Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, theavenger2 είπε

Να σε βοηθήσω εγώ.... αν κάποιος λίγο πιο νευρικός από εσένα , περάσε μια βόλτα από αυτήν την διεύθυνση, αρχίσει να χτυπάει κουδούνια , κατέβει κάτω η Σοφία είτε είναι η ίδια είτε ειναι άλλη Σοφία τελικά και της ρίξει καμιά μπούφλα, ειτε ειναι η ίδια είτε όχι αν προχωρήσει σε μήνυση κατά του εμπλεκόμενου και παντώς υπευθύνου, για ξυλοδαρμό η ακόμα χειρότερα για σοβαρή σωματική βλάβη , ο εισαγγελέας θα ζητήσει από το insomnia  τα ίχνη αυτού που έγραψε την διεύθυνση αυτή δημόσια (που by the way ειναι και προσωπικό δεδομένο) και θα είναι συγκατηγορούμενος για την όποια παράνομη πράξη και αυτός. 

Το ότι η όποια Σοφία έχει κάνει κάτι παράνομο (αν εχει κάνει το κρίνει μόνο ενα δικαστηριο η μια αρχή όχι εμείς) δεν σημαίνει ότι δίνει το δικαίωμα σε κάποιο θύμα της να κάνει και αυτός κάτι παράνομο. :-)

Εγω φιλε αν ημουν σε οποιουδηποτε την θεση δεν θα εριχνα ουτε μπουφλα αλλα ουτε τιποτα.

θα επαιρνα την αστυνομια κ θα πηγαινα χωρις να χρειαστει να εμπλεξω κανεναν αλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Kwnnaa είπε

Δεν ξέρεις την σχέση που έχουν μεταξύ τους και εκτός αυτού και ιδιοκτήτης να ήταν και απάτη να ήταν γτ δεν εξαφανηζετε κ αυτός αλλά κάθεται και μας μιλάει τόση ώρα 

Μπορει να κερδιζει χρονο, ειτε γιατι ηθελαν ατοκο δανειο εκατονταδων χιλιαδων ευρω για αυτους τους μηνες και προσπαθουν να το επιμηκυνουν πριν εν τελει δωσουν πισω τα λεφτα, ειτε οντως για να εξαφανιστουν με τα λεφτα του κοσμακη. Δε χανεις τιποτα, να τους κανεις αμφισβητηση συναλλαγης και να τους καταγγειλεις παντου. Και αυριο να στα επιστρεψουν, θα νιωθεις πιο ασφαλης.

Επεξ/σία από sexymwro7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lian22 είπε

