Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Χρόνια μέλος αλλά δεν ξέρεις να ψωνίζεις με ασφάλεια και πιο μαγαζί να επιλέγεις. Δεν έμαθες τίποτα από τα δύο άλλα κανόνια που έγιναν θέμα εδώ; Δεν έχω τίποτα μαζί σου. Αναπαράγω αυτά που έλεγαν τόσες μέρες τα παλιά μέλη στα καινούρια. Αλλά όταν την πάθει ένας παλιός είναι απλά μια μέρα σαν τις άλλες απ ότι φαίνεται.

αγαπητέ φίλε σωτήρη

δεν παίζει κανένα ρόλο αν είσαι νέος η παλιός σε ένα χώρο είτε αυτός είναι μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα είτε η εργασία σου

αυτό που παίζει ρόλο είναι οι γνώσεις και η εμπειρία που έχεις σε ένα αντικείμενο ειδικά αν είναι η δουλειά σου

αυτό ισχύει για αυτούς που γνωρίζουν από την τεχνολογία , για τους νομικούς/δικηγόρους , για τους φοροτεχνικούς , κτλ..

ο καθένας γνωρίζει το αντικείμενο της εργασίας τους

π.χ εγώ που ήμουν χρόνια πληροφορικός (πληροφορικάριος) και είμαι γεννημένος το 72 τα χρόνια που υπήρχε η ανάπτυξη με την πληροφορική και τεχνολογία και έχω πράγματα που τα βλέπεις μόνο σε μουσείο (για αυτό με θεωρούν ως είδος προς εξαφάνιση κάτι σαν τους δεινοσαύρους στην δουλειά μου και με φωνάζουν δεινόσαυρο)

έτσι οφείλεις να ακούσεις αυτόν τον άνθρωπο που έχει τις γνώσεις / εμπειρία επειδή είναι η δουλειά του / το αντικείμενο του

και να πράξεις είτε όπως έχει πει και είναι σωστό είτε όπως εσύ νομίζεις

λάθη κάνουν όλοι γιατί μην ξεχνάς είμαστε άνθρωποι δεν είμαστε θεός για να είμαστε αλάθητοι/τέλειοι

το ζήτημα είναι να μαθαίνεις από τα λάθη σου και να μην τα επαναλαμβάνεις

πράγμα που αν κάτσεις και ξεσκονίσεις όλα τα θέματα που έχουν ανοίξει κατά καιρούς εδώ και σε άλλες ιστοσελίδες ειλικρινά θα φρικάρεις

ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο .... είμαι που δουλεύω ως υπάλληλος σε μια εταιρεία και βγάζω ένα καλό μισθό ενώ θα μπορούσα να έχω κάνει κάτι σαν αυτούς και τώρα να ήμουν κάπου μακριά σε εξωτικά μέρη και να απολαμβάνω τον τροπικό ήλιο και την θάλασσα και να μην με νοιάζει τίποτα...(βέβαια αν είσαι τίμιος και σωστός επαγγελματίας δύσκολο θα το κάνεις αυτό δεν αντέχεις)

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάποιος Λάζαρος Σιώζος (;) έχει φτιάξει μια συνομιλία στο messenger για το θέμα και δεν έχει κάνει σε κανέναν άλλο εντύπωση ότι στο προφίλ του στο Facebook έχει δύο διαφορετικά ανδρικά ονόματα, ως φύλο έχει γυναίκα και μια φώτο προφίλ σαν σκίτσο καταζητουμενου του FBI;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, zeyno είπε

εμένα πάντως το ΙΚΕ είναι αυτό που μου βαράει το "καμπανάκι" μέσα στο κεφάλι μου να μην τους προτιμήσω

σαφώς μπορεί να κάνω λάθος και να είναι σωστοί και τίμιοι επαγγελματίες

αυτό το έχετε διαβάσει? https://www.sportime.gr/extratime/koinonia/megali-apati-me-agora-smartphones-apo-gnosti-istoselida/

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Polyurethanos είπε

Κάποιος Λάζαρος Σιώζος (;) έχει φτιάξει μια συνομιλία στο messenger για το θέμα και δεν έχει κάνει σε κανέναν άλλο εντύπωση ότι στο προφίλ του στο Facebook έχει δύο διαφορετικά ανδρικά ονόματα, ως φύλο έχει γυναίκα και μια φώτο προφίλ σαν σκίτσο καταζητουμενου του FBI;

