Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι έγγραφο word αλλά είναι το κείμενο είναι αντεγραμμένο από κάπου.

Όπως βλέπεις έχει εντολές Java τις οποίες και ξέχασαν να αφαιρέσουν ή προφανώς δεν έχουν ιδεά απο τεχνολογία.  😁

Επεξ/σία από HaraBug
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, mpampisaloniki είπε

Είδες τα  χρήματα στον λογαριασμό σου μέσα η μόνο το email που σου έστειλαν;Τώρα το είδα οκ έκανες κατάθεση,το πρόβλημα είναι με τις κάρτες.

Και το αποδεικτικο και πηγα στο λογαριασμο και ειδα οτι μπηκαν. Ναι με καταθεση. Με τις καρτες πρεπει να ειναι πιο συνθετη η κατασταση. Δεν γνωριζω κ δεν μπορω να εκφερω γνωμη τι γινεται με τις καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, HaraBug είπε

Είναι έγγραφο word αλλά είναι το κείμενο είναι αντεγραμμένο από κάπου.

Όπως βλέπεις έχει εντολές Java τις οποίες και ξέχασαν να αφαιρέσουν ή προφανώς δεν έχουν ιδεά απο τεχνολογία.  😁

Ειναι αποδεικτικο μεταφορας απο την μια τραπεζα στην αλλη κ φαινεται καθαρα αυτο.

Απλα θα περιμενω μεχρι την δευτερα να τα δω κ στον λογαριασμο να φανουν.

Μετα θα το ποσταρω εδω δεν εχω θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Eleftheria1012 είπε

Και το αποδεικτικο και πηγα στο λογαριασμο και ειδα οτι μπηκαν. Ναι με καταθεση. Με τις καρτες πρεπει να ειναι πιο συνθετη η κατασταση. Δεν γνωριζω κ δεν μπορω να εκφερω γνωμη τι γινεται με τις καρτες.

Δηλαδή δεν χρειάστηκε να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα που συνεργάζεσαι; Επειδή κι εγώ η αλήθεια περίμενα να δω τι θα γίνει χθες για να πάω την Δευτέρα να κάνω αμφισβήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gianfil86 είπε

Εχει σκεφτεί κανείς το ενδεχόμενο να έχουν Φαει αυτοί πιστόλι απο τον ίδιο τον προμηθευτή τους και για αυτο να έχει γίνει όλο αυτό?

Και γιατι αυτο να αφορά τον καθε ενα απο τους πελατες τους; Συνεταιροι ειναι ή επελεξαν αυτοι τον προμηθευτη και τους ορους συνεργασιας;

Ειμαστε σοβαροι;

15 λεπτά πριν, narcotic81 είπε

Δηλαδή δεν χρειάστηκε να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα που συνεργάζεσαι; Επειδή κι εγώ η αλήθεια περίμενα να δω τι θα γίνει χθες για να πάω την Δευτέρα να κάνω αμφισβήτηση.

Το οτι υπαρχουν ακομη ατομα που περιμενουν να λυθει το θεμα μονο του με ξεπερνα παντως!
 

ΔΕΝ θα γινει τιποτε για τους περισσοτερους. Ξεκαθαρο αυτο. Καποιοι λιγοι που θα πιεσουν πολυ και σωστα θα παρουν ισως τα χρηματα πισω.


Τους καποιους που κερδισαν το Λοττο και πηραν τα χρηματα πισω στο τσακα τσακα προσωπικα τους φοβαμαι περισσοτερο. Γνωμη μου.

 

 

1 ώρα πριν, HaraBug είπε

Και εγω έχω αποδεικτικό από τις 12/05 για Refund αλλά τα χρήματα χάθηκαν στο δρόμο.... 

Ξερεις ποσα «αποδεικτικα» refund μπορω να σου φτιαξω μεσα σε 10 λεπτα;

Μου αρεσει που δεχονται διαφοροι ως αυθεντικα εγγραφα απο .... Word...!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Και γιατι αυτο να αφορά τον καθε ενα απο τους πελατες τους; Συνεταιροι ειναι ή επελεξαν αυτοι τον προμηθευτη και τους ορους συνεργασιας;

Ειμαστε σοβαροι;

Το οτι υπαρχουν ακομη ατομα που περιμενουν να λυθει το θεμα μονο του με ξεπερνα παντως!
 

ΔΕΝ θα γινει τιποτε για τους περισσοτερους. Ξεκαθαρο αυτο. Καποιοι λιγοι που θα πιεσουν πολυ και σωστα θα παρουν ισως τα χρηματα πισω.


Τους καποιους που κερδισαν το Λοττο και πηραν τα χρηματα πισω στο τσακα τσακα προσωπικα τους φοβαμαι περισσοτερο. Γνωμη μου.

