Προς το περιεχόμενο

NBA 2K20 2,99€ στο Microsoft Store και 4,99€ στο PS Store


disturb3d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φοβερή τιμουλα,έχει και all time classic teams, με τους μυθικούς παικταραδες του παρελθόντος, βέβαια απουσιάζουν Barcley και Regie Miller, αλλά αντέχεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, mazos είπε

Φοβερή τιμουλα,έχει και all time classic teams, με τους μυθικούς παικταραδες του παρελθόντος, βέβαια απουσιάζουν Barcley και Regie Miller, αλλά αντέχεται..

Δεν έχει suns και pacers στις classic teams?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2020 στις 5:59 ΜΜ, mobster21 είπε

αξιζει σαν παιχνιδι στο PS για καποιον που εχει το 19?

 

Στις 13/5/2020 στις 6:51 ΜΜ, LeoTheAkuma είπε

Θα το παρω και εγω(5 ευρω μιλαμε τωρα) αλλα μπορει καποιος να πει εντυπωσεις? ΤΟ τελευταιο μου ΝΒΑ ηταν το 14.

Το κατεβασα και γω για PS4. Στα 5 ευρω τζαμπα ειναι. Προσωπικα εχω το 2Κ18. Σε σχεση με αυτο το μονο που αλλαζει ειναι το ροστερ και τα γραφικα του... μενου :P ολα τα αλλα ειναι ακριβως τα ιδια. Γενικα για 50 και 60 ευρω δεν αξιζει καθολου αν εχεις τα παλια. Ουτε καν για 20. Τωρα στα 5 οκ μια χαρα ειναι. Πες οτι πληρωσες το roster update, αντι να το φτιαξεις μονος σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα να παιξω μπασκετακι καμια 15αρια χρονια....Ήταν το ποιο ωραίο 5ευρω που έχω ρίξει τους τελευταίους μήνες...το χω κάνει ήδη απόσβεση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα mycareer με τους Knicks χωρις να ειμαι κανενας μπασκετοφιλος η να βλεπω ΝΒΑ , απλα αν με ρβτησει κανεις τι εισαι απο ΝΒΑ θα του πω Νικς απο μικρο παιδι λογω ενος καπελου που ειχα παρει. 


Η ειμαι νουμπας και ενω νικαω με +12 ποντους στο all star το γυριζουν οι Spurs με +20 βαθμους διαφορα στο τελος, η απλα οι Νικς ειναι για πεταμα και φετος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Η ειμαι νουμπας και ενω νικαω με +12 ποντους στο all star το γυριζουν οι Spurs με +20 βαθμους διαφορα στο τελος, η απλα οι Νικς ειναι για πεταμα και φετος...

Το δεύτερο ισχύει σίγουρα πάντως.😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά το ΑΙ στα NBA 2k έχει συγκεκριμένο pattern που δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος μετά από μερικούς αγώνες. Στα πρώτα λεπτά σχεδόν πάντα νικάς και νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις μέσα στο παρκέ. Κάποια στιγμή το ΑΙ προσαρμόζει την άμυνά του στο παιχνίδι σου (ή/και αρχίζει να κλέβει όσο δεν πάει), οπότε ειδικά στην περίφημη τρίτη περίοδο πρέπει να παίζεις τοίχο-τοίχο χωρίς να κάνεις τίποτα περιττό, διαφορετικά πολύ δύσκολα κρατάς την οποιαδήποτε διαφορά. Επίσης αν το ΑΙ περάσει μπροστά, τότε δεν τους φτάνεις με τίποτα.

Τα παραπάνω ισχύουν για το παραδοσιακό offline 5vs5. Να παρατηρήσω όμως ότι εσύ μιλάς για MyCareer όπου ελέγχεις μόνο ένα παίκτη. Σε αυτό το mode δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει οποιαδήποτε σύγκριση με οτιδήποτε, δεδομένου ότι σπανίως αυτό που παίζεται θυμίζει πραγματικό μπάσκετ. Οι σημερινοί Knicks σίγουρα δεν είναι καλοί, αλλά στο παρελθόν έχει τύχει να παίζω MyCareer με τουμπανιασμένο all around παίκτη (rating άνω του 85), να πηγαίνω στους Heat του Lebron/Wade/Bosh που είχαν πάρει τα προηγούμενα 2-3 πρωταθλήματα και ξαφνικά όλοι αυτοί οι παιχταράδες να μην μπορούν να σταυρώσουν καλάθι. Στους περισσότερους αγώνες και οι τρεις μαζί ζήτημα να έβαζαν 5-10 πόντους, οπότε αν θέλαμε να νικήσουμε ακόμα και τον πιο εύκολο αντίπαλο έπρεπε να βάλω οπωσδήποτε 35-40 πόντους μόνος μου. Θυμάμαι αγώνες που ο Lebron τελείωνε με 0/8 σουτ και ο Wade με 1/2. Τους έδινα την μπάλα και δεν ήξεραν τι να την κάνουν. Δεν υπήρχε καμία λογική.

