Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος κατά την εκκίνηση του pc


kite26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα θέμα με το που ανοίγω το pc. Ακούω το ανεμιστηρακι να γυρνάει με πολύ θόρυβο, υπερβολικό δεν μου το έχει ξανακάνει.Τι μπορεί να είναι; Ακούγεται σαν να χτυπάει κάπου. Υπάρχει πιθανότητα να έχει σπάσει ή να έχει βγει από τη θέση του;

Επεξ/σία από kite26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό θα προσπαθήσω να κάνω. Δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος με το pc, είναι αλήθεια. Το pc φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά αλλά ο θόρυβος "φώναζει" πώς κάτι τρέχει. Θα επιχειρήσω να τον ανοίξω αλλά η πόρτα με δυσκολεύει είναι δύσκολο να την ξαναβάλω μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Κουράγιο,  δυο βίδες είναι, τις ξεβιδώνεις ,κοιτάς και μετά  ανάποδα τις βιδώνεις . Σου συμπαραστέκομαι.

Επεξ/σία από paco59
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα κανει ενα τικ τικ και ειναι απο τον σκληρο δισκο κραταει καπου στα 2 δευτερα τα τελευταια δεν ξερω ποσα χρονια ^^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το κουτί φαίνεται στην υπογραφή μου, sharkoon είναι. Το άνοιξα, δεν παρατήρησα κάτι. Καθάρισα το πάνω και κάτω μαγνητικό φίλτρο, δυστυχώς δεν έχω φυσερό να κάνω καλή δουλειά. Πρέπει να αγοράσω κάποια στιγμή. Ξαναέβαλα το pc μπροστά, τα ίδια. Γκρρρ κάνει και πολύ δυνατά μάλιστα. Και δεν σταματάει. Η αλήθεια είναι ότι για κάποιο καιρό μου το έκανε στην αρχή, αλλά σταμάτησε μετά από λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη έχω απενεργοποιημένες τις υπογραφές. Λοιπόν, αφού το ανοίξατε και δεν έγινε κάτι... Μια ερώτηση. Κάνει θόρυβο και όταν είστε στο BIOS;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "ανεμιστηρακι" που λες ομως ειναι: ανεμιστηρας κουτιου, η cpu? Του κουτιου δεν ειναι για φοβο
-περαν απο το ενοχλητικο πραγματι του ηχου- αλλα αν του επεξεργαστη: πρεπει να το φροντισεις!

Αν ειναι χρονια το κουτι, καποιος ανεμιστηρας του μπορει να
την εχει...ακουσει πια, και γι' αυτο τον ακους τωρα χαχα-αχ! 🙉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

To "ανεμιστηρακι" που λες ομως ειναι: ανεμιστηρας κουτιου, η cpu?

Αυτό θέλω να κάνει. Να αποσυνδέσει τη μία τον ένα την άλλη τον άλλο για να βρει ποιος είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινησει την οποια τετοια δοκιμη: με εναν-εναν τους ανεμιστηρες του κουτιου!
(Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι) θα ειναι κουτιου, κι οχι επεξεργαστη: τοσο εντονα πια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε τον υπολογιστή αφαίρεσε όλα τα καλώδια απο πίσω και άνοιξε τον.

Δοκίμασε να ρίξεις 2 σταγόνες λάδι στους ανεμιστήρες του κουτιού σίγουρα εκεί είναι το πρόβλημα.

Δεν χρειάζεται να αποσυνδέσεις τα καλώδια απο τους ανεμιστήρες.

Δες το παρακάτω βίντεο πως θα το κάνεις.

 

Ποιο μοντέλο είναι το sharkoon;

Το λέω για να σου δείξω το εγχειρίδιο του κουτιού. 

Αλλιώς αν δεν μπορείς ζήτα βοήθεια απο κάποιο φίλο ή συγγενή που να ασχολείται με pc έστω και ερασιτεχνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...