Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Konstantina1234 είπε

Μέχρι στιγμής έχουμε επιστροφές μονο σε αυτους που πλήρωσαν με τραπεζική κατάθεση...

Οι υπόλοιποι που κάναμε αγορές με καρτα;  Πιστεύετε να τα δούμε τις επόμενες μερες ή θα πάρει χρονο ολη αυτή η διαδικασία; 

Χλωμο το βλεπω συντομα να τα δουμε. Ωστοσο μεσω της αμφισβητησης ειναι βεβαιο οτι θα τα δουμε. Κ αφου μας προτρεπει κ το καταστημα. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tartaki είπε

Χλωμο το βλεπω συντομα να τα δουμε. Ωστοσο μεσω της αμφισβητησης ειναι βεβαιο οτι θα τα δουμε. Κ αφου μας προτρεπει κ το καταστημα. .

Δηλαδη μας προτρεπει το καταστημα να κανουμε αμφισβητηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gregor38 είπε

Δηλαδη μας προτρεπει το καταστημα να κανουμε αμφισβητηση??

Εμενα μου ηρθε ενα μειλ που ελεγε για να δω τα χρηματα μου πιο συντομα, να κανω αμφισβητηση συναλλαγης, περιεγραφε τη διαδικασια κτλ κτλ. Αυτο αφορα καρτες μονο  βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους παθών και εγω....εχω πληρωσει με χρεωστικη της Εθνικης μου εστειλαν αποδεικτικο συναλλαγης για επιστροφη χρηματων που αναφερεται στην δικη μου πληρωμη (δηλαδη μουφα)....εννοειται οτι δεν επεστραφησαν τα λεφτα και εχουν περασει πανω απο τρια 24ωρα....προσωπικα πιστευω οτι τα χασαμε τα λεφτα.Απο το καταλαβα το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι αμφισβητηση στην δικη μας τραπεζα και απλα περιμενουμε.

 

1 λεπτό πριν, tartaki είπε

Εμενα μου ηρθε ενα μειλ που ελεγε για να δω τα χρηματα μου πιο συντομα, να κανω αμφισβητηση συναλλαγης, περιεγραφε τη διαδικασια κτλ κτλ. Αυτο αφορα καρτες μονο  βεβαια.

Την εκανες ηλεκτρονικα η πηγες τραπεζα?και σε πια τραπεζα αναφερεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gregor38 είπε

καλησπερα σε ολους παθών και εγω....εχω πληρωσει με χρεωστικη της Εθνικης μου εστειλαν αποδεικτικο συναλλαγης για επιστροφη χρηματων που αναφερεται στην δικη μου πληρωμη (δηλαδη μουφα)....εννοειται οτι δεν επεστραφησαν τα λεφτα και εχουν περασει πανω απο τρια 24ωρα....προσωπικα πιστευω οτι τα χασαμε τα λεφτα.Απο το καταλαβα το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι αμφισβητηση στην δικη μας τραπεζα και απλα περιμενουμε.

Την εκανες ηλεκτρονικα η πηγες τραπεζα?και σε πια τραπεζα αναφερεσαι?

Για την ώρα περιμένω αυριο να μου στείλουν τη φόρμα. Δεν αναφέρομαι σε εθνικη ωστόσο, απ οσο διάβασα χτες στα σχόλια για εθνική πρεπει να πας στο καταστημα να γίνει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα.

κ εγώ παθούσα.

μπορεί κάποιος να ξαναγράψει το κινητό που λέτε γιατί δεν μπορώ να το βρω μήπως και καταφέρω κάτι κ εγώ;;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, toniaspi είπε

Καλησπέρα και απο μένα.

κ εγώ παθούσα.

μπορεί κάποιος να ξαναγράψει το κινητό που λέτε γιατί δεν μπορώ να το βρω μήπως και καταφέρω κάτι κ εγώ;;

Ευχαριστώ.

