Προς το περιεχόμενο

καθυστερηση διπλωμα οδηγησης


Dragora24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει καπποιον τροπο που μπορω να εποικηνωνησω με το υπουργειο μεταφορων για να μαθω σε τι κατασταση ειναι το διπλωμα μου,εχω σχεδον 7 μηνες το περιμενω και καθε μηνα που ρωταω τον δασκαλο μου μου λεει οτι τελος του μηνα θα το εχεις,επειδη ομως δεν βλεπω να βγαινει ποτε ξερει κανεις σας αμα μπορω και αν ναι πως με το υπουργειο γιατι αληθεια δεν ξερω πως αλλιως να κοινηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο Google για το υπουργείο μεταφορών και θα βρεις τηλ. 

Ρώτα τους τώρα ποια διπλώματα εκτυπωνουν για να καταλάβεις περίπου το δικό σου πότε θα το έχεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο αυτούς που βγάζουν τις άδειες οδήγησης στην περιοχή σου για να μάθεις,εγώ έδωσα Οκτώβριο και μου είπαν κατά 90% τέλος του μηνα αν και δεν το βλέπω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ο δάσκαλος απλά μου έστειλε φωτογραφία την καρτέλα μου που δείχνει την ημερομηνία που πέρασα με επιτυχία τις εξετάσεις οδήγησης και μου λέει με αυτό μπορώ να οδηγώ αλλά προφανώς δεν μπορώ να μπω στην άδεια του αυτοκινήτου οπότε σε περίπτωση ατυχήματος δεν καλύπτομαι κάπως.

Τον Ιανουάριο πέρασα και ο δάσκαλος μου λέει θέλει περίπου 3-3.5 μήνες για να έρθει το δίπλωμα (αλλιώς 50€ και σε 2-3 εβδομάδες το έχω στα χέρια μου), έτυχε και ο ιός οπότε με βλέπω τα Χριστούγεννα. 😛

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω γραφτεί σε μια σχολή στην Θεσσαλονίκη 

Έχει βγει η καρτελα μου για τα σήματα αλλά δεν έδωσα λόγω του κορωνοιου 

Έχω δώσει 150ευρω προκαταβολή και θέλω να αλλάξω σχολή και να πάω σε μια στον τόπο κατοικίας μου μιας και δεν θα επιστρέψω Θεσσαλονίκη σύντομα 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και αν ναι τι πρέπει να κανω; τα 150 που έδωσα θα χαθουν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mixalis7x είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω γραφτεί σε μια σχολή στην Θεσσαλονίκη 

Έχει βγει η καρτελα μου για τα σήματα αλλά δεν έδωσα λόγω του κορωνοιου 

Έχω δώσει 150ευρω προκαταβολή και θέλω να αλλάξω σχολή και να πάω σε μια στον τόπο κατοικίας μου μιας και δεν θα επιστρέψω Θεσσαλονίκη σύντομα 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και αν ναι τι πρέπει να κανω; τα 150 που έδωσα θα χαθουν ;;

Επικοινωνεις για να μεταφερεις την καρτελα σου. Οχι δεν τα χανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα σας, εχω βγάλει το δίπλωμα Β κατηγορίας  9 Αυγουστου και μέχρι τώρα δεν έχει έρθει το δίπλωμα το πρωτότυπο, έκλεισα 7 μήνες , αν είναι δυνατόν πια , επικοινωνώ με τη σχολή μου μου απαντάει δεν έχει έρθει, παω από κοντά στο υπουργείο μεταφορών μου λένε και αυτοί δεν έχει έρθει, περνα ξανά σε 15 μερες ( όμως συνέχεια αυτό λένε και ο καιρός περναει) σας έχει γίνει και σε εσάς τόσο μεγάλη καθυστέρηση; 

Παρεπιπτόντως το προσωρινό δίπλωμα είχε ισχυ 6 μήνες (όποτε λογικά τώρα δεν θα ισχύει εφόσον περασε το 6 μηνο, παρολα αυτά φαίνεται ενεργό ακόμα το προσωρινό δίπλωμα μέσω της εφαρμογής το βλέπω) 

Τι σκατά γίνεται μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον από εσάς; 

 

Στις 12/5/2020 στις 5:20 ΜΜ, Dragora24 είπε

Καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει καπποιον τροπο που μπορω να εποικηνωνησω με το υπουργειο μεταφορων για να μαθω σε τι κατασταση ειναι το διπλωμα μου,εχω σχεδον 7 μηνες το περιμενω και καθε μηνα που ρωταω τον δασκαλο μου μου λεει οτι τελος του μηνα θα το εχεις,επειδη ομως δεν βλεπω να βγαινει ποτε ξερει κανεις σας αμα μπορω και αν ναι πως με το υπουργειο γιατι αληθεια δεν ξερω πως αλλιως να κοινηθω

Καλησπέρα, τελικά μετά από ποσο καιρό σου ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...