Προς το περιεχόμενο

Motospeed V10 (πρόβλημα με Firmware)


tsaggy95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα forum,

πρόσφατα αγόρασα το gaming mouse της Motospeed, το μοντέλο V10 για απλή καθημερινή χρήση. Παρόλο που είναι plug and play, μπορείς να κατεβάσεις και τον driver του για τις ρυθμίσεις των rgb, scrolling, κτλ. Ο συγκεκριμένος driver δεν λειτουργεί στα Windows 10 και έτσι έψαχνα τρόπους για να το λύσω. Μία λύση που προτάθηκε έπειτα από αναζήτηση ήταν το update του Firmware. Από βλακεία μου εγκατέστησα το firmware του μοντέλου V70 (ενώ έχω το V10). Το ποντίκι σταμάτησε να λειτουργεί, έχει μόνο ένα συγκεκριμένο χρώμα και απλά λειτουργεί το δεξί του κλίκ και μόνο χωρίς να κουνιέται. Το Firmware του V10 δεν υπάρχει πουθενά στο διαδίκτυο, τα γραφεία της εταιρείας που υπήρχαν στη Θεσσαλονίκη έχουν κλείσει και απάντηση στα emails που στέλνω στην εταιρεία στα κεντρικά στην Κίνα δεν παίρνω. Τι θα μπορούσα να κάνω για να μην πάει χαμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/5/2020 στις 9:15 ΜΜ, kavakopoulos είπε

Μήπως βρήκες λύση; και εμένα δεν μου δουλεύει το sw και δεν μπορώ να αλλάξω το RGB

Βρήκα μετά από αρκετή συζήτηση με την τεχνική υποστήριξη. Επειδή είμαι νέος στο forum, δεν γνωρίζω τι γίνεται με τα αρχεία. Μπορείς να μου στείλεις ένα μήνυμα να σε βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Motospeed στην Κίνα μέσω Wechat (δεν απαντούσαν σε κανένα email). Μου έδωσε το firmware του v10 και ένα update του και μετά μου έδωσε έναν driver και λειτουργεί τέλεια σε Win10 για αλλαγές στα rgb κτλ. Οποιονδήποτε driver χρησιμοποίησα από τα επίσημα sites μου έβγαζε error.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 9 μήνες μετά...
Στις 12/11/2020 στις 2:16 ΜΜ, Capyians είπε

Παιδιά έχει βρει κάποιος κάποια λύση που μπορεί να μοιραστεί;

Εδω φιλε, το βρηκα στη .cn ιστοσελιδα της εταιριας.

http://www.motospeed.cn/2020/03/06/v10-3325鼠标驱动下载/

η εναλλακτικα το ανεβασα και στο mediafire για οποιον δεν βγαζει ακρη με τα κινεζικα.

https://www.mediafire.com/file/deokbnvytbtutsa/MotoSpeed_V10_3325_Setup_v1.0.8%281%29.exe/file

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδία εχω και εγώ θεμα με το ποντικι v70 εκανα flash λαθος firmware και δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ποντικι εχει καποιος το σωστο firmware η καπως να το κανω reset?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...