Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mpampisaloniki είπε

Μην ακούτε τίποτα παιδιά είναι λαμόγια και ψεύτες,οποίος τους πιστεύει είναι άξιος της μοίρας του .Στα τηλέφωνα όταν ήταν ακόμα ανοιχτοί αλλά για να τους βρεις στο τηλ έπρεπε να κάνεις τάμα στον Ονούφριο της άνω ραχουλας έλεγαν σε παιδιά εδώ μέσα Δευτέρα θα έρθουν τα πράγματα μετά Τετάρτη και μετά Παρασκευή ότι θα παραλάβουν και το πήγαιναν από Δευτέρα ξανά.Σε μερικούς έστειλαν αλλά πράγματα σε άλλους καμένα και μετά ξαφνικά κόλλησαν κορωνοιο και έκλεισαν το μαγαζάκι.Τωρα κάνουν πάλι τα ίδια,ψεύτικες υποσχέσεις και ψέματα για να  κερδίσουν χρόνο.Μαζευτείτε και κινηθείτε ομαδικά και γρήγορα...και επειδή είναι ΙΚΕ άλλος ένας λόγος να γίνει γρήγορα γιατί φυλακή δεν μπαίνουν ούτε κατάσχεση σε ατομικό λογαριασμό θα γίνει.

Για την ακρίβεια νομίζω οτι δεν ειναι ΙΚΕ. Η εταιρεία η οποία φαίνεται ότι εχει εισπράξει τα χρήματα και εχει κάνει της συναλλαγές ειναι ατομική επιχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, zeyno είπε

Ναι έτσι είχε γράψει κάποιος στο φόρουμ πιο πριν. Γιαυτό τον ρώτησα 2 φορές και μου λέει όχι δεν είναι η Alphabank αλλά η Eurobank 

Ειβεβαιωμένα σας λέω ότι η τράπεζα η οποία πραγματοποιούσε τις χρεώσεις στις κάρτες ηταν ή Alpha Bank και όχι η Eurobank η καμία άλλη. Οι άλλες εχουν πιθανόν κάποια εμπλοκή μόνο σε καταθέσεις , άλλωστε το έχουν και στην σελίδα τους στο footer.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τις επανειλημμένες οχλήσεις μου, μου έστειλαν μήνυμα ότι τάχα επέστρεψαν στην πιστωτική κάρτα τα χρήματα την Παρασκευή 8/5. Σήμερα, 14/5 η Τράπεζα επιβεβαίωσε ότι δεν έχει γίνει καμία επιστροφή. Κάντε αιτήσεις αμφισβήτησης, που, άσχετα από την όποια καθυστέρηση, μας διασφαλίζουν, και αυτοί θα βρουν μπροστά τους δικαστικές διώξεις από τις τράπεζες, όπως τους αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μαγαζί στην Γούναρη 229 στην Γλυφάδα πήγε κόσμος και ξέρουμε ότι είναι κλειστό. Σε αυτό που φαίνεται ως έδρα στο Γ. Ε. Μ. Η. Που είναι Ανδρέα Παπανδρέου 22 στην Γλυφάδα έχει πάει κανείς; 

