Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, vasilistaxo είπε

μολις μ στειλανε απαντηση

96843312_458612941624357_8569166943360122880_n.jpg

Μούφα είναι αυτό φίλε μου. Έρχεται copy-paste σε όλους. Όπως και το υποτιθέμενο παραστατικό επιστροφής χρημάτων. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Mr.Isma είπε

Έχω ακριβώς την ίδια απορία. Μέχρι χθες το βράδυ είχε 80 κριτικές. Σήμερα έχουν εξαφανιστεί όλες αυτές κι απλά υπάρχουν 15 καινούργιες. Επίσης πλέον δεν μ'αφήνει να επεξεργαστώ μια κριτική που άφησα χθες, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο τις μπλόκαραν πλέον τις κριτικές.

Και εγώ αυτό προσπαθούσα, να αλλάξω τη κριτική, μπας και σωθεί κανένας που θέλει να παραγγείλει ακόμα από εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οφειλεις να παραδεχτεις οτι επιχειρηματικα ειναι απολυτο σωστο και συνυθησμενο αυτο , με τα νεα χρηματα/θυματα , αποπληρωνει τα παλια και κερδιζει χρονο μεχρι να καταλαβει και αυτος τι του μελε να παθει , παντως δεν τους κοβω για κλεφτες, πιο πολυ ερασιτεχνες  και απροετοιμαστους, ατυχοι εμεις που μπλεξαμε στην περιπτωση

Επεξ/σία από vasilistaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dkstopo είπε

ειμαι σιγουρος ότι ακόμα παίρνει παραγγελίες και του κάνουν καταθέσεις στους λογαριασμούς.... 

Συμφωνώ 100%,αν ήταν σωστός θα είχε στην σελιδα του μόνο την ανακοίνωση και δεν θα επέτρεπε άλλες αγορές από την στιγμή που τα έκανε σκατα .Μαλλον μαζεύει χρήμα για να την κάνει σε κανένα  εξωτικό νησί η να ανοίξει καινούρια ΙΚΕ...πριν λίγο διάβασα ότι είναι ο ίδιος που είχε και το mx-store…!

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη για το εκτος θεματος , αλλα υπαρχει καποιο thread η γνωριζεται μαγαζια που να κοβουν τιμολογιο σε ιντερνετικη τιμη, και οχι σε τιμη καταστηματος , γιανα προχωρησω σε νεα παραγγελεια,

συγνωμη και παλι για το εκτος θεματος

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, @_@ είπε

Και εγώ αυτό προσπαθούσα, να αλλάξω τη κριτική, μπας και σωθεί κανένας που θέλει να παραγγείλει ακόμα από εκει...

Παρομοίως φίλε μου. Δεν ξέρω πως αλλά κάπως κατάφεραν να απενεργοποιήσουν τις κριτικές. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, @_@ είπε

Και εγώ αυτό προσπαθούσα, να αλλάξω τη κριτική, μπας και σωθεί κανένας που θέλει να παραγγείλει ακόμα από εκει...

Στο MOBILEPOINT βγαίνουν δύο καταχωρήσεις του ίδιου μαγαζιού, η μία με 15 και η άλλη με 47 κριτικές, και οι δύο με κάκιστο μέσο όρο οι οποίες είναι κάποιων ημερών τουλάχιστον. Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να παραπλανηθεί από αυτά που θα διαβάσει. Μόλις τώρα το έλεγξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Συμφωνώ 100%,αν ήταν σωστός θα είχε στην σελιδα του μόνο την ανακοίνωση και δεν θα επέτρεπε άλλες αγορές από την στιγμή που τα έκανε σκατα .Μαλλον μαζεύει χρήμα για να την κάνει σε κανένα  εξωτικό νησί η να ανοίξει καινούρια ΙΚΕ...πριν λίγο διάβασα ότι είναι ο ίδιος που είχε και το mx-store…!

Ακριβώς φίλε μου. Όλα δείχνουν ότι όλο αυτό ήταν οργανωμένο και καλά μελετημένο εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stef1967 είπε

Στο MOBILEPOINT βγαίνουν δύο καταχωρήσεις του ίδιου μαγαζιού, η μία με 15 και η άλλη με 47 κριτικές, και οι δύο με κάκιστο μέσο όρο οι οποίες είναι κάποιων ημερών τουλάχιστον. Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να παραπλανηθεί από αυτά που θα διαβάσει. Μόλις τώρα το έλεγξα.

