Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Choutas είπε

Έχω νέα.

Πριν από κάτι ώρες δεν μου έδειχνε κάρτα στην εφαρμογή.

Μπαίνω πριν από ένα λεπτό και ολοκληρώθηκε το chargeback παρόλο που δεν έχουν πιστωθεί ακόμα στον λογαριασμο.

Screenshot_2020-05-28-18-04-17-073.jpg

Πότε έκανες την αμφισβήτηση?

 

7 ώρες πριν, sev0_g είπε

εθνικη τραπεζα από το ibank φαινοτναι μονο στην καρτα όχι λογαριασμο ακομα! 

614 για αγορα ενός iphone11 

1102067544_.PNG.0a9d9e0ae075bb31d9a100fdf260e974.PNG

Πότε έκανες την αμφισβήτηση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, StringKIller-gr είπε

Παιδιά πείτε μου λίγο κάποιος τι σημαίνει ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ? γνωρίζετε ότι μπορεί στο δέμα να έχει μισό κιλό αλεύρι? Το ξέρετε ότι οι μεταφορικές ΠΡΏΤΑ εισπράττουν και μετά δίνουν το δέμα!

Το ξέρετε ότι στα ΕΛΤΑ, Γενική ταχυδρομική, speedex, ACS, και αλλού φαντάζομαι δεν δέχονται εντολή ελέγχου πριν την παράδοση.  Το ξέρω από πρώτο χέρι, όταν τους λέω να το κοιτάξει το δέμα ο αγοραστής πρίν το πάρει μου λεν δεν γίνεται.

Άιντε με τους άσχετους, αντικαταβολή και παραμύθια μπλέ.

πηρα τελικα κινητο καινουριο απο την Kiniti αντικαταβολη, και ζητησα να το ανοιξω πρωτα πριν πληρωσω στην ACS και δεν δεχθηκαν, απλα ειπαν να ενημερωσουμε πρωτα τον πελατη  και αν δεχθει το ανοιγετε, αρα παλι στα ιδια ειμαστε, η πιο καλη δουλεια να το κλεινουνε απο το internet και να πηγαινουμε να το παραλαμβανουμε απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nantiakarel είπε

πηρα τελικα κινητο καινουριο απο την Kiniti αντικαταβολη, και ζητησα να το ανοιξω πρωτα πριν πληρωσω στην ACS και δεν δεχθηκαν, απλα ειπαν να ενημερωσουμε πρωτα τον πελατη  και αν δεχθει το ανοιγετε, αρα παλι στα ιδια ειμαστε, η πιο καλη δουλεια να το κλεινουνε απο το internet και να πηγαινουμε να το παραλαμβανουμε απο εκει

Εγώ που παρήγγειλα δέχτηκαν να το ανοίξω ,έβαλα και κάρτα μέσα να δω αν παίρνει τηλέφωνο και όταν είδα ότι όλα λειτουργούν σωστά τότε το πλήρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pinelopilag είπε

p

πως καταλαβες οτι κατι γινεται απο που φαιμεται? μπηκα κ εγω σε εμενα αλλα δε βγαζω ακρη

Εκεί που λέει συναλλαγή εθνικής τράπεζας, είναι το ποσό π είχα πληρώσει. Ωστόσο δεν έχουν πιστωθεί στο λογαριασμό ακόμα. Τουλάχιστον ίσως προχωράμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, mpampisaloniki είπε

Εγώ που παρήγγειλα δέχτηκαν να το ανοίξω ,έβαλα και κάρτα μέσα να δω αν παίρνει τηλέφωνο και όταν είδα ότι όλα λειτουργούν σωστά τότε το πλήρωσα.

καταρχας ας ξεκινησουμε με το γεγονος οτι αυτη η υπηρεσια πληρωνεται εξτρα και νομιζω μονο η acs την εχει . 