Τα τελευταία χρόνια κάπως έχει βελτιωθεί το mode και τα αντίστοιχα έκτροπα, αλλά και πάλι ελέγχοντας ένα παίκτη το μπάσκετ που παίζεται δεν είναι ίδιο με του κανονικού 5vs5 γιατί οι υπόλοιποι συμπαίκτες σου πετάνε χαρταετό. Οπότε δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Η μόνη ελπίδα είναι να έχεις point και να κάνεις όλο το παιχνίδι της ομάδας.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Γενικά το ΑΙ στα NBA 2k έχει συγκεκριμένο pattern που δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος μετά από μερικούς αγώνες. Στα πρώτα λεπτά σχεδόν πάντα νικάς και νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις μέσα στο παρκέ. Κάποια στιγμή το ΑΙ προσαρμόζει την άμυνά του στο παιχνίδι σου (ή/και αρχίζει να κλέβει όσο δεν πάει), οπότε ειδικά στην περίφημη τρίτη περίοδο πρέπει να παίζεις τοίχο-τοίχο χωρίς να κάνεις τίποτα περιττό, διαφορετικά πολύ δύσκολα κρατάς την οποιαδήποτε διαφορά. Επίσης αν το ΑΙ περάσει μπροστά, τότε δεν τους φτάνεις με τίποτα.

Τα παραπάνω ισχύουν για το παραδοσιακό offline 5vs5. Να παρατηρήσω όμως ότι εσύ μιλάς για MyCareer όπου ελέγχεις μόνο ένα παίκτη. Σε αυτό το mode δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει οποιαδήποτε σύγκριση με οτιδήποτε, δεδομένου ότι σπανίως αυτό που παίζεται θυμίζει πραγματικό μπάσκετ. Οι σημερινοί Knicks σίγουρα δεν είναι καλοί, αλλά στο παρελθόν έχει τύχει να παίζω MyCareer με τουμπανιασμένο all around παίκτη (rating άνω του 85), να πηγαίνω στους Heat του Lebron/Wade/Bosh που είχαν πάρει τα προηγούμενα 2-3 πρωταθλήματα και ξαφνικά όλοι αυτοί οι παιχταράδες να μην μπορούν να σταυρώσουν καλάθι. Στους περισσότερους αγώνες και οι τρεις μαζί ζήτημα να έβαζαν 5-10 πόντους, οπότε αν θέλαμε να νικήσουμε ακόμα και τον πιο εύκολο αντίπαλο έπρεπε να βάλω οπωσδήποτε 35-40 πόντους μόνος μου. Θυμάμαι αγώνες που ο Lebron τελείωνε με 0/8 σουτ και ο Wade με 1/2. Τους έδινα την μπάλα και δεν ήξεραν τι να την κάνουν. Δεν υπήρχε καμία λογική.

Τα τελευταία χρόνια κάπως έχει βελτιωθεί το mode και τα αντίστοιχα έκτροπα, αλλά και πάλι ελέγχοντας ένα παίκτη το μπάσκετ που παίζεται δεν είναι ίδιο με του κανονικού 5vs5 γιατί οι υπόλοιποι συμπαίκτες σου πετάνε χαρταετό. Οπότε δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Η μόνη ελπίδα είναι να έχεις point και να κάνεις όλο το παιχνίδι της ομάδας.

Καλά το πιο σπαστικό όταν είσαι πίσω στο σκορ, είναι να είσαι ελεύθερος, να σουτάρεις 3ποντο με καλό παίκτη και αυτος να το χάνει και απο την άλλη η αντίπαλοι να τα βάζουν απο παντού. Μην μιλήσω για χαμένα λει απ ή για συνεχόμενα φάουλ με το παραμικρό όταν προσπαθείς να παίξεις λίγη άμυνα. Γενικά η 2Κ παίζει μονη της και το έχει παρατήσει το παιχνίδι να πάει στον αυτόματο. Όπως ειπα και πιο πανω ακομα και 20 ευρώ τα θεωρώ κλεψιά αν έχεις καποιο προηγούμενο τίτλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς έτσι. Για το πόσο πολύ κλέβει το ΑΙ, για τις γελοιότητες των σουτ υπό πίεση κλπ τα έχουμε ξαναγράψει πολλές φορές στο παρελθόν. Το ζουμί είναι τα δύο "κουίζ" που έγραψα κάποτε:

Και:

Τα παραπάνω αναφέρονταν κυρίως στο 2k16 αλλά τα περισσότερα από αυτά τα προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν έως τις ημέρες μας σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Έχω να το λέω πως εδώ και μια δεκαετία μόνο το 2k18 κάπως ισορρόπησε τα πράγματα και δεν ήταν τόσο εκνευριστικό όσο τα προηγούμενα ή επόμενα. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο mygm δεν μπορείς να βάλεις custom draft class? Το γκούγκλαρα και δεν βρήκα κάτι πρόσφατο, το βγάλανε έτσι για να μας την σπάσουμε, τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα, δύσκολο φαίνεται για να μάθεις και να σου βγουν τα κόλπα πρέπει να κάνεις μήνες προπόνηση, και είναι λίγο σπαστικο στο σουτ, κάτι φορές δεν ξεκολλάει η μπάλα...

Είχα να παίξω από το playstation 1, το nba, θυμάμαι ήταν πιο διασκεδαστικό τότε. Και το άλλο, σε ένα αγώνα μπορείς και να δεις 50 βίντεο. Δεν λέω μοιάζει αληθινο, αλλά αληθινό είναι αν πας να δεις αγώνα στο γήπεδο. Στο play θέλεις να παίξεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...