Εμένα μου έκανε. Ενώ τον βρήκα εν τέλει δεν έστειλα αίτημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, ikorolis είπε

αγαπητέ φίλε σωτήρη

δεν παίζει κανένα ρόλο αν είσαι νέος η παλιός σε ένα χώρο είτε αυτός είναι μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα είτε η εργασία σου

αυτό που παίζει ρόλο είναι οι γνώσεις και η εμπειρία που έχεις σε ένα αντικείμενο ειδικά αν είναι η δουλειά σου

π.χ εγώ που ήμουν χρόνια πληροφορικός (πληροφορικάριος) και είμαι γεννημένος 72 τα χρόνια που υπήρχε η ανάπτυξη με την πληροφορική και τεχνολογία και έχω πράγματα που τα βλέπεις μόνο σε μουσείο (για αυτό με θεωρούν ως είδος προς εξαφάνιση κάτι σαν τους δεινοσαύρους στην δουλειά μου και με φωνάζουν δεινόσαυρο)

έτσι οφείλεις να ακούσεις αυτόν τον άνθρωπο που έχει τις γνώσεις / εμπειρία επειδή είναι η δουλειά του / το αντικείμενο του

και να πράξεις είτε όπως έχει πει και είναι σωστό είτε όπως εσύ νομίζεις

λάθη κάνουν όλοι γιατί μην ξεχνάς είμαστε άνθρωποι δεν είμαστε θεός για να είμαστε αλάθητοι/τέλειοι

το ζήτημα είναι να μαθαίνεις από τα λάθη σου και να μην τα επαναλαμβάνεις

πράγμα που αν κάτσεις και ξεσκονίσεις όλα τα θέματα που έχουν ανοίξει κατά καιρούς εδώ και σε άλλες ιστοσελίδες ειλικρινά θα φρικάρεις

ώρες ώρες σκέφτομαι πόσο .... είμαι που δουλεύω ως υπάλληλος σε μια εταιρεία και βγάζω ένα καλό μισθό ενώ θα μπορούσα να έχω κάνει κάτι σαν αυτούς και τώρα να ήμουν κάπου μακριά σε εξωτικά μέρη και να απολαμβάνω τον τροπικό ήλιο και την θάλασσα και να μην με νοιάζει τίποτα.

Μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει επαρκώς τη συζήτηση. Το μόνο που πρόσφεραν οι παλιοί πλην ελαχίστων ήταν κρητική, απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς, κατηγορίες και πάνω απ όλα την αυθεντία τους που στην πραγματικότητα είναι τσάμπα μαγκιές. Γι αυτό και οι admin έχουν πάνω πάνω ένα κατεβατό. Κατηγορούν τους ανθρώπους που συνεισφέρουν την εμπειρία τους για τρολ και στην πραγματικότητα οι μόνοι που έχουν τρολάρει και συνεχίζουν να το κάνουν είναι οι ίδιοι. Είμαστε της ίδιας κλάσης οπότε φαντάζομαι θα με καταλάβεις. Ηλικιακά μιλάω. Καλό βράδυ. Αύριο ξημερώνει μια νέα μέρα, ας ελπίσουμε να είναι διαφορετική από ότι έχουμε συνηθίσει.

Επεξ/σία από sotirisHD
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Polyurethanos είπε

Κάποιος Λάζαρος Σιώζος (;) έχει φτιάξει μια συνομιλία στο messenger για το θέμα και δεν έχει κάνει σε κανέναν άλλο εντύπωση ότι στο προφίλ του στο Facebook έχει δύο διαφορετικά ανδρικά ονόματα, ως φύλο έχει γυναίκα και μια φώτο προφίλ σαν σκίτσο καταζητουμενου του FBI;

Κι εγώ μπορεί να είχα προφίλ στο φβ με όνομα "τυχάρπαστη μαριονέτα" και φώτο της μαρσελού από τα φοιτητικά της χρόνια.
Αυτό τι σημαίνει;
Εγώ βλέπω ότι ο τύπος προσπαθεί να βοηθήσει και να οργανώσει μια ομαδική μήνυση.
Τι ύποπτο βλέπεις εσύ σ'αυτό;

Υ.Γ: Σύμφωνα μ'αυτά που βλέπω να λέει εδώ,δεν είμαι στην ομαδική.