Εγω εχοντας αγορασει και στειλει αντικειμενα με αντικαβολη εχω παντα ζητησει να παρεχεται και ο ελεγχος πακετου. 
Τωρα το ζητημα ειναι καπως λεπτο γιατι μπορει να παρεις εσυ το κινητο να το ανοιξεις και να μην σου αρεσει οχι επειδη ειναι λαθος η παραγγελια αλλα επειδη απλα αλλαξες γνωμη μετα αφοτου το ανοιξες και επαιξες λιγο με αυτο. Για αυτο δεν σου φταιει το καταστημα να το δεχτει πισω. Στο εξωτερικο εχεις αυτην την δυνατοτητα αλλα πληρωνεις εξωδα επαναπακεταρισματος η κατι τετοιο πραγμα που θεωρω πολυ τιμιο. αλλα δεν ειμαστε εξωτερικο ακομα οποτε κλαην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Η κάρτα που έχω κάνει την συναλλαγη πλέον την εωχ ακυρώσει για λόγους ασφαλείας, γνωρίζει κανείς αν θα γίνει κανονικά πίστωση στα λεφτά και απλά θα μου προσθεθουν στον συνδεδεμένο λογιαρισμο η να θα έχω και αυτό το επιπλεον πρόβλημα αν ποτέ μου επιστραφούν τα λεφτά; (εθνική τράπεζα) αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή έχει ανάλογο πρόβλημα ας μου στείλει σε προσωπικό μυνημα τι γνωρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BOYNO1979 είπε

Πότε έκανες την αμφισβήτηση?

Πότε έκανες την αμφισβήτηση?

Νομίζω την προηγούμενη Τετάρτη η Πέμπτη..

απάντηση από την εθνική δεν πήρα ακόμα για το αν έχουν λάβει το αίτημα μου.

δεν ξέρω πραγματικά αν είναι από αμφισβήτηση 

Επεξ/σία από sev0_g
*το
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpampisaloniki είπε

Εγώ που παρήγγειλα δέχτηκαν να το ανοίξω ,έβαλα και κάρτα μέσα να δω αν παίρνει τηλέφωνο και όταν είδα ότι όλα λειτουργούν σωστά τότε το πλήρωσα.


Ελεγχος πακετου σημαινει ανοιγω την συσκευασια, βλεπω οτι εχει ερθει το πχ κινητο που παρηγγειλα και οτι ειναι σφραγισμενο και τελος.
Οχι ανοιγω σφραγισμενο κινητο καθομαι παιζω κανα 5λεπτο και μετα το πληρωνω.
Εχεις παει ποτε σε καποιο φυσικο καταστημα να κανεις τετοιο πραγμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george_c είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Η κάρτα που έχω κάνει την συναλλαγη πλέον την εωχ ακυρώσει για λόγους ασφαλείας, γνωρίζει κανείς αν θα γίνει κανονικά πίστωση στα λεφτά και απλά θα μου προσθεθουν στον συνδεδεμένο λογιαρισμο η να θα έχω και αυτό το επιπλεον πρόβλημα αν ποτέ μου επιστραφούν τα λεφτά; (εθνική τράπεζα) αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή έχει ανάλογο πρόβλημα ας μου στείλει σε προσωπικό μυνημα τι γνωρίζει. 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, τα λεφτά θα πάνε στο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την παραγγελία (ενός Laptop των 530,00 ευρώ και μεταφορά των χρημάτων μέσω Alphabank) στις 10/04/20 δεν ενόχλησα το εν λόγω κατάστημα για 30 ημέρες!! Αυτό λόγω της ένδειξης "κατόπιν παραγγελίας" και λόγω καραντίνας!! Το τελευταίο 10ήμερο μετά από αμέτρητες αποτυχημένες προσπάθειες  τηλεφωνικών κλήσεων και email μου, προχώρησα σε καταγγελία μέσω του 1520 και σε αμφισβήτηση συναλλαγής στις 27/04/20.

Νέα εξέλιξη:

Μόλις είδα email από mobilepoint.gr το οποίο αναφέρει:

"Καλημέρα σας

Αύριο το πρωί θα δείτε στο λογαριασμό σας  τα χρήματα

Ευχαριστούμε και συγγνώμη για την αναστάτωση"

Υπάρχει πλέων κάποια ελπίδα!!! Θα ενημερώσω το forum για τυχών εξελίξεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα κι από μένα. 

Παραγγελία στις 26/4, αμφισβήτηση συναλλαγής στις 17 και 19/5 (την έστειλα δύο φορές!), απάντηση απο την τράπεζα (Εθνική) ότι διερευνάται το θέμα μου στις 27/5 και 29/5 πρωί πρωί βλεπω πως τα χρήματα επεστράφησαν. 

 

IMG_20200529_055718.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, στις 5:34 μπήκαν τα λαφτα και σε εμένα (εθνική τράπεζα). Παρόλο που είχα ακυρώσει την κάρτα που έκανα την αγορά τα λεφτά φαίνονται κανονικά στον λογαριασμό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...