Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Nantiakarel είπε

ok μπηκαν τα χρηματα σε χρεωστικη eurobank παραγγελια απο 16/4 ακυρωση εγινε 12/5 εκανα αμφισβητηση αλλα δεν πρεπει να εχει ενημερωσει η eurobank τη συναλλαγη, γιατι την ειχαμε στειλει ηλεκτρονικα και μας ειπαν οτι αργει πολυ.... επειδη ειμαι πρωην τραπεζικος υποθετω οτι τα χρηματα τα ειχε δεσμευσει η ΑΛΦΑ για τυχον οφειλες, και με την πιεση τα αποδεσμευσε και επεστραφηκαν αυτοματα. Γιατι απο αυτον το λογαριασμο του pos δεν μπορει η mobilepoint να κανει αναληψη, απλα γινονται χρεωπιστωσεις και παιρνει ο,τι του αναλογει αλλα θελει χρονο, δεν ειχε προλαβει να παρει χρηματα, κατι με την τραπεζα επαιζε, και αφου επεστρεφε τα χρηματα οσων ειχαν πληρωσει με καταθεση εδειχνε καλη προθεση. Η παραγγελια που ειχε κανει προφανως ακυρωθηκε και δεν μπορεσε να ειναι συνεπης με τους πελατες της. Τελος καλο ολα καλα, να μας γινει μαθημα να παιρνουμε με αντικαταβολη, εμεις τελικα το πηραμε το iphone απο το Kiniti με αντικαταβολη με 50 ευρω επιπλεον, δηλαδη 950 και στη mobile το ειχαμε κλεισει με 900, για 50 ευρω παραπανω, επειδη τα τσιγκουνευτηκαμε, περασαμε απο 16.4 ολη αυτην την ταλαιπωρια, τελικα ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ. Καλα ξεμπερδεματα   σε ολους, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ για τη βοηθεια και τη συμπαρασταση!!!!

και εμεις με χρεωστικη απο eurobank μας τα επεστρεψαν, τα βαζει κατα τραπεζα μου φαινεται

εμας 915 ευρω ηταν, γλυτωσα το εγκεφαλικο, ενα iphone, ποτε με καρτα, παντα αντικαταβολη, αλλα πρωτα πληρωνεις στην αντικαταβολη και μετα ανοιγεις, μεσα μπορει να σου εχουν βαλει πλαστικο, αντε βρες δικαιο την εχω πατησει παλι

15 ώρες πριν, ammita είπε

καλησπέρα και εγώ έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στις 12/5/2020 με χρεωστική κάρτα της eurobank και είδα μόλις ότι και σε εμένα σήμερα έγινε η επιστροφή!

(πανηγύριζα νυχτιάτικα)!!

και εγω κοιμηθηκα αποψε γιατι ειχα χαλαστει πολυυυυυυ,  ενας λογος ηταν οτι τα ειχα βαλει με τον εαυτο μου που το προπληρωσα, τα παθηματα, μαθηματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πείτε μου λίγο κάποιος τι σημαίνει ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ? γνωρίζετε ότι μπορεί στο δέμα να έχει μισό κιλό αλεύρι? Το ξέρετε ότι οι μεταφορικές ΠΡΏΤΑ εισπράττουν και μετά δίνουν το δέμα!

Το ξέρετε ότι στα ΕΛΤΑ, Γενική ταχυδρομική, speedex, ACS, και αλλού φαντάζομαι δεν δέχονται εντολή ελέγχου πριν την παράδοση.  Το ξέρω από πρώτο χέρι, όταν τους λέω να το κοιτάξει το δέμα ο αγοραστής πρίν το πάρει μου λεν δεν γίνεται.

 

Άιντε με τους άσχετους, αντικαταβολή και παραμύθια μπλέ.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sissy95 είπε

Και σε εμένα πρωί πρωί φάνηκαν τα λεφτά στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς. Ξέρετε αν αυτό έγινε λόγω της αμφισβήτησης ή από το μαγαζί;.. Ρωτάω για να ξέρω αν πρέπει να πάρω την τράπεζα να ακυρώσω την αμφισβήτηση ή όλα γίνονται αυτόματα 

Λόγω της αμφισβήτησης σου πιστώθηκε πίσω το ποσό. Θα σου έρθει και sms από την Πειραιώς που θα λέει ότι το αίτημα αμφισβήτησης συναλλαγής που είχες κάνει έγινε αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα μου ακύρωσαν την χρεωστική κάρτα μαστερκαρντ που έκανα την συναλλαγή.

Καλό σημάδι. Σημαίνει ότι η διαδικασία προχωράει και για εμάς της εθνικής.

Ίδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω νέα.

Πριν από κάτι ώρες δεν μου έδειχνε κάρτα στην εφαρμογή.

Μπαίνω πριν από ένα λεπτό και ολοκληρώθηκε το chargeback παρόλο που δεν έχουν πιστωθεί ακόμα στον λογαριασμο.

Screenshot_2020-05-28-18-04-17-073.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω αν πραγματικά έκανε κανείς μήνυση στην αστυνομία και αν τελικά έγινε κάτι στην συνέχεια για να να το κάνουμε και οι υπολοιποι.Αφου έχουμε κάνει αμφισβήτηση κ.τ.λ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο σε όλους, όσους τελείωσε θετικά, αυτή η δυσάρεστη "εμπειρία"!!

Εγώ περιμένω ακόμη από 10/04/20 μετά από μεταφορά χρημάτων από Alphabank (530,00 ευρώ) για υποτιθέμενη αγορά laptop.

Φυσικά δεν απαντάνε σε καμία τηλεφωνική κλίση ή email μου!!! Αμφισβήτηση συναλλαγής έκανα στις 27/05/20.

 

Επεξ/σία από VaTspirit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είδα μπήκαν και τα δικα μου.Ευχομαι να τα πάρετε ολοι.Να κάνετε όσοι μπορείτε αμφισβητηση συναλλαγής και καταγγελία1520  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αχιλλέας Λαμπράκης είπε

Παιδιά, αφού είδα έναν με εθνική να μπαίνει στην κάρτα του μπήκα και τσέκαρα. Κάτι κάνουμε.

image.png.cf6ec6c6503f951c4fa9b79a3a2d3d93.png

 

p

Μόλις τώρα, Pinelopilag είπε
2 ώρες πριν, Αχιλλέας Λαμπράκης είπε

Παιδιά, αφού είδα έναν με εθνική να μπαίνει στην κάρτα του μπήκα και τσέκαρα. Κάτι κάνουμε.

image.png.cf6ec6c6503f951c4fa9b79a3a2d3d93.png

πως καταλαβες οτι κατι γινεται απο που φαιμεται? μπηκα κ εγω σε εμενα αλλα δε βγαζω ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Koυρασατε.
Kαι για να γινω λιγο πιο σαφης:

Το νημα ειναι συγκεκριμενο, πολυ συγκεκριμενο θα ελεγα. Οποιαδηποτε προσωπικη αντιπαραθεση ή/και διαφωνια εχετε παρακαλω να την αναλυσετε σε προσωπικο μηνυμα διοτι αφενος μεν δεν αφορα κανεναν απο οσους διαβαζουν, αφετερου δε δεν βοηθαει καθολου στο συγκεκριμενο θεμα.

Απο κει και περα, στην επομενη φορα που θα ξεφυγει η συζητηση και θα μπειτε σε συζητησεις που θα επρεπε να γινονται σε ΠΜ αλλα γινονται εδω, θα υποχρεωθω να δωσω και τις αναλογες ποινες.

kthnxbye

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...