Πηγα εγω. Ειναι πλεον μαγαζι με ρουχα

αρα δεν υπαρχει τροπος να τους βρουμε

21 λεπτά πριν, Kwnnaa είπε

Εγώ μίλησα τρ μαζί του 20 λεπτά κλήση ο κ.γιώργος λοιπόν προσπαθούσε να με καθησυχάσει και περιμένει πως θα πάρουμε τα χρήματα πίσω...του είπα μα μιλήσω μ2 την Σοφία αλλά αρνήθηκε να μου δώσει το κιν της γτ  λέει δεν γίνετε να μιλάει στο τηλ προσπαθεί να βρει μια λύση σε όλο αυτό...του είπα για καταγγελία και μου είπε Καλό θα ήταν να περιμένω γτ θα μπουν τα χρήματα αλλά αν θέλω να κάνω καταγγελία κανένα πρόβλημα...του είπα ότι η καταγγελία δεν θα αφορά μόνο την μαρσελοθ αλλά και το όνομα του...μου είπε κανένα πρόβλημα όλο αυτό θα λήξει με αίσιο τέλος και δεν έχει να φοβηθεί κτ...αν ήταν απατεώνας δεν θα ασχολιόταν με το να σηκώνει τα τηλέφωνα θα το είχε κ αυτός κλειστο(το οποίο έχει και μια λογική) του είπα ότι ακόμα και να λένε αλήθεια είναι τόσο λάθος και αντιεπαγγελματικο όλο αυτό που δεν φταίμε που είμαστε καχύποπτοι...είπε ότι είχε λάθος ενημέρωση και για αυτό ενημέρωνε λάθος τον κόσμο....Η επιστροφες χρημάτων ξεκίνησαν την Δευτέρα αλλά στο δεν σημαίνει ότι εκτελεστικάν όλες την Δευτέρα συνεχίστηκαν και τρίτη και Τετάρτη πράγμα που αν το ξανασκεφτούμε έχει βάση και μόνο από τα τόσα που διαβάζουμε εδώ (είπε ότι πάνε με σειρά προτεραιότητας οπως ήταν κ οι παραγγελίες) άρα 1.000 και οπως Έχουμε πει κ εδώ που απλά να το σκεφτείς κανένας υπάλληλος τράπεζας δεν πρόκειται να έκανε τόση δουλειά σε μια μέρα...καποιπε τον είχε ενημερώσει για το φόρουμ και μ είπε αν είναι δυνατόν να μην στέλνετε μνμτα στο viber  1την νύχτα....Δίκιο έχει κλαίμε τα λεφτά μας όλη μέρα δεν θα βγάλουμε κτ αργά το βράδυ μια στις χίλιες να έχει δίκιο σε αυτά που λέει και αυτός υπάλληλος είναι  σκέφτητε λίγο...μην είμαστε κακοπροαίρετοι μόνο....του είπα ότι εφόσον είναι αλήθεια ας έβγαζαν κάποια πιο σίγουρη έστω μαζική ανακοίνωση ότι το όλο θέμα θα πάρει χρόνο αλλά θα πάρουμε τα λεφτά έστω μια ανακοίνωση από την τράπεζα και μου είπε ότι θα το μεταφέρει στην μαρσελου.....τόσα βλέπουμε μπορεί να είναι και απάτη μπορεί και όχι....ειναι μια επιχείρηση που δεν ηταν προετοιμασμένη για τέτοιο όγκο παραγγελιών...εδώ ούτε ο κοτσοβολος δεν ηταν προετοιμασμένος και ακύρωσε κάποιες παραγγελίες... ας γίνει μια αμφισβήτηση συναλλαγής και ας έχουμε λίγο υπομονή..Όλοι τα χρήματα μας θέλουμε πίσω αλλά μην ήμαστε και τόσο κακοπροαίρετοι 

σου εδωσε ονοματεπωνυμο ο κυριος Γιωργος?

12 λεπτά πριν, seva123 είπε

Με κατάθεση σε λογαριασμο.

συγνωμη αλλα εγω δεν τα πιστευω αυτα. κανενας μας απο εδω παντως λεφτα δεν ειδε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AnastasiouD1982 είπε

Με καρτα πληρωσες η με καταθεση σε λογαριασμο?

αυτό που επισυνάψατε είναι η δική σας κατάθεση σε αυτούς όχι απο αυτούς στο δικό σας λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν μπορώ να επικοινωνήσω, δεν απαντάνε ούτε στonτηλέφωνο ούτε στα email. Η κατάθεση των χρημάτων έγινε μέσω τραπέζης. Τι θα μου προτείνατε να κάνω για την επιστροφή μου των χρημάτων ? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, seva123 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Το απόγευμα περίπου στις 18:00 μου κανανε κατάθεση στο λογαριασμό μου 580€ για μια αγορά laptop απο τις 15/4/20. Υπομονή πιστευω οτι όλοι θα πέρετε τα χρηματά σας. Έκανα εγγραφή πριν λίγο εδώ για να σας ενημερώσω να μην αγχώνεστε.

payment-transaction-third-party-full.pdf 28 kB · 25 downloads

Μας δουλευεις ρε κοπελια τι μας δειχνεις εδω?

Την δικη σου καταθεση που εκανες τον απριλιο μας την ποσταρεις οτι να σου εβαλαν μολις τωρα τα χρηματα στον λογαριασμο σου..?

