Προς το περιεχόμενο

Θέμα με το μοτέρ


KOSTASTAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα στο φόρουμ. Έχω ένα θεματάκι με το audi μου. Είναι 80ρι του '92 1.6 κυβικά. Την Κυριακή που πέρασε έβαλα μπροστά και πως μου ήρθε να ανοίξω το καπό να δω. Όταν το άνοιξα είδα άσπρο καπνό(όχι ντουμάνια, σαν να αχνίζει) από το μοτέρ, αλλά δεν σήκωνε ούτε θερμοκρασία ούτε τίποτα δούλευε κανονικά. Σήμερα είπα να το ξαναδώ. Το έβαλα μπροστά και παρακολουθούσα. Μόλις ζεστάθηκε άρχισε πάλι να αχνίζει. Μήπως έχει καμιά διαρροή λαδιού; Γιατί ο καπνός που βγάζει μυρίζει λαδίλα. Τι λέτε να είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, KOSTASTAM είπε

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα στο φόρουμ. Έχω ένα θεματάκι με το audi μου. Είναι 80ρι του '92 1.6 κυβικά. Την Κυριακή που πέρασε έβαλα μπροστά και πως μου ήρθε να ανοίξω το καπό να δω. Όταν το άνοιξα είδα άσπρο καπνό(όχι ντουμάνια, σαν να αχνίζει) από το μοτέρ, αλλά δεν σήκωνε ούτε θερμοκρασία ούτε τίποτα δούλευε κανονικά. Σήμερα είπα να το ξαναδώ. Το έβαλα μπροστά και παρακολουθούσα. Μόλις ζεστάθηκε άρχισε πάλι να αχνίζει. Μήπως έχει καμιά διαρροή λαδιού; Γιατί ο καπνός που βγάζει μυρίζει λαδίλα. Τι λέτε να είναι; 

28 ετων αυτοκίνητο ακόμα στους δρόμους........Ημαρτον! μονο στην Νιγηρία έβλεπα τέτοια που τα έφερναν μεταχειρισμένα από Γερμανια (κόστιζε περισσότερο η ανακύκλωση από την εξαγωγή)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου λιμνάζει λαδι και το καίει με το που ζεσταθεί η μπορεί να υπάρχει καμία διαρροή απο την εξαγωγή (αν και θα ψιλοακουγοταν) .

Σε ένα συνεργείο αμέσως θα το βρουν.

Ειναι εύκολα αμάξια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

28 ετων αυτοκίνητο ακόμα στους δρόμους........Ημαρτον! μονο στην Νιγηρία έβλεπα τέτοια που τα έφερναν μεταχειρισμένα από Γερμανια (κόστιζε περισσότερο η ανακύκλωση από την εξαγωγή)

28 χρόνια αλλά είναι σαν καινούργιο. Από Γερμανία είχε έρθει καινούργιο και τόσα χρόνια φυλαγμένο κάτω από πυλωτή με 130.000 χιλιόμετρα κινώντας το χωρίς κανένα πρόβλημα..

6 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Κάπου λιμνάζει λαδι και το καίει με το που ζεσταθεί η μπορεί να υπάρχει καμία διαρροή απο την εξαγωγή (αν και θα ψιλοακουγοταν) .

Σε ένα συνεργείο αμέσως θα το βρουν.

Ειναι εύκολα αμάξια.

Μάλλον αυτό θα 'ναι. Θα πάει στο συνεργείο την Παρασκευή να το δούνε. Ευχαριστώ..

Επεξ/σία από KOSTASTAM
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα ομάδα θα ήθελα την βοήθεια σας έχω ένα Civic 500 αλογα ραγισε η κεφαλή επισκευη γιναιτε η ψαχνω να βρω αλλη.?Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nick22ink είπε

Καλησπέρα ομάδα θα ήθελα την βοήθεια σας έχω ένα Civic 500 αλογα ραγισε η κεφαλή επισκευη γιναιτε η ψαχνω να βρω αλλη.?Ευχαριστώ 

Το έχεις 500 άλογα και δεν ξέρεις τι να κάνεις;

Μπας και δεν λες όλη την αλήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι αυτή όποιος ξέρει να με βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ...επισεις μιλάμε για b18 μοτέρ της honda που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κεφαλή γι'αυτό και ρωτάω αν παίρνει επισκευή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nick22ink είπε

Η αλήθεια είναι αυτή όποιος ξέρει να με βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ...επισεις μιλάμε για b18 μοτέρ της honda που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κεφαλή γι'αυτό και ρωτάω αν παίρνει επισκευή 

Ο μάστορας που το εκανε 500 άλογα δεν μπορεί να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Nick22ink είπε

Η αλήθεια είναι αυτή όποιος ξέρει να με βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ...επισεις μιλάμε για b18 μοτέρ της honda που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κεφαλή γι'αυτό και ρωτάω αν παίρνει επισκευή 

Καταλαβαίνεις ότι μπορεί να φταίει η μετατροπή που έκανες για το ράγισμα; 500 ή 400 άλογα έχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι b18c4 είναι 400 άλογα ρόδα...αυτός που το έφτιαξε είναι μακριά αυτή την στιγμή απλά ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει αν παίρνει επισκευή Αλλιός να ψάχνω για καινούργια!!Ευχαριστώ πολύ όλους σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...