Έχει ειπωθεί οτι το κινητό δεν το δινουμε δημόσια... Αν κάποιος το ξέρει καλύτερα να σου στείλει μνμ

Επεξ/σία από tartaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και παλι. Ηρθε και σε μενα το μειλ απο mobilepoint  να κανω αμφισβητηση αλλα μας λενε να γραψουμε οτι καναμε εμεις την ακυρωση της παραγγελιας... τεσπα εγω εκανα σημερα το πρωι αμφισβητηση της συναλλαγης , μυνηση - εστειλα και μειλ καταγγελιας στην ''προστασια του καταναλωτη'' καθως τηλεφωνικα μου ειπαν δεν γινεται καταγγελια.

Ας μπουν τα χρηματα και σε 2 μηνες - αρκει να μπουν και να μην τα χασουμε και ελπιζω το παθημα να μας γινει μαθημα.

Υπομονη παιδες και καλο κουραγιο..

 

**Επειδη η χρεωστικη μου ληγει τον Ιουλιο εκανα και ακυρωση της καρτας γιατι ετσι κ αλλιως θα επρεπε να βγαλω καινουρια. Αν τελικα μπουν τα χρηματα πως θα εμφανιστουν στη καινουρια μου καρτα? Ξερει καποιος να μου απαντησει σχετικα με αυτο?

Επεξ/σία από akridas47
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akridas47 είπε

Καλησπερα και παλι. Ηρθε και σε μενα το μειλ απο mobilepoint  να κανω αμφισβητηση αλλα μας λενε να γραψουμε οτι καναμε εμεις την ακυρωση της παραγγελιας... τεσπα εγω εκανα σημερα το πρωι αμφισβητηση της συναλλαγης , μυνηση - εστειλα και μειλ καταγγελιας στην ''προστασια του καταναλωτη'' καθως τηλεφωνικα μου ειπαν δεν γινεται καταγγελια.

Ας μπουν τα χρηματα και σε 2 μηνες - αρκει να μπουν και να μην τα χασουμε και ελπιζω το παθημα να μας γινει μαθημα.

Υπομονη παιδες και καλο κουραγιο..

Το ιδιο ακριβως εκανα κ εγω σημερα φιλε μου μπραβο σου!

Αυτο ακριβως πρεπει να κανουμε ολοι μας οσοι εχουμε εξαπατηθει απο την εταιρια Mobilepoint.

Γιαυτο μην καθεστε απο εδω μεσα να βγαλετε ακρη κ ουτε θα σας επιστρεψει κανεις τα λεφτα αν δεν κινηθειτε εσεις η ιδιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι πως κι εμενα το email αυτο με ανησυχησε καπως (απο την αλλη λεω , οκ εχουμε μια ελπιδα) από την άποψη οτι θέλουν να γράψουμε οτι εμείς προβήκαμε σε ακύρωση της συναλλαγης.. Ίσως έχουν κάποιο συμφέρον ως προς τα μάτια της τράπεζας για να μη φανούν τελείως αναξιόπιστοι κ διακοπεί η συνεργασία τους με την τράπεζα... Τι να πω. Όπως και να έχει νομίζω οτι καλύτερα να γράψουμε τα πράγματα ως έχουν.. Έτσι κι αλλιώς αν όντως ηταν ατυχία τους και κακός χειρισμός, ευκαιρία να τα βελτιώσουν βλέποντας τις συνεπειες