Καταθέσεις έγιναν,αυτό είναι 100% επιβεβαιωμένο αλλά μόνο σε όσους πλήρωσαν μέσω λογαριασμου.σε κάρτες ακόμα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Και γιατι αυτο να αφορά τον καθε ενα απο τους πελατες τους; Συνεταιροι ειναι ή επελεξαν αυτοι τον προμηθευτη και τους ορους συνεργασιας;

Ειμαστε σοβαροι;

Το οτι υπαρχουν ακομη ατομα που περιμενουν να λυθει το θεμα μονο του με ξεπερνα παντως!
 

ΔΕΝ θα γινει τιποτε για τους περισσοτερους. Ξεκαθαρο αυτο. Καποιοι λιγοι που θα πιεσουν πολυ και σωστα θα παρουν ισως τα χρηματα πισω.


Τους καποιους που κερδισαν το Λοττο και πηραν τα χρηματα πισω στο τσακα τσακα προσωπικα τους φοβαμαι περισσοτερο. Γνωμη μου.

 Έχω ξανακάνει αμφισβήτηση για παραγγελία από άλλο κατάστημα και τα χρήματα μου επιστράφηκαν σε 3 μέρες (Παρασκευή -> Τετάρτη) όπως και με είχαν διαβεβαιώσει στην τράπεζα όταν είχα πάει να κάνω την αμφισβήτηση. Γι'αυτό και δεν αγχώνομαι τόσο πολύ. Αν δεν γίνει κάτι ως τη Δευτέρα το μεσημέρι θα κάνω προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mpampisaloniki είπε

Καταθέσεις έγιναν,αυτό είναι 100% επιβεβαιωμένο αλλά μόνο σε όσους πλήρωσαν μέσω λογαριασμου.σε κάρτες ακόμα τίποτα.

Ποσες καταθεσεις σε σχεση με τους παθοντες; 
 

Σε καρτες ΔΕΝ θα επιστραφει τιποτε. Οτι επιστρεψει η τραπεζα σε οσους το κυνηγησουν.
 
Το ανελυσα αυτο το γεγονος προηγουμενως. Οποιος θελει μπορει να σκεφτει και να κρινει.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, narcotic81 είπε

 Έχω ξανακάνει αμφισβήτηση για παραγγελία από άλλο κατάστημα και τα χρήματα μου επιστράφηκαν σε 3 μέρες (Παρασκευή -> Τετάρτη) όπως και με είχαν διαβεβαιώσει στην τράπεζα όταν είχα πάει να κάνω την αμφισβήτηση. Γι'αυτό και δεν αγχώνομαι τόσο πολύ. Αν δεν γίνει κάτι ως τη Δευτέρα το μεσημέρι θα κάνω προφανώς.

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο περισσότερο. Τι έγινε με εκείνη την παραγγελία, την ακύρωσες; Δεν παράλαβες; Γιατί χρειάστηκε να κάνεις αμφισβήτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες αληθεια τωρα! τι περιμενετε δηλαδη? να περασει και αλλος χρονος??? ο αλλος λεει περιμενει να παει Δευτερα για να κανει αμφισβητηση μηπως μπουν τα λεφτα!! ΧΘΕΣ κανε αμφισβητηση οχι σε 3 μερες! και καταγγελια και οποιαδηποτε αλλη ενεργεια χρειαστει με αυτους που μπλεξαμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Το οτι υπαρχουν ακομη ατομα που περιμενουν να λυθει το θεμα μονο του με ξεπερνα παντως!

Κάποιοι από εμας εργαζόμαστε και δεν έχουμε όλοι χρόνο να τρέχουμε στις τράπεζες για να πάρουμε πίσω τα δικά ΜΑΣ χρήματα τα οποία κάποιοι πήραν με παραπλάνηση. Αν εσύ έχεις άπλετο χρόνο να τρέχεις λόγω αναξιοπιστίας κάποιου κατασήματος, μπράβο σου. Όμως εγώ απαιτώ να μου επιστραφούν τα λεφτά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο τα πήραν. Είναι απολύτως λογικό και νόμιμο. 

 

20 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ξερεις ποσα «αποδεικτικα» refund μπορω να σου φτιαξω μεσα σε 10 λεπτα;

Μπράβο σου αν μπορείς αλλά μόνο οι ανόητοι το κάνουν καθώς υπάρχουν και νομικές κυρώσεις.  😉

Και ειδικότερα σε αυτή την περίπτωση που έχει βουίξει ο κόσμος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HaraBug είπε

Κάποιοι από εμας εργαζόμαστε και δεν έχουμε όλοι χρόνο να τρέχουμε στις τράπεζες για να πάρουμε πίσω τα δικά ΜΑΣ χρήματα τα οποία κάποιοι πήραν με παραπλάνηση. Αν εσύ έχεις άπλετο χρόνο να τρέχεις λόγω αναξιοπιστίας κάποιου κατασήματος, μπράβο σου. Όμως εγώ απαιτώ να μου επιστραφούν τα λεφτά με τον ίδιο ακριβώς τρόπο τα πήραν. Είναι απολύτως λογικό και νόμιμο. 