Για γελια αυτο που ανεβασες πραγματικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Plito είπε

Καλησπέρα, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν μπορώ να επικοινωνήσω, δεν απαντάνε ούτε στonτηλέφωνο ούτε στα email. Η κατάθεση των χρημάτων έγινε μέσω τραπέζης. Τι θα μου προτείνατε να κάνω για την επιστροφή μου των χρημάτων ? Ευχαριστώ 

Να ζητήσετε ακύρωση της παραγγελίας και επιστροφή των χρημάτων σας. Στείλτε email. Αν του βρείτε και στο κινητό πιέστε και τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chris9oh9 είπε

Μίλησα μαζί του πιο πριν και κάπως το έφερε η κουβέντα και μου είπε πως ο αριθμός δεν είναι στο όνομα του αλλά τον χρησιμοποιεί τα τελευταία περίπου 3 χρονια

κατι για τις επιστροφες χρηματων σοβαρο εχει να πει απορω... εσενα τι σου ειπε? νιωθεις να σε καθησυχασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου τα έσκασε. Παίζει ρόλο που εμείς κάνουμε καταγγελίες και αμφισβητησεις εναντίον της MOBILEPOINT.GR ενώ η επωνυμία του μαγαζιού σύμφωνα με το ΓΕΜΗ (βάσει ΑΦΜ) είναι ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΣΕΛΛΟΥ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AnastasiouD1982 είπε

Πηρε κανενας λεφτα απο αγορα μεσω καρτας παιδια η ακομα οπως τα ξερουμε?

Πιστεύω αν τα παρει ένας, το ίδιο λεπτό θα τα πάρουν πολλοί διότι θα τρέξει μαζικό αρχείο. Άρα θα το πάρουμε πρέφα σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Polyurethanos είπε

Τώρα μου τα έσκασε. Παίζει ρόλο που εμείς κάνουμε καταγγελίες και αμφισβητησεις εναντίον της MOBILEPOINT.GR ενώ η επωνυμία του μαγαζιού σύμφωνα με το ΓΕΜΗ (βάσει ΑΦΜ) είναι ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΣΕΛΛΟΥ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ;;; 

τι εννοείς τώρα σου τα έσκασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AnastasiouD1982 είπε

Πηρε κανενας λεφτα απο αγορα μεσω καρτας παιδια η ακομα οπως τα ξερουμε?

Φίλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω... μέσω κάρτας τουλάχιστον και ειδικά απο refund επιστροφή δεν θα δείτε.... Από ότι φαίνεται του έχουν κλείσει τις πληρωμές με κάρτες .... δεν δουλεύει πλέον η συνδεση με την τράπεζα.... Αυτό δείχνει ότι κατά πάσα πιθανότητα η τράπεζα έχει καταγγείλει τη σύμβαση συνεργασίας. Επομένως ο μόνος τρόπος να δειτε επιστροφή στην κάρτα ειναι με αμφισβήτηση μέσω της εκδότριας τράπεζας της κάρτας... όπως έχουν πει και αλλοι περίπου 60 μέρες και λίγο παραπάνω αλλά εγγυημενη επιστροφή αν δεν έχεις παραλάβει το δέμα.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Polyurethanos είπε

Τώρα μου τα έσκασε. Παίζει ρόλο που εμείς κάνουμε καταγγελίες και αμφισβητησεις εναντίον της MOBILEPOINT.GR ενώ η επωνυμία του μαγαζιού σύμφωνα με το ΓΕΜΗ (βάσει ΑΦΜ) είναι ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΣΕΛΛΟΥ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ;;; 

Φιλε οταν κανεις καταγγελια δεν κανεις μονο στην επιχειρηση αλλα κ σε αυτον που ανοικει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannismav είπε

τι εννοείς τώρα σου τα έσκασε;

Έκανα την σύνδεση στο μυαλό μου. Γιατί σήμερα έκανα καταγγελία στην προστασία του καταναλωτή και έβαλα κατάστημα: MOBILEPOINT.GR ενώ η επωνυμία στο ΓΕΜΗ είναι ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΣΕΛΛΟΥ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ. Και αναρωτιέμαι αν παίζει ρόλο; αν δηλαδθοι καταγγελίες θα έχουν αντίκρισμα εκεί που πρέπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...