Η εικόνα είναι από Google Street view οπότε παίζει να είναι παλιά 

Screenshot_2020-05-14-20-28-02-572_com.google.android.apps.maps.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μίλησα τρ μαζί του 20 λεπτά κλήση ο κ.γιώργος λοιπόν προσπαθούσε να με καθησυχάσει και περιμένει πως θα πάρουμε τα χρήματα πίσω...του είπα μα μιλήσω μ2 την Σοφία αλλά αρνήθηκε να μου δώσει το κιν της γτ  λέει δεν γίνετε να μιλάει στο τηλ προσπαθεί να βρει μια λύση σε όλο αυτό...του είπα για καταγγελία και μου είπε Καλό θα ήταν να περιμένω γτ θα μπουν τα χρήματα αλλά αν θέλω να κάνω καταγγελία κανένα πρόβλημα...του είπα ότι η καταγγελία δεν θα αφορά μόνο την μαρσελοθ αλλά και το όνομα του...μου είπε κανένα πρόβλημα όλο αυτό θα λήξει με αίσιο τέλος και δεν έχει να φοβηθεί κτ...αν ήταν απατεώνας δεν θα ασχολιόταν με το να σηκώνει τα τηλέφωνα θα το είχε κ αυτός κλειστο(το οποίο έχει και μια λογική) του είπα ότι ακόμα και να λένε αλήθεια είναι τόσο λάθος και αντιεπαγγελματικο όλο αυτό που δεν φταίμε που είμαστε καχύποπτοι...είπε ότι είχε λάθος ενημέρωση και για αυτό ενημέρωνε λάθος τον κόσμο....Η επιστροφες χρημάτων ξεκίνησαν την Δευτέρα αλλά στο δεν σημαίνει ότι εκτελεστικάν όλες την Δευτέρα συνεχίστηκαν και τρίτη και Τετάρτη πράγμα που αν το ξανασκεφτούμε έχει βάση και μόνο από τα τόσα που διαβάζουμε εδώ (είπε ότι πάνε με σειρά προτεραιότητας οπως ήταν κ οι παραγγελίες) άρα 1.000 και οπως Έχουμε πει κ εδώ που απλά να το σκεφτείς κανένας υπάλληλος τράπεζας δεν πρόκειται να έκανε τόση δουλειά σε μια μέρα...καποιπε τον είχε ενημερώσει για το φόρουμ και μ είπε αν είναι δυνατόν να μην στέλνετε μνμτα στο viber  1την νύχτα....Δίκιο έχει κλαίμε τα λεφτά μας όλη μέρα δεν θα βγάλουμε κτ αργά το βράδυ μια στις χίλιες να έχει δίκιο σε αυτά που λέει και αυτός υπάλληλος είναι  σκέφτητε λίγο...μην είμαστε κακοπροαίρετοι μόνο....του είπα ότι εφόσον είναι αλήθεια ας έβγαζαν κάποια πιο σίγουρη έστω μαζική ανακοίνωση ότι το όλο θέμα θα πάρει χρόνο αλλά θα πάρουμε τα λεφτά έστω μια ανακοίνωση από την τράπεζα και μου είπε ότι θα το μεταφέρει στην μαρσελου.....τόσα βλέπουμε μπορεί να είναι και απάτη μπορεί και όχι....ειναι μια επιχείρηση που δεν ηταν προετοιμασμένη για τέτοιο όγκο παραγγελιών...εδώ ούτε ο κοτσοβολος δεν ηταν προετοιμασμένος και ακύρωσε κάποιες παραγγελίες... ας γίνει μια αμφισβήτηση συναλλαγής και ας έχουμε λίγο υπομονή..Όλοι τα χρήματα μας θέλουμε πίσω αλλά μην ήμαστε και τόσο κακοπροαίρετοι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Polyurethanos είπε

Στο μαγαζί στην Γούναρη 229 στην Γλυφάδα πήγε κόσμος και ξέρουμε ότι είναι κλειστό. Σε αυτό που φαίνεται ως έδρα στο Γ. Ε. Μ. Η. Που είναι Ανδρέα Παπανδρέου 22 στην Γλυφάδα έχει πάει κανείς; 

Η εικόνα είναι από Google Street view οπότε παίζει να είναι παλιά 

Screenshot_2020-05-14-20-28-02-572_com.google.android.apps.maps.jpg

Στην παπανδρεου φιλε ειναι το παλιο καταστημα δεν υπαρχει καν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, AnastasiouD1982 είπε

Λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο που εκανα ανακαλυψα μαλλον την διευθυνση τις

χχχχχχχχχχχχχχχ γλυφαδα

Ανηκει σε καποια κυρια χχχχχχχχχχχ Σοφια

Καλό θα ήταν να μην προχωρήσετε σε ακραίες κινήσεις τουλάχιστον όχι μόνοι σας χωρίς την βοήθεια κάποιας αρμόδιας αρχής. 