Μπράβο σου αν μπορείς αλλά μόνο οι ανόητοι το κάνουν καθώς υπάρχουν και νομικές κυρώσεις.  😉

Και ειδικότερα σε αυτή την περίπτωση που έχει βουίξει ο κόσμος. 

Σαφως και δεν θελω να τρεχω αλλα μετα απο ολα αυτα ή θα παλεψεις για να παρεις τα χρηματα σου ή θα τα χασεις περιμενοντας. Δικα σου ειναι εσυ αποφασιζεις.

Για τα «αποδεικτικα» παλι δεν ειμαι εγω που θεωρω γνησια τα παιδικα εγγραφα του word που στελνονται ή και παρουσιαζονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση: Όσοι ειπατε να κανετε αμφισβητηση συυναλλαγης Alpha bank τηλεφωνικα, μπορειτε να μου πειτε μετα απο ποσο καιρο σας εστειλαν την φορμα για την αμφισβητηση; Απο προχτες τους ζηταω, τους ξαναπήρα χτες, και τις δυο φορες μου λενε αυριο θα το δειτε στο email σας... πφφ εχω βαρεθει  να μιλαω με τραπεζες με αυτο το πραγμα,..

επισης εκτος απο τη φόρμα πρεπει να τους στειλω και τα email? (οταν η φορμα ερθει)

Επεξ/σία από tartaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Σαφως και δεν θελω να τρεχω αλλα μετα απο ολα αυτα ή θα παλεψεις για να παρεις τα χρηματα σου ή θα τα χασεις περιμενοντας. Δικα σου ειναι εσυ αποφασιζεις.

Για τα «αποδεικτικα» παλι δεν ειμαι εγω που θεωρω γνησια τα παιδικα εγγραφα του word που στελνονται ή και παρουσιαζονται!

Δίκιο έχεις. Αφελέστατος κόσμος. Πιστεύει ότι τα αποδεικτικά είναι γνήσια. Τους τα έστειλε μάλιστα και με email και τους είπε να τα προσκομίσουν στην τράπεζα μετατρέποντας έτσι τις όποιες παραβάσεις διατάξεων ενός νόμου περί εμπορικών συναλλαγών σε ποινικό αδίκημα.

Επεξ/σία από sotirisHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, sotirisHD είπε

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο περισσότερο. Τι έγινε με εκείνη την παραγγελία, την ακύρωσες; Δεν παράλαβες; Γιατί χρειάστηκε να κάνεις αμφισβήτηση;

Κατάστημα shop44.gr

Παραγγελία κινητού τηλεφώνου Note 10 plus - πληρωμή €805 με τα μεταφορικά.

Περίμενα 1 μήνα να έρθει το κινητό - δεν ήρθε.

Περίμενα άλλες 10 μέρες να επιστραφούν τα χρήματα - δεν επιστράφηκαν.

Μίλησα με γνωστό μου στην τράπεζα και του εξήγησα τι έγινε, με καθησύχασε και μου είπε να πάω την επομένη με τα δικαιολογητικά για να κάνουμε αμφισβήτηση.

Πήγα την Παρασκευή με όλα όσα χρειάζονταν τα οποία βασικά ήταν 

1. Η απόδειξη της παραγγελίας

2. Όλες οι συνομιλίες μου με το κατάστημα

Βρήκε στο ιστορικό της κάρτας μου τη συναλλαγή και συμπλήρωσε την αίτηση για ακύρωση την οποία υπέγραψα.

Την Τετάρτη μου επιστράφηκαν τα €805.

Επίσης να αναφέρω τα παρακάτω:

1. Στο shop44 δεν μου είχαν απαντήσει τις τελευταίες 10 μέρες ενώ ο κ. Γ ανταποκρίνεται τόσο σε κλήσεις από ότι κατάλαβα (δεν πήρα ο ίδιος) και σε email

2. ΔΕΝ εργάζομαι στο mobilepoint. Περιμένω κι εγώ να μου επιστραφούν τα χρήματα - πλήρωσα με κάρτα. Για όσους με αμφισβητούν Είμαι μέλος στο forum από το 2009 - πριν ακόμα γνωρίζουν την ύπαρξή του αυτοί που θα με αμφισβητήσουν

3. Δεν είμαι πλουσιόπαιδο, αν ήμουν θα αγόραζα το κινητό από αλυσίδα και όχι από σκρουτζομάγαζο

4. Το πιο σημαντικό: Δεν χρειάζεται πανικός (και εννοείται όσοι πανικοβάλλεστε μην πανικοβάλλετε και τους υπόλοιπους)

Επεξ/σία από narcotic81
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...