Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτροκόλληση Minleaf ZX7-250 250A. Παρελκόμενα;


wasd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α,για αυτό ρωταγες.

Δεν μου λες,ποια πιστεύεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από τις δύο?Η helix ή η μινλιφ?

Επεξ/σία από LouCi4er
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Α,για αυτό ρωταγες.

Δεν μου λες,ποια πιστεύεις ότι είναι καλύτερη επιλογή από τις δύο?Η helix ή η μινλιφ?

Να σου πω κάτι, κάποτε ήθελα να πάρω μια mig, μετά από ψάξιμο λέω θα πάρω μια γερμανική (Stamos). Πριν κάνα δίμηνο πλημμύρισε το υπόγειο μου και πήρε νερό και η mig. Την ανοίγω και βλέπω ότι η ποιότητα της (οι ηλεκτρονικές πλακέτες) ήταν κάτω από το μέτριο, μετά από ψάξιμο βρήκα τις πλακέτες στο Ali σε τιμές πολύ χαμηλές τιμές (33€ η ποιο ακριβή). Στην ουσία ήταν πλακέτες και η κάθε εταιρεία τις αγοράζει και βάζει την δικιά της επωνυμία. 

Σε ρώτησα δις άμα την έχεις, για να δούμε από περιέργεια τι πλακέτες έχει με μια δική μου την οποία την είχα πάρει φτηνά από banggood.

Επεξ/σία από thanasisxask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanasisxask είπε

Να σου πω κάτι, κάποτε ήθελα να πάρω μια mig, μετά από ψάξιμο λέω θα πάρω μια γερμανική (Stamos). Πριν κάνα δίμηνο πλημμύρισε το υπόγειο μου και πήρε νερό και η mig. Την ανοίγω και βλέπω ότι η ποιότητα της (οι ηλεκτρονικές πλακέτες) ήταν κάτω από το μέτριο, μετά από ψάξιμο βρήκα τις πλακέτες στο Ali σε τιμές πολύ χαμηλές τιμές (33€ η ποιο ακριβή). Στην ουσία ήταν πλακέτες και η κάθε εταιρεία τις αγοράζει και βάζει την δικιά της επωνυμία. 

Σε ρώτησα δις άμα την έχεις, για να δούμε από περιέργεια τι πλακέτες έχει με μια δική μου την οποία την είχα πάρει φτηνά από banggood.

Ακου και μενα,εχω ενα Husqvarna 394xp,λιγο πανω απο ενα χιλιαρικο το ειχα παρει.Χρειαστηκα το καρμπυρατερ,το χρεωνε κοντα στα 200€ η εταιρια.Το βρηκα στο aliexpress με 60€,το ιδιο καρμπυρατερ,γνησιο.Ακομα το εχει νομιζω ενας πωλητης.Τι συμπερασμα βγαζεις εσυ απο αυτο που εγραψα?Οτι η ποιοτητα του 394xp ειναι ιδια με ενα κινεζικο αλυσοπριονο επειδη και για τα δυο μηχανακια εχει το aliexpress ανταλακτικο?Το "γερμανικη Stamos" δεν θα το σχολιασω,ουτε το οτι την πηρες μετα απο ψαξιμο.Συγνωμη που στο λεω αλλα δεν εψαξες και πολυ καλα.

Λοιπον,για να μην το τραβαμε χωρις νοημα,εγω δεν ειπα οτι η helix ειναι ηλεκτροκολληση επαγγελματικη,ουτε premium ουτε Migatronic ουτε Miller.Ειπα (μαλλον εννοουσα) οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο την μινλιφ διοτι στοιχιζει τα ιδια χρηματα,εχεις την εγγυηση απο Ελλαδα αν σου παθει κατι και ειναι πιο τιμια διοτι λεει 140Α με 60% αποδοση.Απλα δεν αξιζει η συγκεκριμενη σαχλαμαρα που πουλαει το banggood.Αν δεις βιντεο στο youtube με reviews,θα δεις οτι ειναι τα μισα ακριβως απ οσα διαφημιζουν,120A δλδ.Την βαζουν στα 140Α me 2,5αρι ηλεκτροδιο και ισα που κανει arc,κοροιδευομαστε τωρα δλδ?Στα 140Α με 4 ηλεκτροδιο κανει παπαδες μια inverter.

Εγω εχω την 200αρα την Helix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...