πάνω προβολής σε άλλη πρίζα έχω βάλει το πιεστικό το σε άλλη πρίζα κάποια φώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Απλά δεν ξέρω αν η λειτουργία της προϋποθέτει αποκλειστικά την ύπαρξη ενός Panasonic Hub (που και αυτό 9.9€ κοστίζει στην Cosmote).

συνδέεται μέσω dect και όχι wifi, οπότε θέλει το hub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nvel είπε

συνδέεται μέσω dect και όχι wifi, οπότε θέλει το hub

Αν είναι έτσι, υπάρχει κι άλλη πρόταση, στα 17,90.

https://www.e-shop.gr/tp-link-hs110eu-wifi-smart-plug-with-energy-monitoring-p-PER.612806

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνα κομμάτι είχε , το πήρε ο TS πριν προλάβω ούτε 10 λεπτά :P Καλύτερα γιατί άμα πάρεις 1 από κάθε φίρμα γίνεται μπάχαλο μετά 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Eνα κομμάτι είχε , το πήρε ο TS πριν προλάβω ούτε 10 λεπτά :P Καλύτερα γιατί άμα πάρεις 1 από κάθε φίρμα γίνεται μπάχαλο μετά 

Άλλος το πήρε όχι εγώ. 😄

1 ώρα πριν, stefanidisg είπε

Τα 60  €μου άρεσαν αρχική τιμή , κλαίω , όταν αντίστοιχα 16Α 3500w energy monitor και wifi από 12€από Κίνα.

Λογικό να έχει 60€ αρχική τιμή όταν στο εξωτερικό ξεκινάει από 39€. Άλλο όμως Panasonic και άλλο τα κινέζικα. 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κατά την γνώμη μου οι καλύτερες πρίζες (οι οποίες μετράνε και κατανάλωση και τις θεωρώ πολύ αξιόλογες και vmf είναι οι BlitzWolf® BW-SHP6

BlitzWolf® BW-SHP6 Pro 15A 3450W Metering Version WIFI Smart Socket EU Plug 220V-240V Work with Amazon Alexa G

από gear best κοντά στα 14usd.

Απροβλημάτιστες, μετράνε κιλοβατώρες, συνεργάζονται με alexa και google home.

Έχω 6-7 πολύ ευχαριστημένος.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, galensbane είπε

Παιδιά κατά την γνώμη μου οι καλύτερες πρίζες (οι οποίες μετράνε και κατανάλωση και τις θεωρώ πολύ αξιόλογες και vmf είναι οι BlitzWolf® BW-SHP6

BlitzWolf® BW-SHP6 Pro 15A 3450W Metering Version WIFI Smart Socket EU Plug 220V-240V Work with Amazon Alexa G

από gear best κοντά στα 14usd.

Απροβλημάτιστες, μετράνε κιλοβατώρες, συνεργάζονται με alexa και google home.

Έχω 6-7 πολύ ευχαριστημένος.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά διαθέσιμη η πρίζα. Και εδώ το Hub.

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20340579

Στις 10/5/2020 στις 11:45 ΠΜ, Doubt είπε

Αν είναι έτσι, υπάρχει κι άλλη πρόταση, στα 17,90.

https://www.e-shop.gr/tp-link-hs110eu-wifi-smart-plug-with-energy-monitoring-p-PER.612806

Αντί για αυτήν πιστεύω ότι αξίζει περισσότερο με 2 ευρώ παραπάνω να αγοράσεις την πρίζα Panasonic και το Hub, γιατί θα μπορείς να προσθέσεις και άλλα εξαρτήματα μελλοντικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να τα βρεις τα εξαρτήματα; Μόνο ο ΟΤΕ τα φερνει και είναι όλα εξαντλημένα. Το 2016 κυκλοφόρησε το Panasonic Home. 

Και η εφαρμογή του είναι φουλ στα αρνητικά reviews... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...