Είχα αφήσει κριτικές και στις 2 καταχωρήσεις που υπάρχουν. Δευτέρα με Τρίτη είχε 35+ κριτικές η κάθε μια και σήμερα ξαφνικά η μία έχει 15.. Τώρα αν κάποιος κάνει αγορά αυτές τις μέρες από εκεί τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας φίλοι μου, θα ήθελα να ας ρωτήσω επειδή ειμαι στην ίδια κατάσταση, ξέρετε τι γίνεται δλδ τι κάνουμε αν πληρώσαμε με κατάθεση, εγω μέσω alpha το εχω πληρώσει... Εγω ειμαι νούμερο 19***.. 1 μηνα κι πριν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr.Isma είπε

Ακριβώς φίλε μου. Όλα δείχνουν ότι όλο αυτό ήταν οργανωμένο και καλά μελετημένο εξαρχής.

Πάντως εγώ είχα ξανακάνει αγορά από αυτούς προ δύο ετών περίπου και ήταν από τους φτηνότερους και πολύ εξυπηρετικοί. Παρασύρθηκα όμως και εγώ από την τιμή και από τις κριτικές συν το lockdown που τα είχε όλα κλειστά και ξημεροβραδιαζόμουν στον υπολογιστή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εφτιαξα ομαδα στο messenger στην οποια θα μιλησουμε ολοι οι παθον να κινηθουμε νομικα και με χαμηλα εξοδα μηπως και κανουμε κατι τοπροφιλ μου ειναι αυτο για να σας βαλω στην ομαδα http://prntscr.com/sgpw1u  η ομαδα θα λεγετε mobilepointapati

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jojoiop είπε

Καταρχας δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει τραβιξει τοσο πολυ το ολο θεμα, ο ανθρωπος ειπε μεχρι παρασκευη. Αμα δεν γινει κατι μεχρι τοτε, ναι βεβαιως και να γινει ο ολος ο ντορος. Σε αντιθεση ομως με την περιπτωση του a-mobiles που το παρακολουθησα το θεμα, ο ανθρωπος και γενικα η ομαδα του προσπαθουν να επικοινωνουν. Η αληθεια ειναι ομως οτι για ενα μικρο μαγαζι που με το ζορι να απασχολει το πολυ 5 ατομα ειναι πολυ δυσκολο να απαντανε σε τοσα πολλα μεηλ που σιγουρα τους εχετε σπαμαρει. Το μαγαζι ειναι απο το 2017 και θελω να πιστευω οτι ειναι μια απλη μικρη οικογενειακη επιχειρηση γιαυτο και ειναι ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ σε σχεση με το a-mobiles που ηταν του 2019 και ΙΚΕ!! Επισης οι τιμες πιστευω οτι ειναι 20-30€ πιο χαμηλες για τον λογο αυτον, το οτι δεν εχουν πολλα παγια αξοδα και μισθους να πληρωσουν. Εγω εχω κανει παραγγελια #265ΧΧ την οποια δεν μου εχουν ακυρωσει και μου την βγαζει ακομα processed. Ειναι ενα ipad mini διαθεσιμο σε 4-10 εργασιμες. Εκοψα και τιμολογιο πολυ ανετα και υπηρχε αμεση επικοινωνια για ολα. Τωρα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στην ζητηση και στις παραγγελιες γιαυτο και εχει προβει και στις επιστροφες χρηματων. Τωρα αν φαινονται η οχι ειναι και θεμα της εκαστοτε τραπεζας. Κακο ομως δεν ειναι να κανει ο καθε ενας απο εμας μια αμφισβητηση και ας ερθει το προιον την ακυρωνετε την αμφισβητηση.  Και για τις αξιολογησεις του google εμενα μου φαινεται πολυ λογικο αμα δυσφυμιζαν την επιχειρηση μου να διαγραφω αβασημα σχολια.
Και πειτε τωρα οτι ειμαι ψευτικος λογαριασμος με 16 αξιολογησεις. 

Αν εσύ θεωρείς αβάσιμα σχόλια την αλήθεια τότε υπάρχει θέμα. Επειδή το παρακολουθώ καθημερινά, ο κόσμος έγραφε στις κριτικές την εμπειρία του με το εν λόγω κατάστημα απλά οι αλήτες προσπαθούν να μπαλώσουν την κατάσταση σβήνοντας κριτικές και φλομώνοντας στα ψέματα τον κοσμάκη με δήθεν παραστατικά για επιστροφές χρημάτων. Αυτό είναι οργανωμένο έγκλημα αλλά δεν θα τους περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αυτό που ξέρω είναι όπως αυτός οργανώνεται έτσι πρέπει να οργανωθουμε και εμείς.. γιατί ο τύπος έχει μεγάλο θράσος και είναι και μεγάλο λαμογιο και ξέρω πολύ καλά τι λέω... να  βρούμε και αυτόν και αυτή και ο καθένας μετά ας πράξει όπως νομίζει.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...