Επεξ/σία από tartaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σήμερα κατά τις 20:00 μου ήρθε και έναν το email από την mobilepoint, με την λύση της αμφισβήτησης συναλλαγής που πρώτοι εδώ το είχατε πει, χθες είχε πάρει η κοπέλα μου τηλ. την Alpha Bank για να κάνουμε την αμφισβήτηση και περιμένουμε να μας στείλουν την αίτηση ηλεκτρονικά για να την στείλουμε, λοιπόν μετά από το email ξανά περνώ τηλ. την Alpha και τους λέω για το email που έστειλαν, μου είπαν να τους στείλω όπως και έκανα με email, το κείμενο που έστειλε η mobilepoint, το περιβόητο word και όλη την επικοινωνία που έκανα με την mobile μέσω email, αφού κάνω και την αμφισβήτηση θα περιμένω πάνω από μήνα και αν θα τα πάρω πίσω, την Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στον Συνήγορο και μήνυση, αυτά...και ο Θεος βοηθός

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vassilios75 είπε

Καλησπέρα, σήμερα κατά τις 20:00 μου ήρθε και έναν το email από την mobilepoint, με την λύση της αμφισβήτησης συναλλαγής που πρώτοι εδώ το είχατε πει, χθες είχε πάρει η κοπέλα μου τηλ. την Alpha Bank για να κάνουμε την αμφισβήτηση και περιμένουμε να μας στείλουν την αίτηση ηλεκτρονικά για να την στείλουμε, λοιπόν μετά από το email ξανά περνώ τηλ. την Alpha και τους λέω για το email που έστειλαν, μου είπαν να τους στείλω όπως και έκανα με email, το κείμενο που έστειλε η mobilepoint, το περιβόητο word και όλη την επικοινωνία που έκανα με την mobile μέσω email, αφού κάνω και την αμφισβήτηση θα περιμένω πάνω από μήνα και αν θα τα πάρω πίσω, την Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στον Συνήγορο και μήνυση, αυτά...και ο Θεος βοηθός

Φιλε μου ειναι υποχρεωσει τις τραπεζας στην οποια εκανες αμφισβητηση συναλλαγης να στα επιστρεψει η ιδια η τραπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Ειμαι και εγω ενας απο αυτους που παρηγγειλαν απο το Mobile point ενα κινητο στης 24/04/2020... φυσικα και δεν εχω λαβει τιποτα και φυσικα και δεν εχω λαβει ουτε τα χρηματα μου πισω ακομα ακομα και αν ακυρωσαν απο μονοι τους την παραγγελια και μου εστειλαν και το συγκεκριμενο "αποδεικτικο" επιστροφης χρηματων... Εγω προσωπικα την πληρωμη την εκανα με ρεβολουτ και οχι με καταθεση αλλα με κανονικη πληρωμη με καρτα... Εχω ηδη κανει αμφισβητηση συναλλαγης και εχω μιλησει σε live chat και με εχουν καθησυχασει οι αρμοδιοι απο την τραπεζα... Ωστοσο ειμαι ακομα αγχωμενος και φοβαμαι οτι οντως εχουμε μπλεξει με απατεωνες... Εχω ηδη κανει και καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη αλλα ακομα αναμονη. Μηπως υπαρχει κανενας αλλος που πληρωσε με revolut και γνωριζει μηπως παιρνει πιο πολυ η διαδιακασια στα refunds? 2 email μου εστειλαν απο mobile point να μου πουν οτι εχουν στειλει τα χρηματα αλλα ακομα τιποτα και ειμαι στην 4η εργασιμη.... Τι να πω υπομονη σε ολους και μακαρι να τελειωσει ολο αυτο αισια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jianis είπε

Κι εγώ έχω κάνει αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα μεσω κατάθεσης και δεν μου απανταγαν για μια εβδομάδα ώσπου μου είπαν να στείλω email το λογαριασμό μου για επιστροφή χρημάτων. Υπάρχει κάποιος μέχρι στιγμή που να του έχουν επιστρέψει τα χρήματα πίσω; Επίσης σε όποιον του επιστρέφουν χρήματα θα βοηθαγε να το γράψει σαν σχόλιο εδώ. Επίσης αν κάναμε όλοι καταγγελία θα βγάζαμε άκρη.

Σήμερα μου έγινε επιστροφή χρημάτων, η παραγγελία μου έγινε 27-04  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...