Επίσης για να βοηθήσω λίγο και να μην αναφέρεστε σε καμιά συνωνυμία και βρείτε κάνα μπελα στο παρακάτω link που έχει βάλει ο συμφουρομίτης https://www.businessregistry.gr/publicity/show/153414203000 κάτω, κάτω στο δεδομένο σύστασης με το κουμπί προβολή θα βρείτε το καταστατικό της ΙΚΕ που ειναι αναρτημένο δημόσια. Μέσα σε αυτό θα βρείτε την διεύθυνση της κας που φαίνεται διαχειρίστρια, τον ΤΚ της , τον αριθμό ταυτότητας ακόμα και ενα προσωπικό της email έχει από ότι είδα. Αν λοιπόν ειναι η ίδια κυρία με την ιδιοκτήτρια του  mobilepoint.gr , που από ότι φαίνεται ή ίδια είναι τα στοιχεία της ειναι αυτά.

Τώρα σαν προσωπική συμβουλή, αποφύγετε να κάνετε ακραία πράγματα μόνοι σας. Πηγαίντε στην αστυνομία και στην μήνυση που θα κάνετε, ή στην καταγγελία καταθέστε και αυτά τα στοιχεία και αφήστε να αναλάβουν αυτοί ότι πρέπει να αναλάβουν.

 

Επεξ/σία από theavenger2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Το απόγευμα περίπου στις 18:00 μου κανανε κατάθεση στο λογαριασμό μου 580€ για μια αγορά laptop απο τις 15/4/20. Υπομονή πιστευω οτι όλοι θα πέρετε τα χρηματά σας. Έκανα εγγραφή πριν λίγο εδώ για να σας ενημερώσω να μην αγχώνεστε.

 

 

payment-transaction-third-party-full.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σοβαρα τωρα, ειναι απλα ενας υπαλληλος? Και καθεται και μιλαει ολη μερα μιση ωρα με τον καθενα μεχρι και 1 το βραδυ με πελατες και δε δινει το τηλεφωνο της ιδιοκτητριας? Ή ειναι ο υπαλληλος της χρονιας ή ειναι αυτος ο ιδιοκτητης. Γιατι να κατσει να το υποστει ολο αυτο αν ειναι ενας απλος υπαλληλος? Εχει καμια υποχρεωση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, seva123 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Το απόγευμα περίπου στις 18:00 μου κανανε κατάθεση στο λογαριασμό μου 580€ για μια αγορά laptop απο τις 15/4/20. Υπομονή πιστευω οτι όλοι θα πέρετε τα χρηματά σας. Έκανα εγγραφή πριν λίγο εδώ για να σας ενημερώσω να μην αγχώνεστε.

payment-transaction-third-party-full.pdf 28 kB · 4 downloads

Με καρτα πληρωσες η με καταθεση σε λογαριασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρεις την σχέση που έχουν μεταξύ τους και εκτός αυτού και ιδιοκτήτης να ήταν και απάτη να ήταν γτ δεν εξαφανηζετε κ αυτός αλλά κάθεται και μας μιλάει τόση ώρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kwnnaa είπε

Δεν ξέρεις την σχέση που έχουν μεταξύ τους και εκτός αυτού και ιδιοκτήτης να ήταν και απάτη να ήταν γτ δεν εξαφανηζετε κ αυτός αλλά κάθεται και μας μιλάει τόση ώρα 

Απλα κερδιζει χρονο μεχρι να εξαφανιστη η κυρια απο την ελλαδα κ ολοι οσοι ειναι απο πισω μπλεγμενη.

Ξυπνατε λιγο μαγκες κ καντε τουλαχιστον μια καταγγελεια εστω στην αστυνομια να κινηθει καπως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Polyurethanos είπε

Στο μαγαζί στην Γούναρη 229 στην Γλυφάδα πήγε κόσμος και ξέρουμε ότι είναι κλειστό. Σε αυτό που φαίνεται ως έδρα στο Γ. Ε. Μ. Η. Που είναι Ανδρέα Παπανδρέου 22 στην Γλυφάδα έχει πάει κανείς; 

Η εικόνα είναι από Google Street view οπότε παίζει να είναι παλιά 

Screenshot_2020-05-14-20-28-02-572_com.google.android.apps.maps.jpg

Πηγα εγω. Ειναι πλεον μαγαζι με ρουχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...