Επεξ/σία από leftpc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει επαρκώς τη συζήτηση. Το μόνο που πρόσφεραν οι παλιοί πλην ελαχίστων ήταν κρητική, απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς, κατηγορίες και πάνω απ όλα την αυθεντία τους που στην πραγματικότητα είναι τσάμπα μαγκιές. Γι αυτό και οι admin έχουν πάνω πάνω ένα κατεβατό. Κατηγορούν τους ανθρώπους που συνεισφέρουν την εμπειρία τους για τρολ και στην πραγματικότητα οι μόνοι που έχουν τρολάρει και συνεχίζουν να το κάνουν είναι οι ίδιοι. Είμαστε της ίδιας κλάσης οπότε φαντάζομαι θα με καταλάβει. Ηλικιακά μιλάω. Καλό βράδυ. Αύριο ξημερώνει μια νέα μέρα, ας ελπίσουμε να είναι διαφορετική από ότι έχουμε συνηθίσει.

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου

οι λόγοι που το κάνω είναι αυτοί που αναφέρθηκα σε προηγούμενο μου μήνυμα

έχω παρακολουθήσει όλα τα θέματα που έχουν δημοσιευτεί στο διαδίκτυο και αφορούν κάποιο κατάστημα

σε όλα γίνονται τα ίδια λάθη (επαναλαμβανόμενα) από τους πελάτες του εκάστοτε καταστήματος

σε όλα γίνονται αυτό που γίνεται και εδώ οι μισοί να λένε ότι έχουν παραλάβει το προιόν που έχουν παραγγείλει και να ανεβάζουν φωτογραφίες προιόντων/παραστατικών και οι άλλοι μισοί να τους αποκαλούν ψεύτες/απατεώνες/βαλτούς κτλ...

η ιστορία επαναλαμβάνεται και θα επαναλαμβάνεται για πάρα πολλά χρόνια αγαπητέ μου φίλε

έως να μάθουμε να ψωνίζουμε με ασφάλεια από το διαδίκτυο

έως να μάθουμε ότι δεν ζούμε σε έναν όμορφο - αγγελικά πλασμένο κόσμο αλλά ο πραγματικός/αληθινός κόσμος μπορεί να γίνει επικίνδυνος

έως να μάθουμε τι πρέπει να κάνουμε σε περίπτωση που συμβεί και σε εμάς κάτι που δεν πρέπει.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ikorolis είπε

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου

οι λόγοι που το κάνω είναι αυτοί που αναφέρθηκα σε προηγούμενο μου μήνυμα

επίσης να σου επισημάνω ότι και εγώ νέος είμαι στο insomnia.gr (καθώς γράφτηκα μετά από παρότρυνση συναδέλφου (δεν ήθελα να γραφτώ σε ιστοσελίδα) και μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει που έχω πατήσει την εγγραφή ώρες ώρες σκέφτομαι να τον διαγράψω τον λογαριασμό μου.

Αν κατάλαβες από αυτά που διάβασες ότι το μνμ ήταν επί προσωπικού. οκ. Σε έκρινα λάθος σου ζητώ συγνώμη. Η συζήτηση είναι ατελέσφορη, προτιμώ να ασχοληθώ με την ουσία του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να δω αν αυριο δεν επιστραφουν τα χρηματα τι θα πουν οι ιδιοκτητες και ο κυρ γιωργης. ευελπιστω απλα η τραπεζα λογο φορτου και των ημερων να αργησε να δειξει τημ κινηση. αλλα εχουν περασει ηδη 4 εργασιμες παμε για 5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, sotirisHD είπε

Αν κατάλαβες από αυτά που διάβασες ότι το μνμ ήταν επί προσωπικού. οκ. Σε έκρινα λάθος σου ζητώ συγνώμη. Η συζήτηση είναι ατελέσφορη, προτιμώ να ασχοληθώ με την ουσία του θέματος.

δες την διόρθωση του μηνύματος μου

και θα καταλάβεις αν το έλαβα εκ του προσωπικού ή όχι

ποτέ μου δεν λαμβάνω κάτι εκ του προσωπικού φίλε μου δεν έχω να χωρίσω με κάποιον τίποτα

απόψεις/σχόλια/ιδέες ανταλλάζουμε τίποτα παραπάνω/λιγότερο.

