Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει το 15 ημέρες. Η πληρωμή μας πως τους πάει άμεσα; Αντίστοιχα είναι και η επιστροφή. Ακόμη και αν έχει γίνει η ενέργεια πίστωσης των ποσών, αν δεν έχει χρήματα ο λογαριασμός τους δεν θα δούμε χρήματα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις έκανα αμφισβητηση συναλλαγης σε κατάστημα της εθνικής. Ήταν ένας πολύ καλός κύριος και μου είπε τα εξής. Αν ήταν απλή επιστροφή από τον λογαριασμό του θα έπρεπε από χθες να φανούν τα λεφτά αλλά επειδή μπλέκονται Mastercard κλπ μπορεί να πάει μέχρι και την επόμενη εβδομάδα άρα αυτό που είπε ένα παιδί πιο πάνω ότι ο κυρ Γιώργης του είπε ότι θα μπουν μέχρι σήμερα το μεσημέρι μάλλον δεν πολύισχυει.. Επίσης μου είπε όπως ήδη ξέρετε ότι η αμφισβητηση θα πάρει μήνες. Και τέλος μου είπε ότι δεν μπορεί να γνωρίζει αν το Word αυτό είναι γνήσιο. Είπε ότι άμα θες και εγώ σου γράφω ένα τέτοιο :Ρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να καθυστερήσει κάποιος να κάνει αίτηση αμφισβήτησης. Σε περίπτωση που ο έμπορος δεν επιστρέψει χρήματα, το κόστος θα πρέπει να το καλύψει η τράπεζα και εκεί θα κοιτάξουν μέχρι την τελευταία τελεία των όρων για να κοιτάξουν να αποφύγουν να δώσουν αυτοί τα λεφτά. Σε αυτά τα θέματα πρέπει να είσαι τυπικός. Πέρασε το εύλογο διάστημα που ήξερες ότι θα παραλάβεις το προϊόν; Δεν ακούς κανέναν, ούτε τον κυρ Γιώργο ούτε τον κυρ Δημήτρη ούτε τι έγινε στην Α περίπτωση ούτε τι έγινε στην Β. Πας στην τράπεζα και κάνεις την αμφισβήτηση και αφήνεις την τράπεζα να τρέχει να βρει άκρη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Μόλις έκανα αμφισβητηση συναλλαγης σε κατάστημα της εθνικής. Ήταν ένας πολύ καλός κύριος και μου είπε τα εξής. Αν ήταν απλή επιστροφή από τον λογαριασμό του θα έπρεπε από χθες να φανούν τα λεφτά αλλά επειδή μπλέκονται Mastercard κλπ μπορεί να πάει μέχρι και την επόμενη εβδομάδα άρα αυτό που είπε ένα παιδί πιο πάνω ότι ο κυρ Γιώργης του είπε ότι θα μπουν μέχρι σήμερα το μεσημέρι μάλλον δεν πολύισχυει.. Επίσης μου είπε όπως ήδη ξέρετε ότι η αμφισβητηση θα πάρει μήνες. Και τέλος μου είπε ότι δεν μπορεί να γνωρίζει αν το Word αυτό είναι γνήσιο. Είπε ότι άμα θες και εγώ σου γράφω ένα τέτοιο :Ρ. 

Έτσι είναι μόλις γύρισα από την εθνική. Η αίτηση αμφισβήτησης θα διαβιβαστεί στην mastercard και θα γίνουν οι ενέργειες από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξαναμίλησα με την τράπεζα. Η αμφισβήτηση πρέπει να γίνει ΧΘΕΣ. Δεν υπάρχει το άμα δεν μπούνε τα λεφτά μέχρι τη Δευτέρα θα πάω. Είναι διαδικασία μισής ώρας και μπορεί να σώσει τα λεφτά όλων μας αν γίνει μαζικά. Πρέπει πάντα να βάζουμε στο νου μας το χειρότερο και να πράττουμε ανάλογα. Μου είπε τώρα ο υπάλληλος της eurobank ότι τα λεφτά πρέπει να μπούνε σήμερα ή αύριο το πάρα πολύ αν όντως ισχύει το αρχείο. Όσοι έχουν alpha μπορούν να πάρουν τηλ να ρωτήσουν αν έχει δωθεί εντολή πληρωμής από το μαγαζί στη τράπεζα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας! Δεν γνωρίζω πολλά με το συγκεκριμένο για αυτό ρωτάω, αμφισβήτηση συναλλαγής κάνω στην πληρωμή που έκανα εγώ ή στην επιστροφή από αυτόν; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickadminmes99 είπε

Καλημέρα σας! Δεν γνωρίζω πολλά με το συγκεκριμένο για αυτό ρωτάω, αμφισβήτηση συναλλαγής κάνω στην πληρωμή που έκανα εγώ ή στην επιστροφή από αυτόν; Ευχαριστώ!

συμπληρώνεις το αντίστοιχο έγγραφο για την κάρτα σου (πχ αν είσαι πελάτης eurobank) και βάζεις το κουτάκι ότι ουδέποτε παρέλαβα το εμπόρευμα και τα στοιχεία της συναλλαγής. Θα σου πουν και στην τράπεζα

https://www.eurobank.gr/-/media/eurobank/footer/pdf/forma-amfisbitisis-sunallagis.pdf?la=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τηλεφώνησα στην άλφα για δεύτερη φορά μου είπαν ότι αφού η εγράφη - χρέωση  είναι σε κατάσταση επεξεργασίας δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής θα πρέπει να πέραση σε κατάσταση κανονικής χρεώσεις (να στείλει πακέτο δηλαδή όσοι έχουν POS ξέρουν) , για να γίνει αμφισβήτηση και τότε το τμήμα αμφισβήτησης θα και θα

Επεξ/σία από PoliospA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mariaarampatzi είπε

Εθνική. Μου είπε μάλιστα να περιμένω γιατί αργούν να φανούν τα χρήματα και μετά να κάνω αίτηση αμφισβήτησης.

το ιδιο μου ειπαν και σε μενα απο τα κεντρικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, PoliospA είπε

Μόλις τηλεφώνησα στην άλφα για δεύτερη φορά μου είπαν ότι αφού η εγράφη - χρέωση  είναι σε κατάσταση επεξεργασίας δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής θα πρέπει να πέραση σε κατάσταση κανονικής χρεώσεις για να γίνει αμφισβήτηση και τότε το τμήμα αμφισβήτησης θα και θα

Τι εννοείς εγγραφή χρέωση είναι σε κατάσταση επεξεργασίας; Τους ήρθε το αίτημα πληρωμής; 

Επεξ/σία από Big Sak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευη προς Σαββατο ξημερωματα δεν ειπε ο κυριος οτι εκανε τις ακυρωσεις/επιστροφες? Και δεν ειπε 1 εως 3 μερες για να φανουν τα χρηματα? Σημερα ειναι Πεμπτη! Τι εννοειτε μερικοι οτι σας ειπαν να περιμενετε πριν κανετε αιτηση αμφισβητησης? Σας το ειπαν σαν φιλικη συμβουλη? Εχουν μαντικες ικανοτητες και μαντεψαν οτι ολα θα πανε καλα? Ή σας ειπαν δεν εχετε το δικαιωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ μια άκυρη παρατήρηση που μου κίνησε τη περιέργεια, ήταν πως ενώ οι αξιολογήσεις στο κατάστημα μέσω γκουγκλ ήταν 47, ξαφνικά έχουν μειωθεί στις 26 και λείπουν ατόμων που είχαν σχολιάσει χθες προχθές και έγραφαν για καταγγελία και απάτη κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...