1 λεπτό πριν, aekr21thenew είπε

θελω να δω αν αυριο δεν επιστραφουν τα χρηματα τι θα πουν οι ιδιοκτητες και ο κυρ γιωργης. ευελπιστω απλα η τραπεζα λογο φορτου και των ημερων να αργησε να δειξει τημ κινηση. αλλα εχουν περασει ηδη 4 εργασιμες παμε για 5!

εδώ να προσθέσω ότι και οι τέσσερις τράπεζες (Εθνική - Πειραιώς - Eurobank - Alpha Bank) αντιμετωπίζουν θέματα με τα συστήματα τους (διπλές ή παραπάνω χρεώσεις σε πελάτες τους)

με ότι σημαίνει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας τα λέγαμε και δεν μας πιστεύατε κάποιοι που σας έκλεψαν (την έχω πατήσει και εγώ παλιότερα)

Όσοι σας καθησύχασαν με διάφορους τρόπους αγόραζαν χρόνο και έθαβαν τα ποστ μας.

Ποιος θα κάτσει να διαβάσει άπειρα μνμτ? (έλεος) Τι άλλο να κάνουμε; φίδια να λούσουμε; σπαθιά να καταπιούμε; 

 

Επεξ/σία από dkstopo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τράπεζες είναι οι ειδικοί να χειριστούν αυτο το θεμα και έχουν και τους δικηγόρους να το κάνουν. Πέρα απο τα δεκα λεπτά που θα κάνει να καταθέσετε μια αμφισβήτηση συναλλαγής της καρτας στην τράπεζα σας είναι και το πιο αποτελεσματικό όπλο να ασκήσετε πίεση στην καθε κυρια σοφια ή στον καθε κυρ γιωργο γιατι οταν η τραπεζα νιωθει οτι φουσκωνει το ανοιγμα και ενδεχεται να βαλει τα λεφτα απο την τσεπη της θα κινηθει αποτελεσματικοτερα απο οποιαδήποτε πίεση μπορείτε να ασκήσετε εσεις.  Βασικά δεν αξίζει καν να παρακολουθείτε τις δικαιολογίες του κάθε κυρ γιωργου και δεν σας ενδιαφέρει τίποτε αλλο εκτος απο το να κατοχυρώσετε τα λεφτά σας. Ούτε είναι δικό σας πρόβλημα αν στράβωσε ο προμηθευτής, αν δεν εχουν υπαλλήλους, αν παρέλαβε κάποιος άλλος κτλ. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε ενα παιδι την cardlink αν μπορει καποιος ( στην δικια μας περιπτωη το mobilepoint ) αν μπορεις να εκτελεσεις την διαδικασια του refund χωρις να υπαρχουν τα απαραιτητα χρήματα στον λογαριασμο του και του ειπαν οχι. Μονο αν υπαρχουν τα χρηματα εκτελειται η διαδικασια. Επισης στο ιδιο ατομο του ειχαν επιβεβαιωσει οτι το tx id ειναι εγκυρο.

Το παιδι μου φαινεται πολυ εγκυρο , τωρα τι να σας πω. 

Ειναι κι αυτος στο φορουμ, μιλησαμε στην ομαδικη στο μεσσεντζερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

δες την διόρθωση του μηνύματος μου

και θα καταλάβεις αν το έλαβα εκ του προσωπικού ή όχι

ποτέ μου δεν λαμβάνω κάτι εκ του προσωπικού φίλε μου δεν έχω να χωρίσω με κάποιον τίποτα

απόψεις/σχόλια/ιδέες ανταλλάζουμε τίποτα παραπάνω/λιγότερο.

Επειδή δεν ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά πλασμένο και ζούμε στην πραγματικότητα, υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετωπίζουν ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα. Αυτό που προέχει είναι να βοηθήσει όποιος μπορεί και όσο μπορεί, αυτόν τον κόσμο να βρει λύση στο άμεσο πρόβλημά του. Η επιμόρφωση μπορεί να περιμένει και η κρητική δεν προσφέρει τίποτα. Μόνο βαραίνει το νήμα όπως λένε οι παλιοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...